اقامت در کشور لهستان و اطلاعات کلی درباره این کشور موضوعی است که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم. کشورهای اروپایی در چند سال گذشته توانسته اند به یکی از مقاصد افراد غیراروپایی برای اقامت و کار تبدیل شود. به طور کل این افراد برای سرمایه گذاری، کار، تحصیل، ازدواج و . . . این کشورهای اروپایی را برای ادامه زندگی خود انتخاب می کنند. این کشورها نیز با فراهم کردن شرایط مفید برای زندگی این افراد، از حضور آن ها سود می کنند. بسیاری از کشورهای اروپایی در چند سال اخیر روی بورس بوده اند. از این کشورها می توان به ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، نروژ، سوید، لهستان و . . . اشاره کرد. این کشورها با داشتن بهترین شرایط ممکن برای افراد خارجی توانسته اند به میزان بسیار زیادی به پیشرفت برسند. افراد خارجی با کار، تحصیل، سرمایه گذاری و یا حتی ازدواج در این کشورها اقامت می کنند. پس از گذشت مدت زمانی این افراد پس از داشتن یک زندگی مناسب، اقدام به تمدید و یا دایمی کردن اقامت خود می کنند. به همین دلیل این افراد با ادامه کار خود به میزان بسیار زیادی به این کشورها سود می رسانند. کشور لهستان جزو آن دسته از کشورهایی است که در چند سال اخیر در جذب مهاجرین بسیار قوی و اصولی عمل کرده است. این کشور با روش های بسیار متفاوتی اقدام به جذب مهاجرین به صورت قانونی می کنند. همچنین این کشور با داشتن مشخصه های مناسب و لازم برای اقامت در خود به میزان بسیار زیادی باعث جذب این افراد نیز شده است. همین موضوعات از دلایلی است که کشور لهستان را به یک گزینه مناسب تبدیل کرده است. در این مقاله قصد بررسی چند سری  نکات مثبت کلی برای اقامت در کشور لهستان را داریم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. ادامه این مقاله را از دست ندهید.

images 1 - نکات جالبی که باید قبل از اقامت در کشور لهستان بدانید

کشور لهستان:

لهستان جزو آن دسته از کشورهای زیبا و پرطرفدار اروپایی است که بسیاری از افراد خارجی را علاقه مند به اقامت کرده است. قبل از این که بخواهیم موارد کلی درباره اقامت در کشور لهستان را بررسی کنیم، بهتر است کمی درباره این کشور اطلاعات کلی را بدانیم.

کشور لهستان جزو آن دسته از کشورهایی است که در مرکز و تاحدودی در قسمت شرق قاره اروپا قرار دارد. این کشور با روسیه، اسلواکی، جمهوری چک، آلمان و . . . همسایگی دارد. روابط تجاری و بین المللی مناسب این کشور یکی از دلایلی است که باعث شده بسیاری برای اقامت در کشور لهستان از  طریق سفارت این کشور اقدامات قانونی لازم را به عمل آورند. این کشور با مساحت بیش از 310.000 کیلومتر نهمین کشور اروپایی از نظر وسعت است. عضویت لهستان در اتحادیه اروپا و معاهده شنگن از ویژگی های بسیار مهم و تاثیرگذار در اقامت در این کشور است. جاذبه های طبیعی . گردشگری فراوان در کشور لهستان یکی از دلایلی است که این کشور را به یکی از کشورهای ثروتمند در زمینه اقتصاد برتر در زمینه گردشگری تبدیل کرده است. لهستان در زمینه گردشگری در میان کشورهای اروپایی رتبه شش را دارد که این موضوع ویژگی مثبتی برای این کشور به حساب می آید. واحد ارزی کشور لهستان زلوتی و جمعیت این کشور بیش از 35 میلیون نفر است.

Iran VS Poland - نکات جالبی که باید قبل از اقامت در کشور لهستان بدانید

اقامت در کشور لهستان و دلایل انتخاب این کشور:

به طور کل کشور لهستان یکی از گزینه های مناسب برای اقامت است. دلایل متفاوتی برای انتخاب این کشور وجود دارد. با هم چند سری از دلایل انتخاب اقامت در کشور لهستان را باهم بررسی می کنیم:

  1. عضویت این کشور در اتحادیه اروپا و معاهده شنگن:

این موضوع یک ویژگی بسیار تاثیرگذار برای اقامت در کشور لهستان به حساب می آید. اگر اقامت این کشور را به دست آورید، این امکان برای شما وجود دارد که به راحتی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و معاهده شنگن سفر کرده و به میزان قابل توجهی از ویژگی های این موضوع، بهره های لازم را ببرید. می توانید به راحتی در این کشورها کار کرده و یا حتی در زمانی مشخص، در این کشورها اقامت داشته باشید.

  1. انگلیسی زبان بودن کشور لهستان:

بیش از 90 درصد مردم کشور لهستان می توانند به زبان انگلیسی نیز صحبت کنند. مردم این کشور با داشتن سیستم آموزشی مناسب توانسته اند زبان انگلیسی را به صورت مشخص و آکادمیک آموزش ببیند. انگلیسی صحبت کردن در مکان های رسمی این کشور نیز یکی دیگر از دلایل رواج زبان انگلیسی در این کشور است. اگر مسلط به زبان انگلیسی هستید، اقامت در کشور لهستان یک گزینه بسیار مناسب برای شما خواهد بود.

  1. توجه به فرهنگ ها در کشور لهستان:

مردم کشور لهستان به میزان بسیار زیادی به فرهنگ ها و سنت های کشور خود اهمیت داده و به ایام و جشن های ملی خود بسیار پایبند هستند. اگر علاقه مند به زندگی در کشوری موید به اصول فرهنگی، اجتماعی و دینی  هستید، اقامت در کشور لهستان گزینه ای است که ما می توانیم به شما پیشنهاد کنیم.

KrakowWawel 540 - نکات جالبی که باید قبل از اقامت در کشور لهستان بدانید

دلایل دیگری مانند اقتصاد باز و سیستم آموزشی نیز می تواند هرفردی را برای اقامت در کشور لهستان ترغیب کند اما این سه موضوع موارد بسیار مهمی برای انتخاب یک کشور برای اقامت به حساب می آیند. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://annaeverywhere.com/facts-about-poland/