پناهندگی کانادا موضوع مقاله امروز ماست. کانادا کشوری پهناور و مهاجر پذیر است و با توجه به حجم عظیم افرادی که روزانه برای کسب اطلاع از شرایط مهاجرت به کانادا با ما تماس می گیرند می توان به خوبی دریافت که کانادا گزینه ی بسیار مناسبی برای مهاجرت است. علی رغم این که پذیرش و اقامت کانادا از روش های مختلف و متنوعی امکان پذیر است متاسفانه افراد بسیار زیادی خواهان کهاجرت از طریق پناهندگی هستند. پناهنده شخصی است که به علت ترس از شکنجه و یا خطر جانی و زندان و یا جنگ در کشورش نمی تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد و در نتیجه به یک کشور دیگر پناهنده می شود تا مجبور به بازگشت به کشور خود نباشد. مصداق بارز این افراد پناهجویان سوری هستند که شرایط سخت زندگی و خطر مرگ در کشورشان بر هیچ کس پوشیده نیست و کشور کانادا نیز با تقاضای پناهندگی آن ها موافقت می کند که آن را برنامه ی اسکان مجدد می نامند.

535d45c39c1e4190a21e3d789de9ebdf 18 - پناهندگی کانادا

فریب دولت کانادا˓ راهی برای پناهندگی:

متاسفانه افراد زیادی هستند که با تصور این که پناهنده شدن از سایر راه های مهاجرت آسان تر است و با وجود این که هیچ یک از شرایط پناهندگی را ندارند هر روزه با تماس گرفتن با شرکت های اقامتی و مهاجرتی مختلف متقاضی پناهندگی کانادا می شوند و خطراتی صد برابر بیشتر را به جان می خرند تا به خیال خود به راحتی شهروندی کانادا را دریافت کنند. اما باید به شما این نکته را گوشزد کنم که اگر با جعل مدارک خود تصمیم دارید تقاضای پناهندگی کانادا را بدهید در حالی که واجد شرایط آن نیستید نه تنها دولت کانادا تقاضای شما را نمی پذیرد بلکه ممکن است به جرم تحویل مدارک جعلی و فریب مامور مهاجرت پس از تشکیل دادگاه و مواخذه شما را به زندان بیاندازند ولی در نهایت از کانادا دیپورت می شوید. پس پناهندگی چیزی جز فریب دولت و فریب خودتان نیست.

اخذ ویزای توریستی˓ تضمین پذیرش پناهندگی کانادا:

یکی دیگر از مواردی که به قصد پذیرش پناهندگی افراد زیادی را به دام می اندازد اخذ ویزای توریستی به کانادا است. ممکن است بپرسید ویزای توریستی چه ارتباطی با پناهندگی دارد؟ به شما خواهم گفت. افراد سودجوی زیادی هستند که با اخذ ویزای توریستی به کشور کانادا وارد می شوند و با فراهم کردن مدارک جعلی دال بر خطر مرگ و زندان در کشور خود سعی دارند دولت کانادا را قانع کنند که با پناهندگی آن ها موافقت کند. زمانی که شخصی برای اخذ ویزای توریستی اقدام می کند باید مامور مهاجرت را قانع کند که در کشور خود احساس امنیت لازم را دارد و زمانی که وارد کانادا می شود برای اثبات شرایط پناهندگی خود باید به دولت توضیح دهد که شرایط موجود در کشورش اصلا مساعد نیست و خطر جانی او را تهدید می کند و در واقع تمام گفته های خود را نقض می کند و دقیقا همین جاست که مامور دولت را فریب داده است!

پرداخت هزینه های کلان در قبال پناهدگی کانادا:

امروزه افراد سودجوی زیادی هستند که به نام شروت های مهاجرتی و به قصد کسب پول های کلان حاضر می شوند در روند تقاضای پناهندگی شما تمام تلاش خود را برای جمع آوری مدارک جعلی و فریب دولت کانادا به کار بندند و در این شرایط کانادا شما را به دادگاه احضار می کند و اولین سوالی که از شما می پرسند این است که چرا مامور ما را فریب دادید؟ در نتیجه شما را بلافاصله از کشور اخراج می کنند. در نهایت کسی که بیشترین ضرر را می کند خود شما هستید. هم پول خود را هدر داده اید و هم از کشور کانادا اخراج شده اید. این در خوش بینانه ترین حالتی است که جریمه ی زندان را برای شما تعیین نکنند. با وجود راه های مختلف برای مهاجرت چرا باید پناهندگی را انتخاب کنید؟ راه های زیادی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد.

شرکت اقامتی و مهاجرتی رابین هلدینگ˓ راهی مطمئن برای مهاجرت:

اگر به هر دلیلی قصد مهاجرت به کانادا را دارید سرمایه ی خود را در جهتی هزینه کنید که با قانون منافاتی نداشته باشد. پناهندگی راهیست که در نهایت سرابی بیش نیست. به این نکته توجه کنید شرکتی که معتبر باشد هرگز در جهت جمع آوری مدارک جعلی به شما هیچ گونه کمکی نخواهد کرد پس فریب چنین افرادی را نخورید. شرکت اقامتی و مهاجرتی رابین هولدینگ با سال ها سابقه ی درخشان در زمینه ی مهاجرت و وکلای خبره و مشاوران متخصص راهی مطمئن برای مهاجرت شما را فراهم می کند. اگر قصد تحصیل داشته باشید با ویزای تحصیلی شما را همراهی می کنیم˓ اگر سرمایه ای دارید با سرمایه گذاری و انواع روش های آن ویزای کانادا را برای شما فراهم می کنیم و اگر به قصد ازدواج و یا شغل به کانادا می روید ویزای شغل و ازدواج را برای شما فراهم می کنیم.

canada flag mao 1 - پناهندگی کانادا

پناهندگی کانادا˓ اشتباهی بزرگ:

ما بر حسب وظیفه در این مقاله شما را با معایب و عواقب پناهندگی در کانادا آشنا کردیم. حال که بر عواقب خطرناک آن واقف هستید به جای صرف هزینه های کلان و شرایط بسیار سخت پناهندگی کانادا و در نهایت تباه کردن آینده ی خود˓ پیشنهاد ما این است که از طریق راه های قانونی مهاجرت به کانادا وارد شده و آینده ی خود را تضمین کنید. با هر شرایطی که داشته باشید ما انواع روش های مهاجرت به کانادا را برای شما شرح می دهیم و از طریق قانون شما را به هدفتان می رسانیم. با ما تماس بگیرید.

منبع:

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/refugees/canada-role.html

مترجم: جواد محمدی