اخذ اقامت کشور اسپانیا و ویژگی های مربوط به آن موضوعی است که می توانید از طریق این مقاله آن را مطالعه کنید. کشور اسپانیا جزو آن دسته از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و معاهده شنگن است. عضویت این کشور در این اتحادیه ها باعث پیشرفت این کشور در زمینه های مختلف شده است‌. به واسطه عضویت در اتحادیه اروپا، کشور اسپانیا می بایست با بسیاری از کشورهای این اتحادیه فعالیت کند و همین موضوع باعث افزایش میزان عملکرد و همچنین بهره وری این کشور در زمینه اقتصادی می شود. همچنین این موضوع را نباید فراموش کرد که اخذ اقامت کشور اسپانیا و درنهایت دریافت کارت شهروندی این کشور این امکان را برای شما قادر می سازد تا بتوانید از این ویژگی ها استفاده کنید. صرف نظر از این موارد، اقامت در کشور اسپانیا ویژگی های بسیار زیادی می تواند برای شما داشته باشد. در این مقاله اطلاعات کلی درباره کشور اسپانیا و ویژگی هایی که افراد پس از اخذ اقامت کشور اسپانیا به دست می آوردند را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین هلدینگ یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

Spain flag map plus ultra - ویژگی های اخذ اقامت کشور اسپانیا

اطلاعات کلی درباره کشور اسپانیا:

کشور اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای واقع شده در قاره اروپا است. جاذبه های توریستی واقع شده در اکثر شهرهای این کشور باعث توجه خیل عظیمی از توریست های بین المللی شده است. خون گرم بودن مردم کشور اسپانیا باعث شده تا بسیاری از توریست ها مجددا علاقه مند به حضور و بازدید از این کشور شوند. اگر علاقه مند به اخذ اقامت کشور اسپانیا هستید، می توانید به راحتی و دز هر زمان دلخواه خود از این مناطق دیدنی بازدید کنید.

shutterstock 443032861 - ویژگی های اخذ اقامت کشور اسپانیا

نکات مثبت اخذ اقامت کشور اسپانیا:

در صورتی که بتوانید فرایند های لازم جهت اخذ اقامت کشور اسپانیا را با موفقیت طی کنید، می توانید در این کشور اقامت کرده و پس از گذشت مدتی معین،  قادر خواهید بود تا از تمامی امکانات موجود در کشور اسپانیا همانند یک فرد اسپانیایی نهایت استفاده را ببرید. به طور کل اخذ اقامت کشور اسپانیا ویژگی های بسیار زیادی دارد، چند مورد از این ویژگی ها عبارتند از:

  1. دسترسی به دیگر کشورهای اروپایی:

یکی از ویژگی های اخذ اقامت کشور اسپانیا، دسترسی شما به تعداد بسیار زیادی از کشورهای اروپایی بدون نیاز به هیچگونه ویزا است‌ موضوعی که می تواند هر فرد مهاجری را نسبت به اقامت در این کشور وسوسه کند. به طور کل اخذ اقامت در کشور اسپانیا این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید به راحتی به کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا و معاهده شنگن هستند، سفر کنید و تا مدت نسبتا طولانی در آن کشورها اقامت داشته باشید. از این کشورها می توان به آلمان، فرانسه، سوئد، نروژ و . . . اشاره کرد. این کشور ها با جاذبه های گردشگری و امکانات رفاهی خاص باعث می شود تا بسیاری از افراد خارجی و حتی خود اروپایی ها نسبت به کار و اقامت موقت در این کشورها اقدامات لازم را انجام دهند

2. توانایی و اجازه کار در کشور اسپانیا:

همان طور که در ابتدا و در مقالات قبلی به آن اشاره شد، اخذ اقامت کشور اسپانیا می تواند اقدامی بسیار هوشمندانه از جانب شما باشد. در صورتی که بتوانید اقامت کشور اسپانیا را دریافت کنید، می توانید به راحتی در این کشور کار کرده و در فضای رقابتی بسیار قوی و در عین حال سالم، مشغول به کار و کسب درآمد شوید. موضوعی که اخذ اقامت کشور اسپانیا برای شما به ارمغان می آورد، دریافت حمایت های متعدد دولت کشور اسپانیا برای کار در این کشور است.

3. توانایی استفاده از پول ملی کشور اسپانیا:

همان طور که می دانید، واحد پول کشور اسپانیا یورو است. یورو یکی از قدرت مند ترین ارزهای بین المللی در میان دیگر ارزهای کشورهاست. اسپانیا از این واحد مالی برای تبادلات داخلی و بین المللی خود استفاده می کند. اگر اقدام به اخذ اقامت کشور اسپانیا کنید و این درخواست توسط مراجع مربوطه در کنسول گری این کشور پذیرفته شود، می توانید از یورو برای انجام تبادلات مالی خود استفاده کنید. از یورو می توانید در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای مبادلات بین المللی خود استفاده کنید. در حال حاضر یورو در 17 کشور عضو اتحادیه اروپا مورد تبادل قرار می گیرد.

4. کیفیت تحصیل بالا:

اخذ اقامت کشور اسپانیا این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید در مدرسه و سیستم آموزشی بسیار قوی این کشور تحصیل کنید. بدون شک یکی از دلایل اخذ اقامت کشور اسپانیا، تحصیل در این کشور است. با اقامت در این کشور از طریق تحصیل، می توانید بهترین تجربه لازم برای درس خواندن را به خود و خانواده خود هدیه دهید. امکانات اموزشی بالا، اساتید مجرب، برنامه های آموزشی متنوع و . . .  از دلایل انتخاب کشور اسپانیا برای تحصیل است.

5. فرصت مناسب برای سرمایه گذاری:

همان طور که در مقالات قبلی نیز به آن اشاره شد، اقامت در کشور اسپانیا این امکان را برای شما فراهم می سازد تا بتوانید به راحتی در این کشور کار کنید. سرمایه گذاری در کشور اسپانیا یکی از روش هایی است که دولت کشور اسپانیا از آن استقبال بسیار زیادی می کند. در صورت اخذ اقامت کشور اسپانیا می توانید به راحتی در این کشور سرمایه گذاری کنید.

32510 - ویژگی های اخذ اقامت کشور اسپانیا

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://www.residencyinspain.com/en/residency/benefits-of-residency-in-spain.php