اقامت در اسپانیا و نکات مربوط به آن موضوعی است که می توانید در این مقاله آن را مطالعه کنید. به طور کل اقامت در کشورهای اروپایی و به خصوص اسپانیا نیازمند رعایت چند سری موارد و ضوابط کلی است. تفاوت در فرهنگ دو کشور یعنی کشور اسپانیا و کشوری که شما از آن جا قصد اقامت در اسپانیا را دارید، موضوعی است که بسیار چالش برانگیز خواهد بود. در این مقاله اطلاعات کلی درباره کشور اسپانیا و نکات کلی که باید قبل از اقامت در کشور بسیار زیبا اسپانیا آن را رعایت کنید را می توانید مطالعه کنید. رابین هلدینگ یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان جهت داشتن اقامتی قانونی و راحت است. با ما همراه باشید.

اقامت در اسپانیا

کشور اسپانیا:

کشور اسپانیا یکی از برترین و زیباترین کشورهای اروپایی است که سالانه میلیون ها گردشگر از سرتاسر نقاط جهان از این کشور دیدن می کنند. این کشور در جنوب غرب قاره ی سبز قرار دارد. کشور اسپانیا به دلیل وجود قصر های باستانی و عظیم، کوه های بلند پوشیده شده از برف، مقبره های بزرگ و شهر های بسیار زیبا و پیچیده هدف تعداد بسیار زیادی از توریست ها در تمام نقاط جهان است. جمعیت این کشور طبق آمار در سال 2016، 46,370,000 نفر است. واحد ارزی و مبادلاتی این کشور یورو است. پایتخت این کشور مادرید می باشد که یکی از شهر های مدرن این کشور محسوب می شود. مساحت کل کشور اسپانیا 505,991 کیلومتر است که طبق داده های آمری در سال 2014 79,4 درصد این کشور را محل های شهری و مسکونی و 20,6 درصد این کشور را بخش روستایی و حومه ی شهری را شامل می شود. کشور اسپانیا یکی از شادترین کشور های اروپاست به طوری که نرخ امید به زندگی در مردان 80 سال و در زنان 86 سال است (این داده ها در سال 2013 جمع آوری شده است).

دلایل دیگری نیز وجود دارد که باعث می شود بسیاری از مهاجرین اقامت در اسپانیا را برای خود و یا خانواده خود انتخاب کنند. قبل از عزیمت به کشور اسپانیا بهتر است چند سری نکات کلی برای اقامت در این کشور را بدانید.

اقامت در اسپانیا

نکاتی اساسی قبل از اقامت در اسپانیا:

همان طور که در این مقاله به آن اشاره شد، اقامت در اسپانیا و یا هرکشور اروپایی دیگر نیازمند آگاهی از چند سری اطلاعات کلی است. از این اطلاعات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. وضعیت آب و هوایی کشور اسپانیا:

بسیاری از توریست ها و یا افراد خارجی کشور اسپانیا را هاوایی قاره سبز می نامند اما نکته ای که جالب توجه است، وضعیت آب و هوایی چهار فصل این کشور است. به طور کل اگر قصد اقامت در اسپانیا را دارید، مسایل اقلیمی و مربوط به آب و هوا را حتما جدی بگیرید. در شهر مادرید، پایتخت اسپانیا، دما می تواند بسیار سریع تغییر کند و از حالت آفتابی به بارانی تغییر هوا صورت گیرد. گرمی هوا در تابستان موضوعی است که بسیاری از افراد برای گذراندن تابستانی خنک، به سواحل این کشور سفر می کنند.

  1. سیستم حمل و نقل کشور اسپانیا:

موضوعی که می تواند کمی برای شما گران تمام شود. اگر علاقه مند به سفر به نقاط مختلف اسپانیا هستید، بهتر است از استفاده از قطار ملی و عمومی این کشور پرهیز کنید. میزان هزینه بالا یکی از دلایل مهم برای عدم استفاده از آن است. می توانید از ماشین هایی به نام Bla Bla برای حمل و نقل میان شهرهای این کشور استفاده کنید. با این کار می توانید تا حدود 90 درصد از میزان هزینه های برون شهری خود جهت حمل و نقل کم کنید. عملکرد و درخواست این ماشین ها برای انتقال شما، تا حدود زیادی شبیه به اسنپ در ایران می باشد.

  1. فرهنگ کشور اسپانیا:

مردم کشور اسپانیا مردمانی شاد و خانواده پسند هستند. پس اگر علاقه مند به اقامت در اسپانیا هستید، پس بهتر است حتما این موضوع را مد نظر داشته باشید و به فرهنگ مردم این کشور احترام بذارید. شرکت در فستیوال های ملی این کشور یکی از راه های احترام به فرهنگ این کشور است. با شرکت در این همایش ها به عنوان یک مهاجر، در میان مردم این کشور مورد قبول قرار خواهید گرفت. بسیاری از این فستیوال ها هر ماه در شهرهای مختلف اسپانیا برگزار شده و قالب آن ها همراه با جشن و پای کوبی است.

اقامت در اسپانیا

به طور کل موضوعات بسیار زیادی وجود دارد که بهتر است حتما قبل از اقامت در اسپانیا آن را رعایت کنید، اما فراهم کردن مدارک لازم جهت اقامت در اسپانیا را حتما جدی بگیرید و اطلاعات لازم برای این موضوع را حتما مطالعه کنید. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا آماده خدمت رسانی به شما علاقه مندان اقامت در کشورهای اروپایی و کانادا است. با ما همراه باشید.

مترجم: جواد محمدی

منبع:

https://www.somtoseeks.com/10-things-you-need-to-know-before-visiting-spain/