اقامت در کشور یونان و نکات کلی درباره ی این کشور، موضوعی است که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم. کشور یونان جزو آن دسته از کشورهای عضو قاره ی اروپا است که سالانه طیف عظیمی از افراد خارجی نسبت به حضور در این کشور رویایی، اقدامات لازم جهت سفری قانونی و مناسب را انجام می دهند. دلایل بسیار زیادی وجود دارد که این افراد نسبت به سفر و یا حتی اخذ اقامت کشور یونان، از طریق کنسول گری این کشور، پروسه های قانونی آن را طی می کنند. یکی از این موارد اقتصاد قوی و نوپا این کشور است. کشور یونان جزو آن دسته از کشورهایی است که با عضویت در معاهده ی شنگن و عضویت رسمی در اتحادیه اروپا، توانست به میزان قابل توجهی در راستای شکوفایی اقتصادی و بهبود کیفیت زندگی مردم خود گام های بزرگی بردارد.

از طرفی ویژگی ها و جاذبه های دیدنی متعدد در کشور یونان یکی دیگر از مواردی است که مهاجران نسبت به اخذ اقامت در کشور یونان اقدامات لازم را انجام می دهند. این مقاله به بررسی ویژگی های کشور یونان و اطلاعات کلی در این زمینه می پردازد. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

jr 7 jul 2020 cofu greece 1800x1000 - چند نکته مهم درباره ی اقامت در کشور یونان

کشور یونان:

یونان یکی از زیباترین و بهترین کشورهای واقع شده در قاره سبز به حساب می آید. طبیعت بکر و جذاب این کشور یکی از دلایلی است که بسیاری از گردشگران و مهاجرین از سرتاسر جهان نسبت به اقامت و زندگی در این کشور، اقدامات لازم را به عمل می آورند. یونان کشوری در قاره ی اروپا که حدود 130,647km آن خشک و 1,310kmآن از آب پوشیده شده است.

جمعیت این کشور طبق آمار سال 2016 ، 13,767,827 نفر می باشد. واحد پولی این کشور یورو می باشد.یونان دارای تاریخ غنی ای از تولد دموکراسی، فلسفه ی غربی، بازی های المپیک، ادبیات غربی، علوم سیاسی، اصول علمی و ریاضیات محض تا درامای غربی است. امروزه یونان کشوری دموکرات و توسعیه یافته ای است که بالاترین استاندارد لازم برای زندگی را دارد و یکی  از اعضای اتحادیه ی اروپا نیز می باشد.

برای این که بتوانید نسبت به اقامت در کشور یونان اقدام کنید، می بایست یک سری اطلاعات کلی درباره ی این کشور و نکاتی که باید قبل از سفر به یونان رعایت کنید را بدانید.

greece ms2 - چند نکته مهم درباره ی اقامت در کشور یونان

موارد کلی جهت اقامت در کشور یونان:

کشور یونان یکی از کشورهای اروپایی پرطرفدار در قاره اروپا برای مهاجرت است. فراهم بودن شرایط جهت زندگی، اقتصاد نوپا، سیستم آموزشی با رعایت بالاترین کلاس جهانی و . . . باعث می شود تا بسیاری از مهاجرین نسبت به اقامت در کشور یونان از طریق کنسول گری این کشور فعالیت کنند. نکات جالبی که باید جهت اقامت در کشور یونان بدانید، عبارتند از:

  1. یونان یکی از کشورهای اروپایی با میزان رعایت دموکراسی است:

یک موضوعی که باید نسبت به اقامت در کشور یونان بدانید، این است که کشور یونان با رعایت حقوق دموکراسی، به شهروندان خود آزادی و حق انتخاب گسترده ای داده است. شهروندان کشور یونان علاوه بر داشتن حق رای دهی، می توانند در شرایط مختلف کشور خود نظر دهند و در بسیاری از مسایل کشوری خود، اجازه تصمیم گیری و ارایه نظر دارند.

  1. کشور یونان یکی از برترین جاذبه های طبیعی را در میان کشورهای اروپایی دارند:

آیا می دانستید که کشور یونان بیش از 2000 جزیره در خود دارد؟ از میان این تعداد جزیره تعداد بسیار زیادی از آن ها برای گردشگری و سکونت اشغال شده است. بیش از 170 جزیره از این کشور برای اقامت و سکونت یونانی ها و مهاجرین این کشور حضور دارند

  1. یونان یکی از شادترین کشورهاست:

کشور یونان دارای یکی از شادترین کشورهای قاره ی اروپا است. در بسیاری از ماه های سال، دولت در این کشور برنامه های شاد و مفرح بسیار زیادی برای مردم و گردشگران کشور یونان تدارک می بینند. یک نکته ی جالب توجه در این زمینه، دعوت مردم از یک دیگر برای شرکت در این جشن ها و برنامه های شاد است. به عنوان مثال در مجالی عروسی برگزار شده در کشور یونان، عملا دعوت مهمان معنی ندارد و هر کسی که بخواهد می تواند در این جشن ها حضور پیدا کند. اخذ اقامت در کشور یونان می تواند اقامتی شاد برای شما و خانواده شما باشد.

  1. شهرهای کشور یونان بسیار زیبا و جذاب هستند:

جدا از پایتخت کشور یونان یعنی آتن، این کشور شهرهای بسیار زیبایی دارد. زیبایی این شهرها صرفا به دلیل وجود جاذبه های طبیعی آن نیست. بلکه بسیاری از موارد جذاب در شهرهای کشور یونان مانند پاتراس، از دلیل وجود معماری های اصیل و کهن اروپا است. کشور یونان یکی از کهن ترین کشورهای جهان است که بسیاری از سیستم های معماری به روز جهانی، الهام گرفته از معماری اصیل این کشور است.

از دیگر کشورهای زیبا و جذاب یونان می توان به ولوس، چانیا، آگرینیو و . . . اشاره کرد. هر ساله بسیاری از مهاجرینی که نسبت به اقامت در کشور یونان اقدام می کنند، این شهرها را برای اقامت خود انتخاب می کنند.

همان طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، کشور یونان یکی از برترین کشورهای اروپایی از جهت اقامت به حساب می آید. سطح زندگی بالا، آزادی، آینده ای روشن و دیگر موارد باعث انتخاب کشور یونان به عنوان گزینه ای مطلوب برای مهاجرت است.

ios greece off season guide - چند نکته مهم درباره ی اقامت در کشور یونان

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا، در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://www.swedishnomad.com/interesting-facts-about-greece/