زندگی در کشورهای قاره ی سبز یکی از بهترین انتخاب هایی است که یک فرد خارجی برای انتخاب کشوری دوم برای اقامت می تواند داشته باشد. کشور سوئد گل سرسبد این کشورهاست. اگر بتوانید در کشورهای اروپایی کار کرده، مشغول به تحصیل شوید و یا توانایی برآمدن از هزینه های لازم برای یک زندگی را داشته باشید، از ویژگی های بسیار زیادی برخوردار می شوید. اما نکته ای که نباید فراموش کنید این است که اخذ اقامت و شهروندی کشورهای اروپایی کار بسیار سختی است و هرکسی نمی تواند از پس این موضوع بربیاید. جدا از توانایی مالی و دیگر موارد، افرادی قادر به اخذ شهروندی کشورهای اروپایی هستند که توانسته باشند از افراد حرفه ای راهنمایی گرفته و یا این کار را به کمک فرد یا گروهی خبره در این زمینه انجام داده باشند. موسسه حقوقی بین المللی رابین همان گروهی است که به طور کامل می تواند شما را در اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا یاری دهد. حضور مشاوران و وکلای با تجربه در موسسه رابین، عامل موفقیت این موسسه است. این مقاله به بررسی چگونگی اخذ شهروندی کشور سوئد و راه هایی که به وسیله ی آن می توان اقامت و در نهایت شهروندی این کشور را اخذ کنند می پردازد. با ما همراه باشید.

images 11 - چگونگی اخذ شهروندی کشور سوئد

:کشور سوئد

این کشور یکی از زیباترین و برترین کشورهای اروپایی در زمینه ی سطح زندگی و توجه به شهروندان خود است. پایتخت این کشور شهر استکهلم است که حدود 70,000 نفر از ایرانیان مقیم سوئد در شهرهای مختلف این کشور زندگی می کنند. بسیاری از این افراد نسبت به اخذ شهروندی کشور سوئد اقدام کرده اند و بسیاری نیز موفق شده اند. با هم به بررسی چگونگی این موضوع می پردازیم.

images 1 4 - چگونگی اخذ شهروندی کشور سوئد

:اخذ شهروندی کشور سوئد

برای این که بتوانید شهروندی کشور سوئد را دریافت کنید، می بایست یک سری نکات کلی را رعایت کنید. اولین کاری که می بایست جهت دریافت حق شهروندی در کشور سوئد را دریافت کنید این است که به طور رسمی درخواست خود را به سفارت یا کنسول ری کشور سوئد (سازمان مهاجرت کشور سوئد ) تحویل دهید. هنگامی که توانستید درخواست موردنظر خود را ثبت کنید، آن را پرینت کرده و به سازمان مربوطه تحویل دهید. فراموش نکنید که بر روی مدارک خود امضای شما لحاظ شده باشد. امضای فرد متقاضی نشان دهنده ی اعتبار مدارک و صحت فرد درخواست کننده است. داشتن یک ایمیل معتبر امری بسیار ضروری است؛ زیرا هر اتفاقی مبنی بر بررسی مدارک شما یا پاسخ به آن ها، اطلاع از این موارد توسط ایمیل اتفاق می افتد به دلیل این که سازمان بررسی کننده نتیجه ی موردنظر را به طور معمول توسط ایمیل به شما ارسال می کند. بدون شک برای بررسی و ارسال مدارک موردنظر جهت دریافت شهروندی کشور سوئد باید هزینه ای توسط شخص متقاضی پرداخت شود. به طور کل هزینه ی لازم جهت دریافت شهروندی کشور سوئد برای هر فرد بزرگسال مبلغ 1500 کرون می باشد. در صورتی که فرد متقاضی کم تر از سن 15 سال باشد، تنها مبلغی حدود 175 کرون از فرد موردنظر دریافت می کنند.

rl17no0412 pass CopyrightRobinLund 300x200 - چگونگی اخذ شهروندی کشور سوئد

:مدارک لازم جهت دریافت شهروندی کشور سوئد

یکی از اصلی ترین مدارکی که می بایست برای تمام کارهای مهاجراتی مورد استفاده قرار داد، داشتن پاسپورت و یا همان گذرنامه است. اگر از قبل برای دریافت پاسپورت اقدام کرده اید حتما نسخه ی اصلی آن را به سازمان مهاجرت کشور سوئد تحویل دهید. درصورتی که پاسپورت ندارید از دیگر مدارکی که مشخصات شخصی شما را مشخص می کند استفاده کنید. سعی کنید این مدارک به ترتیب اطلاعاتی که در فرم مرتب شده است، بچینید. این موضوع را فراموش نکنید که مدارکی مانند کارت اقامت در کشور سوئد، گواهی رانندگی در سوئد، کارت اقامت فرزندان و یا همسر خود(در صورت تاهل) را جزو مدارک شخصی برای دریافت شهروندی این کشور ارسال نکنید.

download 1 11 - چگونگی اخذ شهروندی کشور سوئد

:قبل از درخواست شهروندی سوئد سعی کنید تمام موارد مورد نیاز را فراهم کنید

اصولا سازمان مهاجرت در کشور سوئد تمام مدارک را به دقت و توجه بسیار زیاد مورد بررسی قرار می دهد. در صوررت آماده نبودن مدارک و یا فراهم نشدن کامل آن ها مراجع مربوط به این مورد مدارک شما را غیرقابل قبول دانسته و می بایست مجددا زمان بسیار زیادی را صرف کنید تا بتوانید مجددا برای اخذ شهروندی این کشور و یا هرمکان دیگری اقدام کنید.

download 3 6 300x133 - چگونگی اخذ شهروندی کشور سوئد

:موارد و مدارک لازم جهت اخذ شهروندی کشور سوئد برای بزرگسالان

این موارد جز اصلی ترین نیازهایی است که فرد متقاضی شهروندی سوئد باید آن را دارا باشد. فراموش نکنید که تمام این موارد را قبل از تحویل مدارک خود به سازمان مهاجرت کشور سوئد آماده کرده و سپس برای مراحل بعد تصمیم بگیرید. اثبات و دادن اطلاعات شخصی خود مانند نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد و محل تولد جزو مواردی است که در این شاخه تقسیم می گردد. رسیدن به سن 18 سال جزو مواردی بسیار مهم برای اخذ شهروندی سوئد است. البته لازم است که اضافه کنم اخذ شهروندی این کشور برای افراد کم تر از 18 سال نیز شدنی است و مشکلی ندارد. داشتن اقامت دایم و حق زندگی به صورت همیشگی یکی دیگر از مواردی است که شما باید برای رسیدن به شهروندی کشور سوئد آن را به اثبات برسانید. با داشتن کارت اقامت دایم کشور سوئد می توان این مورد را برای سازمان مهاجرت این کشور اثبات کرد. برآورده کردن شرایط اخذ شهروندی در مدت زمان اقامت در کشور سوئد یکی دیگر از موارد مهم و حیاتی برای درخواست شهروندی این کشور می باشد. مطمینا برای شما این سوال پیش می آید که منظور از این مورد چیست؟ اصولا برای این که بتوان شهروندی یک کشور اروپایی را دریافت کرد، می بایست حداقل مدت زمان مشخصی را برای زندگی در این کشور گذراند. درمورد کشور سوئد نیز این موضوع صدق می کند. به طور کل برای این که یک فرد متقاضی بتواند جهت دریافت شهروندی کشور سوئد اقدام کند، باید حداقل مدت زمان پنج سال را در این کشور گذرانده باشد.

page 1 232x300 - چگونگی اخذ شهروندی کشور سوئد

فرایند اخذ شهروندی کشور سوئد کاری زمان بر است که انجام دادن آن به تنهایی میسر نمی باشد. برای این که بتوانید شهروندی این کشور را دریافت کنید بهتر است یک تیم حرفه ای کنار خود داشته باشید. موسسه حقوقی بین المللی رابین در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان می باشد. با ما همراه باشید.

download 9 1 - چگونگی اخذ شهروندی کشور سوئد

منابع::http://migrationsverket