مهاجرت بلغارستان از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری را تنها از موسسه بین المللی رابین بخواهید.

مهاجرت بلغارستان

یکی از رایج ترن مقاصدی که امروزه بسیاری از مردم جهان برای مهاجرت و اقامت آن را انتخاب می کنند، کشور بلغارستان است. این کشور به دلیل وجود جاذبه های دیدنی و فراهم بودن شرایط مناسب زندگی یکی از کشورهای پرطرفدار اروپایی برای مهاجرت است. این مقاله به بررسی راه های مختلف مهاجرت به بلغارستان و شرایط لازم جهت اخذ ویزای این کشور را مورد برررسی قرار می دهد.

بلغارستان:

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپا و یکی از بخش های شمال شرقی”بالکان پنیسوالا” است کهترکیه و یونان در جنوب این کشور ، رومانی در بخش شمالی آن، از غرب با کشور مقدونیه و صربستان و از شرق با دریای سیاه همسایگی دارد. این موقعیت مکانی کشور بلغارستان محل تقاطع دو قاره ی اروپا و آسیا می باشد. پایتخت کشور بلغارستان شهر “صوفیا”، زبان رسمی آن بلغاری و مساحت کل این کشور 110.994کیلومترمربع می باشد. کشور بلغارستان یکی از زیباترین کشور های اروپایی و مکان هایی بسیار مناسب برای اقامت مهاجران است.

مهاجرت بلغارستان

مهاجرت بلغارستان

هزینه ی زندگی در کششور بلغارستان:

دو دلیل بسیار مهم برای سفر و اقامت به این کشور وجود دارد؛ دلیل اول آن زیبا و جذاب بودن جاذبه های گردشگری این کشور است و دومین دلیل مقرون به صرفه بودن این کشور برای زندگی و هزینه های زندگی است. به عنوان مثال حداقل هزینه ی لازم برای اجاره ی یک منزل حدود 170 یورو می باشد؛ اما میانگین هزینه ی لازم برای این مسیله 400 یورو است که درصورت در نظر داشتن مکانی خاص ممکن است 50 یورو از این قیمت بیشتر و یا حتی کم تر باشد. دیگر هزینه های لازم مانند هزینه های حامل های انرژی مانند آب، برق و دیگر موارد بیش تر از 50 یورو نخواهد بود. دیگر هزینه ها مانند حمل و نقل آن قدر زیاد که فکرش را بکنید نیست. به عنوان مثال هزینه ی 15 دقیقه استفاده از تاکسی برای محل مورد نظر خود چیزی حدود سه تا هفت یورو محاسبه می شود. در مورد بحث تغذیه و مواد غذایی هزینه ی یک نوشیدنی در بلغارستان حدود یک یورو می باشد و درصورت رفتن به رستوران و غذا خوردن حداقل قیمت برای خرید یک وعده غذای مناسب حدود 10 یورو حساب می شود. دیگر هزینه های لازم مانند پرکردن اوقات فراغت مانند خوردن یک قهوه با دوستان نیز بسیار ارزان می باشد. به عنوان مثال خرید یک بلیط تیاتر یا سینما چیزی حدود 10 یورو می باشد.

مهاجرت بلغارستان

مهاجرت بلغارستان

چگونه به بلغارستان مهاجرت کنیم و شهروندی اتحادیه ی اروپا را کسب کنیم؟

امروزه مهاجرت بلغارستان یکی از نیاز و کارهای رایج مهاجرین و افراد خارجی غیر اروپایی است. مهاجرت به کشور بلغارستان علاوه بر ویژگی هایی که ذکر شد شما را قادر می سازد تا بتوانید ملیت اصلی خود را حفظ کرده و همچنان ملیت و شهروندی شور بلغارستان را کسب کنید. راه های متعددی برای مهاجرتت به بلغارستان و اخذ اقامت این کشور وجود دارد. به عنوان مثال برای فعالیت های اقتصادی کشور بلغارستان سرمایه گذاری مالی در این کشور را به مهاجرین توصیه می کند. اقدام از طریق ویزا نوع D، اخذ اقامت، اخذ اقامت دایمی، اخذ اقامت سریع تر(اضطراری) از طریق خرید ملک از دیگر راه های مهاجرت بلغارستان است.

مهاجرت بلغارستان

مهاجرت بلغارستان

اخذ اقامت در بلغارستان:

برای مهاجرت بلغارستان اخذ اقامت این کشور الزامی است. مذت زمان اخذ اقامت کشور بلغارستان حدود 23 هفته است و مدت اعتبار این اقامت حدود یک سال است که هر سال قابل پیگیری و تمدید می باشد. اخذ اقامت دایمی بلغارستان بعد از پنج سال زندگی در این  کشور تحت اقامت بلغارستان به دست می آید و در طول این پنج سال نمی توانید بیش تر از 30 ماه این کشور را ترک کنید. آب و هوای مطلوب، مردم مهربان و خوش برخورد و هزینه های زندگی پایین دلایل بسیار محکمی برای مهاجرت به کشور بلغارستان و اخذ اقامت دایمی این کشور است.

مهاجرت بلغارستان

مهاجرت بلغارستان

دریافت اقامت بلغارستان شما را قادر می سازد تا:

 • اجازه ی اقامت و دارا بودن ویزای رایگان کشور بلغارستان را داشته باشید
 • بتوانید از طریق شرکت خود  فعالیت های تجاری خود را آغاز کنید
 • هزینه ی تحصیل رایگان در مدارس داشته باشید
 • بتوانید هزینه ی تحصیل در دانشگاه و کالج ها را داشته باشید
 • توانایی ارسال دعوتنامه به افراد خصوصی را داشته باشید
 • اخذ سریع ویزا برای کشور های عضو شنگن را برای شما امکان پذیر می سازد
در آینده ای نزدیک کشور بلغارستان به یکی از اعضای اتحادیه ی اروپا و منطقه ی شنگن خواهد شد. این بدین معنی است که شهروندان بلغارستان به راحتی می توانند در کشور های اروپایی سفر کنند.

اولین راه اخذ اقامت بلغارستان، دارا بودن ویزای نوع D است:

دارا بودن ویزای نوع  D شما را قادر می سازد تا اقامت کشور بلغارستان را اخذ کنید و پس از مدتی نیز می توانید برای دریافت اقامت دایمی بلغارستان اقدام کنید. برای دریافت ویزای نوع D کشور بلغارستان باید ابتدا به محض ورود خود به کشور بلغارسستان خود را به اداره ی مهاجرت این کشور معرفی کنید. زمان معرفی خود به اداره مهاجرت بلغارستان باید مناسب باشد و فاصله ی زمانی زیادی برای مراجعه به این محل نیفتاده باشد. نباید این ملاقات بیش تر از یک ماه بعد از ورود شما به بلغارستان فاصله افتاده باشد و یا یک ماه قبل از انقضا ویزای شما باشد. بعد از یک هفته بررسی شرایط و وضعیت شما نسبت به دادن اقامت بلغارستان به شما تصمیم می گیرند. فرایند بررسی این موضوع رسمی و اداری است و در صورت عدم سوسابقه ی کیفری و جنایی جای نگرانی ای وجود ندارد.

مهاجرت بلغارستان

مهاجرت بلغارستان

مزیت های بسیار زیادی برای مهاجرت بلغارستان و اخذ اقامت این کشور به این شکل وجود دارد.

در این بخش کارهایی که یکی پس از دیگری برای ارایه ی درخواست اقامت بلغارستان خود به اداره ی مهاجرت این کشور ارایه کنید لحاط شده است. این موارد عبارتند از:

 1. تسلیم مدارک خواسته شده به اداره ی مهاجرت کشور بلغارستان. زمان بررسی این مدارک 14 روز است.
 2. در روز مشخص شده مدرک هزینه ی پرداخت شده جهت اقامت کشور بلغارستان را همراه داشته و به این اداره تحویل دهید.
 3. تحویل گواهی اقامت بلغارستان به شما توسط اداره ی مهاجرت بلغارستان. در این موقع از شما درخواست می شود برای دریافت کارت شخصی شناسایی هززینه ای را پرداخت کرده و فرم مربوط به آن را پر کنید.
 4. بعد از پرداخت آن تاریخ دریافت کارت به شما گفته می شود
 5. سپس کارت خود را می توانید دریافت کنید

منابع:

بلغارستان

اقامت بلغارستان