راه های مهاجرت به نروژ و فرایند مهاجرت به این کشور موضوعی است که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. همان طور که در مقالات گذشته به آن اشاره کردیم، کشورهای اروپایی به یکی از مقاصد پرطرفدار مهاجرین خارجی تبدیل شده است. مهاجرت به نروژ یکی از اقداماتی است که بسیاری از مهاجران برای زندگی، اقامت، کار، سرمایه گذاری و . . . نروژ را انتخاب می کنند.

راه های مهاجرت به نروژ

راه های مهاجرت به نروژ و فرایند مهاجرت به این کشور موضوعی است که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. همان طور که در مقالات گذشته به آن اشاره کردیم، کشورهای اروپایی به یکی از مقاصد پرطرفدار مهاجرین خارجی تبدیل شده است. مهاجرت به نروژ یکی از اقداماتی است که بسیاری از مهاجران برای زندگی، اقامت، کار، سرمایه گذاری و . . . نروژ را انتخاب می کنند.

دلایل متعددی برای مهاجرت به نروژ وجود دارد. بی طرف بودن کشور نروژ، آسان بودن مهاجرت به نروژ، کیفیت زندگی بالا، زمینه ی پیشرفت بسیار و . . . از دلایلی است که مهاجران خارجی مهاجرت به نروژ را برای خود و یا خانواده ی خود انتخاب می کنند.

Fjord  flag 300x200 - راه های مهاجرت به نروژ

در چند سال گذشته بسیاری از ایرانیان روش های متعددی را برای مهاجرت و زندگی در این کشور انتخاب کرده اند، از روش های استفاده شده می توان به مهاجرت به نروژ از طریق اخذ ویزای تحصیلی، مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت به نروژ از طریق تشکیل خانواده و غیره اشاره کرد.

در این مقاله اطلاعات کلی درباره ی کشور نروژ، ویژگی های این کشور و راه های متفاوت برای مهاجرت به این کشور را مورد بررسی قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

دلیل مهاجرت به نروژ:

جالب است بدانید که کشور نروژ یکی از ده کشور برتر اروپا برای زندگی و مهاجرت است. امکانات و خدماتی که دولت کشور نروژ به شهروندان و مهاجرین کشور خود می دهد در مقایسه با اکثر کشورهای اروپایی بسیار زیاد و متنوع است. آن دسته از افرادی که مهاجرت به نروژ را برای خود انتخاب کرده اند پس از گذشت مدتی به این نتیجه رسیده اند که این کشور می تواند نیازهای آن ها را رفع کند.

رونق اقتصادی و افزایش میزان سرمایه گذاری در این کشور باعث شده است که رفته رفته میزان تقاضا جهت همکاری تجاری و یا حتی کار معمولی در این کشور افزایش پیدا کند. همین موضوع باعث افزایش میزان تقاضای نیروی کار شده که باعث کاهش میزان نرخ بیکاری در کشور نروژ می گردد.

Norway Immigration 300x225 - راه های مهاجرت به نروژ

افزایش میزان دانش فرهنگی و اجتماعی مردم کشور نروژ پس از انقلاب صنعتی، رفته رفته باعث افزایش میزان گرایش مردم این کشور به آموزش و تربیت صحیح خود و فرزندانشان شده که این موضوع باعث شد کشور نروژ توجه بسیار زیادی به شاخه ی تحصیلی و احداث دانشگاه ها و کالج های با کیفیت و با نیروی علمی بسیار خبره کند. اگر علاقه مند به مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل هستید، هرچه سریع تر اقدامات لازم برای حضور و تحصیل در این کشور را فراهم کنید.

اگر به تمام این موارد توجه کنید، متوجه می شوید که کشور نروژ تمام دلایل لازم جهت زندگی مناسب و با سطح بسیار بالا برای شهروندان خود از ابتدا فراهم کرده است. کار، تحصیل و آینده ای مناسب نیازهای اساسی زندگی یک فرد و یا خانواده است که به راحتی می توانید در این کشور پیدا کنید.

چگونه می توان به نروژ مهاجرت کرد؟

از آن جایی که این کشور جزو یکی از برترین و ثروتمند ترین کشورهای اروپایی است، مهاجرت به نروژ بسیار سخت بوده و مستلزم گذاشتن وقت بسیار زیادی است. اخذ تابعیت کشور نروژ برای تمام مهاجرین با ملیت های مختلف در سرتاسر جهان امکان پذیر است اما نکته ای که بیان کردن آن خالی از لطف نیست این است در صورتی که می خواهید کارت شهروندی کشور نروژ را دریافت کنید، می بایست از تابعیت اول خود چشم پوشی کرده و تنها تابعیت کشور نروژ را داشته باشید.

راه های مهاجرت به نروژ

قوانین مهاجرت به نروژ و دریافت کارت شهروندی این کشور بر اساس ملیت اولیه ی شما متفاوت است اما نکته ای که رایج است این می باشد که در صورتی می توانید برای اخذ شهروندی این کشور اقدام کنید که بتوانید به مدت هفت سال در کشور نروژ به صورت قانونی زندگی کرده باشید.

بعد از این موضوع می توانید درخواست مهاجرت به نروژ و سپس تابعیت این کشور را به اداره ی مهاجرت یا اداره ی پلیس دهید. پس از این موارد در صورتی که بتوانید شهروندی این کشور را دریافت کنید، به راحتی می توانید در انتخابات شرکت کرده و پاسپورت این کشور را دریافت کنید. اخذ پاسپورت کشور نروژ باعث می شود که شما به راحتی و بدون دریافت هیچ گونه ویزای خاصی به 173 کشور دنیا سفر کرده و بدون هیچ مشکل از دیگر کشور ها دیدن کنید. پاسپورت کشور نروژ جزو یکی از با ارزش ترین پاسپورت ها در سر تا سر جهان محسوب می گردد.

راه های مهاجرت به نروژ:

همان طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره شد، کشور نروژ جزو یکی از برترین کشورهای اروپایی است. بسیاری از افراد خارجی، مهاجرت به نروژ را برای ادامه ی زندگی خود انتخاب می کنند. برای مهاجرت به نروژ می بایست دلیل خاصی داشته باشید؛ بسیاری از افراد مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری را انتخاب می کنند؛ دانشجویان مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل و کار آفرینان نیز مهاجرت به نروژ از طریق ویزای کاری و یا کارآفرینی را انتخاب می کنند.

موضوعی که بسیار برای مهاجرت به نروژ و یا به طور کل دیگر کشورهای اروپایی اهمیت دارد این است که افراد متقاضی جهت مهاجرت به این کشور می بایست از لحاظ مالی، سیاسی، جنایی و . . . هیچ گونه سوسابقه ای نداشته باشند. در صورت وجود چنین مشکلی می بایست در ابتدا از مدت سوسابقه آن ها بگذرد و سپس درخواست مهاجرت به نروژ از طریق کنسول گری این کشور را ارسال کنند.

راه های مهاجرت به نروژ

پس از چه مدت می توانیم نسبت به اخذ تابعیت کشور نروژ اقدام کنیم؟

پس از توضیحات ابتدایی و در عین حال کلی درباره ی مهاجرت به نروژ خالی از لطف نیست تا کمی درباره ی مدت زمان و چگونگی اخذ تابیعت این کشور صحبت کنیم.؛ هدفی که بسیاری از مهاجران و افراد خارجی پس از مهاجرت به نروژ و یا دیگر کشورهای اروپایی دارند.

برای این که بتوانیم تابعیت کشور نروژ را دریافت کنیم، می بایست مدت زمان بسیار طولانی را در این کشور زندگی کرده باشیم. برای این که بتوانید تابعیت کشور نروژ را دریافت کنید باید از ده سال گذشته از اقامت شما در کشور نروژ حداقل به مدت هفت سال را در این کشور زندگی کرده باشید و سوسابقه ی کیفری یا قضایی خاصی نداشته باشید.

مهاجرت به نروژ نیازمند آگاهی کلی از کشور نروژ و انتخاب روش صحیح برای مهاجرت است.

منبع: نروژ