در این مقاله به بررسی نکاتی که می بایست قبل از اقامت نروژ رعایت شود پرداخته می شود.

نکاتی که می بایست قبل از اقامت نروژ رعایت کنید.

آیا قصد اقامت نروژ را دارید؟ برای اقامت نروژ آگاهی از چند سری نکات کمک بسیار زیادی به شما برای اقامت و زندگی در نروژ می کند. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از بهترین موسسات حقوقی جهت اخذ اقامت و ویزا در کشورهای اروپایی از جمله نروژ می باشد. این مقاله به بررسی اطلاعات کلی درمورد کشور نروژ و نکاتی که باید قبل از اقامت به نروژ رعایت کنید می پردازد.

نروژ:

کشور نروژ جزو یکی از بهترین کشورهای اروپایی  محسوب می شود که در سال 2017 میلادی جمعیتی نزدیک به شش میلیون نفر را به خود اختصاص داده است. مساحت این کشور حدود 390,000 کیلومتر مربع می باشد که 82 درصد این کشور جزو مناطق شهری و مابقی آن حومه ی شهری است. دو سوم اراضی کشور نروژ کوهستانی و مابقی آن ساحلی و مسکونی است. بیش از نیمی از جمعیت کشور نروژ در قلب این کشور یعنی شهر اسلو (Oslo)پایتخت نروژ سکونت دارند.

اقامت در نروژ برای بسیاری مانند یک رویا است اما قبل از این که چمدان های خود را جمع کنید چند سری موارد را می بایست قبل از حرکت به سمت این کشور بدانید.

اصولا مهاجرت به یک کشور می تواند برای سیستم اداری آن کشور و خود فر نیز کمی سخت  گیج کننده باشد. به عنوان مثال زبان، کارهای روزمره و دیگر موارد از جمله فعالیت هایی است که هرکشور به صورت مشخص و خاص نسبت با سایر کشورها انجام می دهد. بهتر است قبل از اقامت به نروژ این نکات را به خاطر داشته باشید تا بتوانید به راحتی در این کشور زندگی کنید.

زمان زیادی را باید برای اخذ اقامت نروژ صرف کنید:

اصولا مهاجرت به کشورهای اروپایی زمان بر است و کشور نروژ نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای اخذ اقامت نروژ و شهر اسلو(Oslo) می بایست زمان بیش تری را نیز صرف کنید. معمولا کاغذ بازی های بسیار زیادی باید انجام شود تا  کارت اقامت شما صادر شود؛  اما نگران نباشید. موسسه حقوقی بین المللی رابین فرایند زمانی اخذ اقامت نروژ را برای شما بسیار سریع تر از حالت معمول می کند.

افتتاح حساب بانکی در کشور نروژ فرایندی سخت است:

بدون داشتن شماره کارت شناسایی نروژی در کشور نروژ و یا آدرس مشخصی در این کشور، افتتاح حساب در بانک های نروژ یکی از کارهای سخت محسوب می شود. اما موضوعی را که باید به خاطر داشته باشید این است که برای اجاره و یا خرید خانه در کشور نروز می بایست ابتدا افتتاح حساب کرده باشید. به این منظور موسسه حقوقی بین المللی رابین میتواند به شما در این زمینه یاری دهد. در ابتدای حضور و اقامت در نروژ می بایست حسابی در یکی ا بانک های خارجی باز کنید.

بهترین و آسان ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت

بهترین و آسان ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت

برای اجاره ی خانه می بایست هزینه ی بسیار زیادی صرف کنید:

اجاره ی اتاق، خانه و به طور کل واحد مسکونی در کشور نروژ نوعی تجارت گران قیمت است. بسیاری از بنگاه های معاملاتی برای برای اجاره یک منزل به متقاضیان از مستاجران یک مبلغ به عنوان پیش پرداخت به ارزش سه ماه اجاره ی محل مسکونی مور نظر و هزینه ی پرداخت یک ماه اجاره را دریافت می کنند. درصورت عدم برآورده کردن این شرایط قراردادی بین طرفین منعقد نخواهد گردید. موسسه حقوقی بین المللی رابین می تواند شما را در اجاره و یا خرید ملک در نروژ یاری کند.

گواهینامه ی رانندگی شما به احتمال زیاد در نروژ معتبر نخواهد بود:

اگر فرد متقاضی اقامت نروژ ملیتی غیر از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و یا منطقه ی اقتصادی اروپا نداشته باشد، اعتبار گواهینامه ی رانندگی فرد چیزی بیش تر از سه ماه در این کشور معتبر نخواهد بود. برای این که بتوانید در این کشور رانندگی کنید و در جاده باشید باید برای دریافت گواهینامه ی کشور نروژ اقدام کنید. قوانینی که برای اخذ گواهینامه ی رانندگی کشور نروژ اتخاذ شده است بر اساس کشوری که از آن اقامت نروژ را دریافت کرده اید متفاوت است اما به طور کلی در آزمون های رانندگی کشور نروژ می بایست یک آزمون تئوری و سپس چند جلسه ی میدانی رانندگی را با موفقیت بگذرانید تا بتوانید گواهینامه را دریافت کنید.

پرداخت نقدی در معرض خروج از عملیات های تجاری و بانکی است:

به لطف سیاست های صحیح اقتصادی دولت نروژ و به وجود آمدن بانک داری نوین و پیشرفته در این کشور، نروژ جزو یکی از کشورهایی است که در آینده ای نه چندان دور به طور مطلق اسکناس و پول فیزیکی را از جامعه  و بخش تجاری-بانکی خود حذف خواهد کرد. کارت های اعتباری و بانکی امروزه حتی برای کوچک ترین خریدهای مایحتاج زندگی توسط شهروندان نروژی صورت می گیرد. با ظهور پایانه های پرداخت در تلفن های همراه این هدف یعنی حذف پول فیزیکی سریع تر از آن چه پیش بینی شده است صورت خواهد گرفت.

انتظار انجام کارهای خود به نحو احسن را در ماه جولای(تیر) نداشته باشید:

به طور کلی اکثر افراد در ماه میلادی جولای(تیر) کار نمی کنند زیرا این ماه در ککشور نروز به ماه تعطیلی در نروژ است و کسانی که در این ماه مشغول به کار هستند اصولا موفقیت یا سود خاصی از کار خود دریافت نمی کنند زیرا در این ماه دانشجویان حضوری ندارند. اکثر ساعات کاری شرکت ها و یا موسسات در این ماه بسیار پایین می آید و یا بعضی از آن ها به طور کلی تعطیل می کنند.

آماده برای تغییر فعالیت های روزانه ی خود و برنامه ی کاری خود باشید:

معمولا شهروندان نروژی در صرف وعده ی غذایی خود با ما ایرانیان تفاوت بسیار زیادی دارند. به عنوان مثال این افراد در روز وعده ی نهار را به طور کل در ساعت یازده ظهر مصرف می کنند. وعده ی شام در کشور نروژ بین ساعات چهار تا شش عضر صرف می شود. شلوغ ترین ساعات رستوران ها برای وعده ی شام بین ساعات پنج تا هفت بعد از ظهر است. در بعضی مواقع بسیار مشکل است تا بتوان رستورانی برای صرف شام در ساعات نه شب پیدا کرد. در مورد ادارات، به طور کلی ساعات کاری اداره های این کشور تا ساعت دوازده ظهر می باشد و این ساعت فراتر از یک بعد از ظهر پیش نمی رود.

فرنگستان