اخذ کارت شهروندی کشور نروژ و ویژگی های مربوط به آن را می توانید در این مقاله مطالعه کنید. در چند دهه ی اخیر کشورهای اروپایی یکی از مقاصد بسیاری از مهاجرین و افراد خارجی بوده است. فراهم کردن شرایط زندگی مناسب توسط این کشورها یکی از دلایل بسیار مهم برای اقدام افراد خارجی جهت اقامت در این کشورها است. امنیت بالا، سیستم آموزشی قوی، سبک زندگی مناسب، فرهنگ بالا، جامعه گسترده و . . . از دلایلی است که افراد خارجی علاقه مند به اقامت در این کشورهای اروپایی هستند. بسیاری از افراد خارجی برای تحصیل به کشوری اروپایی نظیر انگلستان، فرانسه، نروژ و دیگر کشورهای موردنظر مهاجرت می کنند.

بسیاری برای سرمایه گذاری و کار کردن نسبت به اقامت قانونی خود از کنسول گری این کشورها فرایند اخذ اقامت خود را پیگیری می کنند. همچنین بسیاری پس از گذراندن زمان مشخص برای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و یا دیگر روش های اقامتی مربوط در کشور موردنظر، اقدام به اخذ کارت شهروندی و یا همان ملیت آن کشور می کنند.

این افراد با گذراندن دوره زمانی مشخص و همچنین رعایت چند سری المان های مشخص، برای اخذ کارت شهروندی کشور موردنظر خود مانند کشور نروژ و یا دیگر کشورهای اروپایی اقدام می کنند. برای این که بتوانید کارت شهروندی کشور نروژ را دریافت کنید باید حتما چند سری موارد کلی را رعایت کنید. در این مقاله موارد کلی برای اخذ کارت شهروندی نروژ، ویژگی های اخذ ملیت کشور نروژ و اطلاعات مربوط به این کشور را بررسی می کنیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

VesterålenIslandsNorthernNorwayCottageMountainView - ویژگی های اخذ کارت شهروندی کشور نروژ را در این مقاله مطالعه کنید

کشور نروژ:

نروژ با داشتن منابع طبیعی بسیار، اقتصاد پویا، فرهنگ بالا، سیستم آموزشی قوی و . . . توانسته به یکی از قدرت های برتر اروپا تبدیل شود. همین موضوع دلیلی است که بسیاری از افراد مهاجر برای اخذ شهروندی این کشور از طریق کنسول گری کشور نروژ در کشور محل تولد خود اقدام کنند.

کشور نروژ با جمعیت بیش از 5 میلیون نفر و وسعتی بیش از 280 هزار کیلومتر با کشورهای سوید، فنلاند، دانمارک، بریتانیا و . . . همسایگی داشته و با این کشورهای مراودات تجاری بسیار زیادی دارد. پایتخت کشور نروژ شهر زیبای اسلو و واحد پول این کشور کرون است. کرون نروژ در میان ارزهای اروپایی از جایگاه بسیار مناسبی برخوردار است.

موارد کلی برای اخذ شهروندی کشور نروژ:

این موضوع را نباید فراموش کرد که برای این که بتوانید در این کشور اقامت کنید باید چند سری موارد کلی را رعایت کنید.از سری موارد کلی برای اخذ شهروندی نروژ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گذراندن مدت اقامت این کشور:

برای این که بتوانید برای شهروندی این کشور اقدام کنید باید حتما مدت زمان مشخصی  را در این کشور گذرانده باشید. همچنین باید بر اساس قوانین مشخصی و اجازه ای که وجود دارد، در آن مدت زمان از کشور خارج شوید. حداقل مدت لازم برای اخذ شهروندی کشور نروژ، 5 سال است. پس از گذراندن حداقل زمان لازم، می توانید برای اخذ کارت شهروندی این کشور اقدام کنید.

  • عدم وجود سوسابقه:

در مدت زمان اقامت خود در کشور نروژ نباید هیچ گونه سوسابقه جنایی یا کیفری در این کشور داشته باشید. درصورت وجود چنین مواردی امکان دیپورت شدن شما وجود دارد. در صورت اخراج نشدن شما از کشور نروژ، شرایط برای اخذ شهروندی این کشور برای شما بسیار سخت خواهد شد. سعی کنید در مدت زمان اقامت خود در این کشور از قوانین دقیق کشور نروژ کاملا پیروی کنید تا با مشکل روبرو نشوید.

  • استطاعت مالی:

این موضوع در اخذ شهروندی کشور نروژ موضوع بسیار مهم و تاثیرگذاری است. البته افرادی که در این کشور اقامت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و . . . را کسب کرده اند مطمینا این ویژگی را داشته اند اما برای کارت شهروندی این کشور مجددا دارایی های شما بررسی شده و درصورت عدم وجود مشکلی، به شما کارت شهروندی نروژ اعطا می شود. خرید یک ملک یا سپرده ای قدرتمند در کشور نروژ می تواند به شما بسیار کمک کند.

download 1 - ویژگی های اخذ کارت شهروندی کشور نروژ را در این مقاله مطالعه کنید

ویژگی های اخذ کارت شهروندی کشور نروژ:

پس از این که توانستید کارت شهروندی کشور نروژ را اخذ کنید، می توانید از  بسیاری از امکانات موجود در کشور نروژ نهایت استفاده را ببرید. این کشور با فراهم کردن امکانات آموزشی، تجاری، تحصیلی، فرهنگی و اجتماعی توانسته به میزان بسیار زیادی به یکی از کشورهای مناسب برای اقامت تبدیل شود. مردم این کشور از این امکانات به راحتی استفاده می کنند. شما نیز با دریافت این کارت رسما یکی از شهروندان این کشور شده و می توانید از این امکانات استفاده کنید.

عضویت کشور نروژ در معاهده نروژ این امکان را برای آن دسته از افرادی که کارت شهروندی را دریافت کرده اند، این افراد به راحتی می توانند به کشورهای اروپایی سفر کرده و از امکانات موجود در کشورهای عضو معاهده شنگن استفاده کنند. این ویژگی شما را قادر می سازد تا به راحتی در این کشورهای اروپایی کار، تحصیل و یا حتی اقامت کنید. البته این کشورها در بین خود قوانین مشخصی برای شهروندان خود دارند. شما باید با رعایت این موارد در این کشورها  اقامت کنید.

بهره برداری از امکانات قوی تحصیلی در کشور نروژ این امکان را برای شما قادر می سازد تا بتوانید به راحتی در کشور نروژ تحصیل کنید و مدارک معتبر و همچنین مهارت های بسیار زیادی را در کشور نروژ به دست آورید.

kjerring y bodo salten northern norway nav e2815cb0 2f2b 4ab6 bea7 c824ad643840 - ویژگی های اخذ کارت شهروندی کشور نروژ را در این مقاله مطالعه کنید

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی بین المللی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://expatriates.stackexchange.com/questions/694/is-there-an-advantage-of-acquiring-permanent-residence-in-norway