اطلاعات کلی برای مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل موضوعی است که در این مقاله می توانید مطالعه کنید. بسیاری از کشورهای اروپایی به مقاصد قشر عظیمی از مهاجرین ایرانی تبدیل شده است. سطح زندگی بسیار بالا، امکانات مناسب، تحصیلات آکادمیک مطلوب و . . . از سری دلایلی است که باعث شده است تا مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل بسیار میان افراد رواج پیدا کند.

اطلاعات کلی برای مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

برای مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل و یا هر کشور دیگری می بایست در ابتدا چند سری اطلاعات کلی درباره ی کشور موردنظر بدانید. این موضوع را فراموش نکنید که برای این که بتوانید به نروژ مهاجرت کنید باید قبل از ارسال درخواست به کنسول گری این کشور نسبت به  چند سری اطلاعات و فرایند قانونی این کشور مطمین شوید.

در این مقاله اطلاعات کلی درباره ی مهاجرت به نروژ و نکاتی که می بایست قبل از مهاجرت به نروژ بدانید را می توانید مطالعه کنید.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

نروژ:

کشور نروژ را می توان جزو یکی از زیباترین کشورهای اروپایی دانست. این کشور با وسعت مناسب و جمعیت متناسب آن باعث شده است تا افراد بسیار زیادی اقامت در این کشور را انتخاب کنند. این کشور با تاریخی بسیار گسترده و باستانی جزو یکی از کشورهای اصیل و ابتدایی اروپا است که قدمت بسیار دیرینه دارد.

کشور نروژ با جمعیتی کم تر از شش ملیون نفر یکی از کشورهای خلوت اروپایی که محل بسیار مناسب برای افرادی است که مایل به زندگی در کشورهای خلوت اما زیبا هستند. وسعت این کشور حدود 390,000 کیلومتر مربع است که بر اساس جمعیت حاضر در آن اندازه ی بسیار مناسبی دارد. واحد پول این کشور کرون بوده و بیش از 80 درصد وسعت کشور نروژ مسکونی و مابقی آن کوهستانی و جزو حومه های شهری می باشد.

کشور نروژ از نظر امنیت و روابط خارجی یکی از دیرباز یکی از امن ترین کشورهای موجود در جهان بوده به طور که از جمگ جهانی اول تا به امروز این کشور از این نزاع و درگیری های موجود میان کشورهای ختلف به دور بوده و همیشه سعی کرده است با دیگر کشورهای جهان ارتباط دوستانه داشته و در راستای پیشرفت و آبادانی کشور خود گام ببرد و با دیگر کشورها نیز به طور دوستانه رابطه دشته باشد. پایتخت این کشور شهر زیبای اسلو(Oslo) بوده که بیش از 50 درصد جمعیت کشور نروژ در این شهر زندگی می کنند.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

برای مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل ، چه دانشگاه هایی معتبر هستند؟

کشور نروژ یکی از معروف ترین و بهترین مکان ها از نظر جاذبه های طبیعی همانند کوه ها بلند، خطوط ساحلی بسیار طویل، زندگی ساحلی و مسابقات بسیار مهیج المپیک زمستانی می باشد. از طرفی دیگر کشور نروژ در زمینه ی آموزش نیز پیشرفت کرده و سطح علمی دانشگاه های این کشور با دانشگاه های برتر دنیا تا حدودی برابری می کند. همین موضوع باعث شده است تا افراد بسیار زیادی مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل را برای خود و یا فرزندان خود انتخاب کنند.

کشور نروژ امروزه با تلاش برای بهتر ساختن جایگاه خود در حیطه ی علم و هنر اهتمام قابل توجهی به دانشگاه ها و سیستم آموزشی خود کرده است. اصولا دانشگاه های کشور نروژ به دو شاخه ی عمومی(دولتی) و خصوصی تقسیم می شوند. بعضی از این دانشگاه ها به عنوان دانشگاه مادر، بعضی دیگر به شکل دانشگاه تخصصی و بعضی دیگر نیز به صورت دانشگاه- کالج تقسیم می شوند که این شاخه از دانشگاه ها در نروژ افرادی را که از نظر تحصیلات پایه ضعیف هستند را مورد پذیرش قرار می دهند.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

در نروژ دانشگاه های بسیار زیادی وجود دارند که دارای اعتبار بسیار زیادی هستند اما موضوعی که باید مد نظر داشت این است که کدام شاخه های علمی را این دانشگاه ها پوشش می دهند و کدام دانشگاه برای شما مناسب است. یکی از ویژگی های مثبت دانشگاه های کشور نروژ این است که اکثر رشته های دانشگاهی معتبر و پرمخاطب را پوشش می دهد.

از چهار دانشگاه معتبر کشور نروژ می توان به دانشگاه اسلو اشاره کرد که این دانشگاه شاخه ها و رشته های پرطرفدار بسیار زیادی مانند پزشکی، علوم مهندسی، هنر و . . . وجود دارد. بسیاری از افراد جهت مهاجرت به کشور نروژ از طریق تحصیل دانشگاه هایی مانند دانشگاه اسلو را برای ادامه ی تحصیل انتخاب می کنند زیرا افراد بسیار زیادی در زمینه های تحصیلی در این شهر تحصیل می کنند. اسلو از طرفی پایتخت کشور نروژ می باشد و از طرفی باعث شده تا افراد بسیار زیادی را جهت کار، تحصیل، سرمایه گذاری و . . . اقامت کنند. همه ی این موارد باعث می شود که دانشگاه اسلو یکی از مهم ترین و بهترین دانشگاه های کشور نروژ به حساب آید.

از دیگر دانشگاه های معتبر کشور نروژ می توان به دانشگاه برگن نروژ، دانشگاه علوم و فناوری و دانشگاه هنر این کشور اشاره کرد. این دانشگاه ها نیز مقاصد طیف گسترده ای از مهاجران برای مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل می باشد.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

دوره های تحصیلی موجود در دانشگاه های کشور نروژ:

نکته ی جالب درمورد سیستم آموزشی و دانشگاهی کشور نروژ در این است که طول دوره ی تحصیلی دانشجویان این کشور کم تر از سایر کشورهاست. سرعت آموزش و فراگیری دروس توسط استاد و دانشجو به دلیل وجود امکانات و سخت افزارهای مورد نیاز باعث شده است که این کشور فارغ التحصیلان باسواد بسیار زیادی را در شاخه های کاری مرتبط به بازار کار خود تحویل دهد. بسیاری از افرادی که مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل را انتخاب کرده اند، توانسته اند در رشته ی تحصیلی خود مشغول به کار شوند.

در شاخه ی کارشناسی، اگر در دانشگاه های کشور نروژ مشغول به تحصیل شوید، به راحتی می توانید این دوره ی تحصیلی را به جای چهار سال در سه سال به پایان برسانید. در مورد دوره ی کارشناسی ارشد تفاوت چندانی بین دوره  کارشناسی با دیگر کشورها وجود ندارد اما نکته ای که حایز اهمیت است این می باشد که شما به عنوان محصل در کشور نروژ می توانید این دوره ی تحصیلی را یک و نیم تا دو سال به پایان برسانید.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

یک خبر خوش که می توان به دانشجویان متقاضی اخذ اقامت کشور نروژ از طریق تحصیل داد این است که دانشجویان متقاضی رشته های مدیریت، دندان پزشکی، مهندسی و . . . می توانند با دریافت برنامه تحصیل مداوم در کشور نروژ دوره ی کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را پنج ساله تکمیل کنند و به زودی به مدرک و دانش لازم خود برسند.

منابع: تحصیل در نروژ | اقامت تحصیلی نروژ