در این مقاله قصد داریم تا به بررسی نکات مهم قبل از اقامت در کانادا بپردازیم.

چند نکته ی مهم که می بایست قبل از اقامت در کانادا بدانید

نکات مهم قبل از اقامت در کانادا موضوعی است که به نظر می رسد باید به آن به طور حرفه ای و تخصصی پرداخت. بررسی این موضوع صرفا در یک مقاله امکان پذیر نمی باشد اما می توان چند نکه ی اساسی درباره ی اقامت به کانادا را در این مقاله مطالعه کرد. به طور کل زندگی در کشورهای اروپایی، آمریکایی و یا هر کشور دیگری نیازمند آگاهی کامل و کافی نسبت به آن کشور است.

فرقی نمی کند که شما به یک کشور غربی اقامت می کنید و یا چمدان های خود را برای زندگی در یک کشور توسعه یافته بسته اید؛ موضوعی که اهمیت دارد این است که کشور موردنظر متناسب با نیاز شما باشد؛ یعنی بتوانید در آن کشور به راحتی زندگی کنید و با مشکلات متعددی روبرو نشوید.

نکات مهم قبل از اقامت در کانادا

اقامت به کانادا امروزه به یکی از موضوعاتی تبدیل شده است که بسیاری از افراد برای اقدام نسبت به آن علاقه مند هستند. فرصت پیشرفت بسیار بالا، سبک زندگی مناسب، آزادی و . . . از سری دلایلی است که باعث می شود بسیاری از افراد نسبت به زندگی و اقامت به کشور کانادا اقدام نمایند.

در این مقاله در ابتدا سعی می شود تا اطلاعاتی کلی درباره ی کانادا به شما داده شود. سپس نکات کلی و کلیدی که می بایست قبل از اقامت به کانادا به آن توجه کنید، را می توانید در این مقاله مطالعه کنید.

مقدمه ای درباره ی کشور زیبای کانادا و نکات مهم قبل از اقامت در کانادا :

همانطور که گفته شد کشور کانادا در شمال با ایالات متحده ی  آمریکا همسایگی داشته و دومین کشور بزرگ جهان تلقی می شود. بخش عظیمی از جمعیت ساکن در کشور کانادا در مرز جنوبی این کشور با آمریکا زندگی می کنند. کشور کانادا طبق آمار سازمان ملل در سال 2017 میلادی جزو یکی از شادترین کشورهای جهان محسوب می شود.

اصولا اقامت به کانادا و زندگی در این کشور می تواند یک تجربه ی به یاد ماندنی ای باشد که برای همیشه زندگی یک فرد را می تواند تغییر دهد. کشور کانادا جزو یکی از کشورهای زیبای قاره ی آمریکا است که دارای مناظر طبیعی بسیار زیبا که در درون این طبیعت زیبا و بکر شهرها و استان های مدرنی قرار گرفته است. این کشور مقصد مسافران و مهاجرانی می باشد که قصد زندگی در محیطی زیبا و طبیعی به همراه استفاده از برترین تکنولوژی های روز دنیا که در غرب می توان یافت را دارند.

نکات مهم قبل از اقامت در کانادا

کانادا؛ رتبه ی یک در زمینه ی حقوق بشر و نکات مهم قبل از اقامت در کانادا :

طبق اعلام سازمان ملل، امروزه کشور کانادا رتبه ی یک را در مجمع توسعه ی جوامع بشری به خود اختصاص داده است. در واقع مجمع توسعه ی جوامع بشری به بررسی فرصت های پیشرفت و رشد افراد در یک کشور مانند موقعیت های شغلی، وضعیت رشد تحصیلی، سطح زندگی و هزینه های زندگی می پردازد که کشور کانادا رتبه ی اول را به خود اختصاص داده است.

یکی از دلایلی که اقامت به کانادا را برای بسیاری از مهاجران جذاب می کند، مسیله ی جاذبه های دیدنی و منابع طبیعی این کشور است. به عنوان مثال آبشار نیاگارا را می توان نگین جاذبه های دیدنی و منابع طبیعی دانست.

نکات مهم قبل از اقامت در کانادا

اقامت کانادا و 3 نکته ی بسیار مهم که می بایست قبل از سفر به این کشور بدانید ( نکات مهم قبل از اقامت در کانادا ):

اقامت به کانادا جدا از این که می تواند اقدامی کاملا مفید و مناسب برای شما باشد، می تواند اثرات منفی ای نیز برای شما به همراه داشته باشد. این موضوع را نباید فراموش کنید که اقامت به کانادا و یا هر کشور دیگری نیازمند آگاهی کامل از این کشور و شناخت ویژگی ها و عوامل منفی کشور مورد نظر متناسب با نیازهای شما می باشد.

نکات مهم قبل از اقامت در کانادا

به طور کل قبل از اقامت به کانادا می بایست نسبت به موضوعاتی درمورد این کشور اطلاعات موردنظر را کسب کنید تا بتوانید در کشور کانادا و یا هر کشوری که قصد اقامت در آن دارید را اوقات خوشی بگذرانید. از این سری نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. پیدا کردن شغل مناسب:

از سری نکات مهمی که می بایست قبل از اقامت به کانادا توجه کنید مسیله ی شغل و کسب درآمد است. برای این که اقامت به کانادا داشته باشید، می بایست پس از حضور در این کشور زمان بسیار زیادی را صرف کنید تا بتوانید شغل و حرفه ی موردنظر و متناسب با خود را پیدا کرده و در آن مشغول به کار شوید.

هنگامی اقامت به کانادا را انتخاب کردید می بایست به این موضوع توجه داشته باشید که پس از حضور در این کشور بلافاصله شغل موردنظر خود را پیدا نمی کنید و این بدین معنی است که می بایست مقدار زیادی پول با خود به همراه داشته باشید تا بتوانید نیازهای خود را در این کشور رفع کنید. هم چنین باید خود را برای کار کردن در زمینه ای که در آن مهارت ندارید آماده کنید زیرا در بسیاری از موارد ممکن است نتوانید در ابتدا شغل موردنظر خود را پیدا کنید.

  1. هزینه ی زندگی در کشور کانادا:

یکی از مواردی که حتما باید قبل از اقامت به کانادا توجه داشته باشید، موضوع هزینه ی زندگی در این کشور است. در صورتی که اقامت به کانادا را به عنوان کشور دوم خود انتخاب کردید و با قیمت و هزینه های بسیار زیادی روبرو شدید، این مشکل کشور کانادا نیست بلکه اشتباه خود شماست!

قبل از اقامت به کانادا موضوعی  را که می بایست به آن توجه داشته باشید این است که نسبت به هزینه های زندگی در این کشور تحقیقات لازم را انجام داده باشید. این نکته را نباید فراموش کرد که کشور کانادا در مقایسه با بسیاری از کشور های پیشرفته ی اروپایی هزینه های زندگی بسیار کم تری دارد.

نکات مهم قبل از اقامت در کانادا

  1. گواهینامه ی رانندگی:

بسیاری از آزمون ها و امتحان هایی که در قالب آزمون رانندگی در کشور شما انجام می شود، در کشور کانادا ممکن است معتبر نباشد. بهتر است قبل از اقامت به کانادا نسبت به اعتبار گواهی رانندگی خود اطمینان حاصل کنید و یا نسبت به تبدیل این گواهی در کشور کانادا اقدام کنید.

موضوعی که درباره ی کشور کانادا جالب توجه است این می باشد که آزمون های رانندگی در این کشور تحت نظارت دولت کانادا برگزار نمی شود و هر استان این کشور آزمون رانندگی خاص خود را دارد. بهتر است قبل ازاقامت به کانادا نسبت به این موضوع کاملا اطلاعات داشته باشید و اگر قصد رانندگی در خیابان های کانادا را دارید می بایست حتما به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید.

منبع : نکات مهم قبل از اقامت کانادا