در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم که چرا مهاجرت به نروژ انتخاب مناسبی است

چرا مهاجرت به نروژ انتخاب مناسبی است

یکی از دلایل علاقه مهاجران به کشور نروژ مزایای بسیاری  است که این کشور برای شهروندان خود فراهم می کند . بدست آوردن اشتغال پایدار و دریافت دستمزد بالا در نروژ کار سختی نیست .پایین بودن ریت (rate) مهاجرت و امکان استخدام در شغلهای مختلف، خصوصن  برای مشاغل تعلیم دادنی ، متخصصان آموزش دیده، تکنسین های  ماهر و کارکنان فناوری اطلاعات  از ویژگی های اصلی این کشور محسوب می شود . به عنوان یک شهروند خارج از اتحادیه اروپا شما می توانید اجازه کار در نروژ را با مراجعه به مراکز مشاوره و ارتباط با بنگاه کاریابی بدست آورید و  شغل مورد نظر خود را بر اساس تقاضای کار و   مهارتی که در آن تخصص دارید پیدا کنید.

نروژ و اقامت دانشجویی

چرا مهاجرت به نروژ انتخاب مناسبی است

چه ماهی برای مسافرت به صرفه تر است

سوالی معمولی که به ذهن می رسد این است که بهترین زمان برای سفر به این کشور چه زمانی می تواند باشد؟

 بهترین و مناسب ترین زمان برای توریست ها اوایل تابستان است. خصوصن در ماه ژوئن و ژوئیه بهترین فصل توریستیِ نروژ است. در این فصل خورشید در وسط آسمان است و بنابراین شما روزهای بسیار طولانی خواهید داشت ئ بیشترین ساعات طلوع خورشید و آفتابِ طول روز  را در شمال نروژ دریافت خواهید کرد . همچنین بالاترین سطح گردشگری نروژ در این فصل است بسیاری از جاذبه‌ها توریستی و اماکن تفریحی باز است و شما شاهد جمعیت بسیار  خواهید بود . اما اگر حوصله جمعیت را ندارید و کلن آدمی هستید که ترجیح می دهید در مسافرت ها از شلوغی دروی کنید ماه مه و سپتامبر  برای رفتن به نروژ فرصت بسیار فوق العاده‌ای خواهد بود و نرخ قیمت ها هم کم و بیش پایین است.

اما برای مسافران ساکت ترین و تا حدودی ارزانترین ماه در نروژ  ماه اکتبر است.  چرا که تابستان تمام شده و فصل اسکی هم هنوز شروع نشده  است . البته هوا میتوانند تا حدودی سرد باشد و بسیاری از جاذبه های بیرونی هم در شرف  بسته شدن  باشند.  بعد از سپتامبر  سفر به نروژ در پایین ترین نرخ خود قرار دارد.  قیمت بلیط هواپیما و هتل های محلی  ارزانترین حد ممکن است. مگر آنکه برای دیدن نورهای شمالی آمده باشید که  خودش تور متفاوتی دارد . ژانویه و فوریه سردترین ماه سال در نروژ است و آسمان  هم تاریک است. حال دیگر انتخاب با خودتان است که چه ماهی را برای سفر به نروژ انتخاب کنید.

نروژ و اقامت دانشجویی

چرا مهاجرت به نروژ انتخاب مناسبی است

حقوق ه م جنس گرایان در نروژ چگونه است؟

نروژ یکی از  دوست دار ترین کشورهای ه م جنس گریان است.  گردشگران ه م جنس گرا ‌می توانند با خیال راحت تعطیلات خود را در آنجا بگذرانند . مردم در این کشور با توریست های ه م جنس گرا همانطوری برخورد میکنند که با توریست های علاقه مند به جنس مخالف. پایتخت این کشور اسلو، یکی از مکان هایی است  که درصد قابل توجهی از افراد ه م جنس گرا را در خود جای داده است. شمار زیادی از رویدادهای ه م جنس گرایانه نیز در این کشور برگزار می شود. همچنین چند شخصیت مشهور ه م جنس گرا هم در نروژ زندگی می کنند که خود به این معنی است که حقوق ه م جنس گرایان در آن کشور به خوبی رعایت می‌شود و محیطِ زیستی بسیار راحتی را برای آنها فراهم آورده است .در نروژ  مردم می‌توانند در انتخاب رابطه های خود بدون هیچ مناقشه یا تبعیضی آزادی داشته باشند. توریست ها نباید از گرفتن دست یکدیگر در اماکن عمومی و حتی بوسیدن یکدیگر ترس به دل راه دهند. برای مردم نروژ  اینها اعمال آزار دهنده ای محسوب  نمی شود . همینطور نروژ یک مقصد تعطیلات عالی برای ه م جنس گراها و قطعن از جوامعی است که با بیشترین میزان آزاد اندیشی مواجه خواهید بود.  قانون در آنجا  تبعیضی برای جامعه ه م جنس گرا قایل نیست. نروژی ها به این امر اذعان دارند و به آن احترام می گذارند که افراد مختلف گرایشات جنسی گوناگون دارند . در  نروژ  برای ه م جنس گرایان رستوران های مجزای وجود ندارد آنها در همان هتلی بسر می برند که دیگران، و همانقدر زندگی خصوصی دارند که زوج های غیره م جنس.

نروژ و اقامت دانشجویی

چرا مهاجرت به نروژ انتخاب مناسبی است

 مانند دیگر کشورهای اسکاندیناوی نروژ در رابطه با حقوق ه م جنس گراها  و د و جنس گراها بسیار آزاد است .این کشور جزو اولین کشورهایی در جهان است که قانون حمایت از ازدواج ه م جنس گراها را تصویب کرد . در سال ۲۰۰۸ پارلمان نروژ لایحه ای را از مجلس گذراند که در آن به  زوج های همجنس اجازه تشکیل خانواده و داشتن  فامیل داده شد .  این قانون به ه م جنس گرایان اجازه می دهد  مانند زوج‌های عادی عروسی برگزار کنند و بتوانند کودکی را به فرزندی قبول کنند. قانون رایج به زوج های ه م جنس گرا در نروژ که  کودکی را به فرزندی قبول کرده‌اند اجازه می دهد مانند پدر و مادر های عادی فرزندانشان را بزرگ کنند. در شرایطی که  زوج ها زن باشند آنها اجازه دارند تا از طریق لقاح مصنوعی دارای فرزند شوند .

فرنگستان