زندگی در کشور کانادا را در این مقاله بررسی می کنیم. کانادا از نظر وسعت دومین کشور دنیاست و تعداد بسیار زیادی ازجمعیت افراد ساکن در کانادا نزدیک به خط مرزی با ایالات متحده ی آمریکا زندگی می کنند. در سال های اخیر صادرات کشاورزی و مواد معدنی کانادا در بازار های جهانی بسیار موفق عمل کرده است و شرایط اقتصادی برای بیشتر افراد کشور نسبتا خوب است. سال های قبل کمتر کسی ممکن بود به شما پیشنهاد دهد برای ارتقای درآمد خود به کانادا بروید. کانادایی ها هم در گذشته و نیز در حال حاضر از کیفیت بالای سطح زندگی خود بسیار رضایت داشته و لذت می برند اما در مقایسه با ایالات متحده ی آمریکا و اروپای شمالی سطح درآمد بالایی نداشتند. اما امروزه افزایش دستمزد ها و قدرت مند شدن پول رایج کشور˓ میانگین درآمد افراد کانادا را از سطح درامد در ایالات متحده و بیشتر قسمت های اروپا نیز بالا تر برده است.

اگر قصد مهاجرت و زندگی در کشور کانادا را دارید به شما پیشنهاد می کنیم قبل از هر گونه اقدام برای مهاجرت˓ اندکی با سبک زندگی در کشور کانادا و آداب و رسوم افراد آن آشنا شوید. پس با ما همراه باشید. یکی از مزایای قابل توجه در کانادا این است که شما با یک درامد عادی می توانید در بیشتر نقاط کانادا یک خانه ی راحت˓ بزرگ و مستقل خریداری کنید. اشتغال در تورنتو/ اونتاریوی جنوبی˓ ونکوور˓ کالگاری و ادمونتون بسیار فراوان است. مهاجرانی که به کانادا نقل مکان می کنند معمولا در ابتدا به سختی شغل پیدا می کنند پس بهتر است پیش از آن که به کانادا بروید شغل خود را معین کنید.

canada flag mao - زندگی در کشور کانادا

اقدامات کلی پیش از تصمیم برای زندگی در کشور کانادا:

پیش از آن که به طور جدی تصمیم به مهاجرت کانادا بگیرید حتما باید بررسی کنید که کارمندان کانادایی مهارت ها و توانایی شما را قبول دارند یا نه. اگر تخصص و یا مهارت خاصی دارید که افراد زیادی خواهان آن باشند احتمال این که با مشکل روبرو شوید بسیار کم است اما در کل تضمینی وجود ندارد که شغل مناسب خود را پیدا کنید.

کانادایی ها وقتی در قسمتی از محیط کاری به فردی نیاز مندند در ابتدا به دنبال فردی بومی و محلی می گردند که قابل اعتماد باشد و در صورتی که چنین فردی را نیافتند سپس از بین افراد مهاجر گزینش می کنند. با توجه به مشکلات عدیده ای که در پیدا کردن شغل در کانادا وجود دارد پیشنهاد می کنیم به اندازه ی کافی پول به همراه داشته باشید تا در حین جستجوی کار از پس مخارج زندگی بر بیایید و اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید احتمالا نمی توانید شغلی متناسب با مهارت های خود را پیدا کنید. به علت مهاجر پذیر بودن کانادا و با توجه تنوع فرنگی بالایی که در کانادا وجود دارذد نمی توان سبک زندگی خاصی را برای افراد ساکن در کانادا در نظر گرفت. اما یک سری آداب و رسوم به صورت استاندارد در کانادا رواج پیدا کرده است که  دانستن آن ها باید برایتان جالب باشد.

 فرهنگ زندگی در کانادا:

کانادایی ها بسیار افراد مهمان نوازی هستند به خصوص این ویژگی در ایالت ها و مناطق روستا نشین به خوبی دیده می شود. بسیاری از افراد کانادا بسیار بردبارند و حس مسئولیت و نوعی برادری در بین آن ها دیده می شود که در سایر کشور ها وجود ندارد. در کانادا وقتی که روابط بین دونفر (مثل دو کارمند) رسمی باشد برای صدا کردن یکدیگر از نام خانوادگی استفاده می کنند و زمانی که به شما دست می دهند باید به چشمان شما نگاه کنند. همان طور که می دانید کانادا دو منطقه ی انگلیسی زبان و فرانسوی زبان دارد که در مناطق انگلیسی زبان˓ قطع کردن صحبت دیگری مرسوم نیست در حالی که در مناطق فرانسوی زبان چنین کاری بسیار رایج و معمول است.

کبک یکی از شهر های فرانسوی زبان کانادا است بنابراین در این شهر بهتر است برای مخاطب قرار دادن افراد از عنوان مادام و موسیو استفاده کنید. بهتر است اگر به میهمانی دعوت شدید یک دسته گل و یا یک جعبه شکلات یا شیرینی با خود به همراه داشته باشید اما هرگز وجه نقد را به عنوان هدیه به کسی ندهید. هنگامی که به میهمانی شام دعوت می شوید باید توجه کنید که قبل از شروع میهمانی هرگز غذا خوردن را آغاز نکنید. در محیط های تجاری یکی از آداب مخصوص سبک پوشیدن لباس است که بهتر است آقایان کت و شلوار به تن کرده و کراوات داشته باشند و خانم ها نیز شومیز و دامن مرتبی به تن داشته باشند.

نکته ی مهمی که برای زندگی در کشور کانادا باید مدنظر قرار دهید این است که عموما کانادایی ها افرادی منطقی هستند و شما باید با دلیل و برهان آن ها را قانع کنید نه با احساسات. پس بهتر است که در گفتگو ها و سخنرانی های خود از داده های معتبر و آمار و ارقام استفاده کنید. در سیستم مدیریتی موجود در کانادا بر اصل تساوی حقوق افراد تاکید زیادی می شود و احترام گذاشتن به افراد ارتباطی به رتبه و پایگاه شغلی آن ها ندارد بلکه خود یک ارزش محسوب می شود. کارمندان باید در امور کاری مشارکت داشته باشند و در صورت داشتن ایده های خوب˓ تشویق می شوند که آن را بیان کنند.

Canada ReloAdvisor.org  - زندگی در کشور کانادا

در این مقاله شما با سبک زندگی در کانادا تا حدودی آشنا شدید اما باید توجه کنید که بر اساس منطقه ای که در آن ساکن باشید نوع زندگی نیز می تواند متفاوت باشد. پس با موسسه ی رابین هولدینگ تماس بگیرید تا با توجه به منطقه ای که قصد زندگی در آن را دارید شما را راهنمایی کنیم.

منبع:

https://www.commisceo-global.com/resources/country-guides/canada-guide

مترجم: جواد محمدی