روش های مهاجرت به کشور بلغارستان

امروزه پروسه ی مهاجرت به بلغارستان بسیار سریع انجام می گیرد و روز به روز به علاقه مندان مهاجرت به این کشور افزوده می شود. ساکنان کشورهای اروپایی می توانند به راحتی موفق به اخذ شهروندی دوم در کشور بلغارستان شوند. در شهروندی دوم نیازی به ابطال شهروندی قبلی نیست و فرد میتواند بدون هیچ مسئله ای در بلغارستان ساکن شده و زندگی کند. دولت بلغارستان برای حمایت از اقتصاد کشور خود،برنامه ای تحت عنوان اخذ تابعیت اقتصادی از طریق سرمایه گذاری را برنامه ریزی نمود.

روش های دیگری جهت اخذ شهروندی دوم نیز وجود دارند که میتوان به این موارد اشاره کرد:

ویزا D ، مجوز اقامت، اخذ اقامت دائم از طریق خرید ملک در بلغارستان.

در مورد بلغارستان و روش های مهاجرت به کشور بلغارستان

جمهوری بلغارستان در جنوب شرقی اروپا و در قسمت شرقی شبه جزیره بالکان واقع شده است و با کشورهای ترکیه و یونان در جنوب هم مرز هستند.در این کشور موزه ها، تئاتر ها، کتابخانه ها و سینما های مختلفی وجود دارد. افرادی که قصد تفریح و یا استراحت در این کشور را دارند در همه ی روزهای سال می توانند از مناظر چشم نواز کوه و دریا ،نهایت استفاده را ببرند. از دستاوردهای واقعی توسعه ی اقتصادی در کشور بلغارستان میتوان به ثبات مالی عمومی به مدت 10 سال نیز اشاره کرد.

پیوستن بلغارستان به اتحادیه اروپا در سال 2007 ، جریان اقتصادی این کشور را به شدت تحت تاثیر قرار داد.

مجوز اقامت در بلغارستان و روش های مهاجرت به کشور بلغارستان

مجوز اقامت در کشور بلغارستان ظرف 23 روز صادر شده و برای یک سال دارای اعتبار است که هر ساله نیز قابل تمدید می باشد. پس از گذشت 5 سال اقامت در بلغارستان تحت شرایطی به فرد مجوز اقامت دائم داده می شود و افراد باید حتما در طول این دوره ی 5 ساله، حداقل 30 ماه را در کشور دیگری زندگی کرده باشند.

کشور بلغارستان به دلیل داشتن آب و هوایی مطلوب و شرایط مناسب زندگی، مهاجران را وا می دارد تا مدت زمانی طولانی و یا دائم آنجا را به عنوان محل زندگی خود برگزینند.

با اخذ مجوزِ اقامتِ دائم در کشور بلغارستان قادر خواهید بود:

-در طول اقامت خود در این کشور می توانید بدون ویزا به اغلب کشورها مسافرت کنید.

– با شروع کسب و کار خود و ثبت شرکت ،مشغول بیزینس شوید.

-تحصیل در مدارس این کشور کاملا رایگان است.

-تحصیل در دانشگاه ها و کالج با هزینه پایین امکان پذیر است.

-ارسال دعوت نامه به دیگر افراد غیر ساکن در بلغارستان

-درخواست فوری ویزا به کشورهای شنگن با مراجعه به سفارت خانه های بلغارستان امکان پذیر است.

در آینده ای نزدیک، کشور بلغارستان که عضو اتحادیه اورپا نیز هست، وارد منطقه ی شنگن می شود. این بدین معناست که با داشتن مجوز اقامت در این کشور می توانید به راحتی بدون ویزا به همه ی کشورهای اروپایی سفر کنید!

روش های مهاجرت به کشور بلغارستان

روش های مهاجرت به کشور بلغارستان

روش های مهاجرت به کشور بلغارستان

اولین روش مهاجرت به کشور بلغارستان اخذ ویزایD  است. شما پس از اخذ ویزایD می توانید مجوز اقامت خود را دریافت کرده و پس از 5 سال درخواست اقامت دائم و یا طولانی مدت نمایید. باید قبل از پایان یافتن مدت زمان ویزای D  و نه یک ماه قبل از آن جهت تمدید به پلس مهاجرت مراجعه کنید. این پروسه تقریبا یک هفته طول می کشد تا تصمیم گیری های لازم جهت اعطای مجوز اقامت به فرد گرفته شود. روند کاری کاملا رسمی است و اگر مشکل قانونی در اقامت در این کشور ندارید نباید نگران آن باشید.

این روش دارای مزایای فراوانی است. در این مقاله قصد داریم روش گام به گام مراجعه به پلیس مهاجرت را برایتان شرح دهیم:

1)مدارک مورد نیاز را به پلیس مهاجرت تحویل دهید.بررسی مدارک حدودا 14 روز طول می کشد.

2)در روز مقرر دوباره به آنجا مراجعه کرده و پرداخت های لازم جهت اخذ مجوز اقامت را انجام می دهید.

3)در این مرحله بایستی قبض پرداخت را به پلیس مهاجرت تحویل بدهید و آنها مجوز اقامت در بلغارستان برای مدت زمان طولانی برای شما صادر خواهند کرد. برای دریافت کارت شخصی باید فرمی را پُر کرده و پرداخت هایی را انجام داد.

4)پس از تحویل فرم، تاریخی تعیین می شود تا با مراجعه در همان روز، کارت خود را دریافت کنید.

5)مراجعه در تاریخ مقرر و دریافت کارت شخصی خود

توجه داشته باشید که در اصلاحیه قانون خارجیان در ماه می سال 2009 در مورد تمدید مجوز اقامت طولانی مدت در کشور بلغارستان، شرایط پیشین اقامت در آن  که حداقل 183 روز بود ، لغو شد.

  1. دومین روش اقامت در بلغارستان،خرید املاک و مستغلات در این کشور است. با خرید املاک و مستغلات به مبلغ حداقل 300 هزار یورو، متقاضی می تواند مجوز اقامت به شرط تمدید سالانه اخذ نماید.
  2. سومین روش گرفتن مجوز اقامت یا اقامت دائم، سرمایه گذاری است. در اینجا متقاضی با سرمایه گذاری حداقل 125 هزار یورو در کشور بلغارستان قادر خواهد بود تا مجوز اقامت را دریافت کند. یک شهروند غیر بلغاری باید حداقل 50 درصد در یک شرکت سرمایه گذاری کرده باشد .همچنین شرکت باید در مناطق کمتر توسعه یافته تاسیس شود و 5 فرصت شغلی را برای شهروندان بلغاری ایجاد نماید.اخد مجوز اقامت از این طریق نیازمند تمدید سالانه است.

چنانچه مایلید مجوز اقامت در بلغارستان را با این روش دریافت نمایید باید حداقل 250 هزار یورو سرمایه گذاری کنید. درخواست تابعیت در طول پنج سال از تاریخ اقامت دائم می تواند درخواست شود.

4.چهارمین روش اخذ قامت در بلغارستان از طریق ازدواج است.در این روش شخص متقاضی باید با تبعه ی همان کشور ازدواج  کند که می تواند بستری را برای اخذ اقامت آن فرد فراهم نماید.

5.پنجمین روش اخذ مجوز اقامت از طریق کار است.فردی که علاقه مند به اخذ ویزای کار در بلغارستان است باید بداند که تسلط او به زبان انگلیسی از شرایط اصلی دریافت این ویزا است.همچنین به شخص متقاضی قدرت و شانس بیشتری برای پیدا کردن کار می دهد.

6.ششمین روش اخذ مجوز اقامت ادامه ی تحصیل در این کشور می باشد.شخصی که متقاضی ادامه ی تحصیل در کشور بلغارستان است باید مدرک زبان انگلیسی را متناسب با مقطع تحصیلی خود کسب کند چرا که  اخذ پذیرش از دانشگاه ها و کالج های بلغارستان برای افرادی که فاقد مدرک زبان هستند امکان پذیر نخواهد بود.

دریافت شهروندی سریع کشور بلغارستان یکی از روش های مهاجرت به کشور بلغارستان

فرد سرمایه گذار،متقاضی  گزینه ی دریافت شهروندی سریع ، به متقاضی اجازه می دهد با دو برابر کردن سرمایه خود به سرعت شهروندی بلغارستان را دریافت کند .متقاضی در این روش در الویت قرار می گیرد.

منبع: لینک