اقامت در کشور یونان و دلایل مربوط به اقامت در این کشور، موضوعی است که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. کشور یونان یکی از کشورهای جنوبی قاره سبز به حساب می آید. این کشور در چند سال اخیر طیف گسترده ای از توریست ها و مهاجرین را در کشور خود پذیرش کرده است. اقتصاد پویا، بازار کار قوی و جاذبه های توریستی بسیار زیاد، از عواملی است که افراد خارجی و مهاجران را علاقه مند به زندگی و سفر به این کشور می کند. کشور یونان با اختصاص بودجه های کلان و سرمایه گذاری های هوشمندانه توانسته از لحاظ معیشتی، زندگی عالی ای برای مردم کشور خود فراهم کند. موضوعی که درباره ی کشور یونان جالب توجه است، دسترسی نسبتا راحت مهاجرین نسبت به اخذ اقامت در کشور یونان است.

کشور یونان می تواند انتخاب مناسبی برای ایرانیان جهت زندگی، کار، سرمایه گذاری، تحصیل و . . . باشد. در این مقاله اطلاعات کلی درباره ی کشور یونان و مواردی که باید جهت اقامت در کشور یونان بدانید را مورد بررسی قرار می دهیم. کشور یونان می تواند یکی از گزینه های مناسب شما جهت اقامت در کشور اروپایی باشد. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

ANTIPAROS 04 - چرا اقامت در کشور یونان انتخاب هوشمندانه ای برای ایرانیان است؟

سرزمین خدایان:

سرزمین خدایان یا همان یونان یکی از کشورهای واقع شده در قسمت جنوبی قاره ی اروپا می باشد. این کشور با کشورهایی نظیر بلغارستان، آلبانی، ایتالیا و . . . همسایه است. یکی از ویژگی های مثبتی که بلغارستان را به یکی از گزینه های افراد خارجی جهت سفر و یا حتی اقامت در این کشور تبدیل کرده، مسیله جاذبه های طبیعی این کشور است. کشور یونان با داشتن جاذبه های طبیعی و تاریخی متعدد توانسته به یکی از قطب های توریستی در قاره اروپا تبدیل شود. البته صرفا داشتن این موارد باعث موفقیت کشور یونان نشده است. مدیریت منابع و برنامه ریزی های دقیق نسبت به استفاده از این منابع، یکی از دلایل بسیار مهمی است که توریست و مهاجرین نسبت به سفر و یا حتی اخذ اقامت کشور یونان اقدام کنند.

کشور یونان با جمعیت در حدود 13 میلیون نفر یکی از کشورهای نسبتا خلوت اروپایی نیز به حساب می آید. واحد ارزی کشور یونان به واسطه عضویت در اتحادیه اروپا، یورو است. زبان رسمی کشور یونان یونانی و پایتخت این کشور شهر بسیار زیبا و تاریخی آتن می باشد که سالانه بیش از چند صد هزار گردشگر از سرتاسر جهان برای سفر به این کشور و دیدن از شهر یونان اقدامات قانونی لازم را از طریق کنسول گری این کشور انجام می دهند.

برای این که بتوانید در این کشور سفر کنید، باید حتما ویزای کشور بلغارستان را از طریق سفارت یا همان کنسول گری کشور یونان واقع شده در ایران دریافت کنید. اقامت در کشور یونان را می توان به بسیاری از ایرانیان پیشنهاد داد زیرا بسیاری از نیازهای اصلی ایرانیان در این کشور رفع می شود. موارد و دلایل قانع کننده ای وجود دارد که باعث می شود تا کشور یونان برای ایرانیان انتخابی مناسب به حساب بیایید.

3 - چرا اقامت در کشور یونان انتخاب هوشمندانه ای برای ایرانیان است؟

چرا اقامت در کشور یونان برای ایرانیان انتخابی مناسب است:

اقامت در کشور یونان برای ایرانیان یک انتخاب مناسب و در عین حال هوشمندانه به حساب می آید زیرا بسیاری از نیازهای ایرانیان در کشور یونان برطرف می شود. موضوع دیگری که اقامت در کشور یونان را بیش از پیش برای ایرانیان بهتر کرده است، دلایل لازم برای اخذ اقامت این کشور است. از دلایل اقامت در کشور یونان برای ایرانیان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. کشوری ارزان:

اقامت در کشور یونان برای ایرانیان می تواند تا حدود بسیار زیادی برای ایرانیان اقامتی ارزان باشد. دلیل این موضوع نیز  باز بودن اقتصاد کشور یونان  عدم وابستگی این کشور به صنعت و یا کشوری خاص است. بسیاری از موارد مورد نیاز در کشور یونان از طریق خود این کشور تامین شده و دولت نیز با مدیریت شرایط اقتصادی، این محصولات را در قیمتی پایین برای ثروتمندان و معقول برای افراد معمولی ارایه می دهد. به عنوان مثال بحث خوراک و پوشاک کشور یونان در مقایسه با کشوری مانند سوییس بسیار ارزان تر است.

  1. امنیت بسیار بالا در کشور یونان:

با وجود این که کشور یونان جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که سالانه طیف گسترده ای از مهاجرین را در خود می بیند، اما میزان امنیت این کشور بالاتر از سال های قبل می باشد. مدیریت شرایط و وجود نیروهای پلیس در سرتاسر این کشور از وجود هرگونه اتفاق ناخوشایند جلوگیری می کند. اقامت در کشور یونان برای ایرانیان می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد زیرا این افراد به راحتی می توانند با نهایت امنیت و فارغ از مهاجر بودن در این کشور زندگی کنند.

  1. موقعیت های شغلی مناسب:

کشور یونان یکی از کشورهای اروپایی با اقتصاد پویا و روان است. این کشور با به کارگیری نیروی جوان و در اختیار قراردادن منابع لازم جهت آبادانی و پیشرفت مردم خود، راه را برای کار و پیشرفت مردم کشور خود باز گذاشته است. اقامت در کشور یونان برای ایرانیان جهت کار می تواند پلی به سوی موفقیت برای شما به حساب آید.

  1. فرهنگ مردم کشور یونان:

یک نکته جالب توجه درباره ی اقامت در کشور یونان برای ایرانیان، موضوع مسایل فرهنگی و سبک زندگی مردم این کشور است. مردم کشور یونان مردمانی خون هستند و هیچگونه رفتار ناشایستی با مهاجرین ندارد. این موضوع در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نظیر فرانسه و انگلستان یک ویژگی مثبت به حساب می آید.

Peloponnese Driving 12 2 1440x960 - چرا اقامت در کشور یونان انتخاب هوشمندانه ای برای ایرانیان است؟

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است.

مترجم: جواد محمدی

منبع: http://residencepermitgreece.com/en/why-greece.php