هر آن چه که می بایست درباره ی کشور اسپانیا بدانید

امروزه درسرتاسر جهان کشورهای اروپایی یکی از مهم ترین مقاصد مهاجران غیر اروپایی برای زندگی، کار، تحصیل و . . . می باشد. اقامت و زندگی در کشورهای اروپایی تصمیم بسیار هوشمندانه ای است. شرایط زندگی مطلوب، کسب موفقیت در زمینه های کاری، تحصیلی، آب و هوای مناسب و بسیاری از موارد دیگر باعث می شود که کشورهای اروپایی به محلی مناسب برای زندگی مبدل گردند. در این میان کشور اسپانیا گل سرسبد کشورهای اروپایی است. اسپانیا سالانه میلیون نها نفر از سرتاسر جهان برای زندگی و بازدید را به خاک خود می بیند. همین موضوع باعث رونق اقتصادی، پیشرفت های فرهنگی، اقتصادی، ورزشی و سیاسی و از طرفی اشتغال زایی برای جوانان این کشور شده است. کشور اسپانیا با وجود تشابهات بسیار زیادی که با فرهنگ ایرانیان دارد، می تواند محل بسیار مناسبی جهت زندگی و کار ایرانیان گردد. کشور اسپانیا همانند کشور نروژ، سوید، یونان و آلمان جزو آن دسته از کشورهایی است که ایرانیان بسیار زیادی را برای اقامت در خود دیده است. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت و مهاجرت به کشورهای اروپایی و کانادا در خمت شما متقاضیان عزیز جهت اقامت و زندگی می باشد. کشور اسپانیا یکی از کشورهایی است که موسسه حقوقی بین المللی رابین کارهای اقامتی آن را انجام می دهد. در این مقاله به یک بررسی کلی درمورد کشور اسپانیا و هر آن چه که می بایست در مورد این کشور بدانیم می پردازم؛ با ما همراه باشید.

download 24 300x150 - هر آن چه که می بایست درباره ی کشور اسپانیا بدانید

کشور اسپانیا:

 

بدون شک کشور اسپانیا یکی از برترین کشورهای اروپایی جهت اخذ اقامت و مهاجرت به کشور های اروپایی است. همین موضوع باعث شده است که این کشور سالانه میلیون ها گردشگر به خود ببیند. اسپانیا به دلیل وجود منابع طبیعی بسیار زیاد، فرهنگ غنی، مردمی مهربان و ارزان بودن آن نسبت به دیگر کشورهای اروپایی یکی از برترین مقاصد مهاجرین و گردشگران خارجی جهت زندگی، سیاحت و یا اخذ اقامت تبدیل شده است به طوری که برای این که بتوانید اقامت این کشور را از طریق قانونی و از کنسول گری یا سفارت کشور اسپانیا در کشور خود دریافت کنید، می بایست از چند هفته قبل وقت سفارت را از مراجع مربوطه دریافت کنید. کشور اسپانیا با وسعت حدودی 510,000 کیلومتری خود جزو یکی از بزرگ ترین کشورهای اروپایی محسوب می گردد که در این کشور نیز حدود 47,000,000 زندگی می کنند. پایتخت کشور اسپانیا شهر بسیار زیبا و مدرن مادرید می باشد که سالانه افراد بسیار زیادی برای اقامت و زندگی در این شهر از کشور اپانیا اقدام می کنند. از صد درصد وسعت کشور اسپانیا حدود 80 درصد آن جزو مناطق مسکونی و 20 درصد دیگر شامل مناطق روستایی و حومه ی شهری می گردد. این موضوع را فراموش نکنید که کشور اسپانیا شهر ها و یا همان ایالت های بسیار زیبا و جذاب دیگری را نیز دارد. اگر بخواهم به یکی از زیباترین و حیاتی ترین ایالت های کشور اسپانیا به جز مادرید اشاره کنم، بدون شک اولین ایالتی که به ذهن همه ی ما می رسد بارسلونا می باشد. بارسلونا یکی از برترین و زیباترین بنادر کشور اسپانیا می باشد که بعد از مادرید دومین شهری که بیش ترین بازدید گردشگران را دارد همین بندر است. از دیرباز تا امروزه میان مردم و دیگر بخش های این دو شهر تا حدودی درگیری و کش و قوس های فراوانی در زمینه ی اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، ورزشی و . . . بوده است. یکی از این مهم ترین اختلاف نظر مییان بارسلونا و دولت اسپانیا، جدایی طلبی این بندر پردرآمد و پرسود برای کشور اسپانیا است که هر سری با برگزرای رفراندوم در این بندر و با موافقت بسیار زیاد مردم این شهر و در نهایت مخالفت دولت اسپانیا و مادرید روبرو می گردند. از دیگر اختلافات و مسایل هیجان انگیز میان این دو شهر را می توان به دیدارهای بسیار حساس ورزشی در شاخه های فوتبال، بسکتبال و . . . اشاره کنیم. الکلاسیکو یا همان تقابل دو تیم رئال مادرید و بارسلونا یکی دیگر از آن اتفاق های بسیار زیبا و چالش برانگیزی است که میان این دو ایالت رخ می دهد. سالانه در لیگ فوتبال و بسکتبال کشور اسپانیا این دو تیم با یک دیگر به تقابل می پردازند که باعث می شود صدها میلیون مخاطب و هوادار را درگیر این مسابقات جذاب و هیجان انگیز کد. این موضوع را نباید فراموش کرد که دولت اسپانیا نیز بیکار ننشسته و از این طریق درآمد بسیار هنگفتی را به دست می آورد. از این طریق می توان کشور اسپانیا را جزو یکی از شاد ترین کشورهای اروپایی و حتی جهانی تقسیم کرد به طوری که نرخ امید به زندگی در میان مردم این کشور تا به سن 86 سالگی نیز رسیده است. اخذ اقامت کشور اسپانیا یکی از مواردی که سالانه افراد بسیار زیادی برای آن اقدام می کنند اما نکته ای که بسیار مهم ست این می باشد که فرد متقاضی اقامت این کشور می بایست اطلاعاتی کلی از کشوری که قصد اقامت و زندگی در آن را دارد را داشته باشد.  در ادامه مقاله به چندین نکته ی کلیدی که می بایست قبل از اقامت در کشور اسپانیا به آن توجه داشته باشید می پردازیم.

images 1 10 - هر آن چه که می بایست درباره ی کشور اسپانیا بدانید

وضعیت جغرافیایی و همسایگی کشور اسپانیا:

 

این کشور از دیرباز جزو یکی از کشورهای بی طرف اروپایی بوده به طوری که در اکثر درگیری ها و نزاع های بین المللی دخالت خاصی نداشته و تمام سعی خود را داشته تا با کشورهای منطقه و در سطح جهانی مراودات، تجاری، سیاسی، اقتصادی و دیپلماسی را داشته باشد. همین موضوع یکی دیگر از مواردی است که باعث شده اقامت اسپانیا جزو یکی از پرطرفدارترین کشورهای اروپایی برای اقامت و زندگی باشد. اسپانیا با کشورهایی مانند پرتغال و فرانسه همسایگی داشته و روابط تجاری و سیاسی مطلوبی با این کشورها دارد. بخش اعظمی از کشور اسپانیا را آب تشکیل می دهد و همسایگی این کشور با اقیانسو اطلس و دریای مدیترانه باعث شده است که این کشور به یکی از خوش آب و هوا ترین و استوایی ترین کشورهای اروپایی مبدل گردد که این مورد یکی دیگر از مواردی است که مهاجرین و گردشگران بسیار زیادی را به این کشور می کشاند.

اصولا اخذ اقامت و ویزای کشور اسپانیا را می بایست چه افرادی نسبت به دریافت آن اقدام کنند؟

images 1 9 300x156 - هر آن چه که می بایست درباره ی کشور اسپانیا بدانید

سوال بسیار مناسبی است. با توجه به این که کشور اسپانیا یکی از کشورهایی است که عضو اتحادیه ی اروپا و معاهده ی شنگن می باشد پس شهروندان این کشورها نیازی به اخذ ویزا و یا اقامت این کشور برای کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری را تا ممدت محدودی ندارند. اما در مورد دیگر افراد باید این موضوع را اعلام کنم که اگر قصد اقامت تحصیلی، سرمایه گذاری، کاری و یا دیگر موارد را دارید می بایست هرچه سریع تر نسبت به اخذ اقامت کشور اسپانیا از طریق کنسول گری و یا سفارت این کشور اقدام کنید. این نکته را فراموش نکنید که اقدام برای اخذ اقامت کشور اسپانیا جهت تحصیل یا کار بهتر است که قبل از رفتن به این کشور و شروع شدن دوره ی کاری یا تحصیلی باشد. دلبلا این موضوع نیز کاملا واضح ات و آن جلوگیری از از دست دادن زمان و دوره ی تحصیلی و کاری در این کشور می باشد. پس از مدت ها اقامت کوتاه مدت می توانید درخواست اقامت دایم کشور اسپانیا را به سفارت و اداراه ی مهاجرت این کشور ارسال کرده و آن ها پس از بررسی موارد و مدارک مورنیاز جهت دادن این اجازه به شما سپس تصمیم به اخذ اقامت دایم برای شما گرفته می شود. یکی از مهم ترین نکات مهمی که برای دادن اقامت دایم کشور اسپانیا در نظر می گیرند استطاعت مالی است به طوری که اولین موضوعی که برای دادن اجازه ی اقامت دایم در کشور اسپانیا مورد بررسی قرار می دهند مسیله ی مالی و حمایت مالی شما از  خود و یا اگر به  همراه خانواده به این کشور سفر کرده ای، خانواده است. عدم وجود سوابق کیفری و یا جنایی چه در کشوری که در آن زندگی کرده اید و چه در کشور اسپانیا به عنوان اقامت موقت در این کشور مشغول به کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و . . . شده اید از دیگر موارد بسیار مهم و کلیدی جهت دریافت اقامت دایم کشور اسپانیا می باشد. فراموش نکنید که به همراه داشتن کامل مدارک و آماده بودن کامل آن یکی از مواردی است که شما متقاضیان اخذ اقامت کشور اسپانیا می بایست به همراه داشته باشید. عدم فراهم بودن کامل مدارک و یا سهل انگاری در جمع آوری آن یکی از مواردی است که بدون شک باعث به تعویق افتادن فرایند بررسی اقامت شما و از طرفی رد درخواست اخذ اقامت کشور اسپانیا برای شما متقاضی عزیز می گردد. پس حتما سعی کنید مدارک را تمام و کامل آماده کرده و بعه مراجع مربوطه تحویل دهید.

images 19 - هر آن چه که می بایست درباره ی کشور اسپانیا بدانید

نکات مهم و کلیدی که برای زندگی در کشور اسپانیا می بایست آن را به یاد داشته باشید:

 

هنگامی که قصد سفر و یا زندگی در کشور اسپانیا را دارید، این موضوع را باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید که کشور اسپانیا جزو آن دسته از کشورهایی است که رعایت یک سری نکات مهم و کلیدی باعث تسهیل در شرایط زندگی شما و لذت بردن از مدت اقامت شما در کشور اسپانیا می گردد. کشور اسپانیا جزو یکی از کشورهای بسیار بزرگ اروپایی است که سالانه میلیون ها نفر با فرهنگ و ملیت مختلف در این کشور زندگی می کنند و یا از این کشور بازدید می کنند. اولین موضوعی که می بایست به آن توجه داشته باشید، بحث زبان و برقراری ارتباط با مردم این کشور می باشد. به عنوان مثال کشور اسپانیا جزو آن دسته از کشورهایی است که اکثر شهروندان این کشور تسلط کامل به زبان بین المللی یعنی انگلیسی ندارند؛ پس یادگیری تدریجی زبان اسپانیولی یکی از نیازهای اساسی فرد متقاضی برای اقامت در کشور اسپانیا می باشد. موضوعی که درمورد زبان این کشور جالب است این می باشد که زبان اسپانیولی خود به چند شاخه ی باسکی و یا کاتالان نیز تقسیم می گردد که هر کدام گویش و لهجه ی خاص به خود را دارد. به همین دلیل در بعضی موارد در سطح شهرهای مختلف این کشور علایم راهنمایی و یا حتی تبلیغات به زبانی غیر از اسپانیایی نیز نوشته و حک شده است؛ اما خبر خوش این است که نیازی به یادگیری این گویش ها نیست زیرا مردم این کشور به زبان اول که همان اسپانیایی می باشد را به راحتی صحبت می کنند و شما با فراگیری زبان اسپانیایی می توانید نیازهای اساسی خود را در این کشور حل کنید. موارد دیگری که حایز اهمیت می باشد این است که افراد برای این که بتوانند در این کشور زندگی کنند می بایست با آداب و رسوم اکثریت مردم کشور اسپانیا هماهنگی داشته باشند. مردم کشور اسپانیا اصولا مردمانی مهربان و خون گرم هستند که در مقایسه با فرانسوی ها، ایتالیایی ها و یا انگلیسی ها بسیار خوش رو و خوش برخورد تر می باشند. به عنوان مثال در کشور اسپانیا زمان صرف غذا در این کشور بین ساعات دو تا چهار عصر برای ناهار و نه به بعد نیز برای شام می باشد که تا حدود بسیار زیادی نیز با کشور ما شباهت دارد. سیستم حمل و نقل کشور اسپانیا یکی دیگر از مواردی است که بسیار مورد علاقه ی شهروندان اسپانیایی است به طوری که اکثر افراد با وجود داشتن وسایل نقلیه ی شخصی اقدام به استفاده از وسایل حمل و نقل همگانی مانند اتوبوس، مترو، مونوریل و یا تاکسی می کنند. با همین سیاست  کشور اسپانیا به یکی از کشورهای پیشرفته پاک از نظر آلاینده های طبیعی تبدیل گشته است به طوری که در اکثر روزهای هفته چه در ساعات شلوغی و یا غیره آسمان شهرهای این کشور آفتابی است و دیگر خبری از مراجعه به بیمارستان به دلیل وجود گرد و خاک و یا الودگی هوا نیست. سعی کنید در صورت سفر و اقامت در کشور اسپانیا از وسایل نقلیه ی عمومی استفاده کنید. ارزان بودن، مناسب و سریع بودن این وسیله ها از دلایلی است که باعث شده شهروندان اسپانیایی از این وسایل عمومی استفاده ی بسیار زیادی ببرند.

موسسه حقوقی بین  الملی رابین یکی از برترین موسسه های حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما متقاضیان عزیز است. اخذ اقامت کشور اسپانیا یکی از مواردی است که این موسسه به خوبی آن را برای شما پوشش می دهد. با ما همراه باشید.

منبع:  اسپانیا