در این مقاله می خواهیم شما را با چند نکته ی مهم جهت اقامت در کانادا آشنا کنیم. پس از آن که توانستید اقدامات لازم جهت مهاجرت به کانادا را برای خود و خانواده ی خود فراهم کنید، بهتر است چند سری نکات مهم جهت اقامت در کانادا را قبل از عزیمت به این کشور بدانید. این موضوع را فراموش نکنید که کشور کانادا و یا به طور کل هر کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، نیازمند آگاهی و وفق دادن خود با قوانین و هنجارهایی است که در این کشور وجود دارد، هستید.

در کشور کانادا قوانین و اطلاعاتی وجود دارد که قبل از سفر به این کشور بهتر است از آن مطلع شوید. بسیاری از افراد برای آن که بتوانند به بهترین شکل ممکن اقامت در کانادا را داشته باشند، باید چند سری نکات کلی را در دستور کار خود قرار دهند. در این مقاله سعی می کنیم چند سری اطلاعات کلی درباره ی اقامت در کانادا را مورد بررسی قرار می دهیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اقامت در کانادا و دیگر کشورهای اروپایی است.

اقامت در کانادا

اقامت در کانادا:

اقامت در کانادا را رویای بسیاری از مهاجرین ایرانی و غیر ایرانی می باشد. برای زندگی در کانادا و یا هر کشور دیگری می بایست تمامی نکات لازم جهت زندگی و اقامت را مد نظر داشته باشید. سبک زندگی جدید، قوانین، فرهنگ و . . . از مواردی است که باید قبل از مهاجرت به کانادا آن را رعایت کنید.

کشور کانادا با همسایگی با کشورهایی نظیر ایالات متحده آمریکا از فرهنگ این کشور نیز بهره برده است. از طرفی بسیاری از افراد جهت اقامت به کانادا از چند سری اطلاعات و مواردی که ممکن است برای سرمایه گذاری، کار، تحصیل و . . . تاثیر گذار باشد، را نمی دانند. چند مورد از اطلاعاتی که می بایست قبل از اقامت در کانادا بدانید را در ادامه ی مقاله مطالعه کنید.

  • کشور کانادا، ملتی با فرهنگ متفاوت:

از سال 1970میلادی با تصمیم نخست وزیر وقت کشور کانادا، اجازه ی ورود به بسیاری از مهاجرین داده شد. از این سری کشور ها می توان به مهاجرین عرب زبان، آفریقایی و ترک اشاره کرد. بسیاری از این مهاجرین با رعایت قوانین و فرهنگ کشور کانادا، قوانین و فرهنگ خود را نیز حفظ کرده و در این کشور زندگی می کنند. رعایت این تناسب باعث شده تا چیزی حدود 310000 نفر در سال ۲۰۱۸ اقامت در ‌کانادا را برای زندگی انتخاب کنند.

  • اقامت در کانادا، آزادی مطلق مدنی را برای شما به ارمغان می آورد:

به لطف چند فرهنگی بودن کشور کانادا، بسیاری از مهاجرین اقامت در این کشور را برای خود انتخاب کردند. همین موضوع باعث شد تا دولت کانادا نسبت به افزایش میزان آسایش و رفاه زندگی شهروندان خود با در نظر گرفتن نظم و آرامش داخلی کشور، بسیاری از آزادی های مدنی را برای شهروندان خود فراهم کرده است.

  • اقامت در کانادا فرصت فعالیت در میان ۱۰ اقتصاد برتر جهان فراهم می کند:

وسعت پهناور، اهمیت به سیستم آموزشی، جذب نیروی جوان و اقتصاد پاک این امکان را برای مهاجران جهت فعالیت جزو 10اقتصاد برتر جهان به ارمغان آورده است. اقتصاد سالم و بسیار گسترده، عاملی بسیار مهم جهت ترغیب نیروی کار خلاق و غیر بومی جهت اقامت در کانادا می باشد.

  • سیستم آموزشی کشور کانادا در سطح جهانی است:

سیستم آموزشی کانادا با افزایش میزان جایگاه آموزشی خود بسیاری از مهاجرین خارجی را جهت تحصیل در این کشور فرا می خواند. اقامت در کانادا برای افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند به بهترین شکل ممکن امکانات لازم برای تحصیل برای آن ها فراهم می گردد. پس از پایان دوره ی آموزشی این افراد، درصورت موفقیت علمی در دوران آموزشی خود می توانند به راحتی  در بازار کار کشور کانادا وارد شده و مشغول به کار شوند.

  • نرخ امید به زندگی و سلامت در کشور کانادا:

نکته ی مثبت دیگری که می تواند مهاجرین را نسبت به اقامت در کانادا ترغیب کند، مسئله ی سطح زندگی و میزان سلامتی فردی و اجتماعی این کشور می بلشد. کشور کانادا تا به اینجای کار توانسته برای شهروندان خود زندگی و رفاه لازم را فراهم کند. به طوری که بسیاری از مردم کانادا نرخ امید به زندگی نسبتا بالایی دارند. نرخ امید به زندگی مردم کشور کانادا بین بازه های ۸۰ تا ۸۴ سال است. نرخی که به نوبه ی خود برای یک کشور بسیار مناسب و قابل قبول است.

درمورد بحث سلامت این کشور، تمامی مردم این کشور حتی افرادی که اقامت در کانادا را انتخاب کرده اند و صرفا به عنوان مهاجر در این کشور به کار یا تحصیل می پردازند، شامل حال آن ها نیز می شود.

 

  • طبیعت بکر و مناسب، دلیلی برای اقامت در کشور کانادا:

وسعت کشور کانادا و غنی بودن این کشور در زمینه ی منابع طبیعی باعث شده تا بسیاری از مهاجرین اقامت در کشور کانادا را به دیگر کشورهای تراز اول جهان ترجیح دهند. نکته ی دیگری که درباره ی جاذبه های طبیعی کشور کانادا جالب توجه است، مسئله ی کم بودن میزان آلودگی هوا کشور کانادا است‌‌. با وجود صنعت و اقتصاد بسیار قوی کشور کانادا، دولت این کشور با مدیریت شرایط توانسته از افزایش میزان آلودگی جلوگیری کند و همین موضوع می تواند دلیل قانع کننده ای برای اقامت در کشور کانادا باشد.

اقامت در کانادا

موسسه حقوقی رابین هلدینگ یکی از بهترین موسسات در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://thecanadaguide.com/basics/quality-life-canada/