سرمایه گذاری در نروژ را از دست ندهید. در این مقاله می خواهیم شما را با یکی از انواع روش های اخذ اقامت یا پاسپورت نروژ آشنا کنیم که همان سرمایه گذاری در نروژ است. چرا باید سرمایه گذاری کنیم و چرا کشور مقصد˓ باید نروژ باشد؟ سرمایه گذاری در این کشور چه محدودیت ها و چه مزایایی می تواند داشته باشد؟ سرمایه ی اولیه برای شروع به کار چقدر است؟ با ما همراه باشید تا به تمام سوالاتی که دارید پاسخ دهیم.

به طور معمول سرمایه گذاری در نروژ به سه طریق انجام می گیرد:

  1. خرید ملک
  2. ثبت شرکت
  3. اوراق قرضه

نروژ کشوری ثروت مند با ذخایر و منابع فراوان و اقتصاد قوی است. به علت رفاه اجتماعی بالایی که این کشور برای شهروندانش فراهم می کند یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که قصد مهاجرت دارند. حالا چرا اقتصاد آن رشد یافته؟ نروژ در سال1960 منابع نفت و گاز فراوانی را در دریا پیدا کرد که تحولی نوین در زندگی ساکنان این کشور را موجب شد. اقتصاد آن به طرز شگفت انگیزی صعود کرد و در حال حاضر نروژ روزانه دو میلیون بشکه نفت صادر می کند اما نروژ تنها به منابع نفتی اتکا نکرده و شاید برای شما هم جالب باشد که بگویم نروژ در پرورش ماهی و آبزیان دریایی حرف اول را می زند. صنعت کشتیرانی و پرورش دام به دلیل دارا بودن آب و هوای بسیار مناسب یکی دیگر از دلایلی است که نروژ را به یکی از قدرت مند ترین و ثروت مند ترین کشور های دنیا تبدیل کرده است.

خب تا به این جا اطلاعات اندکی از اقتصاد و قدرت نروژ به دست آوردیم. پس می دانید که سرمایه گذاری در چنین کشوری تا چه اندازه می تواند سودمند باشد. حداقل سرمایه برای آغاز یک کارآفرینی در نروژ حدود 100.000یورو است که پس از آن موفق به دریافت ویزای تجارت و اقامت دائم در نروژ خواهید بود. اگر قصد سرمایه گذاری در نروژ و اخذ اقامت دائم از این طریق را داشته باشید باید به مدت سه سال در این کشور ساکن باشید و هر ساله ویزا را تمدید کنید.

ولی اگر خواستار شهروندی نروز و پاسپورت آن هستید تقریبا هفت سال زمان لازم است. یکی دیگر از راه های اخذ اقامت نروژ از راه سرمایه گذاری˓ خرید ملک در این کشور است. البته خرید ملک در نروژ محدودیت هایی دارد اما خرید ملک و درخواست اقامت از طریق سرمایه گذاری راهی مطمئن برای اقامت است. باید توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در یک کشور قدرت مند مثل نروژ نیازمند سرمایه ی کلان است. پس از آن به تائیدیه ی دولت نیاز دارید و در نهایت باید نقشه ی تجاری خوبی را طراحی کنید. همان طور که در مقالات قبل هم اشاره کردیم˓ بسیاری از افراد ساکن در نروژ زبان انگلیسی را به خوبی می دانند اما فراموش نکنید که به منظور ایجاد یک رابطه ی تجاری خوب و موفق باید بر زبان نروژی نیز مسلط باشید

سرمایه گذاری در نروژ

احتمالا تا الان به قدرت و ثروت کلان این کشور پی برده اید. حالا قصد دارم که نقاط قوت سرمایه گذاری در نروژ را به اختصار برای شما شرح دهم:

نروژ اقتصاد قدرت مند و جنبه های دلگرم کننده ای دارد که پیشرفت روز افزون آن را موجب می شود. تکنولوژی برقراری ارتباطات در این کشور به خوبی پیشرفت کرده و گسترش یافته است. نیروی کار به خوبی آموزش دیده و مهارت لازم را کسب کرده است˓ علاوه بر این چنین افرادی چند زبانه نیز هستند و باید بدانید که نروژ یکی از بزرگ ترین قدرت های خرید در سراسر دنیا محسوب می شود.نروژ در نظام بانک داری دنیا رتبه ی هشتم را دارد و همین نکته مشخص می کند که محیط تجاری در نروژ تا چه اندازه مثبت و پایدار است. بخش بانک داری و مالی نیز به اندازه ی چارچوب محاسباتی و قانونی توانمند است. جو سیاسی کشور دموکراتیک˓ سالم و کاملا شفاف است.

تجارت در این کشور آسان است. در یک رتبه بندی راجع به سهولت در تجارت˓ نروژ رتبه ی10 را از میان 180 کشور کسب کرد. و این خبر برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در نروژ را دارند خبر بسیار رضایت بخشی است.

سرمایه گذاری در کشور نروژ؛ بهترین مکان برای زندگی:

در شاخص سالانه ی توسعه ی انسانی˓ نروژ طی سالیان متمادی موفق به دریافت رتبه ی اول شده است. نظام مالیاتی نروژ بسیار شفاف و قابل فهم است. به این صورت که نرخ مالیات شرکت رقم ثابت22درصد است که شامل مقدار سود و سود سرمایه است.

فرهنگ سرمایه گذاری در نروژ:

فرهنگ تجارت در نروژ بر اساس ارزش های کاری نروژ تنظیم شده است. یکی از ارزش های اصلی و مهم در این کشور تمرکز بر برابری و مساوات است. در نتیجه کمتر شاهد مسائلی چون درجه بندی سلسله مراتبی افراد نیز خواهید بود.

تمام این موارد به یک نتیجه ختم می شود. این که نروژ برای سرمایه گذاری و متعاقبا اخذ اقامت دائم یکی از گزینه های بسیار مناسب پیش روی شماست. نگران نباشید! هیچ گونه محدودیتی برای افراد خارجی که قصد سرمایه گذاری و یا خرید ملک در نروژ را داشته باشند˓ وجود ندارد. پس اگر قصد سرمایه گذاری در این کشور غنی و پر طرفدار را دارید همین حالابه منظور کسب اطلاعات بیشتر با موسسه ی ما تماس حاصل فرمایید. با هر میزان سرمایه ای که داشته باشید ما برای خرید ملک و سرماسیه گذاری بهترین پیشنهاد ها را برای شما خواهیم داشت. همکاران ما آماده ی پاسخ به سوالات شما هستند. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است.

https://www.innovasjonnorge.no/en/start-page/invest-in-norway/why-norway1/