در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات کلی در مورد چگونگی زندگی در کانادا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

زندگی در کانادا

یکی از مهم ترین ویژگی های بارز هر کشوری برای اخذ اقامت و یا حتی شهروندی آن بالا بودن سطح زندگی و فراهم بودن امکانات لازم جهت رشد و ترقی مردم آن کشور می باشد. کانادا یکی از بهترین و بزرگ ترین کشورهای سردمدار در این زمینه است. اصولا زندگی در کانادا یکی از بزرگترین آرزوهای هر فرد مهاجر است. هدف این مقاله بررسی وضعیت زندگی در کانادا از لحاظ معیشتی و سطح زندگی است. مقایسه ی زندگی در کانادا با کشورهایی مانند آلمان و ایالات متحده ی آمریکا یکی دیگر از موارد اشاره شده در این مقاله است.
موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی تهران است که شما را در اخذ اقامت کشور کانادا یاری می دهد.

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا

هر آن چه که باید درباره ی کانادا دانست:

کانادا دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت به حساب می آید که به شمال برفی بزرگ معروف است. مساحت این کشور چیزی بیش تر از 9.9میلیون کیلومتر مربع است.این کشور دارای 10 استان و سه منطقه است. تورنتو و ونکوور دو شهر بسیار مهم، حیاتی و در عین حال زیبا این کشور محسوب می شوند. مرز این کشور با آمریکا بزرگ ترین مرز زمینی در جهان است. کشور کانادا به دلیل دارا بودن چشم انداز وسیع و بی انتها، منابع فیزیکی بسیار و میراث چندگانه ی فرهنگی آن بسیار مشهور است. با وجود این که اکثر نواحی این کشور جنگلی است اما از دیگر کشور های جهان تعداد بیش تری دریاچه و آبشار دارد. کشور کانادا با سه اقیانوس در ارتباط است. از شمال با اقیانوس منجمد شمالی، از غرب با اقیانوس آرام و در شرق نیز با اقیانوس اطلس همسایگی دارد.یکی از زیباترین آبشارهای موجود در این کشور آبشار نیاگارا است. کوهای سنگی این کشور نیز به جاذبه های دیدنی این کشور افزوده است. کشور کانادا جزو یکی از کشورهای دوزبانه است که زبان انگلیسی و فرانسوی در این کشور رایج است. کانادایی ها اکثرا زبان انگلیسی را زبان مادری می دانند به طوری که این زبان در فعالیت های رسمی و اداری استفاده می شود و بیش از 60 درصد مردم کانادا این زبان را زبان اصلی کشور خود می دانند. زبان فرانسوی با چیزی حدود 25درصد دومین زبان کشور کانادا محسوب می شود. جمعیت فعلی این کشور حدود 35 میلیون نفر است که با پیش زمینه های علمی، مذهبی و زبانی متفاوت است که به دلیل وجود فرهنگ و سلایق متفاوت کشور کانادا، این کشور را به یکی از مکان های مورد علاقه ی افراد با ملیت های متفاوت برای سفر و اقامت می باشد. باهم به بررسی سطح زندگی در کانادا می پردازیم.

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا

اطلاعات کلی درباره ی زندگی در کانادا:

همانطور که گفته شد کشور کانادا در شمال با ایالات متحده ی آمریکا همسایگی داشته و دومین کشور بزرگ جهان تلقی می شود. بخش عظیمی از جمعیت ساکن در کشور کانادا در مرز جنوبی این کشور با آمریکا زندگی می کنند. کشور کانادا طبق آمار سازمان ملل در سال 2017 میلادی جزو یکی از شادترین کشورهای جهان محسوب می شود. اصولا زندگی در کانادا می تواند یک تجربه ی به یاد ماندنی ای باشد که برای همیشه زندگی یک فرد را می تواند تغییر دهد. کشور کانادا جزو یکی از کشورهای زیبای قاره ی آمریکا است که دارای مناظر طبیعی بسیار زیبا که در درون این طبیعت زیبا و بکر شهرها و استان های مدرنی قرار گرفته است. این کشور مقصد مسافران و مهاجرانی می باشد که قصد زندگی در محیطی زیبا و طبیعی به همراه استفاده از برترین تکنولوژی های روز دنیا که در غرب می توان یافت را دارند.
طبق اعلام سازمان ملل، امروزه کشور کانادا رتبه ی یک را در مجمع توسعه ی جوامع بشری به خود اختصاص داده است. در واقع مجمع توسعه ی جوامع بشری به بررسی فرصت های پیشرفت و رشد افراد در یک کشور مانند موقعیت های شغلی، وضعیت رشد تحصیلی، سطح زندگی و هزینه های زندگی می پردازد که کشور کانادا رتبه ی اول را به خود اختصاص داده است.

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا

وسعت و جمعیت کشور کانادا:

از آن جایی که کشور کانادا دومین کشور بزرگ جهان است، اکثر جمعیت این کشور در 200 کیلومتر از مرز کشور خود با آمریکا سکونت دارند و اکثر بخش های بزرگ این کشور خالی از سکنه می باشد. اصولا بخش های شمالی و غربی این کشور مورد علاقه ی افرادی است که خواهان زندگی در کانادا و لذت بردن از مناظر طبیعی این کشور هستند. همانطور که گقته شد جمعیت کشور کانادا چیزی حدود 35 میلیون است و 60 درصد از مردم کشور کانادا به زبان انگلیسی و 29 درصد به زبان فرانسوی صحبت می کنند. چیزی حدود 11 درصد از مردم کشور کانادا به دیگر زبان ها صحبت می کنند.

آب و هوای کشور کانادا:

کشور کانادا چهار فصل بسیار متفاوت به یک دیگر دارد. به عنوان مثال زمستان های این کشور بسیار سرد و برفی، درحالی که تابستان های این کشور گرم و مرطوب است. در طول زمستان، دمای ساحلی به طور معمول گرم تر از دیگر جزیره ها می باشد.

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا چگونه است؟

اصولا فرق فراوانی بین زندگی در بخش شمالی در کشور کانادا و یا بخش جنوبی آن وجود ندارد. آن چه که مورد اهمیت است انتخاب فرد است.
به طور کلی:
به طور کل در هر شهری از کانادا هم که زندگی کنید،داشتن یک ماشین به طور کلی یکی از موارد ضروری برای زندگی در کانادا است.
افرادی که برای زندگی در کانادا مهاجرت کرده اند، حدود نیمی از هزینه های زندگی این افراد صرف اجاره ی محل سکونت و دیگر مخارج زندگیی می شود.
کشور کانادا یکی از بهترین سرویس های پزشکی و سلامت را در جهان و در مقایسه با سایر کشورها دارد به طوری که یک بیمه ی سلامت عمومی به عنوان”Medicare” برای شهروندان خود اختصاص داده است.
افرادی مهاجر برای زندگی به کانادا می بایست به محض حضور در کانادا به دنبال یک پزشک خانواده و یا یک تکنسین پزشکی بگردند.
سطح بالای زندگی در کشور کانادا نیز یکی از موارد غیرقابل انکار است. این کشور جزو ده کشور برتر جهان برای زندگی و موفقیت های فردی است. پایین بودن هزینه های زندگی و بالا ودن درصد موفقیت های فردی در کشور کانادا، این کشور را به رویای افراد بسیار زیادی برای زندگی و کار کرده است.

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا

مشکلات زندگی در کانادا:

به طور کل یکی از رایج ترین مشکلاتی که مهاجرین به کانادا با آن دست و پنج نرم می کنند مسیله ی زبان و برقراری ارتباط است. البته این موضوع یک مورد کلی است و هر فردی که به یک کشور خارجی مهاجرت می کند این مشکل را دارد. از دیگر مشکل زندگی در کانادا موضوع کار است. کمپانی های کانادایی معمولا در پی پیدا کردن کارمند و یا تکنسین کانادایی هستند. درصورتی که افراد موردنظر خود را پیدا نکنند، سپس سراغ افراد مهاجر و خارجی می روند.

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا یا آلمان؟ :

همانطور که می دانید کشور آلمان یک از بهترین کشورهای قاره ی اروپا است که طرفداران خاص خود را برای کار، تحصیل و درنهایت اقامت در این کشور دارد. در این سو دومین کشور بزرگ جهان که دارای مناظر طبیعی و بسیار زیبا به همراه شهرهای بسیار مدرن در خود دارد. انتخاب کمی سخت می شود. با هم به بررسی این تفاوت می پردازیم.
طبق بررسی آماری در سایت بین المللی Numbo به طور کل هزینه های زندگی در کشور کانادا به نسبت پایین تر است و این موضوع یکی از مهم ترین دلایلی است که بسیاری از افراد برای اقامت، کار و تحصیل کشور کانادا را انتخاب می کنند.
به عنوان مثال میزان هزینه ی لازم برای خرید یک کیلو گوشت در کشور کانادا چیزی حدود 9 یورو است، درحالی که کشور آلمان این مقدار گوشت را با قیمت 12 یورو به شهروندان خود عرضه می کند.
در بحث هزینه ی حمل و نقل مجددا کشور کانادا به نسبت به آلمان ارزان تر است. به عنوان مثال می توان به هزینه ی ماهانه و متوسط هر خانواده ی کانادایی و آلمانی پرداخت. به طور کل و میانگین هرخانواده ی کانادایی در طول ماه چیزی حدود 62 یورو برای حمل و نقل خود چه به وسیله ی تاکسی و یا دیگر موارد هزینه می کند. اما این موضوع درمورد کشور آلمان این گونه نیست و قیمت مورد نظر کمی بالاتر است. 70 تا 75 یورو میزان هزینه ی کلی و ماهانه ی حمل و نقل یک خانواده ی آلمانی است. در بخش خرید اپارتمان و یا اجاره ی آن مجددا کفه ی ترازو به سمت کشور کانادا پایین می آید. قیمت هر متر ملک در کشور کانادا به مراتب پایین تر از کشور آلمان است. در نتیجه قیمت خرید خانه و یا اجاره ی آن به مراتب بهتر و پایین تر از کشور آلمان است.

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا

کانادا یا استرالیا؟ به کدام یک از این کشورها باید مهاجرت کنم؟:

کشور استرالیا یکی دیگر از کشورهای بسیار زیبای قاره ی کهن است که سالانه تعدا بسیار زیادی از هموطنان ایرانی ما این کشور را برای اقامت و زندگی انتخاب می کنند. اما امروزه به طور کل کشورهای استرالیا و کانادا دو تا از برگ ترین کشورهای بزرگ جهان هستند. با این وجود به کدام کشور باید سفر و یا اقامت کرد؟ با هم به بررسی این موضوع می پردازیم.
اولین موضوعی که باید برای اقامت و مهاجرت به یک کشوری انتخاب کنید بحث اقامت و زندگی در آن کشور است. با این وجود چه خواهان اقامت در کشور استرالیا و یا کانادا باشید، اصولا هزینه ی اجاره ی منزل در این کشورها نسبتا گران است اما درصورت مقایسه ی قیمت ها با یک دیگر متوجه می شویم که کشور کانادا به مراتب ارزان تر از استرالیا است. بسیاری از افرادی که قصد زندگی در کشور کانادا یا استرالیا را دارند، به طور معمول سعی در زندگی در مرکز این کشور به منظور دسترسی به بهترین امکانات و تجهیزات زندگی مناسب در این کشورها هستند اما یک ویژگی بد این انتخاب گران تمام شدن هزینه ی خرید یا اجاره ی ملک در کشور کانادا یا استرالیا است. اما به طور کل هنگامی که میزان هزینه های خرید و یا اجاره ی ملک در این دو کشور را مقایسه می کنیم مجددا به این نکته پی می بریم که کشور کانادا به مراتب ارزان تر از استرالیا خواهد بود و این موضوع دلیل بسیار قانع کننده ای برای زندگی در کانادا و درنهایت اخذ اقامت این کشور می باشد. به طور میانگین قیمت اجاره ی ملک در کشور کانادا و استرالیا در صورتی که ملک در مرکز این کشور باشد؛ در کشور استرالیا و شهر سیدنی این ملک چیززی حدود 1684,94 یورو برای یک ماه اجاره ی این املاک در می آید. در صورتی که در مورد کشور کانادا این قیمت نیست. قیمت یک آپارتمان یک خوابه در کشور کانادا و در شهر تورنتو ماهانه چیزی حدود 1170 یورو می باشد( قیمت ها در ماه ژوین سال 2018 میلادی به روز رسانی شده است). اما اگر قصد فرد مهاجر برای اجاره ی ملک در یکی از شهرهای استرالیا یا کانادا که ملک موردنظر در مرکز این شهر ها واقع نشده باشد، است، میزان هزینه ی مورد نظر برای اجاره ی ملک در استرالیا و کانادا ارزان تر خواهد شد. به عنوان مثال اگر قصد اجاره ی یک آپارتمان یک خوابه در تورنتو کانادا که در مرکز این شهر نباشد تنها چیزی حدود 912 یورو برای فرد مهاجر هزینه بر می دارد. درمورد استرالیا قیمت کمی بالا تر است. قیمت اجاره ی خانه در شهر سیدنی که در مرکز شهر نباشد چیزی حدود 1222 یورو است. پس با این حساب اقامت و زندگی در کشور کانادا به مراتب بهتر و ارزان تر از استرالیا می باشد.

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا برای ایرانیان:

اصولا سطح و نوع زندگی در کشور کانادا مورد علاقه ی ایرانیان است. بالا بودن درصد موفقیت افراد، برار بودن حقوق شهروندی و مدنی، فراهم بودن امکانات لازم برای رشد و ترقی و . . . از موارد حایز اهمیت برای زندگی در کانادا برای ایرانیان است.

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا

کانادا یا آمریکا؟ سوالی بسیار کلیدی:

اصولا انتخاب این دو کشور تا حدود زیادی بسته به انتخاب خود فرد و یا خانواده ی او برای اقامت و یا سفر دارد. معمولا همگی اصطلاح”American dream” را شنیده اند اما به طور کل کسی این موضوع را برای کانادا نشنیده است. این نکته را غافل نشویم که زندگی در کانادا رویای افراد بسیار زیادی است.
دوباره همانطور که در گذشته مطرح شد، اولین اقدام هر فرد برای مهاجرت و پس از رسیدن به مقصد مورد نظر خود خرید و یا اجاره ی یک منزل جهت سکونت خود و یا خانواده ی خود است. اما به طور کل هنگامی که میزان هزینه های خرید و یا اجاره ی ملک در این دو کشور را بررسی می کنیم مجددا به این نکته پی می بریم که کشور کانادا به مراتب ارزان تر از ایالات متحده ی آمریکا خواهد بود و این موضوع دلیل بسیار قانع کننده ای برای زندگی در کانادا و درنهایت اخذ اقامت این کشور می باشد.
به طور مثال برای اجاره ی یک آپارتمان یک خوابه در شهر تورنتو کانادا ماهانه چیزی حدود 1339 دلار هزینه لازم است اما در نیویورک این میزان هزینه بسیار بالاتر از کشور کانادا و شهر تورنتو است. قیمت اجاره ی منزل یک خوابه در شهر نیویورک ایالات متحده ی آمریکا چیزی حدود 2840 دلار است.
با این حساب بازهم میتوان کشور کانادا را محل مناسبی از نظر هزینه برای زندگی و اقامت نسبت به آمریکا دانست.

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا:

همانطور که در موضوعات بالا به ان اشاره شده در بحث خوراک و مسکن، زندگی در کانادا تصمیم هوشمندانه ای است و می توان با هزینه ی کم تری در این کشور زندگی کرد و در نهایت اقامت کسب کرد. با مبلغی حدود 1500 دلار می توان مسکنی در تورنتو اجاره کرد و میزان هزینه های خوراک و حمل و نقل این کشور به مراتب بسیار کم تر از کشورهایی مانند آلمان، استرالیا، ایالات متحده ی آمریکا و . . . است.

منابع:

اقامت کانادا

اقامت در کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت کانادا