زندگی و اقامت در بلغارستان موضوع مقاله ی امروز است. کشور بلغارستان و یا به طور کل کشورهای اروپایی یکی از اصلی ترین مقاصد افراد مهاجر جهت اقامت و زندگی تبدیل شده است. این افراد برای مقاصدی مانند کار، سرمایه گذاری، تحصیل، ازدواج و . . . زندگی و اقامت در بلغارستان و یا دیگر کشورهای اروپایی را انتخاب می کنند. به طور کل برای زندگی و اقامت در کشورهای اروپایی، آگاهی و در نظر گرفتن اطلاعات و موارد کلی بسیار مهم و ضروری است. رعایت این موارد می تواند به شما کمک بسیار زیادی جهت زندگی و اقامت کند.

زندگی و اقامت در بلغارستان برای آن دسته از افرادی که علاقه مند به زندگی در کشور اروپایی با شرایط زندگی ارزان و مشابه به کشور ایران است می تواند گزینه ی بسیار هوشمندانه ای باشد. در این زمینه آگاهی و دانستن چند سری اطلاعات کلی درباره ی زندگی و اقامت در بلغارستان می تواند به شما کمک بسیار زیادی کند.

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا به حساب می آید. در صورت داشتن سوال در این زمینه ها می توانید با کارشناسان و مشاوران ما در تماس باشید.

sofia bulgaria 1024x532 - زندگی و اقامت در بلغارستان

کشور بلغارستان:

کشور بلغارستان یکی از کشورهای بسیار زیبای اروپایی است که در جنوب شرق قاره ی سبز قرار گرفته است. این کشور یکی از کشورهای خلوت دنیا و قاره ی اروپا است که هر ساله تعدادی مردم آن کاهش پیدا می کند. جمعیت کشور بلغارستان طبق آخرین آمار در سال 2011 میلادی 7,364,000 نفر بود در صورتی که اگر این آمار را با سال 2017 مقایسه کنیم، با کاهش 235,000 نفری جمعیت در این کشور مواجه می شویم.

نکته ی مثبت در مورد جمعیت این کشور و افرادی که علاقه مند به زندگی و اقامت در بلغارستان هستند، فرایند تسهیل پذیرش اقامت این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی است که همین موضوع باعث شده رفته رفته جمعیت این کشور افزایش یابد. وسعت این کشور در مقایسه با جمعیت آن مناسب است. 111,000 کیلومتر مربع وسعت این کشور است که حدود 109,000 کیلومتر آن خشکی و مابقی آب است. کشور بلغارستان با رومانی در شمال خود، در جنوب خود کشور زیبای یونان همسایگی دارد. صربستان یکی دیگر از کشورهای همسایه ی بلغارستان است.

بیش ترین مرز مشترک کشور بلغارستان با همسایه ی شمالی خود یعنی رومانی است که چیزی حدود 600 کیلومتر مربع مرز مشترک میان این دو کشور می باشد. وجود یا به عبارتی دیگر همسایگی دریای سیاه با این کشور باعث شده است که آب و هوای مناطق جنوب شرقی این کشور معتدل و مدیترانه ای باشد که این عامل باعث شده هرساله گردشگران بسیار زیادی از سرتاسر جهان همچنین ایران برای بازدید از این کشور وارد شهرهای بلغارستان شوند.

پایتخت کشور بلغارستان شهر زیبای صوفیه و زبان رسمی مردمان این کشور بلغاری است. از دیگر زبان های که در کشور بلغارستان رواج دارند ترکی است. انگلیسی نیز تا حدودی میان مردم مورد استفاده قرار می گیرد.

156376912 - زندگی و اقامت در بلغارستان

چرا زندگی و اقامت در بلغارستان می تواند گزینه ی مناسبی برای ما ایرانیان باشد؟

مشخص کردن بهتر یا بدتر بودن محل اقامت به طور کلی اقدامی اشتباه است اما موضوعی که باید به آن توجه کرد امکانات و شرایط مشابه کشور بلغارستان با ایران است. از نظر فرهنگی زندگی و اقامت در بلغارستان می تواند برای ایرانیان در مقایسه با کشورهایی مانند فرانسه، رومانی، ایتالیا و . . . انتخاب مناسبی باشد.

از طرفی در زمینه ی اقتصادی نیز زندگی و اقامت در بلغارستان انتخاب هوشمندانه ای برای زندگی و اقامت است. مدیریت مناسب، موازنه عاقلانه میان صادرات و واردات، وجود نیروی متعهد و جوان و نظارت دقیق بر مسایل اقتصادی دلایل مهمی است که باعث شده کشور بلغارستان به یکی از مقاصد مهاجرین جهت زندگی و مهاجرت تبدیل شود. توجه به بازار خارجی نیز یکی دیگر از دلایل موفقیت و سبقت اقتصاد بلغارستان از بسیاری از کشورهای همتای خود است. اگر قصد زندگی و اقامت در بلغارستان از طریق سرمایه گذاری را دارید، مطمینا با برنامه و راهکاری مناسب می توانید به سود و موفقیت در زمینه ی اقتصادی در کشور بلغارستان برسید.

از نظر امکانات اگر بخواهیم کشور بلغارستان را با کشورهای همتا خود مقایسه کنیم، به این نتیجه می رسیم که زندگی و اقامت در بلغارستان می تواند گزینه ی مناسبی برای ما ایرانیان باشد. مهاجرین غیر اروپایی می توانند به راحتی و با گذشت زمان اندکی به راحتی در این کشور کار کنند و پس از مدت زمان نسبتا کوتاهی به امکانات مناسب مالی جهت زندگی و اقامت در بلغارستان دست پیدا کنند.

سبک زندگی و فرهنگ کشور بلغارستان:

بحث فرهنگ جهت زندگی و اقامت در بلغارستان موردی است که باید حتما به آن توجه کنید. کشور بلغارستان جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که به مسایل فرهنگی و خانوادگی توجه بسیار زیادی دارد. مهاجرینی که قصد زندگی و اقامت در بلغارستان را دارند باید حتما نسبت به رعایت اصول فرهنگی و اجتماعی این کشور توجه بسیار زیادی داشته باشند.

در زمینه ی امکانات شهری و بین شهری کشور بلغارستان، فراهم بودن زیر ساخت های لازم برای زندگی و اقامت در بلغارستان به بهترین شکل ممکن فراهم شده است. شهرهای کشور بلغارستان مانند صوفیا از نظر حمل و نقل بسیار قوی و مناسب هستند به طوری که به راحتی می توانید با قیمتی معقول از یک شهر به شهری دیگر سفر کنید و به موقعیت مکانی مورد نظر خود برسید.

باید این موضوع را در نظر داشته باشید که زندگی و اقامت در بلغارستان با رعایت و در نظر گرفتن این موارد می تواند برای شما انتخاب بسیار مناسبی باشد. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه ی اخذ ویزا و اقامت این کشور های می باشد. با ما همراه باشید.

1395256848866 - زندگی و اقامت در بلغارستان

منبع: https://careersinbulgaria.eu/living-in-bulgaria/accommodation-in-bulgaria/

مترجم: جواد محمدی