سرمایه گذاری در کانادا را می توانید در این مقاله مطالعه کنید. کانادا کشور ثروت مندی است که با چرخه ی اقتصادی قدرت مند و تولیدات فراوان، گوی رقابت در عرصه ی مهاجرت پذیری از سایر کشور ها ربوده است به گونه ای که افراد زیادی در پی یافتن راه های مطمئن برای اقامت دائم این کشور هستند. سرمایه گذاری در کانادا یکی از بهترین و مطمئن ترین راه های مهاجرت به این کشور است. اگر شما هم قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارید به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید. کانادا در زمینه ی تولیدات داخلی در لیست ده کشور برتر دنیا قرار دارد و به منظور توسعه ی اقتصادی و افزایش کسب و کار در کشور خود، پذیرای مهاجرانی است که با ایده های کارآفرینی و سرمایه گذاری به کانادا سفر می کنند. همچنین سرمایه داران بزرگ و مدیران ارشد موسسات نیز شانس بزرگی در سرمایه گذاری در کانادا را دارند.

سرمایه گذاری در کانادا به شیوه های مختلفی انجام می شود که به همین ترتیب سرمایه ی اولیه ی مورد نیاز نیز متفاوت خواهد بود. ما در این مطلب به رایج ترین و پر سود ترین راه های سرمایه گذاری در کانادا و شرایط لازم برای اجرای هر کدام خواهیم پرداخت از جمله سرمایه گذاری در کبک˓ استارت آپ کانادا و سرمایه گذاری به روش کار آفرینی.

20170105 33 - سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کبک:

سرمایه گذاری در کبک از آسان ترین و مطمئن ترین روش هاست و هیچ ریسکی در پی نخواهد داشت که به دو روش انجام می شود. در روش اول شخص نیاز به مدرک زبان نداشته و بلافاصله اقامت دائم خود را دریافت خواهد کرد البته شرط اصلی آن داشتن سرمایه ای به مبلغ دو میلیون دلار کانادا می باشد. رقم زیادی است نه؟ نگران نباشید. این رقم تنها شامل پول نقد نمی شود و شما می توانید تمام اسناد ملکی خود از جمله سند مالکیت خانه، زمین، اتومبیل و یا حتی املاک و دارایی همسرتان را نیز ارائه دهید که همه ی این موارد قابل قبول است. شرط دوم این است که طی پنج سال اخیر شما باید به مدت دو سال سابقه ی مدیریت یک تجارت را در رزومه ی خود داشته باشید و یک میلیون و دویست هزار دلار به حساب دولت کانادا واریز کنید و مزیت این روش این است که پس از پنج سال می توانید سرمایه ی خود را بدون هیچ سودی پس بگیرید. در این روش نیاز به مدرک تحصیلی نداریو امتیاز بندی وجود ندارد و البته شرایط سنی لازم برای آن حداکثر سن پنجاه و پنج سال است. در روش دوم شخص متقاضی مبلغ سیصد و پنجاه هزار دلار کانادا را به دولت می دهد و در ازای آن اقامت دائم را دریافت می کند البته در این روش مبلغ پرداختی شما هرگز عودت داده نمی شود

سرمایه گذاری در کانادا به روش کارآفرینی:

کارآفرینی یکی از رایج ترین روش هایی است که افراد در کانادا برای سرمایه گذاری از آن استفاده می کنند و سرمایه ی اولیه ی مورد نیاز برای کارآفرینی در ایالت های مختلف متفاوت است اما به طور کلی شما به حداقل صد هزار دلار کانادا برای شروع کارآفرینی نیاز دارید. شرط کارآفرینی این است که فرد متقاضی قادر باشد یک کسب و کار در حال فعالیت را خریداری کند و یا یک تجارت جدید را راه اندازی کرده و مدیریت کند و در نهایت این که حداقل دو نفر را در کانادا مشغول به کار کند. در واقع شروط بیشتر سرمایه گذاری ها در کانادا داشتن سرمایه و اشتغال زایی است. اگر این دو مورد را رعایت کنید شانس موفقیت خود را بالا برده اید.

به منظور شروع کارآفرینی در کانادا ابتدا باید فرم تقاضانامه ی ای EOI را به صورت آنلاین تکمیل کنید و از این طریق آمادگی خود را برای شرکت در این رقابت اعلام کنید. زیرا در این روش هر کس که امتیازات بیشتری داشته باشد در اولویت پذیرش قرار دارد. اگر در این مرحله پذیرفته شوید برای مصاحبه از شما دعوت به عمل می آید و بیزنس پلن شما را بررسی می کنند و اگر آن را تائید کنند ویزای دو ساله را برای سرمایه گذاری در کانادا صادر می کنند. مدرک تحصیلی مورد نیاز در این روش حداقل داشتن مدرک کارشناسی است و سن شما نیز نباید بیش از پنجاه و پنج سال باشد.

Fotolia 38477585 XS - سرمایه گذاری در کانادا

ویزای استارت آپ کانادا:

در این روش سرمایه گذاری، شما باید ایده ای نوآورانه داشته باشید و سازمان های مربوطه آن را تائید کنند و در نهایت ویزای استارت آپ شما را صادر کنند(برای اطلاعات بیشتر در این مورد، مقاله ی استارت آپ کانادا را در سایت ما بخوانید.)

مزیت این روش سرمایه گذاری این است که به افراد خانواده ی شما نیز ویزا تعلق می گیرد و پس از گذشت دو الی سه سال می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. داشتن مدرک حداقل کارشناسی برای استارت آپ کانادا و حداکثر سن پنجاه و پنج سال از شرایط درخواست است. در ضمن سیستم امتیاز بندی نیز برقرار است.

از مزایای سرمایه گذاری در کانادا سهولت آن است که شما با کم ترین میزان سرمایه ی اولیه(در مقایسه با سرمایه گذاری در کشور هایی نظیر استرالیا و یا آمریکا) می توانید در کانادا سرمایه گذاری کنید و از نتایج آن نظیر سود فراوان و یا تحصیل رایگان فرزندان بهره مند شوید و مشمول حق شهروندی و اقامت دائم کانادا نیز خواهید شد. پس همین حالا دست به کارشده و با شرکت ما تماس بگیرید تا با هر میزان سرمایه ای که دارید بهترین روش سرمایه گذاری را برای شما شرح دهیم.

منابع:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.high-net-worth-immigration.com/quebec-canada-citizenship-by-investment-program&ved=2ahUKEwil-8WcxoHoAhXP-qQKHV3YB6AQFjAOegQIBxAB&usg=AOvVaw0eswiDckN3-XpgBeiPVQzf

مترجم: جواد محمدی