مهاجرت به نروژ

امروز در این مقاله مهاجرت به نروژ را مطالعه کنید. مهاجرت به نروژ و یا دیگر کشورهای اروپایی با استقبال گسترده ی مهاجران ایرانی و خارجی روبرو شده است. سطح زندگی بسیار بالا، آزادی های مدنی، امکانات رفاهی متعدد و . . . باعث شده است تا سالانه بیش از 500 هزار نفر مهاجر به کشورهای اروپایی مهاجرت کرده و یکی از کشورهای قاره ی سبز را برای کار، تحصیل، تشکیل خانواده، سرمایه گذاری و غیره را انتخاب کنند.

این موضوع را نباید فراموش کرد که مهاجرت به نروژ و یا حتی دیگر کشورهای اروپایی نیازمند آگاهی و اطلاعات کامل درباره ی کشور مقصد شماست. باید به طور کل درباره ی مواردی مانند سبک زندگی، بازار کار، وضعیت اجتماعی کشور موردنظر و از همه مهم تر گران یا ارزان بودن آن تحقیق کنید.

مهاجرت به نروژ

کشور نروژ امروزه به یکی از کشورهای برتر اروپایی تبدیل شده است که سالانه طیف بسیار گسترده ای از مهاجران را به خود اختصاص می دهد. امکانات بالا، سطح زندگی مطلوب، فرهنگ و سبک زندگی مناسب باعث شده است که بسیاری از مهاجران ایرانی کشور نروژ را برای زندگی و اقامت انتخاب کنند. در این مقاله اطلاعات کلی درباره ی مهاجرت به نروژ، وضعیت جغرافیایی این کشور و روش های مهاجرت به نروژ را می توانید مطالعه کنید.

نروژ :

نروژ جزو یکی از بهترین کشورهای اروپایی  محسوب می شود که در سال 2017 میلادی جمعیتی نزدیک به شش میلیون نفر را به خود اختصاص داده است. مساحت این کشور حدود 390,000 کیلومتر مربع می باشد که 82 درصد این کشور جزو مناطق شهری و مابقی آن حومه ی شهری است. دو سوم اراضی کشور نروژ کوهستانی و مابقی آن ساحلی و مسکونی است. بیش از نیمی از جمعیت کشور نروژ در قلب این کشور یعنی شهر اسلو (Oslo) پایتخت نروژ سکونت دارند. بسیاری از افرادی که مهاجرت به نروژ را انتخاب کرده اند، پایتخت این کشور را برای سکونت خود انتخاب می کنند.

مهاجرت به نروژ

از دلایل اهمیت این کشور می توان به غنی بودن کشور نروژ در زمینه ی منابع طبیعی همچون نفت، گاز، چوب و . . . می باشد. این نکته را فراموش نکنید که این ها تنها دلایل ثروتمند و متمدن بودن کشور و مردم کشور نروژ نمی باشد؛ به دلیل این که کشور نروژ از راه هایی دیگر مانند سرمایه گذاری افراد خارجی در زمینه های مختلف؛ صنعت ماهیگیری و گردشگری درآمد به دست می آورد و این ها مواردی بسیار مهم در موفقیت این کشور در زمینه ی اقتصادی شده است.این موارد را می توان دلایل افزایش بیش از پیش مهاجرت به نروژ نامید. از همسایگان این کشور می توان به سوید اشاره کرد که بیش ترین میزان مرز مشترک را نیز با این کشور دارد.

مهاجرت به نروژ برای بسیاری مانند یک رویا است اما قبل از این که چمدان های خود را جمع کنید چند سری موارد را می بایست قبل از حرکت به سمت این کشور بدانید.

اصولا مهاجرت به نروژ و یا هر کشور دیگری می تواند برای سیستم اداری آن کشور و خود فرد نیز کمی سخت و گیج کننده باشد. به عنوان مثال زبان، کارهای روزمره و دیگر موارد از جمله فعالیت هایی است که هرکشور به صورت مشخص و خاص نسبت با سایر کشورها انجام می دهد. بهتر است قبل از اقامت به نروژ این نکات را به خاطر داشته باشید تا بتوانید به راحتی در این کشور زندگی کنید.

مهاجرت به نروژ

اصولا مهاجرت به کشورهای اروپایی زمان بر است و کشور نروژ نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای مهاجرت به نروژ و شهر اسلو(Oslo) می بایست زمان بیش تری را نیز صرف کنید. معمولا کاغذ بازی های بسیار زیادی باید انجام شود تا  کارت اقامت شما صادر شود؛  اما نگران نباشید.

اطلاعات کلی درباره ی مهاجرت به نروژ:

از آن جایی که کشور نروژ جزو یکی از برترین و ثروتمند ترین کشورهای اروپایی است، مهاجرت و اخذ اقامت این کشور بسیار سخت بوده و مستلزم گذاشتن وقت بسیار زیادی است. مهاجرت به نروژ برای تمام مهاجرین با ملیت های مختلف در سرتاسر جهان امکان پذیر است اما نکته ای که بیان کردن آن خالی از لطف نیست این است در صورتی که می خواهید کارت شهروندی کشور نروژ را دریافت کنید، می بایست از تابعیت اول خود چشم پوشی کرده و تنها تابعیت کشور نروژ را داشته باشید.

مهاجرت به نروژ

قوانین مهاجرت به نروژ بر اساس ملیت اولیه ی شما متفاوت است اما نکته ای که رایج است این می باشد که در صورتی می توانید برای مهاجرت به نروژ و اخذ شهروندی این کشور اقدام کنید که بتوانید به مدت هفت سال در کشور نروژ به صورت قانونی زندگی کرده باشید. نداشتن سوابق جنایی و قضایی یکی از عواملی است که چه در ابتدای مهاجرت به نروژ توسط سفارت و کنسول گری این کشور بررسی می شود؛ سپس این موضوع برای اخذ شهروندی این کشور نیز بسیار مهم و حیاتی است.

روش های مهاجرت به نروژ:

مهاجرت به نروژ همان طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره شده است، به طور چشم گیری افزایش پیدا کرده است. راه و روش های بسیار زیادی وجود دارد که می توان مهاجرت به نروژ را از آن طریق انجام داد. از این موارد می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • مهاجرت به نروژ از طریق کار
  • مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل
  • مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج

روش های دیگری نیز برای مهاجرت به نروژ وجود دارد اما این چهار روش را می توان رایج ترین روش های مهاجرت به نروژ عنوان کرد.

مهاجرت به نروژ

برای آن دسته از افرادی که به نروژ از طریق تحصیل مهاجرت خواهند کرد:

یک خبر خوش به دانشجویان عزیز متقاضی اخذ اقامت تحصیلی کشور نروژ؛ به راحتی می توانید در این کشور به صورت رایگان و تنها با هزینه ای بسیار جزیی به تحصیل در رشته ی دلخواه خود برسید. تنها هزینه ای بسیار جزیی در طول یک ترم را می بایست پرداخت کنید که این هزینه چیزی حدود 300 تا 600 کرون کشور نروژ می باشد.

این هزینه صرفا جهت استفاده از وسایل و تجهیزات فرهنگی، خدمات درمانی، استفاده از تجهیزات ورزشی و . . . می باشد که نسبتا به میزان امکاناتی که این کشور در اختیار شما می گذارد، هزینه ای بسیار ناچیز است.

از سری ویژگی های دیگر پرداخت این هزینه این است که به شما کارت دانشجویی در دانشگاه های کشور نروژ را می دهند که به وسیله ی آن دانشجویان می توانند به وسیله ی این کارت از تخفیفات متنوعی در کشور نروژ برخوردار شوند.

منبع: مهاجرت نروژ ، نروژ