روش های مهاجرت به کشور لهستان

لهستان را می توان به عنوان یک کشور اروپایی در قلب اروپای شرقی توصیف کرد. آمارها به ما می گویند که در حال حاضر جمعیت لهستان در حدود 38 میلیون نفر تخمین زده می شود و زبان رسمی آنها نیز لهستانی است.

کشور لهستان عضو اتحادیه اروپا و منطقه ی شنگن است و همین امر موجب شده تا افرادی زیادی این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند.

قوانین مهاجرتی لهستان به این صورت است که چنانچه فردی از کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیست قصد اقامت بیش از 90 روز به طور پیوسته در این کشور را دارد و یا قصد انجام فعالیت های تجاری و یا کاری داشته باشد باید درخواست مجوز اقامت بدهد. در حال حاضر قانون این کشور در سه زمینه ،بستر اخذ مجوز اقامت را فراهم نموده است:

1)شروع کسب و کار و یا سرمایه گذاری در آن

2)ادامه تحصیل

3)کار

از آنجایی که قوانین مهاجرتی در کشور لهستان به صورت دقیق تعریف شده است خدمات مهاجرتی در این کشور، براحتی مدیریت می شود. دپارتمان سیاست های مهاجرت در وزارت کشور لهستان مسئول موارد مرتبط با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است.قوانین کشور لهستان کمی پیچیده است و بهتر است در این زمینه از یک وکیل خبره مشورت بگیرید.

با این حال برای اخذ مجوز اقامت در کشور لهستان چندین روش مختلف وجود دارد. یکی از این روش ها ثبت شرکت و شروع یک کسب و کار در لهستان است.گزینه های دیگر می تواند استخدام در یک شرکت و گرفتن کار و یا ادامه تحصیل باشد.

برای داشتن یک مهاجرت قانونی به کشور لهستان باید تمامی الزامات و باید و نبایدهای قانونی آن رعایت شود. جهت گرفتن اقامت در این کشور ابتدا باید اقدام به اخذ ویزا یا ویزای شنگن نمایید. از آنجایی که لهستان جزء کشورهای منطقه شنگن است شما می توانید با دریافت مجوز اقامت در آن، بدون ویزا به تمام کشورهای اروپایی سفر کنید.

اگر قصد دارید برای مدت طولانی به لهستان مهاجرت کنید تنها می توانید از طریق ثبت شرکت، ادامه تحصیل و کار، اقدام به اخذ مجوز اقامت نمایید.

مزایای مهاجرت به کشور لهستان و روش های مهاجرت به کشور لهستان

-سفر به تمام کشورهای اروپایی بدون ویزا

-دعوت از دوستان و آشنایان خود با ارسال دعوتنامه به آنها

-انتقال قانونی همه ی اعضای خانواده به اروپا

-داشتن حقوق برابر همانند سایر شهروندان لهستانی و اروپایی

-برخورداری از خدمات اجتماعی و تسهیلات بیمه

روش های مهاجرت به کشور لهستان

روش های مهاجرت به کشور لهستان

مهاجرت کاری به کشور لهستان و اخذ مجوز اقامت – اولین قدم به سمت آینده ای با ثبات و روش های مهاجرت به کشور لهستان

رویای هر فرد در کسب و کارش، پیشبرد تجارت خود بدون بروکراسی  بیش از حد، فساد و مانع تراشی های دولت است. کشور لهستان دقیقا جایی است که این رویا در آن محقق می شود و از طرفی چون عضو اتحادیه اروپاست، با ثبات و اعتمادِ به خود، آینده ای روشنی را پیش رو دارد.

حداقل سرمایه ی قانونی برای ثبت شرکت حداقل 15 هزار یورو است. پروسه ی انجام کار و ثبت شرکت در کشور لهستان 3 ماه زمان می برد.با ثبت شرکت در لهستان میتوان برای همسر و فرزندان زیر 18 سال اقامت گرفت.

بر طبق قوانین کشور لهستان محدودیتی درباره ی سرمایه در گردش و فعالیت شرکت ذکر نشده است و اگر فعالیت شرکت در حد صفر و یا نزدیک به صفر هم باشد منع قانونی وجود ندارد. فقط جهت اخذ اقامت برای سایر سهامداران شرکت بهتر است با آنان قرارداد همکاری بسته و نسبت به پرداخت مالیات، حقوق و بیمه آنها اقداماتی صورت پذیرد.

اخذ مجوز اقامت از طریق ثبت شرکت در ابتدا یک ساله داده می شود و تا 5 سال، هر سال قابل تمدید است. پس از گذشت 5 سال و با بررسی یک سری شرایط و ضوابط، اقامت دائم به فرد اعطا می شود.

شرایط اخذ اقامت دائم کشور لهستان و روش های مهاجرت به کشور لهستان

برخی از این شرایط عبارتند از :

-حداقل باید به مدت دو سال در طول پنج سال در کشور لهستان و یا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا اقامت داشته باشید.

-اثبات این مورد که فرد دارای تمکن مالی و تامین معاش خود و خانواده اش است.

  اثبات این امر که شرکت شما در راستای کمک به اقتصاد کشور و اشتغال زایی فعالیت داشته و هیچگونه بدهی مالیاتی ندارد.

اقامت در لهستان از طریق اخذ مجوز کار و روش های مهاجرت به کشور لهستان

مجوز کار در واقع مدرکی است که به خارجیان قانونا اجازه می دهد که در کشور لهستان به کار مشغول شوند.در صورت تغییر شغل و کارفرما نیاز است تا مجددا مجوز کار برای شغل جدید اخذ گردد. افرادی باید در لهستان مجوز کار بگیرند که از کشورهای غیر از اعضای اتحادیه اروپا آمده اند.حداقل مدرک تحصیلی برای گرفتن ویزای کار کارشناسی است و پروسه کاری آن بین یک تا دو ماه طول می کشد. تسلط به زبان رسمی این کشور، داشتن تجربه کاری، آشنایی به مهارت های It، تحصیل در رشته هایی مانند علوم کامپیوتر، امور مالی، مدیریت گردشگری در اخذ کار در لهستان توسط کارگران خارجی بسیار موثر می باشد.

جالب است بدانید که تابعیت لهستان از طریق تولد فرزند در لهستان در این کشور وجود ندارد.

اخذ مجوز اقامت از طریق ادامه تحصیل و روش های مهاجرت به کشور لهستان

در این روش، شخص پس از ورود به کشور لهستان باید نسبت به اخذ اقامت تحصیلی این کشور اقدامات لازم را انجام دهد.مدارک لازم جهت ثبت نام در دانشگاه های لهستان به تصمیم دانشگاه بستگی دارد . معمولا باید فرم درخواست تحصیل در دانشگاه مورد نظر و مدارک مربوط به مقطع قبلی و مهارت های زبان انگلیسی که معمولا تافل است نیز ارسال شود. در نظر داشته باشید که در دانشگاه های لهستان بسیاری از برنامه های آموزشی به انگلیسی می باشد.

دانشجویانی که در اروپا و یا منطقه اقتصادی اروپا قرار دارند نیازی به اخذ ویزای لهستان ندارند، هر چند آنها باید در صورت اقامت بیش از 90 روز در لهستان در خواست اقامت بدهند.