کلاس تجربه کانادایی (CEC)

فهرست مطالب

cec کانادا

برنامه اکسپرس انتری پلتفرمی است که توسط دولت کانادا برای جذب کارگران با مهارت بالا به کانادا ایجاد شده است. این برنامه بسته به مشخصات شما دارای زیربرنامه های مختلفی به شرح زیر است:

برنامه کارگران ماهر فدرال
برنامه تجارت ماهر فدرال
کلاس تجربه کانادایی
برنامه نامزد استانی (فقط از پلت فرم استفاده می کند، اما قوانین متفاوتی دارد)
این مقاله به کلاس تجربه کانادایی (CEC) و جزئیات مربوط به آن می پردازد.

کلاس تجربه کانادا چیست؟

کلاس تجربه کانادا چیست؟

برنامه کلاس تجربه کانادایی برای افرادی از ملیت های خارجی که به عنوان کارگر موقت در کانادا کار کرده اند و می خواهند ساکن دائم شوند، ایجاد شده است. بنابراین اگر در 3 سال گذشته به مدت 1 سال به عنوان کارمند تمام وقت یا پاره وقت در کانادا کار کرده اید، می توانید برای کلاس تجربه کانادا درخواست دهید و سعی کنید مقیم دائم شوید.

اقامت دائم از طریق برنامه CEC به شما این امکان را می دهد که به طور دائم به کانادا مهاجرت کنید و همچنین در یکی از استان ها کار و زندگی کنید. پس از چند سال، شما همچنین مجاز به درخواست شهروندی کانادا و دریافت پاسپورت کانادا خواهید بود. شما از مزایای مشابه سایر مقیمان دائمی یا شهروندان کانادا برخوردار خواهید بود، از جمله مزایای پزشکی و توانایی تحصیل در دانشگاه های کانادا در صورت تمایل شما یا فرزندانتان.

شرایط کلاس تجربه کانادا چیست؟

شرایط کلاس تجربه کانادا چیست؟

برای درخواست برای کلاس تجربه کانادا، ابتدا باید واجد شرایط بودن خود را تعیین کنید. چندین الزام وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید و می توانید با شرکت در یک آزمون سریع یا نظرسنجی در وب سایت مهاجرت کانادا تعیین کنید که آیا انجام می دهید یا خیر. با کلیک بر روی دکمه “بررسی واجد شرایط بودن”، آزمونی را انجام می دهید که سوالات مختلفی در زمینه شما دارد. این تست تعیین می‌کند که آیا شرایط مورد نیاز را برآورده می‌کنید یا خیر و در صورت انجام، یک شماره برنامه ایجاد می‌کند که بعداً می‌توانید از آن استفاده کنید.

نظرسنجی شما را در موارد زیر آزمایش خواهد کرد:

سابقه کار و سطح شغل
توانایی زبان و آموزش
قابل پذیرش بودن
سابقه کار و سطح شغل
سوالات سابقه کار و سطح شغل از شما می خواهند که مدت زمان کار خود و داشتن تجربه کاری در کانادا را بیان کنید. برای واجد شرایط بودن برای برنامه CEC باید حداقل 1 سال سابقه کار در کانادا در 3 سال گذشته داشته باشید.

علاوه بر این، تجربه کاری شما باید در سطح شغلی خاصی باشد. کانادا دارای یک سند طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) است که سطح مهارت ها را برای هر شغل تعیین می کند. تجربه کاری شما باید در سطح مهارت 0 (شغل های مدیریتی)، سطح مهارت A (مشاغل حرفه ای که معمولاً نیاز به مدرک دانشگاهی دارند) یا سطح مهارت B (شغل های فنی و حرفه های ماهر که معمولاً به دیپلم کالج یا آموزش به عنوان شغل نیاز دارند) باشد. شاگرد) تا آن تجربه قابل قبول باشد.

شما باید نشان دهید که این تجربه شغلی تمام وظایف را در شرح NOC گنجانده است. علاوه بر این، خوداشتغالی و تجربه کاری که در صورت دانشجوی تمام وقت در کانادا به دست آورده اید (تعاون یا کارآموزی) واجد شرایط CEC نیستند. همچنین اگر در کانادا کار می کردید اما وضعیت قانونی نداشتید، تجربه کاری شما پذیرفته نمی شود.

زبان و آموزش
علاوه بر تجربه کاری، باید مهارت های زبانی به یکی از زبان های رسمی کانادا، انگلیسی یا فرانسوی نیز داشته باشید. شما باید در آزمون های زبان شرکت کنید که به مقیاس مهارت زبانی که کانادا دارد، یعنی معیار زبان کانادایی تبدیل می شود. آزمون‌ها باید دارای مؤلفه‌های نوشتاری، خواندنی، شنیداری و گفتاری باشند و باید تا ۲ سال پس از دریافت نتایج آزمون معتبر باشند.

برای واجد شرایط بودن برای برنامه CEC، باید معیار زبان کانادایی 7 برای مشاغل سطح مهارت 0 یا مهارت سطح A یا معیار زبان کانادایی 5 برای مشاغل سطح مهارت B داشته باشید.

در مورد مدارک تحصیلی شما، کلاس تجربه کانادا دارای حداقل شرایط تحصیلی مشخص نیست. با این حال، از آنجایی که باید مشخصات خود را ارسال کنید و طبق ماشین حساب سیستم رتبه بندی جامع (CRS) رتبه بندی کنید، پس بهتر است سطح تحصیلات بالایی داشته باشید تا امتیاز بیشتری کسب کنید.

پذیرش در کانادا

پذیرش در کانادا

در نهایت، شما باید در کانادا نیز پذیرفته شوید. Admissibility به این معنی است که شما شرایط قانونی دریافت ویزای کانادا را دارید. این شامل عواملی مانند سابقه کیفری پاک می شود، برای اینکه شما به اندازه کافی سالم باشید که امتحانات پزشکی خود را بگذرانید و تهدیدی برای امنیت ملی کانادا نباشید.

برای درخواست برنامه اکسپرس انتری کانادا نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید. با این حال، شما باید برای یافتن شغل در هر استانی در کانادا به استثنای کبک برنامه ریزی کنید، زیرا این استان قوانین مهاجرتی خاص خود را دارد.