سوئد بهتر است یا آلمان

مقایسه ای جالب بین سوئد و آلمان

مهاجرت به کدام کشور اروپایی بهتر است؟

در این مقاله قصد داریم به مقایسه ی دو کشور سوئد و آلمان بپردازیم. در ابتدا توضیحاتی کلی در مورد هر کدام ا این کشورها ارائه خواهد شد.

کشور سوئد در شمال اروپا و در شبه ‌جزیره اسکاندیناوی نیز واقع شده است. از غرب با نروژ، از شمال شرق با فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک نیز همسایه ‌است.  پایتخت و بزرگترین شهر این کشور شهر استکهلم نام دارد. سوئد با مساحت 449964 کیلومتر مربع، چهارمین کشور بزرگ اروپا از نظر مساحت بشمار می رود.جمعیت سوئد بیش از 9.6 میلیون نفر است که تقریباً 7.9  میلیون نفر آن را سوئدی‌ ها تشکیل می‌ دهند. همچنین بیش از 85 درصد مردم سوئد در ناحیه شهری و بقیه در روستا زندگی می‌کنند.

کشور آلمان در اروپای غربی و مرکزی قرار گرفته است.کشورهایی همچون لهستان، جمهوری چک، اتریش، دانمارک، سوئیس، فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند با آلمان مرز مشترک دارند .پایتخت آلمان، شهر برلین است. این کشور با مساحت حدود 360 هزار کیلومتر مربع  و جمعیتی بالغ بر80 میلیون نفر، لقب پرجمعیت ‌ترین کشور قاره‌ ی سبز و هفتمین کشور وسیع اروپا را از آنِ خود ساخته است.

سوئد بهتر است یا آلمان

سوئد بهتر است یا آلمان

سوئد بهتر است یا آلمان

 1. آلمانی ها دوست دارند برند اتوموبیل آنها، بنز، فولکس واگن و یا بی ام دبلیو باشد در حالی که سوئدی ها عاشق مارک های خودروهای چینی مانند Volvo و Saab هستند!
 2. آلمانی ها از یک چاقوی معمولی برای کشیدن کره روی نان خود استفاده می کنند در حای که سوئدی ها در این مسیر خلاقیت بیشتری بخرج دادند! آنها چاقویی مخصوص این کار که در سوئد به آن “smörkniv ” می گویند را اختراع کردند که جنس آن چوبی است.
 1. آلمانی ها دوست دارند که همیشه در مورد موضوعی اطلاعات بیشتری نسبت به طرف مقابل خود داشته باشند و به آن نیز افتخار می کنند و این در حالی است که سوئدی ها اصلا از بحث کردن خوششان نمی آید و حتی اگر اطلاعات بیشتری هم از شما داشته باشند فقط لبخند می زنند و به کارشان مشغول می شوند.
 2. آلمانی ها برای هلندی ها جوک می سازند و سوئدی ها در مورد نروژی ها!!!
 1.  آلمانی ها افتخار می کنند که قهرمان 4 دوره مسابقات فوتبال در جام جهانی سال های 54، 74، 90 و 2104 شدند و سوئدی ها می توانند ساعت ها در مورد تیم فوق العاده ی خود در مسابقات جام جهانی 1994 که مقام سوم را هم در همان سال از آن خود کردند، صحبت کنند!
 2. آلمانی ها مشارکت های عمده ای در آغاز و ادامه جنگ جهانی در سال 1914 داشتند و نهایتا در سال 1939 جنگ جهانی دوم نیز به راه افتاد که نه تنها برای خود آلمانی ها بلکه برای کل بشریت دردناک و اندوهبار بود و خسارات و صدمات زیادی را به بار آورد.

از طرف دیگر وقتی سوئدی ها جنگی را شروع می کنند یا در آن شرکت دارند، کمتر جاه طلب اند.آنها برای مدت 200 سال در خانه های چوبی قرمز خود ماندند و بر این باور بودند که کسی دیگری برای این کار ساخته شده است!

 1.  آلمانی ها سعی می کنند از ابتلا به سرماخوردگی های ساده که در عرض چند روز درمان می شوند اجتناب کرده و پیشگیری هایی را داشته باشند و سوئدی ها وقتی می شنوند که فردی مبتلا به آنفولانزای معده(التهاب معده) شده است، وحشت زده می شوند!؟
 2.  در آلمان هر موقع سردرد داشته باشند، قرص آسپیرین مصرف می کنند! در حالی که سوئدی ها در مواقع مواجهه با هر نوع بیماری ، استامینوفن یا ایبوپروفن مصرف می کنند!!! دلیل آن هم این است که پس از تماس فرد با بخش فوریت های پزشکی، پرستاران و پزشکان سوئدی توصیه می کنند که اگر در طول چهار هفته مصرف استامینوفن و ایبوپروفن افاقه نکرد، با ما تماس بگیرید تا بیشتر شما را راهنمایی کنیم!!!
 3.  مردم آلمان به شدت به محافظت خود در برابر سرما حساس اند و همیشه خود را پوشیده نگه می دارند تا مبتلا به بیماری نشوند و از گزند هوای سرد در امان باشند و این در حالی است که سوئدی ها در این مواقع تنها یک سوال از خود می پرسند که امروز هوا آفتابی است یا خیر؟ اگر هوا آفتابی بود فقط به پوشیدن یک تیشرت بسنده می کنند و دمای هوا اصلا برایشان مهم نیست!!!!!
 4.  نرخ بیکاری در آلمان 5.30 درصد و در سوئد 8.10 درصد می باشد.
 5.  افراد شاغل در آلمان در سال بطور متوسط 1387 ساعت کار می کنند و این در حالی است که در کشور سوئد این میزان به 1607 ساعت نیز می رسد.
 6. مصرف سرانه برق در سوئد 13،986 کیلووات ساعت است و در آلمان 7191 کیلووات ساعت.
 7.  در حال حاضر از بین 100000 نفر ، 76 نفر در آلمان زندانی هستند و این رقم در سوئد 57 نفر می باشد. این نشان می دهد میزان جرم و جنایت در کشور سوئد نسبت به آلمان کمتر است.. شاخص GINI میزان نابرابری را در توزیع درآمد خانوارها ، اندازه گیری می کند. در آلمان 27.00 است، در حالی که در سوئد 23.00 است.
 8.  هزینه های عمومی و تخصصی پزشکی و بهداشت در سرتاسر آلمان در مجموع 4،683.20 دلار آمریکا است، در حالی که این رقم در سوئد 531919 دلار نیز می رسد و ابن بدان معناست که هزینه های پزشکی در آلمان به نسبت سوئد، 11.96 درصد پایین تر است.
 9.  تعداد مرگ و میر نوزادان زیر یک سال، هر ساله به ازای هر 1000 تولد زنده در آلمان 3.46 است، در حالی که در سوئد 2.60 می باشد.
 10.  به ازای هر 100 هزار نفر در آلمان 0.70 و در سوئد 90 ، به قتل می رسند.
 11.  سرانه تولید ناخالص داخلی در کشور آلمان 39،500 دلار است در حالی که در سوئد 40،900 دلار می باشد.
 12. روزانه در سوئد هر فرد 1.3650 گالن مواد نفتی و در آلمان 1.2432 گالن مصرف می شود.
 13.  امید به زندگی در آلمان در سن 80.44 و در سوئد 81.89 است.
 14. درهر سال در آلمان 1000 نفر و در سوئد 100 نفر در اثر ابتلا به بیماری ایدز/اچ آی وی جان خود را از دست می دهند.
 15. هر ساله، تعداد تولدها در هر 1000 نفر در آلمان برابر با 8.42 و در سوئد 11.92 است.
 16. منابع :  لینک