ویزا و اقامت یونان را تنها از موسسه حقوقی، مهاجرتی و بین المللی رابین بخواهید.

ویزا و اقامت یونان

این مقاله به بررسی سه نوع از رایج ترین و بهترین روش های اخذ اقامت کشور یونان می پردازد و راه های لازم برای رسیدن به این موهن را شرح می دهد. به علاوه ی این اطلاعات مدارک و ملزومات مورد نیاز برای اخذ ویرا و اقامت کشور یونان در این مقاله شرح داده می شود.

کشور یونان (ویزا و اقامت یونان):

یونان کشوری در قاره ی اروپا که حدود 130,647km آن خشک و 1,310kmآن از آب پوشیده شده است و از لحاظ آب و هوایی کشور بسیار مناسب و خوبی برای زندگی می باشد.جمعیت این کشور طبق آمار سال2017 ، 10,767,827 نفر می باشد.واحد پولی این کشور یورو می باشد.یونان دارای تاریخ غنی ای از تولد دموکراسی، فلسفه ی غربی، بازی های المپیک، ادبیات غربی، علوم سیاسی، اصول علمی و ریاضیات محض تا درامای غربی است. امروزه یونان کشوری دموکرات و توسعیه یافته ای است که بالاترین استاندارد لازم برای زندگی را دارد و یکی  از اعضای اتحادیه ی اروپا نیز می باشد.

اقامت یونان به افرادی که قصد سرمایه گذاری  برای خرید ملک و یا سرمایه گذاری در امور اقتصادی را دارند، توصیه می شود.

solonniki 3 300x141 - ویزا و اقامت یونان که باید در مورد آن بدانید

 سه راه دریافت اقامت یونان (ویزا و اقامت یونان):

افرادی که قصد دریافت ویزا و اقامت کشور یونان را دارند می توانند از راه های متعددی برای دریافت آن اقدام کنند. در این مقاله به طور خلاصه سه راه از موارد مختلف اخذ اقامت یونان را برایتان شرح می دهیم.

اولین راه برای دریافت اقامت کشور یونان برای افرادی است که به صورت مالی عدم وابستگی خود را طبق شرایط و مشخصات زیر اثبات نمایند (ویزا و اقامت یونان):

در صورتی که از طریق کنسول گری و سفارت کشور یونان در کشوری که ازآن جا می آید درخواست ویزای خاصی برای اقامت در یونان را داشته باشد و بتواند ثابت کند که ماهانه مبلغی به ارزش 2000 یورو به صورت ماهانه و به عنوان درآمد مداوم سالیانه داشته باشد(20درصد به عنوان حق مخارج همسر و 15 درصد نیز برای هر فرزند اضافه شده است).

دارای پوشش کامل سلامتی(درمانی) که توسط یک آژانس بیمه ی خصوصی تهیه شده باشد و شامل تمام خطراتی است که برای اتباع یونانی که قصد زندگی و اقامت در یونان را دارند، داده می شود. فردی که توسط استقلال مالی در کشور یونان اقامت دارد، اعتبار اقامت آن به مدت دو سال است و هر سه سال یک بار این اقامت قابل تمدید است.

15 Greece 5 300x138 - ویزا و اقامت یونان که باید در مورد آن بدانید

دومین راه برای اخذ اقامت کشور یونان سرمایه گذاری از طریق خرید املاک و مستقلات می باشد که فردی که قصد دریافت این نوع اقامت را دارد باید این شرایط را داشته باشد و آن هارا فراهم کند (ویزا و اقامت یونان):

در صورتی که از طریق کنسول گری و سفارت کشور یونان در کشوری که ازآن جا می آید درخواست ویزای خاصی برای اقامت در یونان به صورت قانونی را داده باشد و به صورت قانونی ملکی را در کشور یونان خریده باشد که ارزش آن حداقل 250000 باشد(این مالکیت قانونی را شخصا و یا از طریق فردی که سهام آن به طور کامل متعلق به این فرد است خریداری کنید). به مدت ده سال قرارداد اجاره ی ملکی در کشور یونان را داشته باشید که ارزش آن حداقل 250000 یورو باشد و یا به مدت ده سال در درون هتل و یا مجموعه املاک توریستی مستاجر بوده باشد.

دارای پوشش کامل سلامتی(درمانی) که توسط یک آژانس بیمه ی خصوصی تهیه شده باشد و شامل تمام خطراتی است که برای اتباع یونانی که قصد زندگی و اقامت در یونان را دارند، داده می شود

فردی که از طریق خرید املاک و مستقلات اقامت کشور یونان را کسب کرده باشید ویزا و اجازه ی اقامت آن به مدت پنج سال معتبر است و هر پنج سال می تواند ان را تمدید کند. این مجوز تمدید اقامت کشور یونان تنها زمانی قابل تمدید شدن است که فرد غیر اروپایی که در کشور یونان اقامت دارد همچنان مالکیت ملک و یا خانه ی مورد نظر خود را داشته باشد و یا  قرارداد اجاره آن همچنان معتبر باشد.

greece guide 300x145 - ویزا و اقامت یونان که باید در مورد آن بدانید

سومین روش برای دریافت اقامت کشور یونان پیش شرط ایجاد یک شرکت و یا شعبه ی یک کمپانی خارجی در یونان است. بر طبق این روش فردی که خواهان دریافت این نوعاز اقامت در کشور یونان است باید (ویزا و اقامت یونان):

در صورتی که از طریق کنسول گری و سفارت کشور یونان در کشوری که ازآن جا می آید درخواست ویزای خاصی برای اقامت در یونان به صورت قانونی را داده باشد. در روش اخذ اقامت کشور یونان از طریق ثبت شرکت، شرکت مورد نظر ظرفیت یک عضو هییت مدیره، سهام دار، مدیر، نماینده قانونی یا رییس اجرایی شرکت و یا یکی از شعبات شرکت مورد نظر را درخود و در کشور یونان داشته باشد.

دارای پوشش کامل سلامتی(درمانی) که توسط یک آژانس بیمه ی خصوصی تهیه شده باشد و شامل تمام خطراتی است که برای اتباع یونانی که قصد زندگی و اقامت در یونان را دارند، داده می شود.

مدت اعتبار اقامت کشور یونان از طریق ثبت شرکت به مدت دو سال است و در صورتی که شروطی که پیش تر درمورد شرکت و یا شعبه ی شرکت مورد نظر در یونان اشاره شد فراهم شده باشد، این اقامت قابل تمدید است.

highlightsofgreece2 121820171416346 300x187 - ویزا و اقامت یونان که باید در مورد آن بدانید

پس از فراهم کردن نیاز های ابتدایی برای اخذ اقامت یونان، این کارها باید انجام شود (ویزا و اقامت یونان):

 • پاسپورت دارای حداقل سه صفحه ی خالی. بسیاری از کشور ها در ازای دریافت هزینه و معتبر بودن پاسپورت، گزینه ی اضافه کردن صفحه در پاسپورت را دارند
 • دو قطعه عکس رنگی پاسپورت
 • اصل اظهارات دفتر بیمه یا نامه ای با سر تیتر نام شرکت بیمه کننده ی شما که اعتبار وبیمه ی شما را در یونان تحت پوشش قرار می دهد.
 • اصل اظهارات بانک، امنیت اجتماعی، حقوق ماهانه و یا توضیحات مربوط به دارایی،فیش حقوقی و یا نامه ای با سرتیتر و امضای رسمی موسسه ی مالی که شما در آن سرمایه گذاری کرده اید و تایید کند شما حداقل دارای 2000 یورو درآمد ماهانه و یا حداقل 24000یورو در بانک دارید.
 • پرسنل اصولا سه ماه برای بررسی اظهارات وقت درخواست می کنند.
 • اگر به عنوان خانواده در حال مهاجرت هستید 20 درصد بیشتر(ماهانه 400 یورو)برای همسر و 15 درصد(ماهانه300  یورو) برای هر فرزند مجرد و کوچک درآمد داشته باشند.
 • گواهی رسمی عدم سوسابقه یا سو پیشینه
 • شهروندان دیگر کشورها در کنسول گری یونان مورد بررسی قرار گیرند و اصول امنیتی کشور یونان را یاد بگیرند
 • گواهی پزشکی. گواهی و یا فرم درخواست شده از بیمارستانی که پزشک آن تست پزشکی برای حضور در یونان را تایید کند.
 • دارا بودن دسته چک برای هزینه ها. با توجه به کشور ها متفاوت است اما مبلغ آن حدودا 50 یورو می باشد.

random facts about greece 300x200 - ویزا و اقامت یونان که باید در مورد آن بدانید

موسسه حقوقی و بین المللی ما می تواند شما را در بهترین راه برای اخذ اقامت کشور یونان یاری دهد.

منابع:

ویزا یونان

اقامت یونان

یونان