امروزه  در سرتاسر دنیا افراد بسیار زیادی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی اقدام می کنند. اما نکته ای که بسیار مهم می باشد این است که افراد کشوری را انتخاب کنند که بتوانند در آن به راحتی زندگی کرده و مشکل خاصی از قبیل سطح زندگی و یا مسائل اقتصادی نداشته باشند. اصولا برای این که بتوانید از لحاظ اقامت و نوع زندگی در کشورهای اروپایی و حتی انتخاب کشور مورد نطر خود موفق باشید، می بایست با یک فرد یا گروه خاصی مشورت لازم را به عمل آوردید. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسه های حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت و مهاجرت به کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. در این مقاله نیز قصد مقایسه ی دو کشور بسیار زیبا و جذاب اروپایی یعنی سوئد و پرتغال را داریم. مهاجرت به کشور سوئد یا پرتغال؟ با ما همراه باشید.

download 3 7 - مهاجرت به کشور سوئد یا پرتغال؟ کدام کشور برای ما ایرانیان بهتر است؟

:کشور سوئد

بدون شک کشور سوئد یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که سالانه افراد بسیار زیادی از سرتاسر این کره ی خاکی برای سفر و یا اقامت به این کشور زیبا وارد می شوند. این کشور در قسمت شمالی قاره ی اروپا واقع شده و با وسعتی حدود450.000کیلومتر مربع جزو یکی از بزرگترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود.  زبان کشور سوئد،سوئدی و واحد ارزی این کشور کرون می باشد. این کشور یکی از پویاترین کشورهای اروپایی در زمینه ی اقتصاد و نیروی کار می باشد به طوری که نرخ بیکاری در این کشور کم تر از5 درصد است. جمعیت این کشور حدود10  میلیون نفر است که حدود دو میلیون نفر آن را مهاجرین تشکیل می دهد. اصولا مهاجرت به کشور سوئد باعث شده است که میزان رشد اقتصادی و پویایی این کشور به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند. نکته ی جالب این کشور این است که حدود 60.000 نفر ایرانی در این کشور زندگی می کنند. پایتخت این کشور شهر زیبای استکهلم است و بسیاری از ایرانیان مقیم سوئد نیز این شهر را برای زندگی انتخاب می کنند. اصولا مهاجرت به کشور سوئد طرفداران بسیار زیادی را از سرتاسر جهان به خود گرفته است.

مهاجرت به کشور سوئد یا پرتغال؟ کدام کشور برای ما ایرانیان بهتر است؟

:کشور پرتغال

 برخلاف کشور سوئد، پرتغال کشوری است که در بخش جنوب غرب قاره ی اروپا واقع شده است. زبان کشور پرتغال، پرتغالی است که بنا به گذشته ای که این کشور در کشورهایی مانند برزیل داشته، این گونه کشورها نیز به زبان پرتغالی صحبت می کنند. وسعت کشور پرتغال کم تر از 100,000 کیلومتر مربع می باشد، در حالی که جمعیت این کشور بیش از 10 میلیون نفر است. پایتخت و پرجمعیت ترین شهر این لیسبون بوده که بخش اعظمی از مراکز اداری و اصلی این کشور در شهر لیسبون واقع شده است. از دیگر شهر پرجمعیت کشور پرتغال می توان به لیسبون اشاره کرد. این کشور دارای هفت ناحیه و دو منطقه ی خودمختار است. اصولا اقتصاد کشور پرتغال بر پایه ی صادرات محصولات خوراکی می گذرد. محصولاتی مانند صید ماهی و صادرات میوه است. یکی از مهم ترین و اصلی ترین همسایه ی کشور پرتغال، اسپانیا است که دارای مرزهای مشترک زیادی با یک دیگر هستند. وجود اشتراک مرز بین این دو کشور باعث به وجود آمدن شبه جزیره ی ایبری شده است.

مهاجرت به کشور سوئد یا پرتغال؟ کدام کشور برای ما ایرانیان بهتر است؟

مهاجرت به کشور سوئد یا پرتغال؟ کدام گزینه برای ما ایرانیان بهتر است؟

همان طور که در مقالات قبلی به آن اشاره کردیم، نمی توان جواب قطعی به این دسته از سوالات داد زیرا این موارد ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. منظور این است که بسیاری از افراد ممکن است در کشوری بتوانند به خوبی زندگی کنند که شاید از نظر ما مناسب زندگی ایرانیان نباشد زیرا این دسته از افراد ویژگی هایی که از یک کشور دوم می خواستند را در کشور دیگری پیدا کرده اند و کشوری که ما توصیه کرده ایم ممکن است مناسب آن فرد نباشد. پس اگر به دنبال زندگی در کشور دیگری هستید، بهتر است ابتدا توجهی به خصوصیات و خواسته های شخصی خود نسبت به کشور موردنظر درمورد اقامت را داشته باشید. رسالات ما در این مقالات بیان تفاوت ها میان کشورها و مشخص کردن یک سری ویژگی های کلی برای افرادی که قصد زندگی دارند را می باشد.

images 1 5 - مهاجرت به کشور سوئد یا پرتغال؟ کدام کشور برای ما ایرانیان بهتر است؟

:مقایسه ی فرهنگی و اقتصادی بین دو کشور سوئد و پرتغال

با توجه به بررسی هایی که توسط مشاوران و وکلای موسسه حقوقی بین المللی رابین صورت گرفته است مشخص شده است که کشور پرتغال به مراتب کشوری ارزان تر نسبت به سوئد است، اما موضوعی که نباید آن را نادیده گرفت مسیله ی قدرت خرید و کارکردن شهروندان و مهاجرین این دو کشور است. با توجه به آمار بین المللی قدرت خرید مردم سوئد حدود 100 برابر بیش تر از مردم کشور پرتغال می باشد؛ این در حالی است که کشور پرتغال به طور میانگین تنها 50 درصد ارزان تر از سوئد می باشد. مسیله ی اقتصادی یکی از موارد حایز اهمیت مهاجرین در سرتاسر جهان است. همون موضوع باعث شده است که میزان مهاجرت به کشور سوئد نسبت به پرتغال افزایش پیدا کند. مسیله ی کار یکی دیگر از موارد بسیار مهم جهت اخذ اقامت و یا مهاجرت به کشورهای اروپایی برای مهاجران است. خبر خوشی که می توان به ایرانیان داد این است که شهروندان کشور سوئد توجه بسیار زیادی به مهاجرینی که از نظر کاری و تحصیلی تبحر خاصی داشته باشند، توجه بسیار مهمی دارند در صورتی که کشور پرتغال آن دسته از کشورهایی است که ابتدا توجه خود را جلب شهروندان خود کرده و سعی می کند کارهای طاقت فرسا و سخت را به مهاجران تحویل دهد. درصورتی که این موارد را نمی توان در کشور سوئد مشاهده کرد. به طور کل از نظر اقتصادی، کاری و طرز برخورد با مهاجرین، کشور سوئد نسبت به پرتغال از برتری نسبی برخوردار است. با این تفاسیر مهاجرت به کشور سوئد می تواند تصمیمی بهتر برای ایرانیان باشد. این نکته را فراموش نکنید که این توضیحات صرفا قابل قبول و استفاده ی تمام افراد نمی باشد و برای اقامت در کشوری دیگر می بایست ابتدا از خصوصیات فردی خود اطلاعاتی کسب کنید.

images 2 2 - مهاجرت به کشور سوئد یا پرتغال؟ کدام کشور برای ما ایرانیان بهتر است؟

موسسه حقوقی بین المللی رابین با بیش از سال ها تجربه در خدمت شما عزیزان جهت اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا است. با ما همراه باشید.

مهاجرت به کشور سوئد یا پرتغال؟ کدام کشور برای ما ایرانیان بهتر است؟

منابع:http://numbeo    –    http://ifitweremyhome