قبل از اقامت در نروژ باید چند سری نکات کلی را بدانید تا بتوانید پس از اخذ ویزای این کشور، اقامت راحتی داشته باشید. اقامت در کشور نروژ و اطلاعات مربوط به آن موضوعی است که می خواهیم در این مقاله آن را بررسی کنیم. کشورهای اروپایی جزو آن دسته از مقاصدی است که افراد مهاجر علاقه مند به زندگی در این کشورها هستند. کشور نروژ نیز علاقه مندان خاص به خود را دارد. به طور کل کشور نروژ با بهره برداری از برترین زیرساخت های موجود در کشور خود به میزان قابل توجهی توانستند شرایط مناسبی برای مردم کشور خود به وجود آورند. همین موضوع یکی از مواردی است که افراد خارجی علاقه مند به اقامت در این کشور هستند. اما قبل از اقامت در کشور نروژ باید این موضوع را در نظر داشته باشید که چند سری نکات کلی را برای اقامت و زندگی در این کشور درنظر بگیرید تا بتوانید به راحتی در این کشور اقامت کرده و زندگی راحتی داشته باشید. موارد کلی درباره این کشور و نکاتی که باید قبل از اقامت در کشور نروژ بدانید، از سری مواردی است که می توانید در این مقاله آن را مطالعه کنید. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

اقامت در کشور نروژ

نروژ:

سرزمین وایکینگز جزو آن دسته از کشورهای قاره سبز است که به میزان قابل توجهی توانسته به یک گزینه مناسب برای افراد مهاجر جهت اقامت در کشوری غیر از کشور محل اقامت خود تبدیل شود. کشور نروژ یکی از زیباترین و منحصر به فردترین کشورهای موجود در قاره ی اروپا است. این کشور با استفاده از منابع طبیعی خود توانسته به یکی از ثروتمند ترین کشورهای حال حاضر جهان به حساب آید. این کشور در رتبه چهارم از نظر سرانه درآمد است. همین موضوع نشان دهنده میزان درآمد و رفاه بالا مردم نروژ است. این موضوع را نباید فراموش کرد که کشور نروژ یکی از نفت خیز ترین کشورهای عضو قاره اروپا است. این کشور با استفاده درست و حساب شده از این ذخایر طبیعی، توانسته به ثروت و درآمد بسیار زیادی از فروش آن ها به دست آورد. نظام توزیع درآمد مناسب و اصولی مردمان این کشور را به یکی از ثروتمندترین جوامع بشری در میان دیگر کشورها نیز تبدیل کرده است. مردم کشور نروژ با درآمد بالا و همچنین مخارج معقول، جزو ده مردم شاد جهان نیز طبقه بندی می شوند.

درباره موقعیت فیزیکی کشور نروژ می توان به همسایگی این کشور با کشورهایی نظیر سوید، فنلاند، دانمارک و حتی تا حدودی بریتانیا نیز اشاره کرد. این کشور بیش از 380 هزار کیلومتر وسعت و تنها پنج میلیون جمعیت دارد. کشور نروژ با داشتن سه اقلیم آب و هوا، یکی از کشورهای منحصر به فرد در زمینه آب و هوا در قاره سبز به حساب می‌آید. در این کشور، آب و هوای کوهستانی، معتدل و استوایی از سه آب و هوای موجود در این کشور است. بخش مسکونی این کشور در قسمت معتدل و استوایی این کشور واقع شده است. پایتخت کشور نروژ شهر زیبای اسلو و واحد ارزی این کشور کرون است که در مقایسه با ارزهای اروپایی از رتبه مناسبی برخوردار است.

اقامت در کشور نروژ

قبل از اقامت در کشور نروژ بدانید:

قبل از اقامت در کشور نروژ و یا حتی هرکشور دیگری، دانستن چند سری اطلاعات کلی درباره این کشور، کمک بسیار زیادی به شما در داشتن اقامت و زندگی مناسب می کند. به طور کل پس از اخذ اقامت کشور نروژ سعی کنید حتما این نکات زیر را درنظر داشته باشید. این نکات عبارتند از:

  1. زبان کشور نروژ

قبل از اقامت در کشور نروژ حتما سعی کنید زبان رایج مردم این کشور را یاد بگیرید. ممکن است این موضوع کمی برای شما نگران کننده باشد. خبر خوبی که می توان درباره زبان مردم کشور نروژ داد این است که نروژی ها به انگلیسی نیز صحبت می کنند. پس از آن که توانستید در کشور نروژ اقامت کنید، حتما زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

  1. به قانون احترام بگذارید:

قبل از اقامت در کشور نروژ باید حتما این را بدانید که کشور نروژ جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که قانون برای آن‌ها یکی از موارد مهم و اصولی است. برای اقامت در کشور نروژ سعی کنید حتما به قوانین احترام بگذارید. ابتدایی ترین موارد مانند عبور از خط عابر پیاده، توجه به چراغ قرمز و . . . از مواردی است که عدم توجه به آن برای شما بسیار سنگین خواهد بود.

  1. بسیاری از امکانات عمومی رایگان هستند:

برخلاف بسیاری از کشورهای تراز اول اروپایی، امکانات کلی و اصولی در نظر گرفته شده در کشور نروژ برای تمام شهروندان این کشور رایگان است. از این امکانات می توان به پارک ها اشاره کرد. به طور کل قبل از اقامت در کشور نروژ باید این موضوع را درنظر داشته باشید که نیازی به پرداخت برای استفاده از امکانات و تجهیزات عمومی نیستید. سعی کنید حتما موارد و قوانین موجود در این مراکز را رعایت کرده تا از آسیب زدن به این منابع و تجهیزات جلوگیری کنید.

  1. بازار کار مناسبی در انتظار شماست:

پیش از این که اقامت در کشور نروژ را تجربه کنید، این خبر خوش را بدهیم که کشور نروژ زیرساخت های اقتصادی بسیار مناسبی را برای مهاجرین جهت سرمایه گذاری و کار در نظر گرفته است. پس اگر علاقه مند به اقامت در کشور نروژ از طریق سرمایه گذاری هستید، تجارت پرسودی در انتظار شماست.

اقامت در کشور نروژ

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://norwaytravelguide.no/best-of-norway/17-things-you-need-to-know-before-visiting-norway