اقامت در کشور نروژ و اطلاعات مربوط به آن را می توانید از طریق این مقاله مطالعه کنید.  همان طور که در مقالات قبلی به آن اشاره شد، کشورهای اروپایی یکی از برترین گزینه های افراد خارجی جهت اقامت در کشوری غیر از کشور محل تولد است.  سبک زندگی متفاوت و به روز، آموزش نوین، فرهنگ بالای مردم کشور های اروپایی، اقتصاد پویا و . . . از دلایلی است که مهاجرین علاقه بسیار زیادی نسبت به اخذ اقامت کشور های اروپایی از خود نشان می دهند. کشور نروژ جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که توانسته در چند سال گذشته، در زمینه جذب نیروی مهاجر قوی عمل کرده و به میزان قابل توجهی پیشرفت را از این زمینه نصیب خود و مردم کشورش کند. این کشور با داشتن اقتصادی خودکفا و پویا یک گزینه بسیار مناسب جهت سرمایه گذاری به حساب می آید. همان طور که در مقالات قبلی نیز به آن اشاره شد، اقتصاد  کشور نروژ به گونه ای است که نیاز بسیار زیادی به نیروی کار قوی دارد. اگر در زمینه ای مهارت دارید، اقامت در کشور نروژ می تواند یک گزینه بسیار هوشمندانه برای پیشرفت در زمینه کاری برای شما به حساب بیاید. این موضوع را نباید فراموش کرد، جهت اقامت در کشوری اروپایی باید حتما نسبت به اخذ ویزای کشور مورد نظر، اقدامات لازم را به عمل آورد. کشور نروژ نیز جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که توانسته فرایند اخذ اقامت و ویزای کشور خود را برای مهاجرین آسان تر کند.

images - هر آن چه که باید قبل از اقامت در کشور نروژ بدانید

کشور نروژ:

سرزمین وایکینگز جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که در چند سال اخیر توانسته پیشرفت های بسیار زیادی را در زمینه افتصاد، صنعت، تجارت، سرمایه گذاری، تحصیل و.  .  . را تجربه کرده است. بیایید کمی درباره مشخصات کلی کشور نروژ بدانیم. برای اقامت در کشور نروژ آگاهی از نکات و مشخصات کلی درباره آن، کمک بسیار زیادی به شما برای تصمیم گیری نهایی میکند اما اگر اقامت در کشور نروژ را انتخاب کرده اید، تصمیم درستی گرفته اید. کشور نروژ یکی از برترین و زیباترین کشورهای اروپایی واقع شده در بخش شمالی قاره سبز به حساب می آید. از نظر جغرافیایی این کشور، آب و هوای متفاوتی را در سرتاسر کشور خود دارد. برای این که بتوانید بهتر وضعیت آب و هوایی کشور نروژ را متوجه شوید، از لحاظ جغرافیایی این کشور را به سه قسمت تقسیم می کنیم. کشور نروژ دارای سه منطقه کوهستانی، مسکونی و ساحلی است. قسمت کوهستانی کشور نروژ که بیش از دو سوم این کشور است، آب و هوای سرد دارد. قسمت مسکونی نروژ، آب و هوای معتدل و قسمت ساحلی، آب و هوای استوایی و مناسبی دارد. کشور نروژ حدود 360 هزار کیلومتر وسعت دارد و طبق آخرین سرشماری در کشور نروژ، جمعیت این کشور بیش از 5 میلیون و 300 هزار نفر جمعیت دارد. در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، نروژ کشور خلوت تری است. موضوعی که باید درباره اقامت در کشور نروژ آن را درنظر داشته باشید، بحث مهاجر پذیر بودن این کشور است. نروژ و دیگر کشورهای اروپایی نظیر آلمان دارای جمعیت رو به پیری هستند. به همین دلیل این کشورها مایل به پذیرش مهاجرین خارجی در کشور خود هستند. نکته ی مهمی که باید نسبت به اخذ اقامت کشور نروژ بدانید، مواردی است که پیش و در حین سفر به نروژ از آن اطلاع داشته باشید.

download - هر آن چه که باید قبل از اقامت در کشور نروژ بدانید

مواردی که باید درباره اقامت در کشور نروژ بدانید:

کشور نروژ جزو یکی از برترین و ثروت مند ترین کشورهای اروپایی است. برای این که بتوانید در کشور نروژ اقامت کنید باید یک سری موارد را بدانید و آن را رعایت کنید. از این موارد می توان به مشخصه های زیر اشاره کرد:

  1. فرهنگ مردم کشور نروژ:

مردم کشور نروژ جزو آن دسته از مردمانی هستند که معمولا به شرایط اعتراضی نمی کنند و به بهترین شکل ممکن با شرایط ارتباط برقرار می کنند. این موضوع را نباید فراموش کرد که مردم این کشور با تاریخ غنی که از چند صد سال گذشته از خود دارند، به مفاهیم فرهنگی بسیار زیادی اهمیت می ئهند. پس اگر علاقه مند به اقامت در کشور نروژ هستید، سعی کنید حتما به فرهنگ و سبک زندگی مردم این کشور احترام بگذارید. در صورت رفتار درست و صحیح در این زمینه، می توانید به راحتی در میان مردم این کشور زندگی کنید.

  1. سیستم بانکداری کشور نروژ:

اگر علاقه مند به سرمایه گذاری در کشور نروژ هستید، می توانید به راحتی به موارد موردنظر خود دست پیدا کنید. سیستم بانکی کشور نروژ با سرعت بسیار زیادی رو به تمام الکترونیکی شدن گام برمیدارد. می توانید به راحتی در این کشور سرمایه گذاری کرده و حمایت دولت این کشور را نیز برای خود و خانواده خود داشته باشید.

  1. آموزش در کشور نروژ:

سیاستی که بسیاری از کشورهای اروپایی آن را از دیرباز رعایت می کنند؛ تحکیم سیستم آموزشی. سیستم آموزشی در کشور نروژ بسیار متمرکز، منحصر به فرد و دقیق است. اگر علاقه مند به تحصیل در کشوری اروپایی هستید، کشور نروژ یک گزینه بسیار مناسب برای شما به حساب می آید.

  1. حمل و نقل عمومی:

برای این که بتوانید از یک منطقه به نقطه موردنظر خود بروید، بهترین گزینه استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی است. کشور نروژ توجه بسیار زیادی به سیستم حمل و نقل خود کرده است. اگر قصد اقامت در کشور نروژ را دارید، از نظر حمل و نقل نگرانی برای شما وجود نخواهد داشت. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا، در خدمت شما عزیزان است.

Travel tips for Oslo by Thomas Johannessen Visit Oslo - هر آن چه که باید قبل از اقامت در کشور نروژ بدانید

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://www.meganstarr.com/30-things-you-should-know-before-moving-to-norway/