همه چیز درباره ی ویزا شینگن و کشورهای عضو آن

امروزه در تمام نقاط جهان مهاجرت به قاره ی اروپا یکی از گرایشات افراد با ملیت های متفاوت شده است. اما اصولا صرفا مهاجرت به اروپا کار درستی نمی باشد. انتخاب صحیح و مناسب کشور اروپایی که قصد اقامت در آن را دارید به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به تعداد بسیار زیادی از کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا به مدت طولانی سفر کرده و یا حتی کار کنید. موضوع امروز این مقاله ویزا شینگن و کشورهای تحت پوشش آن می باشد. موسسه حقوقی بین المللی رابین شما را در اخذ ویزا و کشورهای عضو شنگن یاری می سازد.

ویزا شینگن

ویزا شینگن

منظور از کشورهای عضو شنگن چیست (ویزا شینگن)؟

منطقه ی شنگن تشکیل شده از کشورهایی است که هیچ گونه محدودیت های گردشگری برای سفر و یا اقامت در بین محدوده ی آن ها وجود ندارد. در معاهده ی شنگن، کشورهای عضو منطقه ی شنگن موظف به حذف هرگونه مرز دوجانبه بین یک دیگر هستند. این مسیله سفر و اقامت در کشورهای عضو منطقه ی شنگن را آسان تر می کند. این بدین معنی است که کل کشورهای عضو منطقه شنگن به عنوان یک کشور متحد عمل کرده و برای سفر به کل منطقه ی شنگن تنها به یک ویزای شنگن احتیاج است.

مفهوم و قرارداد کشورهای شنگن بر این است که تمام محدودیت های مرزی بین کشورهای عضو شنگن برداشته شود و این قرارداد در یک کارخانه ی شراب سازی در یکی از شهرهای کوچک لوگزامبورگ منعقد گردید.

ویزا شینگن

ویزا شینگن

تاریخچه ی معاهده ی شنگن (ویزا شینگن):

قرارداد شنگن در سال 1985 میلادی و بین پنج کشور اروپایی منعقد گردید و قصد عقد چنین قراردادی رفع هرگونه مرز بین این کشورها بود. کشورهای بلژیک، آلمان غربی، فرانسه، لوگزامبورگ و هلند پنج کشوری بودند که در ابتدا قرارداد شنگن را امضا کردند که امروزه این کشورها جزو پنج عضو از ده عضو کشورهای عضو منطقه ی اقتصادی اروپا(EEU, European Economic Community) محسوب می شوند. مهم ترین تصمیم و هدف معاهده ی شنگن رفع هرگونه محدودیت مرزی بین کشورهای عضو شنگن می باشد. در این قرارداد درخواست رفع محدودیت حرکت وسایل حمل و نقل عمومی نیز داده شده بود که این امکان را برای توریست ها و گردشگران بسیار آسان کرده است.

تنها پنج کشور عضو منطقه ی شنگن نیستند و به مرور زمان بر تعداد این کشورها اضافه شده است. تعداد بسیار زیادی از کشورهای اروپایی در این قرارداد عضو شده اند. در حال حاضر تعداد کشورهایی که عضو معاهده ی شنگن هستند، 26 عدد است. آخرین کشوری که عضو کشورهای منطقه ی شنگن گردید، کشور لیختنشتاین بود که این عضویت در سال 2011 میلادی اتفاق افتاد. با گذر زمان قوانینی که بین کشورهای عضو معاهده ی شنگن بوده است، امروزه برای کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا نیز می باشد؛ زیرا کشورهای عضو منطقه ی شنگن عضو اتحادیه ی اروپا نیز هستند.

ویزا شینگن

ویزا شینگن

منطقه ی شنگن شامل چه بخش هایی می باشد (ویزا شینگن)؟

کشورهای عضو منطقه ی شنگن شامل اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لاتویا، لیتوانی، لوگزامبورگ، جزیره ی مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا سوید، سوئیس و لیختنشتاین می شوند.

منطقه ی شنگن در 26 کشور خلاصه شده است که این کشور ها با هم به توافق رسیده اند که شهروندان کشورهایشان به صورت یک کشور متحد و به طور آزاد در این کشور ها حرکت و فعالیت داشته باشند. از بین این 26 کشوری که عضو منطقه و محدوده ی شنگن می باشند،22 کشور عضو اتحادیه ی اروپا(EU ,Europe union) و در این میان چهار کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا هستند(European Free Trade Association ,EFTA). از بین کشورهای عضو پیمان شنگن، نروژ، ایسلند، لیختنشتاین و سوئیس جزو کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا نمی باشند.

منطقه ی شنگن بخش عظیمی از کشور های اروپایی را شامل می شود به غیر از بریتانیا و کشورهایی مثل رومانی، بلغارستان، کرواسی، جزیره قبرس و ایرلند که به زودی به منطقه ی شنگن می پیوندند. با این وجود کشورهایی مانند نروژ، ایسلند، سوییس، و لیختنشتاین تا به امروز جزو منطقه ی اتحادیه ی اروپا و همچنان عضو منطقه ی شنگن هستند و فعالیت آزاد حکومتی خود را دارند.

کشورهایی مانند بلغارستان، کرواسی، رومانی و جزیره ی قبرس جز کشورهای اروپایی هستند که به زودی عضو منطقه ی شنگن خواهند شد.

ویزا شینگن

ویزا شینگن

آسان ترین کشورهای اروپایی اخذ اقامت و ویزا شینگن:

به منظور بهبود سرمایه گذاری و تجارت داخلی، بسیاری از کشورهای اروپایی فرایند اخذ اقامت و شهروندی خود را نسبتا آسان تعیین می کنند. یکی از بهترین و آسان ترین راه برای مهاجرت و اخذ اقامت و شهروندی کشورهای اروپا سرمایه گذاری در یکی از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و منطقه ی شنگن است.

در میان کشورهای اروپایی، چندین کشور وجود دارند که فرایند و ملزومات اخذ اقامت آن ها نسبت به سایر کشورهاست.

کشورهایی مانند بلغارستان، یونان، اسپانیا، بلژیک و جزیره ی قبرس را می توان جزو آسان ترین کشورهای اروپایی قلمداد کرد که فرایند و ملزومات اخذ اقامت آن بسیار سریعو آسان است.

به عنوان مثال پس از اخذ ویزای نوع D کشور یونان، تنها با خرید ملک به ارزش 250,000 یورو می توانید برای خود و خانواده ی خود اقامت و شهروندی کشور یونان را اخذ کنید.

ویزا شینگن

ویزا شینگن

یکی دیگر از کشور های اروپایی که اخذ اقامت آن آسان است، اسپانیاست. قوانین و ملزومات لازم جهت اخذ اقامت و شهروندی اسپانیا مشابه کشور پرتقال است. تنها با خرید ملک به ارزش 500,000 یورو در کشور اسپانیا می توانید اقامت این کشور را دریافت نمایید. سرمایه گذاری به ارزش 2 میلیون یورو در دولت اسپانیا به عنوان قرض به این دولت نیز یکی دیگر از راه های ساده ی اخذ اقامت کشور اسپانیا است این کشور یکی از کشور های عضو اتحادیه ی اروپا نیز می باشد. این نکته را نیز فراموش نکنید که کشور اسپانیا جزو یکی از کشورهای عضو منطقه ی شنگن می باشد و از این طریق می توانید به تمام کشورهای عضو منطقه شنگن سفر کرده و از اقامت خود لذت ببرید.

کشور قبرس جزو یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که می توان با خرید ملک به ارزش حداقلی 300,000 دلار اقامت و شهروندی این کشور زیبا را دریافت کنید.

اخذ اقامت از طریق کار و سرمایه گذاری در بلغارستان یکی از بهترین راه های اقامت به این کشور می باشد.

موسسه حقوقی بین المللی رابین فرایند اخذ اقامت کشورهای اروپایی مانند یونان، لهستان، نروژ، اسپانیا، بلغارستان و حتی کشورهای آمریکایی مانند کانادا را برای شما انجام داده و مدت زمان آن را کوتاه می کند.

منابع:

شینگن