ویزا و وقت سفارت کانادا – ویزا توریستی کانادا

فهرست مطالب

ویزا توریستی کانادا

ویزای کانادا  

ویزای کانادا برگه ای بر روی پاسپورت شما است که به شما اجازه ورود به کشور کانادا را می دهد. 

این یک مجوز برای شما است که به این کشور سفر کنید و از نظر قانونی بتوانید به طور موقت یا دائم اقامت کنید. دریافت ویزای کانادا به این معنی است که کنسولگری یا سفارت کانادا در کشور شما تصمیم گرفته است که شما واجد شرایط هستید و شرایط لازم برای ورود را دارید. با این حال، هنگامی که در مرز و گمرک کانادا هستید، این به افسران مرز بستگی دارد که ارزیابی کنند آیا شما برای ورود مناسب هستید یا خیر. 

اگر به سوالات اف

سر خدمات مرزی کانادا (BSO) صادقانه و درست پاسخ دهید، آنها به شما اجازه ورود خواهند داد. در غیر این صورت، اگر مشکوک باشند که شما واجد شرایط ورود نیستید، می توانند شما را رد کنند و از شما بخواهند که به کشور خود برگردید.

چه کسانی به ویزای کانادا نیاز دارند؟ 

چه کسانی به ویزای کانادا نیاز دارند؟ 

افرادی از کشورهایی که معافیت ویزا یامجوز سفر الکترونیکی (eTA) با کانادا ندارند، برای ورود به این کشور به ویزا نیاز دارند. به طور خاص،افراد از حدود 148 کشور برای بازدید، کار یا ویزا نیاز دارند

انواع ویزای کانادا 

انواع ویزای کانادا 

قبل از درخواست ویزای کانادا، ابتدا باید بدانید که برای چه ویزا می خواهید اقدام کنید. در اینجا انواع ویزای کانادا آورده شده است: ویزای 

بازدید کننده. 

ویزای دانشجویی 

ویزای کار 

ویزاهای اقامت دائم 

ویزاهای مهاجرت تجاری 

ویزاهای برنامه اکسپرس اینتری 

شما باید یکی را انتخاب کنید که با انگیزه ای که می خواهید به کانادا بروید مطابقت دارد. 

ویزای موقت کانادا

ویزای موقت کانادا

ویزای کانادا ویزای موقت کانادا به فرد اجازه می دهد در کانادا بماند. برای یک دوره زمانی خاص که توسط کنسولگری کانادا یا افسران خدمات مرزی (BSO) تعیین می شود. این زمان معمولا تا 6 ماه است. اما ویزای موقت می تواند یک بار ورود یا چند بار ورود باشد. 

ویزای یکبار ورود به فرد این امکان را می دهد که فقط یک بار وارد کانادا شود، 6 ماه بماند و سپس به کشور خود بازگردد. ویزای چند بار ورود به فرد این امکان را می دهد که چندین بار وارد کانادا شود تا زمانی که ویزای وی منقضی شود و به طور موقت اقامت کند. 

ویزای توریستی کانادا

در اینجا انواع ویزای موقت کانادا آورده شده است: 

ویزای توریستی کانادا

ویزای ویزیتور یا ویزای توریستی به دارنده این امکان را می دهد تا برای اهداف گردشگری در این کشور وارد کانادا شود. 

سوپر ویزای کانادا سوپر ویزای کانادا به والدین یا پدربزرگ ها و مادربزرگ های شهروندان کانادایی یا مقیم دائم کانادا اجازه می دهد تا فرزندان یا نوه های خود را برای اقامت طولانی مدت ملاقات کنند. 

ویزای تجاری کانادا ویزای تجاری به افرادی داده می شود که با اهداف تجاری به عنوان فردی یا گروهی از افراد تجاری به کانادا سفر می کنند. 

ویزا برای زایمان در کانادا. این ویزا به افرادی داده می شود که تمام شرایط اقامت موقت در کانادا را دارند و باردار هستند و می خواهند در این کشور زایمان کنند. زایمان در کانادا باعث می شود نوزاد به طور خودکار شهروند کانادا شود. 

ویزای اهدایی عضو این ویزا به شخصی داده می شود که با هدف اهدای عضو به یک شهروند یا مقیم کانادا به کانادا سفر می کند.

ویزای تسهیلی کانادا

ویزای تسهیلی کانادا

ویزای تسهیلی به شهروندان کانادایی با تابعیت دوگانه داده می شود که پاسپورت کانادایی ندارند اما پاسپورت ملیت دیگری دارند. ویزای تسهیل گری به دلیل سختی های شدید برای دریافت پاسپورت کانادایی بر روی ویزای ملیت دیگر فرد زده می شود. 

ویزای تحصیلی کانادا ویزای دانشجویی کانادا به افرادی داده می شود که از دانشگاه های کانادا پذیرش داشته باشند تا تحصیلات خود را تکمیل کنند. اگر برای تحصیل کمتر از 6 ماه به کانادا می روید، تنها می توانید ویزای TRV دریافت کنید، اما برای بیش از 6 ماه تحصیل، به ویزای دانشجویی نیاز دارید. 

ویزای کار موقت کانادا ویزای کار موقت کانادا به افرادی داده می شود که پیشنهاد شغلی در کانادا داشته باشند و تا 6 ماه کار کنند. برای دریافت این ویزا، فرد باید یک نامه پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما ارائه کند و واجد شرایط دریافت ویزای موقت باشد. 

مجوز اقامت موقت این مجوز برای افرادی است که برای مقاصد مختلف باید به کانادا بروند اما در غیر این صورت برای ویزای اقامت موقت (TRV) قابل پذیرش نیستند. این مجوز فقط برای مدت زمانی که فرد نیاز دارد در کانادا باشد صادر می شود، به عنوان مثال 2 هفته برای یک کارگاه. 

ویزای تعطیلات کاری ویزای تعطیلات کاری کانادا به جوانان 30 کشور داده می شود تا بتوانند در کانادا کار کنند و سفر کنند. این یک ویزای انتخاب تصادفی است به این معنی که متقاضیان درخواست های خود را ارسال می کنند و منتظر می مانند تا برای درخواست مجوز کار به صورت تصادفی انتخاب شوند. 

ویزای تسهیلی کانادا

ویزای دائمی کانادا

ویزای دائمی کانادا ویزاهایی هستند که به دارنده آن اجازه اقامت دائم در این کشور را می دهند. این ویزاها به عنوان ویزای مهاجرت شناخته می شوند و می توانند انواع مختلفی داشته باشند، به شرح زیر: 

برنامه سرمایه گذار مهاجرتی

برنامه سرمایه گذار مهاجرتی برای افرادی است که در اقتصاد کانادا سرمایه گذاری می کنند و دارایی خالص حداقل 800000 دلار کانادا هستند. آنها باید حداقل 400000 دلار کانادا سرمایه گذاری کنند و دولت این سرمایه گذاری را طی 5 سال بدون هیچ سودی به آنها برمی گرداند. 

برنامه ویزای استارتاپ ویزای استارت آپ کانادا برای افرادی است که به صورت انفرادی در کمک به اقتصاد شرکت می کنند. آنها باید حداقل 300,000 دلار کانادا دارایی خالص داشته باشند و باید متعهد به داشتن و مدیریت حداقل یک کسب و کار کانادایی و همچنین ایجاد و حفظ شغل در طی 3 سال از حضور در این کشور

ویزای خوداشتغالی

ویزای خوداشتغالی

 ویزای خوداشتغالی برای افرادی است که در تجارت، ورزش، فرهنگ یا کشاورزی مهارت دارند و می توانند کسب و کار خود را راه اندازی کنند. این افراد باید نحوه تامین مالی کسب و کار و همچنین مهارت های خود را در آن زمینه های خاص برنامه کارگر ماهر انتخاب شده کبک (QSWP)نشان دهند. اگر یکی از مشاغل مورد نیاز استان کبک کانادا را دارید و به زبان فرانسه مسلط هستید، می توانید برای برنامه کارگران ماهر کبک اقدام کنید که به شما امکان می دهد به طور دائم در آنجا نقل مکان کرده و کار کنید. 

برنامه حمایت از خانواده ویزای اسپانسرشیپ خانواده به همسر و فرزندان تحت تکفل شهروندان یا مقیم دائم کانادا اجازه می دهد تا به طور دائم به کانادا مهاجرت کنند. 

برنامه مراقبت زنده (LCP). این ویزا به مراقبانی داده می شود که صلاحیت مراقبت از سالمندان، افراد ناتوان یا کودکان را دارند و در یک خانه خصوصی در کانادا زندگی می کنند. 

ویزای برنامه اکسپرس اینتری کانادا

ویزای برنامه اکسپرس اینتری کانادا

یک برنامه مهاجرت الکترونیکی است که توسط دولت کانادا طراحی شده است. این اجازه می دهد تا افراد از سراسر جهان بر اساس مهارت های خاص خود برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. 

موارد زیر بخشی از این برنامه هستند: 

برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) 

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) 

برنامه های نامزدی استانی (PNP) 

کلاس تجربه کانادایی CEC

برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)

برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) ویزا به افرادی داده می شود که تاجران واجد شرایط در مشاغلی مانند: 

نجار 

 مکانیک هواپیما

اپراتور جرثقیل 

تجهیزات سنگین، مکانیک

برق 

ماشین آلات 

کارگران آهن 

جوشکار 

لوله کش و غیره. 

برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP) 

ویزا کارگر ماهر فدرالبه افرادی داده می شود که دارای مشاغل مورد نیاز در کانادا هستند. شما باید بررسی کنید که کانادا به چه مشاغلی نیاز دارد در نقطه ای که قصد دارید درخواست دهید و امتیاز لازم را کسب کنید. 

برنامه های نامزدی استانی (PNP) 

این ویزا تحتبرنامه نامزد استانی است به کارگران نیمه ماهر یا کم مهارت داده می شود که می توانند با کار خود به اقتصاد کانادا کمک کنند. کارگران در استان های مختلف کانادا مستقر می شوند که تقاضا برای کار آنها بیشتر است. 

کلاس تجربه کانادا CEC

کلاس تجربه کانادا CEC

ویزای دائمی کلاس تجربه کانادا به کسانی داده می شود که ویزای موقت دانشجویی یا ویزای کار موقت دارند و می خواهند به وضعیت اقامت دائم تغییر کنند. آنها یا تحصیلات یا تجربه کاری کانادایی دارند و در جامعه کانادا مستقر شده اند. 

درخواست ویزای کانادا

درخواست ویزای کانادا

کانادا فرآیند درخواست ویزای کانادا بیشتر به نوع ویزا بستگی دارد که باید برای آن درخواست دهید. 

برای درخواست ویزای کانادا، باید این مراحل  را طی کنید: 

  1. بررسی کنید که آیا واجد شرایط ویزای کانادا هستید یا خیر.
  2. حساب آنلاین خود را ایجاد کنید. 
  3. مدارک را بارگذاری کنید. 
  4. هزینه ها را بپردازید.
  5. منتظر رسیدگی به ویزای کانادا باشید.
  6. گذرنامه و هزینه های برسی ویزا خود را ارسال کنید.

برای دریافت لیست کامل مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کانادا، می توانید به مقاله اینجا مراجعه کنید. شما باید تمامی این فرم ها را به صورت آنلاین در سامانه ارسال کرده و سپس اقدام به ارسال درخواست نمایید.

پرداخت هزینه ها هنگامی که سیستم تأیید کرد که شما تمام مدارک لازم را ارسال کرده اید، شما را به صفحه پرداخت هدایت می کند.بایدهزینه های ویزای کانادا را بپردازید. پس از تکمیل، درخواست شما ارسال خواهد شد. 

حدود 5 روز کاری طول می کشد تا شما درخواست را در حساب خود مشاهده کنید و اگر شخصاً درخواست دهید، فقط باید آن مدارک را به سفارت کانادا در کشور خود ببرید. 

زمان رسیدگی به ویزا کانادا

زمان رسیدگی به ویزا کانادا

کانادا باشید سپس سفارت کانادا به مدت دو هفته یا بیشتر بسته به نوع ویزا درخواست ویزای کانادا را بررسی می کند. علاوه بر این، آنها ممکن است مدارک بیشتری را بخواهند یا از شما بخواهند بیومتریک خود را ارسال کنید و مصاحبه داشته باشید. 

اگر اطلاعات بیومتریک و مصاحبه شما را بخواهند، به این معنی است که شما باید شخصاً به سفارت مراجعه کنید، حتی اگر به صورت آنلاین درخواست داده باشید. شما باید یک وقت ملاقات بگیرید، یا سفارت برای شما وقت تعیین می کند. در قرار ملاقات خود، باید اثر انگشت و عکس های خود را ارسال کنید و همچنین به سوالات یکی از مقامات سفارت کانادا پاسخ دهید. 

همه اعلان های سفارت در مورد ویزای شما در حساب شما ارسال می شود، بنابراین شما باید به طور مداوم آن را بررسی کنید، حتی اگر مجبور به ارسال بیومتریک یا انجام مصاحبه نباشید. 

گذرنامه و هزینه های پردازش را ارسال کنید 

اگر اعلانی مبنی بر موفقیت آمیز بودن درخواست ویزای کانادا دریافت کردید، قدم بعدی ارسال پاسپورت خود به سفارت کانادا است. این کار را می توان با ارسال آن به آدرس سفارت در کشور خود به همراه هزینه های پردازش انجام داد. هزینه های پردازش بستگی به نوع ویزای مورد نظر شما دارد و از 20 تا 50 دلار متغیر است که باید با چک یا حواله پرداخت کنید. همچنین باید برای پاسپورت خود یک پاکت برگشتی نیز پرداخت کنید. 

مقامات سفارت پاسپورت و هزینه های شما را دریافت می کنند، ویزا را روی پاسپورت شما مهر می زنند و آن را برای شما پس می دهند. اگر بلافاصله پس از مصاحبه ویزا از تصمیم آنها مطلع شوید، باید هزینه های پردازش را در آنجا بپردازید و بلافاصله پاسپورت را دریافت کنید. 

پس از درخواست موفق ویزای کانادا

 

 

پس از درخواست موفق ویزای کانادا 

پس از دریافت ویزای خود، می توانید به کانادا سفر کنید. در نقطه ورود از شما خواسته می شود که گذرنامه و مدارک خود را نشان دهید. مقامات آنها را بررسی می کنند و چند سوال در مورد دلیل رفتن شما به کانادا می پرسند. 

پس از پاسخ شما، آنها تصمیم می گیرند که شما را به داخل کشور راه دهند یا نه. مقامات در نقطه ورود این اختیار را دارند که اگر معتقدند مرتکب جنایت می‌شوید یا محدودیت‌های ویزای خود را رعایت نمی‌کنید اجازه ورود شما را به کانادا ندهند. داشتن ویزای کانادا تضمینی برای رفتن شما به کانادا نیست، فقط مقامات مرزی مجاز به انجام این کار هستند. 

دریافت ویزای کانادا چقدر طول می کشد؟

دریافت ویزای کانادا چقدر طول می کشد؟

ویزای کانادا زمان پردازش ویزای کانادا برای هر مورد خاص متفاوت است. ممکن است بین دو تا چهار ماه یا حتی بیشتر طول بکشد. 

ویزای کانادا شما تنها پس از دریافت کامل درخواست شما توسط مقامات کانادا شروع می شود. اگر آنها به شما برای دریافت اسناد اضافی نیاز داشته باشند، زمان پردازش به تعویق خواهد افتاد. 

آیا می توانم به کسی کمک کنم تا ویزای کانادا بگیرد؟ 

اگر یکی از اعضای خانواده یا دوستی دارید که در خارج از کشور زندگی می کند و می خواهید آنها را به کانادا بیاورید، می توانیدآنها را بنویسید یکدعوتنامه 

چگونه می توانم اقامت خود را در کانادا تمدید کنم؟ 

چگونه می توانم اقامت خود را در کانادا تمدید کنم؟ 

اگر ویزای توریستی کانادا شما به پایان می رسد و می خواهید بیشتر بمانید، باید برای تمدید ویزا اقدام کنید. به این رکورد بازدیدکنندگان کانادا می گویند. 

شما باید حداقل 30 روز قبل از انقضای ویزای بازدید کننده خود برای تمدید ویزای کانادا (سوابق بازدیدکننده) درخواست دهید. 

به غیر از تمدید ویزای توریستی، می توانید مجوز تحصیل یا کار خود را به سابقه بازدید کننده نیز تغییر دهید. با این حال، سابقه بازدیدکننده تنها زمانی در دسترس است که شما در داخل کانادا هستید. 

اگر می خواهید کانادا را ترک کنید و دوباره وارد شوید، اجازه ورود با سابقه بازدید کننده را نخواهید داشت. چه اتفاقی می افتد اگر ویزای کانادا را بیش از حد بگذرانم؟ 

اگر پس از انقضای ویزای خود در کانادا اقامت داشته اید، مرحله بعدی بستگی به مدت زمان اقامت شما دارد. 

اگر کمتر از 90 روز بیشتر از این اقامت سپری کرده‌اید، می‌توانید با درخواست ثبت بازدیدکننده و انتخاب «بازیابی وضعیت من به عنوان بازدیدکننده» وضعیت بازدیدکننده خود را بازیابی کنید.

 

 

آن اگر بیش از 90 روز اقامت داشته باشید، نمی توانید درخواست دهید برای بازیابی وضعیت خود و مجبور به ترک کانادا. ممکن است نتوانید ویزای دیگر کانادا را دریافت کنید. 

با این حال، باید سعی کنید ویزای کانادا را بیش از حد باقی نگذارید. اگر فکر می کنید ممکن است نیاز به اقامت بیشتر از مدت زمان ویزا داشته باشید، قبل از انقضای ویزا برای تمدید ویزا اقدام کنید. 

هزینه ویزای کانادا چقدر است؟ 

هزینه ویزای کانادا چقدر است؟ 

هزینه ویزای کانادا بستگی به نوع ویزای مورد نظر شما دارد. همچنین انواع مختلفی از هزینه هایی وجود دارد که باید پرداخت کنید، مانند هزینه پردازش و هزینه بیومتریک. 

با این حال، هزینه ویزای بازدیدکننده معمولی 100 دلار است. 

هزینه های ویزای کانادا را اینجا ببینید. 

اگر ویزای کانادا من رد شود چه می شود؟ 

اگر درخواست ویزای کانادا شما رد شد، می توانید هر زمان که خواستید دوباره درخواست دهید، مشروط بر اینکه نامه رد درخواست شما را از درخواست مجدد منع نکند. 

با این حال، تنها در صورتی می توانید دوباره درخواست دهید که وضعیت شما تغییر کرده باشد یا اطلاعات بیشتری داشته باشید که ممکن است به شما در دریافت تاییدیه ویزای کانادا کمک کند. 

در مورد درخواست تجدیدنظر، هیچ فرآیند رسمی برای تجدید نظر در مورد تصمیم ویزای توریستی کانادا وجود ندارد. درخواست تجدید نظر فقط برای درخواست پناهندگی و اقامت دائم در دسترس است. آنها توسط بخش تجدید نظر مهاجرت (IAD) پردازش می شوند. 

اگر درخواست ویزای کانادا من رد شود، آیا بازپرداخت دریافت خواهم کرد؟

ویزای کانادا هزینه های ویزای کانادا غیر قابل استرداد هستند، حتی اگر درخواست شما رد شود. . دلیلش این است که شما برای رسیدگی به درخواست ویزا هزینه ای پرداخت می کنید، نه برای خود ویزا. 

با این حال، در برخی موارد، اگر درخواست خود را قبل از شروع پردازش پس بگیرید، ممکن است بازپرداخت دریافت کنید. پس از شروع پردازش، بازپرداخت دریافت نخواهید کرد. 

علاوه بر این، اگر درخواست شما باشد، ممکن است برای موارد زیر بازپرداخت دریافت کنید: 

هزینه حق اقامت دائم 

، هزینه حق شهروندی 

، هزینه مجوز کار آزاد 

، هزینه برای تجربه بین المللی کانادا (IEC) 

هزینه رعایت 

کارفرما ، همچنان می توانید از طریق وب سایت دولت کانادا: مهاجرت و شهروندی درخواست بازپرداخت برای هر یک از هزینه های خود کنید. 

آیا می توانم برای ویزای کانادا از کشور دیگری اقدام کنم؟ 

آیا می توانم برای ویزای کانادا از کشور دیگری اقدام کنم؟ 

در برخی موارد، هیچ سفارت یا مرکز درخواست ویزا کانادا در کشور محل اقامت شما وجود ندارد. در این صورت ممکن است مجبور شوید برای درخواست ویزای کانادا به کشور دیگری سفر کنید. 

با این حال، شما باید فقط در سفارت کانادا یا VAC که مسئول حوزه قضایی شما است (یعنی برای کشوری که مقیم قانونی آن هستید) برای ویزا درخواست دهید. 

علاوه بر این، اگر از کشور A هستید و اجازه اقامت برای کشور B دارید، می توانید برای ویزای کانادا از کشور B درخواست با این حال، اگر به سادگی از کشور B بازدید می کنید و اقامت قانونی در آنجا ندارید، باید از سفارت یا مرکز درخواست ویزا کانادا که مسئول حوزه قضایی شما است، درخواست دهید. کشور خود یا غیر آن 

می توانید مشخصات بیومتریک خود را در مرکز درخواست ویزای کانادا ارائه دهید. سفارت کانادا نامه ای برای شما ارسال می کند و به شما اطلاع می دهد که چه زمانی باید مشخصات بیومتریک خود را بدهید. برای دریافت نامه، هنگام ارسال درخواست ویزای کانادا، باید هزینه بیومتریک را پرداخت کنید. 

مراکز درخواست ویزا در سراسر جهان وجود دارد که می توانید بیومتریک خود را در آنجا ارسال کنید. برای اطلاع از هزینه ها و خدماتی که ارائه می دهند، به وب سایت نزدیکترین آنها مراجعه کنید. 

آیا برای درخواست ویزای کانادا باید بیومتریک ارسال کنم؟ 

بله، اکثر متقاضیان ویزا بدون توجه به نوع ویزای مورد درخواست، باید مشخصات بیومتریک خود (اثر انگشت و تصویر) را هنگام درخواست ویزای کانادا ارائه دهند. 

ویزای کانادا

ویزای کانادا چه شکلی است؟ 

ویزای کانادا یک مهر بر روی پاسپورت است و ظاهری متمایز دارد. معمولاً شامل تصویر نیست، اما شامل اطلاعات زیر است: 

مکانی که ویزا صادر شده است. 

تاریخ صدور و انقضا؛ 

تعداد ورودی های مجاز؛ 

شماره سند؛ 

دسته ویزا؛ 

نوع ویزا؛ 

نام خانوادگی و نام دارنده ویزا؛

ویزا توریستی کانادا

ویزا توریستی کانادا

زمانی که شخصی می خواهد برای مدت کوتاهی، معمولا کمتر از 6 ماه، به کانادا برود، باید ویزای اقامت موقت (TRV) دریافت کند. در این گروه از ویزاها بسته به دلیلی که می خواهید به کانادا بروید انواع مختلفی دارد. یکی از این انواع ویزای بازدید کننده کانادا است که به عنوان ویزای توریستی کانادا نیز شناخته می شود.

ویزای ویزیتور کانادا چیست؟

ویزای ویزیتور کانادا چیست؟

ویزای بازدید کننده کانادا یک ویزای اقامت موقت برای کانادا است که به دارنده آن اجازه می دهد برای اهدافی مانند:

گردشگری یا تعطیلات در کانادا.
بازدید از خانواده
ویزای توریستی کانادا به شما این امکان را می دهد که به یکی از مرزهای ورودی کانادا رفته و برای ورود به این کشور ورود کنید. افسران مرزبانی کسانی هستند که بر اساس مدارک و وضعیت شما مجاز به اجازه ورود یا ممانعت از ورود شما هستند.

چگونه باید برای ویزای ویزیتوری کانادا اقدام کنم؟

برای اقادام به ویزای توریستی میتوانید از خدمات عالی ما برای دریافت ویزای کانادا استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه نمایید.

معیارهای واجد شرایط بودن ویزای توریستی کانادا چیست؟

برای واجد شرایط بودن برای ویزای توریستی کانادا، متقاضی باید برخی از معیارها را رعایت کند. این شرایط تعیین می کند که آیا شخصی مجاز به درخواست ویزا و نگهداری آن است یا خیر.

برای مشاهده تمامی معیارهای واجد شرایط بودن ویزای توریستی کانادا به مقاله مراجعه کنید.

اگر نتوانید ثابت کنید که واجد شرایط دریافت ویزای بازدیدکننده کانادا هستید، آنها شما را بر اساس این واقعیت که در کانادا غیرقابل پذیرش هستید، رد خواهند کرد. اگر ثابت شود که شما غیرقابل پذیرش هستید، تنها راه شما برای ورود به کشور دریافت مجوز اقامت موقت است.

شرایط ویزای توریستی کانادا

شرایط ویزای توریستی کانادا

برای درخواست ویزای توریستی کانادا نیز باید مدارکی به شرح زیر ارائه دهید:

بانک یا سایر صورت‌های مالی شما که ثابت کند بودجه کافی برای سفر به کانادا دارید.
اگر قبلاً بلیط هواپیمای خود را رزرو کرده‌اید، یک برنامه سفر یا فقط شرح کاری که قصد دارید یک بار در کانادا انجام دهید.
دعوت نامه ویزای کانادا از طرف خانواده یا دوستان خود در صورت بازدید از آنها.
اگر به دیدن خانواده خود می روید، اثبات رابطه.
وضعیت مهاجرت خانواده یا دوستان خود در صورت بازدید از آنها
صورت‌حساب‌های بانکی یا سایر صورت‌های مالی دوستان یا خانواده‌تان در صورتی که از آنها بازدید می‌کنید.
نامه ای از طرف شما به دولت کانادا که در آن توضیح می دهید که چرا آنها باید به شما ویزای توریستی بدهند.
دو عکس که مطابق با شرایط عکس کانادا هستند.
وضعیت اشتغال یا تحصیل شما از طریق رزومه یا مدرک تحصیلی و همچنین نامه ای از کارفرما مبنی بر اینکه باید تعهدات قراردادی خود را انجام دهید و باید به کشور خود بازگردید.
اثبات موقتی بودن اقامت شما در کانادا و اینکه پس از اتمام سفر به کشور خود بازگردید، مانند اجاره نامه، سند ملک و غیره
اثبات اینکه شما قصد کار یا تحصیل در کانادا را ندارید
سو پیشینه
تمام مدارکی که دارید و به زبان دیگری غیر از انگلیسی یا فرانسوی هستند باید ترجمه شوند

چگونه برای ویزای ویزیتور کانادا اقدام کنیم؟

چگونه برای ویزای ویزیتور کانادا اقدام کنیم؟

هزینه ویزای کانادا

هزینه درخواست برای هر نفر برای ویزای بازدید کننده کانادا 100 دلار کانادا است. اگر باید بیومتریک را نیز ارسال کنید، 85 دلار کانادا اضافی برای شما هزینه خواهد داشت. بنابراین در مجموع، کل هزینه درخواست برای این ویزا 185 دلار کانادا است.

علاوه بر این، باید هزینه پردازش گذرنامه را نیز پرداخت کنید که حدود 45 دلار کانادا هزینه دارد.

زمان رسیدگی به ویزای  کانادا چقدر است؟

زمان رسیدگی به ویزای  کانادا چقدر است؟

زمان پردازش ویزای بازدید کننده کانادا از 8 تا 40 روز متغیر است. با این حال، زمان پردازش بسته به کشوری که در آن زندگی می کنید متفاوت است. بنابراین، شما باید حدود 1 ماه صبر کنید تا ویزای بازدید کننده شما پردازش شود.

مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

کنسولگری کانادا به صورت موردی تصمیم می گیرد که چه مدت ویزای توریستی کانادا را به شما بدهد. مواردی وجود دارد که فقط برای آن بازه زمانی که شما می خواهید به کانادا سفر کنید ویزا را می دهند و بعد هم مواردی وجود دارد که تا پایان پاسپورت به شما ویزا می دهند. این همه بستگی به این دارد که آیا آنها معتقدند که شما به کشور خود باز خواهید گشت یا خیر.

علیرغم مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا، شما مجاز به اقامت بیش از 6 ماه در هر زمان نیستید. بنابراین، پس از 6 ماه باید به کشور خود بازگردید، مدتی بمانید و سپس می توانید دوباره به مدت 6 ماه به کانادا برگردید.

شرایط من با ویزای توریستی کانادا

شرایط من با ویزای توریستی کانادا

با ویزای توریستی کانادا، تا زمانی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشید، اجازه دارید کمتر از 6 ماه در سراسر کانادا سفر کنید. شما مجاز به دریافت مدارک کانادایی یا اقامت دائم در این کشور نیستید. شما همچنین مجاز به کار یا تحصیل نیستید و اجازه ندارید برای مراقبت های بهداشتی یا سایر مزایای دولتی درخواست دهید.

آیا می توانم افراد تحت تکفل خود را با ویزای توریستی به کانادا بیاورم؟

آیا می توانم افراد تحت تکفل خود را با ویزای توریستی به کانادا بیاورم؟

افراد تحت تکفل شما مانند همسر و فرزندان خردسال شما می توانند با ویزای توریستی همراه شما به کانادا بیایند. با این حال، آنها باید برنامه خود را داشته باشند و هرکس باید هزینه جداگانه بپردازد. شما باید درخواست ها را با هم در مرکز درخواست ویزا یا به صورت آنلاین ارسال کنید تا به عنوان یک خانواده پردازش شوید.