در این مقاله به بررسی و مقایسه دو کشور لهستان یا اوکراین می پردازیم.

کدام کشور را برای اقامت در اروپا انتخاب کنیم؛ لهستان یا اوکراین؟

کشورهای اروپایی با مناطق طبیعی بسیار زیبا، سبک زندگی مناسب و فرصت های کاری و تحصیلی مطلوب محل مناسبی برای اخذ اقامت و در نهایت شهروندی است. بسیاری از افراد سالانه سعی در اخذ اقامت کشورهای اروپایی را دارند؛ اما نکته ای که حایز اهمیت است توجه و شناخت کشور محل سکونت خود در قاره ی اروپا است. هدف این مقاله نیز نوعی بررسی مقابله ای بین دو کشور اکراین و لهستان می باشد. این دو کشور، دو نمونه از کشورهای زیبا و مناسب اقامت هستند که سالانه افراد بسیار زیادی برای اخذ اقامت این کشورها اقدام می کنند. در این مقاله به بررسی ویژگی های این دو کشور و مشخص کردن برتر بودن کدام یک از این کشورها برای اقامت است. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات در جهت اخذ اقامت کشورهای اروپایی و آمریکایی مانند کانادا است.

slide 363180 4095743 free large 300x190 - کدام کشور را برای اقامت در اروپا انتخاب کنیم؟ لهستان یا اوکراین ؟

اقامت کاری لهستان

لهستان:

کشور لهستان یکی از زیباترین و بهترین کشورهای ناحیه ی شرقی قاره ی سبز است. همسایگی این کشور با چند نمونه از قدرت های بلامنازع اروپا یعنی آلمان و روسیه، نشان دهنده ی امتیاز مثبت و برتری این کشور نسبت با دیگر کشورهای اروپایی است. لهستان با کشور آلمان در غرب خود همسایگی داشته و روسیه نیز در بخش شمال این کشور قرار گرفته است. از دیگر کشورهای همسایه ی لهستان می توان به جمهوری چک، اسلواکی و یا لیتوانی اشاره کرد. اگر بخواهیم به طور دقیق بگوییم، کشور لهستان با مساحتی به اندازه ی 312,000کیلومتر مربع که حدود 308,000 کیلومتر آن خشکی و مابقی آن دریا است، یکی از کشورهای نسبتا بزرگ اروپایی است. لهستان یکی از کشورهای شاد اروپایی است که با سرانه ی زندگی 74 سالگی برای آقایان و 82 سالگی برای بانوان حاکی از تایید این موضوع است. لهستان یکی از کشور های پرجمعیت اروپایی است که با جمعیتی حدود 38 میلیون نفر رتبه ی هشتم را به خود اختصاص داده است.

توریست لهستان 300x188 - کدام کشور را برای اقامت در اروپا انتخاب کنیم؟ لهستان یا اوکراین ؟

اقامت کاری لهستان

اوکراین:

کشور اکراین نیز یکی از برترین کشورهای اروپایی که از لحاظ جغرافیایی با کشورهایی مانند لهستان، رومانی، مالدیو و حتی روسیه همسایگی دارد. در نزدیکی این کشور دریای سیاه قرار دارد که نشان دهنده ی وجود ساحل و همسایگی این کشور با یکی از دریاهای حیاتی در اروپا است. اکراین با وسعتی به اندازه ی 610,000 کیلومتر مربع یکی از کشورهای بزرگ اروپایی است که به دلیل بزرگ بودن وسعت این کشور طبیعتا میزان جمعیت بیش تری در مقایسه با لهستان دارد. جمعیت این کشور چیزی حدود 45 میلیون نفر است که این میزان جمعیت نشان دهنده ی شلوغ تر بودن این کشور نسبت به لهستان است. اکراین با وجود 22 ایالت به مراتب از کشور لهستان بزرگ تر می باشد و در این بخش استان های بیش تری نسبت به لهستان دارد.این کشور یکی از کشورهای چندملیتی است که سالانه افراد بسیار زیادی از کشورهایی مانند مالدیو، روسیه، لهستان و . . . در این کشور اقامت می کنند. پایتخت این کشور شهر کیو(Kiev) با جمعیتی حدود 3 میلیون نفر یکی از شهرهای شلوغ این کشور است که اکثر مکان های اداری، محافل بین المللی، جلسات داخلی و غیره در این شهر برگزار می گردد.

لهستان را برای اقامت انتخاب کنیم یا اکراین؟ چرا؟ (لهستان یا اوکراین)

همانطور که قبلا در مقالات قبلی به این موضوع مشابه اشاره شد، انتخاب محل سکونت در کشورهای اروپایی است یک تصمیم کاملا شخصی و بر اساس سلیقه ی هر فرد مشخص می شود؛ ولی توصیه ی مشاوران موسسه حقوقی بین المللی رابین می تواند راهنمای بسیار مناسبی در انتخاب صحیح و هوشمندانه در کشوری  که قصد اقامت و یا در نهایت شهروندی آن را دارید باشد.

طبق بررسی های صورت گرفته به نظر می رسد که کشور لهستان گزینه ی مناسبی برای اقامت و زندگی برای ما ایرانیان باشد. فرهنگ های مشابه، سبک زندگی نسبتا یکسان و تشابهات رفتاری دو جامعه یعنی ایران و لهستان با یک دیگر یکی از موارد و دلایل بسیار محکم برای انتخاب این کشور به عنوان محلی برای زندگی است.

یکی دیگر از مواردی که کشور لهستان را در مقایسه با اکراین، محل مناسب تری برای اقامت می دانند، بحث زبان و برقراری ارتباط است. به طور کلی بعد از زبان لهستانی در این کشور، هر کسی که بر زبان انگلیسی تسلط داشته باشد به راحتی می تواند در این کشور زندگی کرده و بدون هیچ مشکل خاصی با دیگران ارتباط برقرار کند؛ اما در کشور اکراین عدم وجود زبان انگلیسی به عنوان زبان رایج جهت برقراری ارتباط، یک گزینه ی نامناسب برای ایرانیانی که قصد اقامت در این کشور را دارند می باشد.

جمعیت زیاد و شلوغ بودن کشور اکراین می تواند یکی دیگر از دلایل قانع کننده برای انتخاب کشور لهستان جهت اقامت و زندگی باشد. این موضوع کاملا بسته به سلایق افراد است. بسیاری مایل به زندگی در شهرهای شلوغ و مدرن هستند در حالی که بعضی ها مکان های دنج؛ خلوت و طبیعی را ترجیح می دهند. اما به طور کلی با توجه به شناخت سلایق افرادی که قصد اقامت در کشورهای اروپایی را دارند، کشور لهستان به دلیل خلوت تر بودن و وجود خط ساحلی طویل و مکان های جذاب طبیعی، بیش تر مورد پذیرش ایرانیان است.

Poland Residence Permit 300x200 - کدام کشور را برای اقامت در اروپا انتخاب کنیم؟ لهستان یا اوکراین ؟

اقامت کاری لهستان

کدام کشور از لحاظ اقتصادی از رتبه ی بالاتری برخوردار است؟

کشور لهستان از بین کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا، در بخش اقتصادی رتبه ی ششم را به خود اختصاص داده است که این کشور را می توان یکی از قدرت های اقتصادی لهستان دانست. در حالی که کشور اکراین از نظر اقتصادی رتبه ی پایین تری را دارد، قیمت اکثر اقلام ضروری زندگی در این کشور در مقایسه با کشور لهستان از بالاتر بوده که از این نظر برای ایرانیان، اقامت در کشور لهستان گزینه ی مناسب تری برای اقامت و زندگی است. بالاتر بودن میزان تولیدات صنعتی در کشور لهستان، پایین بودن درصد جمعیت حاضر در خط فقر نسبت به کشور اکراین، دلایل محکمی بر بالاتر بودن رتبه ی اقتصادی کشور لهستان نسبت به اکراین برای زندگی و پیشرفت در زمینه ی اقتصادی است. درصد خط فقر کشور اکراین چیزی حدود 25 درصد تخمین زده اند که این آمار و ارقام نشان می دهد که یک چهارم جمعیت کشور اکراین زیر خط فقر هستند که این میزان در کشور لهستان به 16 درصد سقوط می کند.

با وجود این توضیحات بهتر است ایرانیانی که قصد اقامت در کشورهای اروپایی را دارند، از بین این دو کشور، لهستان را انتخاب کنند.

موسسه حقوقی بین المللی رابین شما را در اخذ اقمت لهستان، دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی مانند کانادا همراهی می کند.

منبع:

indexmundi