آیا به کانادا مهاجرت کنم؟ آیا مهاجرت به کانادا بهترین انتتخاب است ؟ این موضوعی است که چندی ذهن همه ما را به خود مشغول ساخته است. در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

آیا به کانادا مهاجرت کنم؟

مهاجرت به کاناد ا موضوع امروز مقاله ی ما می باشد. در بسیاری از موارد مهاجرت و انتخاب کشوری برای سکونت ممکن است برای افراد سخت باشد. عدم وجود اطلاعات کافی برای این افراد، دانش کم زبان کشور مقصد، مسائل مالی و . . . از سری دلایلی است که باعث می شود تا مهاجرین نسبت به انتخاب کشور و یا محلی برای مهاجرت به مشکلات عدیده ای روبرو شوند.

در چند سال گذشته مهاجرت به کانادا به یکی از برترین انتخاب های مهاجرین ایرانی و حتی خارجی شده است. قوانین مناسب اقامتی، شرایط مطلوب زندگی و فرصت پیشرفت برابر برای همه ی افراد از سری ویژگی های کشور کانادا است؛ ویژگی هایی که باعث جذب تعداد کثیری از جوانان ایرانی برای تحصیل و یا زندگی گردیده است.

در این مقاله اطلاعات کلی درباره ی کشور کانادا و دلایل انتخاب این کشور برای مهاجرت را مورد بررسی قرار می دهیم. عوامل و موارد کلی مورد نیاز جهت مهاجرت به این کشور نیز از سری موارد دیگری است که در این متن می توانید مطالعه کنید.

مهاجرت به کانادا

کانادا:

همان طور که می دانید کشور کانادا یکی از پهناور ترین کشور های جهان است. مساحت این کشور چیزی بیش تر از 9.9میلیون کیلومتر مربع است.این کشور دارای 10  استان و سه منطقه می باشد. تورنتو و ونکوور دو شهر بسیار مهم و حیاتی این کشور محسوب می شود. کشور کانادا با اقلیم های متفاوت آب و هوایی خود به یکی از مقاصد بسیار جذاب توریست و گردشگرهای خارجی تبدیل شده است. آب و هوای مطلوب و ساحل گونه ی شهر ونکوور یکی از مقاصد اصلی مسافران بین المللی به این کشور است.

پایتخت کشور کانادا شهر اتاوا است. از سری استان های مهم و تاثیرگذار کشور کانادا می توان به استان کبک (Quebec)، نوا، اسکوشیا، ساسکاچوان و منیتبا اشاره کرد. همان طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره شد، زبان یک کشور از دلایلی است که مهاجران آن کشور را برای مهاجرت انتخاب می کنند. یکی از دلایل افزایش روزافزون مهاجرت به کانادا بحث سادگی زبان این کشور است.

ممکن است برای شما جالب باشد که کشور کانادا یک کشور دو زبانه است. زبان های رایج در کشور کانادا زبان انگلیسی و فرانسوی است. بیش از 60 درصد از مردم کانادا زبان انگلیسی را به عنوان زبان مادری خود انتخاب کرده و از آن به عنوان زبان رسمی و اصلی کشور خود استفاده می کنند. از طرفی حدود 20 درصد از مردم کشور کانادا از زبان فرانسوی نیز برای برقرای ارتباط استفاده می کنند.

مهاجرت به کانادا

آیا به کانادا مهاجرت کنم؟

به طور شک مهاجرت در کشورهای خارجی برای زندگی در ابتدا اقدامی سخت است. از طرفی این موضوع را نباید فراموش کرد که بسیاری از افراد که مهاجرت به کانادا را برای خود انتخاب کرده اند، در شش ماه ابتدایی خود سختی های بسیار زیادی را متحمل شدند. این مشقت ها امری طبیعی است. در بسیاری از موارد مشکلات مربوط به ویزا ممکن است برای شما پیش بیاید. این مشکلات کاملا طبیعی بوده و بعد از گذشت مدت کوتاهی حل خواهد شد.

همان طور که در مقالات قبل نیز به آن اشاره شد، مهاجرت به کانادا و یا دیگر کشورهای خارجی بسته به نیاز و انتخاب فرد مهاجر دارد. ممکن است مهاجرت به کانادا برای یک فرد تصمیم اشتباهی باشد. از طرفی مهاجرت به کانادا در بعضی موارد می تواند سکوی پرتابی برای دیگر افراد باشد. این موضوع را فراموش نکنید که در ابتدا می بایست هدف خود از مهاجرت و زندگی در کشور کانادا و یا حتی دیگر مناطق را شناخته و سپس نسبت به مهاجرت به آن کشور اقدام کنید.

مهاجرت به کانادا

دلایل مهاجرت به کانادا:

به طور کل مهاجرت به کاناد ا می تواند یکی از بهترین تصمیم ها برای ایرانیان باشد. کشور کانادا یکی از آن سری کشورهایی است که با سلایق و سبک زندگی مردم ایران متناسب است. مهاجرت به کانادا می تواند ویژگی های بسیار زیادی داشته باشد. از این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.جاذبه های دیدنی متعدد:

کشور کانادا یکی از زیباترین کشورهای واقع شده در قاره ی آمریکا است. یکی از دلایلی که باعث می شود تا افراد بسیار زیادی را به خود جلب کند، بحث جاذبه های دیدنی مانند آبشار نیاگارا، جزیره پرنس ادوارد و دیگر مناطق دیدنی است که باعث می شود تا تعداد بسیار زیادی از مهاجرین و گردشگران را به خود جلب کند.

2.کانادا؛ کشور مهاجر پذیر:

مهاجرت به کاناد ا می تواند تصمیم مناسبی برای شما باشد. چیزی بیش از 20 درصد از مردم کانادا مهاجر تبار هستند. همین امر باعث شده تا کشور کانادا به یکی از کشورهای چند ملیتی و چند فرهنگی تبدیل شود. در شهر تورنتو بیش از نیمی از جمعیت این شهر مهاجر هستند؛ پس اگر مهاجرت به کانادا را انتخاب کرده اید، در کانادا تنها نیستید. برخورد مناسب مردم کانادا با مهاجرین بسیار مناسب بوده و همین موضوع می تواند کمک بسیار زیادی به شما در مدت اقامتتان داشته باشد.

3.خدمات درمانی رایگان:

مهاجرت به کانادا می تواند این ویژگی را نیز برای شما ارمغان داشته باشد؛ موضوعی که در کم تر کشوری می توان رعایت کرد. نکته ی مثبتی که می توان درباره ی کشور کانادا به آن اشاره کرد این است که می توانید به راحتی و بدون هیچ گونه هزینه ای از خدمات درمانی و پزشکی کشور کانادا برخوردار شوید.

4.آزادی:

یکی از ویژگی های مثبت مهاجرت به کانادا بحث آزادی است. نکته ای که جالب توجه است این می باشد که کشور کانادا یکی از قطب های آزادی در جهان است. هر فردی که در این کشور زندگی می کند و یا قصد مهاجرت به کانادا را برخوردار است. کشور کانادا یکی از کشورهای پیشرفته است که از حقوق اولیه و ابتدایی مردم کشور خود محافظت می کنند. مردم و افراد مهاجری  که در کشور کانادا زندگی می کنند، می توانند به راحتی و بدون هیچ گونه ترسی از دولت کشور کانادا زندگی کنند.

5.فرصت پیشرفت برای شما با مهاجرت به کاناد ا فراهم شده است:

کشور کانادا به دلیل وجود منابع طبیعی غنی، اقتصاد باز و گسترده ی خود به راحتی می تواند فرصتی جهت پیشرفت برای آن دسته از کشورهایی باشد که مهاجرت در کانادا را برای خود انتخاب کرده اند. به راحتی با تصیم صحیح و حرفه ای می توانید در زمینه ی اقتصاد در این کشور به موفقیت های بسیار زیادی برسید.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کاناد ا