کانادا

فهرست مطالب

دریافت ویزای کانادا چقدر طول می کشد؟

1. کانادا بزرگ است
کانادا برای افرادی که آن را دوست دارند عالی است، زیرا بسیار زیاد است. این کشور دومین کشور بزرگ جهان (پس از روسیه) است که نزدیک به ده میلیون کیلومتر مربع وسعت دارد. اگر این برای شما معنایی ندارد، به این فکر کنید: شما می توانید انگلستان را بیش از 40 بار در کانادا بگنجانید. بیش از چهار سال طول می‌کشد تا خط ساحلی آن را پیاده روی کنید، اگر دوست داشتید این کار را انجام دهید. شهر سنت جان در نیوفاندلند (ساحل شرقی) در واقع به لندن نزدیکتر از ونکوور (ساحل غربی) است. پارک ملی وود بوفالو بزرگتر از هلند است. برای اینکه همه چیز کمی قابل کنترل باشد، کانادا به سیزده بخش (ده “استان” و سه “منطقه”) تقسیم شده است. فقط کشور را تکه تکه کنید.

کانادا

2. شهرها در کلاس جهانی هستند
زندگی شهری در کانادا زانوی زنبور عسل است. در رتبه‌بندی اکونومیست در سال ۲۰۱۷ از قابل زندگی‌ترین شهرهای جهان، کمتر از سه شهر کانادا در میان ده شهر برتر قرار گرفته‌اند. آنها ونکوور (سوم)، تورنتو (چهارم) و کلگری (پنجم) بودند. پنج عامل مراقبت های بهداشتی، آموزش، محیط زیست، زیرساخت ها و ثبات بودند. درست است، این شهرها عملاً التماس می‌کنند که در آن زندگی کنند. وقتی صحبت از چیزهای مهم می‌شود، کاناک‌ها فقط توپ را از پارک بیرون می‌کنند. اوه، و پایتخت کانادا اتاوا است، نه تورنتو.

خط افق تورنتو
شهر نه چندان پایتخت تورنتو در زیر نور آفتاب زیبا به نظر می رسد

3. بسیار چند فرهنگی است
مردم فقط دوست دارند به کانادا مهاجرت کنند، و کانادا فقط دوست دارد آنها را کنار بگذارد. بیش از 20 درصد از کانادایی ها در کشور دیگری متولد شده اند و انتظار می رود این رقم تا سال 2031 به 50 درصد برسد. این میزان مهاجرت دیوانه کننده است، اما فضای کافی برای رفت و آمد وجود دارد. نزدیک به 200 ملیت در سراسر کشور (و بیش از 250 منشاء قومی) از جمله بسیاری از مردم بومی وجود دارد. ما حدس می زنیم که کانادا فقط یک رنگین کمان بزرگ و زیباست.

زبان کانادا

4. دو زبان رسمی
یک زبان رسمی برای کانادایی ها کافی نبود، بنابراین انگلیسی و فرانسوی در آنجا دارای موقعیت مساوی هستند. اگر فکر می کنید سخت به نظر می رسد، تصور کنید که در سنگاپور (چهار زبان رسمی) یا هند (شانزده زبان رسمی) باشید. شما واقعاً متوجه فرانسوی بودن کشور نمی‌شوید، مگر اینکه در استان شرقی کبک باشید، جایی که مردم بسیار تلاش می‌کنند تا آنجا که ممکن است همه چیز را فرانسوی نگه دارند. قوانینی وجود دارد که توسط OQLF (اصولاً پلیس زبان) اجرا می شود تا مطمئن شود همه به اندازه کافی از زبان فرانسه استفاده می کنند. اگر مغازه‌ای روی تابلوهایش فرانسوی نگذارد و به مشتریانش به زبان فرانسوی خوشامد بگوید، کار دشواری است.

کانادا

5. گزینه های بهداشتی خوبی دارید
مراقبت های بهداشتی کانادا مورد غبطه همسایگان آمریکایی خود در جنوب است. این یک سیستم مدیکر با بودجه مالیاتی است که در آن دولت هزینه بیمه درمانی اولیه مردم را پرداخت می کند، که سپس توسط بخش خصوصی ارائه می شود. این مانند NHS است. اگر به خدمات پزشکی ضروری نیاز دارید، آنها را به صورت رایگان دریافت می کنید. این فقط شامل کمی انتظار است.

در واقع، زمان انتظار کانادا عالی نیست. نظرسنجی صندوق مشترک المنافع در سال 2017 نشان داد که تنها 43 درصد از کانادایی ها در همان روزی که به دنبال کمک هستند به یک متخصص پزشکی مراجعه می کنند. خوشبختانه راه‌های زیادی برای حل این مشکل وجود دارد، مانند دوستی با یک پزشک، ازدواج با پزشک یا در واقع پزشک شدن.

با جدیت تمام، در نظر گرفتن گزینه های مراقبت های بهداشتی خصوصی شما بسیار معقول است، به خصوص اگر می خواهید از این زمان های انتظار طولانی طفره بروید.

به همین دلیل است که ما با سیگنا برای بیمه پزشکی خصوصی در کانادا همکاری کرده ایم. Cigna با چهار سطح پوشش سالانه برای انتخاب و ماژول‌های اضافی برای انعطاف‌پذیری بیشتر، شما را با برنامه‌ای متناسب با نیازهای شما مرتب می‌کند.

برای محافظت از مهم ترین دارایی های خود – شما و خانواده تان – شروع به ساختن یک طرح سفارشی با قیمت رایگان کنید.

مناظر کانادا

6. مناظر زیبا هستند
بله، شهرها خوب هستند، اما فضاهای بین شهرها حتی بهتر است. 90 درصد کانادایی ها در 100 مایلی مرز آمریکا زندگی می کنند، که به این معنی است که فضای زیادی برای کاوش در شمال وجود دارد. اگر می خواهید برای مدتی (یا در واقع برای همیشه) از انسان های دیگر دور شوید، این فرصت وجود دارد. به غیر از بیابان های در حال جوش و جنگل های بارانی استوایی، کانادا تقریباً همه چشم اندازها دارد. خط ساحلی ناهموار حاشیه اقیانوس آرام، مراتع جادویی در آسمان، و کوه‌های گرانیتی گروس مورن وجود دارد که می‌توان چند مورد را نام برد. اگر بخواهید در یک فیلم قدیمی وسترن احساس یک گاوچران داشته باشید، آلبرتا بدلندز خوب است. آره هاو!

دزیاچه کانادا

7. دریاچه ها، دریاچه ها و دریاچه های بیشتر
این ضرب المثل قدیمی را می دانید: همه یا آب شیرین هستند یا آب شور؟ خوب، با طولانی ترین خط ساحلی جهان و 20 درصد دریاچه های زمین، کانادا بهترین های هر دو جهان را دارد. افراد تازه نفس و مردم شور می توانند با هم در هماهنگی زندگی کنند. حدود دو میلیون دریاچه در کانادا وجود دارد، از جمله دریاچه فوق العاده عالی که تقریباً به اندازه مین است. شما می توانید تمام ورزش های آبی سرگرم کننده ای را که استرالیایی ها انجام می دهند، انجام دهید، اما بدون نگرانی در مورد کوسه

هوای سرد کانادا

8. سرد است
در کانادا جایی برای کلماتی مانند «سرد» و «نیپی» وجود ندارد. وقتی می گوییم سرد می شود، منظورمان سرمای بسیار خونی است. به غیر از سواحل غربی کشور در بریتیش کلمبیا، در هیچ کجای کانادا میانگین دما در فصل زمستان از صفر تجاوز نمی کند. بخش‌های وسیعی از کشور می‌توانند تا -30 درجه سانتیگراد یا -40 درجه سانتیگراد کاهش پیدا کنند، که باعث می‌شود بیرون رفتن نسبتاً لذت‌بخش نباشد. در سرمای شدید باد و فضای بیرونی عالی ممنوع است. سردترین دمای ثبت شده تا به حال در آمریکای شمالی در یوکان کانادا در سال 1947 با دمای منفی 63 درجه سانتیگراد بود که به معنای واقعی کلمه با دمای سطح مریخ برابر است. ناگهان آن دریاچه ها چندان جذاب به نظر نمی رسند.

هوای سرد کانادا

9. آنها به هاکی روی یخ وسواس دارند
ضربه زدن به یک جسم سنگین در اطراف با چوب برای کانادایی ها به اندازه کافی خطرناک نبود، بنابراین آنها تصمیم گرفتند این کار را روی یخ انجام دهند. قرار است با این همه دریاچه یخ زده در زمستان چه کار دیگری انجام دهید؟ این ورزش که به سادگی به عنوان “هاکی” در آنجا شناخته می شود (هیچ نوع دیگری از هاکی مهم نیست)، اساساً یک دین است. فقط برای اینکه ایده ای به شما بدهم، فینال هاکی مردان کانادا و ایالات متحده در المپیک ونکوور در سال 2010 پربیننده ترین پخش تلویزیونی در تاریخ کانادا بود. حتی تصویری از بچه‌ها در حال بازی هاکی روی یک حوض یخ زده (معروف به شینی) روی اسکناس 5 دلاری کانادا وجود دارد. به نظر می رسد که این ورزش در واقع در انگلستان اختراع شده است، اما این را به هیچ کانادایی نگویید.

10. شیر به صورت کیسه ای می آید
اگر فکر می کنید خرید یک کیسه پلاستیکی بزرگ شیر عجیب به نظر می رسد، کاملاً درست می گویید. این یک تمرین عجیب است که در سراسر انتاریو و کبک ادامه دارد. سه کیسه شیر در یک کیسه بزرگتر قرار می گیرد که شیرخوار کانادایی آن را به خانه می برد. بطری سنتی شیر به نظر می رسد برای همه افراد دیگر مفید است، اما در برخی از مناطق کانادا این کیسه یا هیچ چیز نیست. هنگامی که کشور در سال 1970 به سیستم متریک روی آورد، تولیدکنندگان شیر مجبور شدند تمام ماشین های خود را تغییر دهند تا بتوانند بطری هایی با اندازه های مختلف تولید کنند. جمع کردن آن بسیار ساده تر به نظر می رسید. بنابراین ما اینجا هستیم.

غذاهای کانادایی

11. همه پوتین را دوست دارند
پوتین غذای ملی کانادا است. کلمه “poutine” در کبک به معنای “به هم ریختگی” است، که تقریباً همان چیزی است که شما دریافت می کنید. چیپس پوشیده شده با کشک پنیر نیمه آب شده. به نظر یک غذای خوشمزه نیست، اما کانادایی‌ها آن را دوست دارند. در سال 1957 زمانی اختراع شد که یک راننده کامیون از کسی خواست تا روی چیپس و سس پنیرش بگذارد. یک پسر کمی پنیر می خواست و ناگهان یک غذای ملی متولد شد. سرآشپزها در سرتاسر کشور سعی کرده‌اند آن را کمی شیک‌تر کنند و چیزهایی مانند خرچنگ و خرچنگ را در آن پرتاب کنند، اما این یک نبرد باخت است. فقط مراقب آن کالری ها باشید. یک سفارش جانبی پوتین در برگر کینگ حاوی 740 عدد از آنها است. سنگین.

12. و شربت افرا
بله، این کلیشه درست است. کانادایی ها دیوانه شربت افرا هستند. این شیرینی شیرین و شیرین را می توان تقریباً در هر آشپزخانه در سراسر کشور یافت. مواد عملاً در رگهای آنها جریان می یابد. درختان افرا در سراسر کانادا هستند و زیبا هستند و در پاییز به رنگ قرمز روشن در می آیند. در آن زمان، بومیان کبک به فرانسوی ها نشان دادند که چگونه شیره درختان افرا را جمع آوری کنند و سپس فرانسوی ها آن را جوشانده و شربت درست کنند. این یک همکاری خوشحال کننده بود که کانادا به آن بسیار افتخار می کند. فرآیند جوشاندن، میزان قند شیره را از حدود 2 تا 8 درصد به 70 درصد افزایش می‌دهد که برای دندان‌های شما کاملاً فاجعه‌بار است. امروزه، کانادا 71 درصد از شربت افرا جهان را تولید می کند و ایالات متحده بزرگترین مشتری آنها است. در سال 2012، دزدان به ذخایر شربت افرا کانادا یورش بردند و 30 میلیون دلار شربت افرا سرقت کردند. این یک دزدی شیرین است.

13. مسابقه طراحی پرچم داشتند
چگونه یک پرچم ملی ایجاد می کنید که کل کشور از آن خوشحال باشد؟ از آنها بخواهید که آن را طراحی کنند. در سال 1965، کانادا متوجه شد که هنوز پرچم رسمی ندارد، بنابراین افراد بالادست تصمیم گرفتند که باید پرچمی را دریافت کنند. کشورهای دیگر قبلاً همه طرح های ساده را انتخاب کرده بودند، بنابراین کانادایی ها باید خلاقیت می کردند. و پسر تحویل دادند! در مجموع 3541 طرح پرچم توسط شهروندان در سراسر کشور ارائه شده است که اکثر آنها شامل یک برگ افرا، یک بیور، یک فلورس دی لی یا یک جک اتحادیه (و گاهی اوقات هر چهار به طور همزمان) می باشد. برنده از سرهنگ جورج اف. کسی که همه می شناسیم و دوستش داریم. و آن چیزی که همه مسافران کانادایی اصرار دارند که در کوله پشتی خود داشته باشند.

اموزش در کانادا

14. آموزش عالی است
در کانادا، مدرسه عالی است. وقتی نوبت به آموزش فرزندانشان می‌رسد، کانادایی‌ها دست به کار نمی‌شوند. در رتبه‌بندی OECD در سال 2017 از سطوح آموزش بزرگسالان کشورها (بر اساس درصد افراد 25 تا 64 ساله دارای مدرک)، کانادا با 56.27 درصد اول شد. ممکن است برای دندان های شما مضر باشد، اما شربت افرا به وضوح برای مغز مفید است. اگر در مسابقه میخانه ای در مقابل تعدادی از کانادایی ها قرار گرفتید، احتمالاً بهتر است قبل از اینکه خیلی خجالت آور شود به خانه بروید.

اندازه حرکت خود را برای دریافت مظنه رایگان انتخاب کنید.
1 اتاق خواب
2 خوابه
3+ اتاق خواب
15. زبان عامیانه را یاد بگیرید
“انگلیسی کانادایی” نوع خاصی از انگلیسی است. Canucks به زبان خود صحبت می کنند و می تواند هر خارجی ناآماده را گیج کند. فقط چند بار وجود دارد که می توانید قبل از تکان دادن سر و لبخند از کسی بخواهید حرف خود را تکرار کند. معروف ترین عبارت «هه» است که کانادایی ها دوست دارند تقریباً در انتهای هر جمله ای سیلی بزنند. بیانیه ها، سوالات، توهین ها، دستورات؛ وقتی صحبت از “اه” به میان می آید، همه چیز منصفانه است. اگر کسی به “بیفی” می رود، به توالت می رود. اگر هوا سرد است، به یک “توک” (یک لوبیا) روی سر خود نیاز دارید. یک سکه 1 دلاری “loonie” و یک سکه 2 دلاری “toonie” است. کلمه جاز برای یک کیلومتر “کلیک” است. اگر کسی در مورد “6ix” با شما صحبت می کند، در مورد تورنتو صحبت می کند. وقتی می گویند “درباره”، به نظر می رسد “قایق”. این همه بسیار طاقت فرسا است.

دانستنی های کانادا

16. متاسفم!
“متاسفم” مهمترین کلمه کاناداست. هر کانادایی فقط ناامید است که در هر فرصتی از دیگر کانادایی ها عذرخواهی کند. آنها یک دسته مودب معروف هستند و کلمه “متاسفم” نان و کره آنهاست. به اندازه کافی “متاسفم” را در موقعیتی قرار دهید و همه چیز خوب خواهد شد. در خیابان یا سوپرمارکت قدم بزنید و هرگز از شنیدن آن دست نخواهید داشت. در واقع، کانادایی ها به قدری از این کلمه استفاده می کنند که در سال 2009 مجبور به تصویب «قانون عذرخواهی» در انتاریو شدند. این بدان معناست که اگر هر کانادایی در زمان وقوع جنایت یا حادثه بگوید «متاسفم»، این به منزله اعتراف به گناه نخواهد بود – فقط ابراز همدردی. بدون این، احتمالاً کانادایی‌های عذرخواهی زیادی در زندان خواهند بود.

17. Timmies همه جا هست
در فهرستی از چیزهای بسیار کانادایی، تیم هورتونز احتمالاً سوم است – درست بعد از شربت افرا و عذرخواهی. این فروشگاه که با محبت به عنوان «Timmies» شناخته می‌شود، زنجیره‌ای از قهوه‌فروشی‌ها و دونات‌فروشی‌ها است و در همه جا شعبه‌هایی وجود دارد. آنها در مراکز خرید، ایستگاه های قطار، سینماها، پارک های ملی هستند، این لیست ادامه دارد. تقریباً هر شهر در سراسر کانادا یک تیمی دارد. اگر فضایی در خیابان بزرگ باز شود، با Timmies پر می شود. باغ خود را به اندازه کافی ترک کنید تا در نهایت یک Timmies جوانه بزند. ظاهراً از هر ده فنجان قهوه خریداری شده در کانادا، هشت فنجان از Timmies است (منبع: Timmies). یک قهوه مورد علاقه ملی Timmies “Double-Double” است که قهوه ای با دو شکر و دو خامه است. یکی از آنها بسیار بزرگ 340 کالری دارد. دابل دابل های زیادی داشته باشید و دچار مشکل خواهید شد.

کانادا

18. دوستان خزدار کانادا
گوزن و بیش از حد طلسم ملی کانادا هستند. هر دو روی ارز هستند و جفتشان درست پشت برگ افرا صف کشیده بودند تا روی پرچم بروند. با این حال، مانند بسیاری از حیوانات ملی، آنها کمی به یک آفت تبدیل شده اند. یک گوزن معمولاً بین 350 تا 450 کیلوگرم وزن دارد (بسته به جنسیت) که خوب است. اما آنها فقط عاشق عبور از جاده ها هستند و در این کار خیلی خوب نیستند. برخورد گوزن‌ها و وسایل نقلیه می‌تواند بسیار جدی باشد، بنابراین علائم هشدار دهنده زیادی را در جاده‌های کانادا خواهید دید. بیورها هم خوب نیستند. آنها به سگ‌ها حمله می‌کنند، دست‌ها را گاز می‌گیرند، در جاده‌ها سیل می‌آیند و به طور کلی خرابکاری می‌کنند. افراد خاصی سعی کرده اند آنها را از بین ببرند اما بسیار بحث برانگیز است. فقط نگاه کنید که یک بچه بیش از حد بامزه است (به نام کیت). تصور کنید آن را از بین ببرید.

19. مراقب خرس ها باشید
خرس های کانادایی آنها کمی کمتر «سرگرم‌کننده و کرکی» نسبت به بیورها هستند و کمی «بزرگ و خطرناک‌تر» هستند. اگر خرس بخواهد شما را بکشد، می تواند و خواهد کرد. سه نوع خرس وجود دارد که از کمترین تا ترسناک ترین آنها باید نگران بود: خرس سیاه، خرس گریزلی و خرس قطبی. خرس های سیاه تمایلی به نزدیک شدن به انسان ندارند مگر اینکه واقعاً گرسنه باشند. آنها درخت نوردهای خوبی هستند و حدود 500000 نفر از آنها در سراسر کشور وجود دارد. خرس های گریزلی بسیار بزرگتر هستند (در حالت ایستاده حدود هفت فوت قد دارند)، بنابراین نمی توانند از درخت بالا بروند اما می توانند بیش از 30 مایل در ساعت بدوند. گریزلی ها که تعداد آنها حدود 20000 نفر است، بسیار بیشتر از برادران سیاه پوست خود به انسان ها حمله می کنند. سرانجام، خرس های قطبی هستند. حدود 17000 خرس قطبی در کانادا وجود دارد که حدود 70 درصد از کل جمعیت جهان را تشکیل می دهد. سرد است، اینها برای حمله به شما نیازی به دعوت ندارند. ساکنان چرچیل، منیتوبا در واقع درهای ماشین خود را باز می گذارند تا کسی به سرپناه نیاز داشته باشد. خوشبختانه خرس‌های قطبی هنوز نحوه باز کردن در ماشین را پیدا نکرده‌اند.

کانادا

20. پل هایی برای حیوانات وجود دارد
یک راه حل برای تمام تصادفات حیوانات و وسایل نقلیه در کانادا، ساختن پل برای آنها است. و در واقع کار می کند. پل‌ها چمن‌زار، برگ‌دار و تنها راهی دوست‌داشتنی برای عبور از جاده هستند. آنها در پارک ملی بنف با حیوانات روبرو شدند. بین سال های 1996 تا 2012، یازده گونه از پستانداران بزرگ با استفاده از این پل ها بیش از 150000 بار ثبت شد. این شامل گوزن‌ها و خرس‌ها می‌شود – حیواناتی که اگر مسیر جاده‌ای معمولی را انتخاب می‌کردند، مطمئناً باعث تصادف جدی می‌شدند. برخی از گوزن‌ها آنقدر مشتاق استفاده از پل‌ها بودند که حتی قبل از اتمام ساخت از روی آن‌ها عبور می‌کردند. بنف این روند را تعیین کرده است و اکنون مکان‌هایی در سرتاسر کانادا مانند بریتیش کلمبیا و آلبرتا دچار تب پل شده‌اند. این یک برد-برد برای همه است.