مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل موضوعی است که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت. تقریبا این موضوع برای همه ثابت شده است که کشور کانادا یکی از برترین و قوی ترین کشورهای حال حاضر در قاره ی آمریکا و جهان است. بسیاری از مهاجرین کشور کانادا را برای اقداماتی مانند تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تشکیل خانواده و . . . انتخاب می کنند.

اقدامات لازم جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

 در چند سال اخیر مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. کشور کانادا امروزه توانسته در حوزه ی علم و فناوری اطلاعات بسیار قوی عمل کند. همین موضوع باعث استقبال مهاجرین خارجی از این مورد شده است. این نکته را نباید فراموش کرد که مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نیازمند اطلاعاتی است که می بایست قبل از اقدام به اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا بدانید.

در این مقاله اطلاعات کلی جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، اطلاعات کلی درباره ی کشور کانادا و . . .  را می توانید در این مقاله مطالعه کنید.

تحصیل در کشور کانادا:

کشور کانادا محصل ترین کشور جهان است که بیش از نیمی از شهروندان این کشور دارای مدارک علمی و مدارج آکادمیک می باشند. دانشگاه های کانادا مورد علاقه و پیگیری دانشجویان خارجی است به طوری که سالانه بیش از 130هزار نفر مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را انتخاب کرده و به دانشگاه های این کشور ورود پیدا می کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل جدا از کیفیت بسیار بالای تحصیلی، این کشور در فرهنگ نیز بسیار غنی است. موضوعات تحقیقاتی، مطالعات علمی و همکاری های بین المللی سه موضوع متمرکز کشور کانادا و دانشگاه های آن می باشد.

روزنامه نگاری، سیاست، علوم پزشکی، مهندسی، و ITاز مواردی است که بسیاری از مهاجرین جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نسبت به حضور در این کشور اقدام می کنند. نکته ی مثبتی که درباره ی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل وجود دارد این است که  این رشته ها و دیگر شاخه های پرطرفدار علمی در این کشور به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند.

 اگر هنوز در مورد محل و دانشگاه تحصیلی خود در کانادا مطمئن نشده اید، قبل از انجام فرآیندهای درخواست ویزای تحصیلی کانادا باید این کار را انجام دهید. بعد از قبولی شما در دانشگاه مورد نظر در کانادا، نامه ی قبولی دانشگاه که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا مورد نیاز است را دریافت خواهید کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل :

در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارید بهتر است قبل از شروع فرایند تحصیلی دانشگاه موردنظر خود نسبت به اقدامات لازم جهت مهاجرت به کانادا اقدام کنید. از طرفی هم چنین باید این موضوع را بدانید که قبل از اقدام جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می بایست حتما نسبت به فرایند نام نویسی و پذیرش در دانشگاه موردنظر خود در کشور کانادا مطمئن شوید. سعی کنید ابتدا در دانشگاه این کشور پذیرش ابتدایی را دریافت کرده و سپس نسبت به فرایند های مربوط به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل اقدامات موردنیاز را انجام دهید.

برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به چه میزان زمان احتیاج داریم؟

سوال بسیار رایجی است که بسیاری از افراد نسبت به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل از ما می پرسند. مطمئن شوید که وقت بیش تری را نسبت به حالت معمول برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل اختصاص می دهید. به محض اینکه در دانشگاه مورد نظر خود در کانادا پذیرفته شدید و فرایند نام نویسی در آن را آغاز کردید، آن گاه می توانید برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل اقدام کنید. اصولا باید چهار تا شش ماه قبل از شروع دوره های آموزشی دانشگاه مورد نظر خود درخواست خود را در جریان بیاندازید.

چگونگی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل :

برای درخواست مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می توانید یا به صورت فیزیکی( کاغذی) و یا آنلاین اقدام کنید. در ایران محلی برای دریافت ویزا در کانادا وجود ندارد؛ به همین دلیل باید به یک کشور خارجی اقدام کنید تا فرایند های اداری و ارایه ی مدارک شما صورت گیرد. ماموران رسمی کانادایی دریافت این نوع ویزاها را از کشور ترکیه پیشنهاد می کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

 بسته به شرایط شما، بعد از بررسی درخواست مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، امکان دعوت شما به یک مصاحبه نیز وجود دارد. دانشجویان ایرانی در طول بررسی فرایند درخواست خود ممکن است ملزم به فراهم کردن مدارک ضمیمه ی امنیتی مورد نیاز خود شوند. این مدارک ضمیمه امنیتی در واقع همان اثر انگشت و عکس های فرد متقاضی می باشد که کشور ها برای بررسی آن اقدام می کنند.

سپس در طول فرایند درخواست ویزای تحصیلی کانادا خود باید در یک مصاحبه شرکت کنید.

اجازه ی اقامت تحصیلی در کشور کانادا سه ماه بیش تر از زمان تحصیل شما در آن کشور می باشد. اگر خواهان اقامت در کانادا در طول دوران تحصیلی خود هستید باید ویزای خود را هرسال تمدید کنید. اگر بعد از اتمام دوران تحصیلی و دریافت مدرک علمی خود خواهان اقامت و زندگی در کانادا هستید، باید برای دریافت نوع دیگری از ویزا از طریق اداره ی مهاجرت کانادا اقدام کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مدارک لازم جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل :

هنگامی که درخواست اقامت و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل مورد تایید قرار گرفت، باید ثابت کنید که توانایی اداره کردن زندگی و وضعیت خود در کشور کانادا را دارید. برای اثبات این مسئله در کشور کانادا، اگر قصد تحصیل در هر استانی از کانادا به جز استان کبک (Quebec) را دارید بتوانید مبلغی حدود 833 دلار کانادایی را پرداخت کنید و یا اگر خواهان تحصیل در استان کبک هستید باید بتوانید ماهانه مبلغ 917 دلار کانادایی را از طریق یک منبع خارجی و یا حساب بانکی خود پرداخت کنید.

دانشجویان ایرانی برای دریافت اجازه ی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نیازمند اثبات تسلط کامل خود بر زبان انگلیسی به منظور تحصیل در دانشگاه های بین المللی کانادا نیستند. این مهارت ها به منظور موفقیت خود در تحصیل در کشور کانادا و همچنین گذراندن زندگی خود در کانادا می باشد.

دانشجویان ایرانی نیازمند دادن تست پزشکی قبل از رسیدن به کانادا نیستند. دانشجویان ایرانی ملزم به افتتاح حساب بانکی محدودالاستعمال نیستند. این نوع حساب ها اجازه ی برداشت ماهانه ی شما را محدود می کند و تنها اجازه دسترسی به حساب شما را به محض رسیدن شما در کانادا را می دهد. برای دریافت اطلاعات بیش تر درمورد ویزای کانادا به وبسایت مهاجرت کانادا مراجعه کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

هزینه ی لازم برای دریافت اجازه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چقدر می باشد؟

برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل باید 150 دلار کانادایی(Canadian dollars) پرداخت کنید. بسته به شرایط شما، مسئولین اقامتی در کشور کانادا به شما اجازه می دهند که این وجه را یا به صورت آنلاین و یا از طریق مرکز درخواست ویزا در ایران و یا در نهایت به وسیله ی مراودات بانکی انتقال دهید.

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا دانشجویان ایرانی ملزم به دریافت بیمه ی سلامتی نیستند.

دانشجویان ایرانی برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل باید مبلغ 85 دلار کانادایی را برای جمع آوری مدارک امنیتی خود(اثر انگشت و عکس ها) پرداخت کنند. همچنین دانشجویان ایرانی باید هزینه ی سفر خود برای ارسال درخواست اقامت و ویزای تحصیلی کانادا را در ترکه و یا هر کشوری که قصد ارسال درخواست خود را دارند را پرداخت کنند.

منبع: ویزا تحصیلی