اقامت در اسپانیا از طریق کار موضوعی است که می توانید در این مقاله آن را مطالعه کنید. به طور کل کشور اسپانیا جزو آن دسته از کشورهایی است که از لحاظ اقتصادی توانسته در چند ده سال اخیر به موفقیت های بسیار زیادی برسد. توجه به قشر جوان، اشتغال زایی، فعالیت در بازارهای پر رونق بین المللی، فعالیت حساب شده و . . . از دلایلی است که این کشور توانسته به یکی از ده کشور برتر و قدرت مند در زمینه ی اقتصاد داخلی و بین المللی تبدیل شود. نکته ای که توجه به آن خالی از لطف نیست، بحث اقامت و فعالیت قانونی در این کشور است. کشور اسپانیا یکی از کشورهای قانون مدار عضو اتحادیه ی اروپا و معاهده ی شنگن است. به طور کل برای این که بتوانید در کشور اسپانیا کار کنید باید حتما نسبت به دریافت ویزای کاری کشور اسپانیا اقدامات لازم را از طریق مراجع قانونی انجام دهید. از این مراجع قانونی می توان به سفارت و کنسول گری کشور اسپانیا در ایران اشاره کرد. برای کار در اسپانیا باید ویزای اقامت در اسپانیا از طریق کار را به وسیله ی مراجعه به این سفارت دریافت کنید. در این مقاله اطلاعات کلی درباره اقامت کشور اسپانیا و شرایط اقامت در اسپانیا از طریق کار را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا شما در رسیدن به هدف خود برای اقامت در این کشورها همراهی می کند. با ما همراه باشید.

thN95R644H - شرایط اقامت در اسپانیا از طریق کار

کشور اسپانیا:

اسپانیا یکی از برترین و قوی ترین کشورهای موجود در قاره اروپا است. این کشور توانسته در زمینه ی اقتصادی به میزان قابل توجهی پیشرفت کند. همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از مهاجرین نسبت به کار و فعالیت در این کشور اقدامات لازم را انجام دهند. مهاجرین غیر اروپایی باید نسبت به اقامت در اسپانیا از طریق کار، ویزای آن را دریافت کنند. برای اقامت در اسپانیا از طریق کار باید حتما یک سری مدارک و مسایل کلی جهت اقامت در این کشور را فراهم و رعایت کنید.

کار در کشور اسپانیا:

به طور کل کشور اسپانیا جزو آن دسته از کشورهایی است که به توانایی و عملکرد افراد توجه بسیار زیادی دارند. همچنین جهت اقامت در اسپانیا از طریق کار می توانید به راحتی با داشتن مدرک علمی موردنظر خود و پیدا کردن سازمان یا شرکتی که افراد مانند شما نیاز دارند، تنها با داشتن ویزای کار کشور اسپانیا در این کشور مشغول به کار شوید. در بررسی های صورت گرفته توسط اداره کار کشور اسپانیا، میزان نرخ بیکاری در این کشور در مقایسه با دیگر کشورها بسیار پایین تر است. به طوری که کشور اسپانیا جزو ده کشور قوی در زمینه کاری و میزان فعالیت کاری است. پس اگر قصد اقامت در اسپانیا از طریق کار را دارید، کار متناسب با حرفه شما وجود دارد.

remote work in spain - شرایط اقامت در اسپانیا از طریق کار

اقامت در کشور اسپانیا از طریق کار:

برای این که بتوانید در کشور اسپانیا کار کنید، حتما باید از طریق قانونی و به وسیله دریافت ویزای کاری از کنسول گری این کشور به اسپانیا سفر کنید. عدم وجود ویزای کاری به معنی غیر قانونی بودن اقامت در اسپانیا از طریق کار می باشد. در صورت شناسایی مبنی بر عدم وجود ویزای کار در اسپانیا، مجازات های سنگینی در انتظار شما است. نکته ای که باید قبل از اقامت در اسپانیا از طریق کار آن را رعایت کنید این است که حتما نسبت به نوع کاری که می خواهید در اسپانیا انجام دهید، به نتیجه و تصمیم گیری نهایی برسید. بعد از این موضوع بهترین راه جمع اوری مدارک و دریافت وقت سفارت از کنسول گری اسپانیا است. به طور کل برای این که بتوانید در اسپانیا از طریق کار اقامت کنید، به مدارک نیاز دارید. از مدارک کلی که باید به کنسول گری کشور اسپانیا ارایه دهید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پاسپورت با حداقل اعتبار سه ماهه
  • قرارداد و درخواست کاری از کارفرما ( درصورت کار کردن به عنوان کارمند در یک نهاد دولتی یا خصوصی)
  • وجود مدارک ثابت کننده تمکن مالی در کشور اسپانیا
  • عدم وجود سوسابقه کیفری یا جنایی در کشور مبدا ( محل تولد)
  • مدارک تاییدیه پزشکی مورد تایید کنسول گری کشور اسپانیا

این ها مدارک کلی جهت اقامت در کشور اسپانیا از طریق کار بوده است. پس اگر قصد اقامت در کشور اسپانیا از طریق کار را دارید، باید با توجه به نوع کاری که در کشور اسپانیا می هخواهید انجام دهید، نسبت به جمع اوری آن مدارک و تحویل آن به سفارت این کشور، اقدامات لازم را به عمل آورید. به طور کل روش های مختلفی جهت کار در اسپانیا وجود دارد. این روش ها عبارتند از:

  1. اقامت در کشور اسپانیا از طریق کار به صورت فصلی:

کار در اسپانیا به صورت فصلی یکی از روش های رایج برای فعالیت در اسپانیا است. یکی از اصلی ترین تعهدات جهت جذب ویزای کاری اسپانیا به صورت فصلی، دادن تعهد جهت بازگشت به کشور خود پس از اتمام پروژه کاری است.

  1. اقامت در کشور اسپانیا از طریق کار شخصی:

این روش اقامتی برای آن دسته از کارهایی است که افراد با راه اندازی یک کار بدون هیچ گونه وابستگی به سیستم دولتی کشور اسپانیا، می توانند اقامت کاری این کشور را دریافت کنند.

  1. اقامت در کشور اسپانیا از طریق کار دانشجویی:

این روش اقامتی نیز برای آن دسته از افرادی مناسب است که ویزای تحصیلی کشور اسپانیا را داشته باشند.

work conditions - شرایط اقامت در اسپانیا از طریق کار

به طور کل روش های بسیار متعددی برای اقامت در اسپانیا از طریق کار وجود دارد، اما این سه مورد، پرکاربردترین روش های اقامتی است. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://www.expatica.com/es/moving/visas/work-visas-103258/