برای مهاجرت به کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟ ( مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا )

برای مهاجرت به کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟ ( مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا )

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا را می توانید در این مقاله به طور کامل مطالعه کنید. بدون شک بحث مهاجرت و قانونی بودن فرایند آن جزو موضوعاتی است که همیشه بر سر آن بحث بوده است. در بسیاری از موارد افرادی که قصد مهاجرت به کانادا و یا هر کشور دیگری را دارند، تمامی ملزومات لازم جهت مهاجرت و سفر به کشور مورد نظر را فراهم می کنند اما در مورد مدارک مورد نیاز جهت اقامت به مشکل بر می خورند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا را می توانید در این مقاله به طور کامل مطالعه کنید. بدون شک بحث مهاجرت و قانونی بودن فرایند آن جزو موضوعاتی است که همیشه بر سر آن بحث بوده است.

مشکلاتی که با گذر زمان ممکن است برای فرد مهاجر گران تمام شود. مهاجرت به کانادا نیازمند فراهم کردن مدارک و مستندات بسیار زیادی است. این کشور اهمیت بسیار زیادی به قانونی بودن مسایل مهاجرتی و قانونی انجام شدن فرایند آن می دهد. این نکته را نباید فراموش کرد که قبل از مهاجرت به کانادا بهتر است با یک فرد و یا موسسه ای حرفه ای در  ارتباط باشید و نسبت به دریافت اطلاعات لازم جهت مهاجرت به کانادا را از این افراد دریافت کنید.

در این مقاله اطلاعاتی نظیر مهاجرت به کانادا، روش های مختلف آن و مدارک لازم جهت مهاجرت به این کشور را مورد بررسی قرار می دهیم.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا را می توانید در این مقاله به طور کامل مطالعه کنید. بدون شک بحث مهاجرت و قانونی بودن فرایند آن جزو موضوعاتی است که همیشه بر سر آن بحث بوده است.

اطلاعاتی کلی درباره ی کشور کانادا و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا :

امروزه این موضوع بر هیچ کسی پوشیده نیست که قشر عظیمی از مهاجرین مهاجرت به کانادا را برای خود انتخاب می کنند. دلیل این موضوع نیز کاملا مشخص است. از طرفی بزرگ بودن اندازه و جاذبه های دیدنی این کشور، فراهم بودن شرایط لازم برای زندگی جهت پیشرفت و موفقیت از دلایل مهم انتخاب کشور کانادا جهتت مهاجرت و اخذ اقامت است.

کشور کانادا با وسعتی حدود 10 میلیون کیلومتر مربع بعد از روسیه دومین کشور بزرگ جهان است. کانادا جزو آن دسته از کشورهایی است که از نطر اقتصاد، صنعت، گردشگری و . . . جزو پنج کشور برتر جهان است؛ به همین دلیل بسیاری از افراد خارجی نسبت به مهاجرت به کانادا بسیار علاقه مند هستند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا را می توانید در این مقاله به طور کامل مطالعه کنید. بدون شک بحث مهاجرت و قانونی بودن فرایند آن جزو موضوعاتی است که همیشه بر سر آن بحث بوده است.

راه های اقامت و مهاجرت به کانادا:

کشور کانادا مانند بسیاری از  کشورهای مهاجر پذیر در قاره ی آمریکا راه های مختلفی را برای جذب مخاطب و مهاجر فراهم کرده است. موضوعی که بسیار حایز اهمیت است این می باشد که فرایند مهاجرت به این کشور باید کاملا قانونی باشد. از سری راه هایی که به وسیله ی آن به کشور کانادا مهاجرت صورت می گیرد می توان به انواع زیر اشاره کرد:

این چهار مورد جزو روش های رایج مهاجرت به کشور کانادا می باشد. موارد متفاوت دیگری نیز وجود دارد اما موضوعی که جالب توجه می باشد این است که هر کدام از این شرایط مدارک خاص خود را نیاز دارد.

شرایط لازم جهت مهاجرت به کانادا و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا:

برای این که بتوانید به کشوری خارجی مانند کانادا مهاجرت کنید، قبل از گرفتن نوبت سفارت کشور موردنظر می بایست نسبت به فراهم کردن مدارک موردنیاز جهت مهاجرت به کانادا و یا هر کشور دیگری اقدام کنید.

همان طور که می دانید برای این که بتوانید به کشور کانادا و یا دیگر کشورهای موردنظر خود مهاجرت کنید، باید چند سری مدارک فراهم کرده و به سفارت و یا کنسول گری کشور موردنظر تحویل دهید. مراجع مربوطه با بررسی مدارک شما نسبت به تایید و یا عدم تایید صلاحیت شما جهت به ورود به کانادا را مورد بررسی قرار می دهند.

این نکته را نباید فراموش کنید که برای مهاجرت به کانادا در ابتدا باید چند سری مدارک کلی و عمومی را برای حضور در این کشور فراهم کنید. پس از فراهم کردن این مدارک، با توجه به نوع اقامتی که در این کشور خواهید داشت باید مدارک مربوط به آن روش را فراهم کنید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا را می توانید در این مقاله به طور کامل مطالعه کنید. بدون شک بحث مهاجرت و قانونی بودن فرایند آن جزو موضوعاتی است که همیشه بر سر آن بحث بوده است.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا که دولت و سفارت کانادا آن را از شما می خواهد عبارتند از:

  1. تایدیه و قبولی در تست های پزشکی

این موضوع به طور کلی برای آن دسته از افرادی که مهاجرت به کانادا را برای خود انتخاب کرده اند، صدق می کند. این افراد می بایست گواهی تایید سلامتی خود و درصورت وجود اعضای خانواده را در فرایند درخواست خود برای مهاجرت به کانادا، به سفارت این کشور تحویل دهند. سعی کنید قبل از ارسال درخواست خود برای مهاجرت به کانادا این مدرک را تهیه کنید.

  1. گواهی سوابق جنایی:

یکی دیگر از مواردی که برای مهاجرت به کانادا بسیار مهم است، بحث عدم سوپیشینه و مشکلات قضایی است. در صورت وجود این قبیل مشکلات ممکن است سفارت کانادا درخواست شما مبنی بر مهاجرت و اقامت به کانادا را رد کند. بهتر است پس از گذشت مدت زمان سوپیشینه خود و پاک شدن این مشکل از سوابق جنایی قضایی خود نسبت به درخواست مهاجرت به کشور کانادا اقدام کنید.

  1. کپی از پاسپورت:

برای مهاجرت به کانادا و یا حتی سفر به کشوری دیگر حتما نسبت به تاریخ داشتن پاسپورت خود اطمینان حاصل کنید. در صورت نزدیک بودن تاریخ انقضا پاسپورت خود بهتر است در ابتدا پاسپورت خود را تمدید کرده و سپس درخواست اقامت و مهاجرت به کانادا را به کنسول گری این کشور اعلام کنید.

مهاجرت به کانادا

  1. مدرک کاری و سابقه کار:

هدف از درخواست این مدرک توسط دولت کانادا این است که نسبت به حرفه ای که فرد مهاجر فعایت می کند، آن را شناسایی کرده و نسبت به شاخه ی کاری مربوط به آن فرد مجوز اقامت وی را صادر کند. سعی کنید به طور دقیق اطلاعات و تجربه ی کاری خود را اعلام کرده و سپس نسبت به ارسال آن به سفارت اقدام کنید.

  1. مدرک منابع و سرمایه مالی:

یکی از مهم ترین مدارک اصلی جهت تحویل به سفارت کانادا، فیش حقوقی و یا همان مدارکی است که ثابت می کند شما توانایی حمایت مالی از خود و اطرافیان خود را در کشور کانادا دارید. بسیاری از مهاجران که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، این مدرک را اصلی ترین عامل برای پذیرش درخواست اقامت به کانادا یاد می کنند.

کامل بودن مدارم و ارسال به موقع آن ها به سفارت کشور کانادا جهت مهاجرت به این کشور شما را یک قدم به مهاجرت به کانادا نزدیک تر می کند. سعی کنید در ابتدا مدارک را تکمیل کرده و سپس نسبت به ارسال آن به سفارت و یا کنسول گری کشور کانادا اقدام کنید.

منبع : مدارک مورد نیاز برای گرفتن اقامت کانادا