اقدامات لازم جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل موضوعی است که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت. تقریبا این موضوع برای همه ثابت شده است که کشور کانادا یکی از برترین و قوی ترین کشورهای حال حاضر در قاره ی آمریکا و جهان است. بسیاری از مهاجرین کشور کانادا را برای اقداماتی مانند تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تشکیل خانواده و . . . انتخاب می کنند.

اقدامات لازم جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

 در چند سال اخیر مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. کشور کانادا امروزه توانسته در حوزه ی علم و فناوری اطلاعات بسیار قوی عمل کند. همین موضوع باعث استقبال مهاجرین خارجی از این مورد شده است. این نکته را نباید فراموش کرد که مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نیازمند اطلاعاتی است که می بایست قبل از اقدام به اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا بدانید.

در این مقاله اطلاعات کلی جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، اطلاعات کلی درباره ی کشور کانادا و . . .  را می توانید در این مقاله مطالعه کنید.

تحصیل در کشور کانادا:

کشور کانادا محصل ترین کشور جهان است که بیش از نیمی از شهروندان این کشور دارای مدارک علمی و مدارج آکادمیک می باشند. دانشگاه های کانادا مورد علاقه و پیگیری دانشجویان خارجی است به طوری که سالانه بیش از 130هزار نفر مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را انتخاب کرده و به دانشگاه های این کشور ورود پیدا می کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل جدا از کیفیت بسیار بالای تحصیلی، این کشور در فرهنگ نیز بسیار غنی است. موضوعات تحقیقاتی، مطالعات علمی و همکاری های بین المللی سه موضوع متمرکز کشور کانادا و دانشگاه های آن می باشد.

روزنامه نگاری، سیاست، علوم پزشکی، مهندسی، و ITاز مواردی است که بسیاری از مهاجرین جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نسبت به حضور در این کشور اقدام می کنند. نکته ی مثبتی که درباره ی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل وجود دارد این است که  این رشته ها و دیگر شاخه های پرطرفدار علمی در این کشور به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند.

 اگر هنوز در مورد محل و دانشگاه تحصیلی خود در کانادا مطمئن نشده اید، قبل از انجام فرآیندهای درخواست ویزای تحصیلی کانادا باید این کار را انجام دهید. بعد از قبولی شما در دانشگاه مورد نظر در کانادا، نامه ی قبولی دانشگاه که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا مورد نیاز است را دریافت خواهید کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل :

در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارید بهتر است قبل از شروع فرایند تحصیلی دانشگاه موردنظر خود نسبت به اقدامات لازم جهت مهاجرت به کانادا اقدام کنید. از طرفی هم چنین باید این موضوع را بدانید که قبل از اقدام جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می بایست حتما نسبت به فرایند نام نویسی و پذیرش در دانشگاه موردنظر خود در کشور کانادا مطمئن شوید. سعی کنید ابتدا در دانشگاه این کشور پذیرش ابتدایی را دریافت کرده و سپس نسبت به فرایند های مربوط به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل اقدامات موردنیاز را انجام دهید.

برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به چه میزان زمان احتیاج داریم؟

سوال بسیار رایجی است که بسیاری از افراد نسبت به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل از ما می پرسند. مطمئن شوید که وقت بیش تری را نسبت به حالت معمول برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل اختصاص می دهید. به محض اینکه در دانشگاه مورد نظر خود در کانادا پذیرفته شدید و فرایند نام نویسی در آن را آغاز کردید، آن گاه می توانید برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل اقدام کنید. اصولا باید چهار تا شش ماه قبل از شروع دوره های آموزشی دانشگاه مورد نظر خود درخواست خود را در جریان بیاندازید.

چگونگی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل :

برای درخواست مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می توانید یا به صورت فیزیکی( کاغذی) و یا آنلاین اقدام کنید. در ایران محلی برای دریافت ویزا در کانادا وجود ندارد؛ به همین دلیل باید به یک کشور خارجی اقدام کنید تا فرایند های اداری و ارایه ی مدارک شما صورت گیرد. ماموران رسمی کانادایی دریافت این نوع ویزاها را از کشور ترکیه پیشنهاد می کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

 بسته به شرایط شما، بعد از بررسی درخواست مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، امکان دعوت شما به یک مصاحبه نیز وجود دارد. دانشجویان ایرانی در طول بررسی فرایند درخواست خود ممکن است ملزم به فراهم کردن مدارک ضمیمه ی امنیتی مورد نیاز خود شوند. این مدارک ضمیمه امنیتی در واقع همان اثر انگشت و عکس های فرد متقاضی می باشد که کشور ها برای بررسی آن اقدام می کنند.

سپس در طول فرایند درخواست ویزای تحصیلی کانادا خود باید در یک مصاحبه شرکت کنید.

اجازه ی اقامت تحصیلی در کشور کانادا سه ماه بیش تر از زمان تحصیل شما در آن کشور می باشد. اگر خواهان اقامت در کانادا در طول دوران تحصیلی خود هستید باید ویزای خود را هرسال تمدید کنید. اگر بعد از اتمام دوران تحصیلی و دریافت مدرک علمی خود خواهان اقامت و زندگی در کانادا هستید، باید برای دریافت نوع دیگری از ویزا از طریق اداره ی مهاجرت کانادا اقدام کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مدارک لازم جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل :

هنگامی که درخواست اقامت و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل مورد تایید قرار گرفت، باید ثابت کنید که توانایی اداره کردن زندگی و وضعیت خود در کشور کانادا را دارید. برای اثبات این مسئله در کشور کانادا، اگر قصد تحصیل در هر استانی از کانادا به جز استان کبک (Quebec) را دارید بتوانید مبلغی حدود 833 دلار کانادایی را پرداخت کنید و یا اگر خواهان تحصیل در استان کبک هستید باید بتوانید ماهانه مبلغ 917 دلار کانادایی را از طریق یک منبع خارجی و یا حساب بانکی خود پرداخت کنید.

دانشجویان ایرانی برای دریافت اجازه ی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نیازمند اثبات تسلط کامل خود بر زبان انگلیسی به منظور تحصیل در دانشگاه های بین المللی کانادا نیستند. این مهارت ها به منظور موفقیت خود در تحصیل در کشور کانادا و همچنین گذراندن زندگی خود در کانادا می باشد.

دانشجویان ایرانی نیازمند دادن تست پزشکی قبل از رسیدن به کانادا نیستند. دانشجویان ایرانی ملزم به افتتاح حساب بانکی محدودالاستعمال نیستند. این نوع حساب ها اجازه ی برداشت ماهانه ی شما را محدود می کند و تنها اجازه دسترسی به حساب شما را به محض رسیدن شما در کانادا را می دهد. برای دریافت اطلاعات بیش تر درمورد ویزای کانادا به وبسایت مهاجرت کانادا مراجعه کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

هزینه ی لازم برای دریافت اجازه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چقدر می باشد؟

برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل باید 150 دلار کانادایی(Canadian dollars) پرداخت کنید. بسته به شرایط شما، مسئولین اقامتی در کشور کانادا به شما اجازه می دهند که این وجه را یا به صورت آنلاین و یا از طریق مرکز درخواست ویزا در ایران و یا در نهایت به وسیله ی مراودات بانکی انتقال دهید.

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا دانشجویان ایرانی ملزم به دریافت بیمه ی سلامتی نیستند.

دانشجویان ایرانی برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل باید مبلغ 85 دلار کانادایی را برای جمع آوری مدارک امنیتی خود(اثر انگشت و عکس ها) پرداخت کنند. همچنین دانشجویان ایرانی باید هزینه ی سفر خود برای ارسال درخواست اقامت و ویزای تحصیلی کانادا را در ترکه و یا هر کشوری که قصد ارسال درخواست خود را دارند را پرداخت کنند.

منبع: ویزا تحصیلی


تحصیل در سوئد برای افراد اروپایی

تحصیل در سوئد برای افراد اروپایی موضوع مقاله ی امروز است. تقریبا این موضوع برای همه ثابت شده است که اقامت و تحصیل در کشورهای اروپایی می تواند سکوی پرتابی برای دانشجویان و دانش آموزان باشد. تحصیل در سوئد نیز یکی از مواردی است که بسیار در میان دانشجویان طرفدار دارد. اکثر د انشجویان خارجی و غیر اروپایی تحصیل در سوئد را برای خود انتخاب می کنند.

تحصیل در سوئد برای افراد اروپایی

بدون شک تحصیل در کشورهای اروپایی آرزوی بسیاری از دانش آموزان و دانش جویان غیر اروپایی در سرتاسر جهان است. از این میان کشور تحصیل در سوئد را می توان جزو یکی از برترین کشورهای اروپایی برای این موضوع دانست. امکاناتی که کشور سوئد برای دانشجویان و دانش آموزان خود در نظر گرفته است باعث شده است تا تعداد بسیار زیادی از دانشجویان و دانش اموزان اروپایی و غیراروپایی این کشور را برای تحصیل و چه بسا اقامت بلند مدت خود انتخاب کنند.

در این مقاله سعی داریم تا اطلاعات کلی درباره ی تحصیل در سوئد برای افراد اروپایی را داشته باشیم. از سری اطلاعاتی دیگر که در این مقاله می توانید بخوانید، اطلاعات کلی درباره ی کشور سوئد و توضیحاتی درباره ی افراد اروپایی و غیراروپایی است.

54f2317aa4795870a5a9529b7dd5c01e327811459e834f5c14e6150d869b076c 300x200 - تحصیل در سوئد برای افراد اروپایی

کشور سوئد:

کشور سوئد یکی از بهترین و زیباترین کشورهای اروپایی می باشد که در شمال این قاره ی سرسبز و دوست داشتنی قرار گرفته است. سوئد با کشورهایی مانند فنلاند و دانمارک همسایگی دارد. دریای بالتیک و خلیج بوتنی نیز به این کشور بسیار نزدیک بوده و بر روی اقلیم این کشور تاثیر به سزایی گذاشته است.

جمعیت کشور سوئد بالغ بر 10 میلیون نفر است که کم تر از 80 درصد جمعیت این کشور را سوئدی ها و مابقی را مهاجرین تشکیل می دهند. وسعت این کشور حدود 450,000 کیلومتر مربع است که از نظر وسعت چهارمین کشور بزرگ اروپا محسوب می شود. زبان رسمی مردم این کشور سوئدی است اما خبر خوب این است که زبان انگلیسی نیز در این کشور رواج دارد. از زبان های دیگر می توان به فنلادی و رومانیایی نیز اشاره کرد.

تحصیل در سوئد

شرایط اقامت و یا تحصیل در سوئد:

در صورتی که خود و اعضای خانواده ی خود شهروندان کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و منطقه ی اقتصادی اروپا نیستید و قصد اقامت در کشور سوئد را دارید، به این مدارک پایین نیاز خواهید داشت.

اگر به صورت آنلاین درخواست اقامت و تحصیل در سوئد را دارید، مدارک موردنظر را باید به صورت الکترونیکی پیوست کنید. با این وجود درصورت حضور در سفارت کشور سوئد در کشور خود بتوانید مدارک را تقدیم مراجع ذی ربط کنید.

اگر به صورت کاغذی درخواست اقامت و تحصیل در سوئد را دارید، باید تمام مدارک را در سفارت کشور سوئد در کشور خود فراهم کرده و فرم درخواست اقامت را نیز پر کرده باشید.

مدارک مورد نیاز:

این ها مدارک مورد نیاز و کلی هستند که باید برای سفارت به همراه خود داشته باشید:

  • اصل مدارک باید همراه متقاضی باشد
  • هنگامی که سفارت از شما مدارک خواست باید کپی آن را نیز به همراه داشته باشید
  • در صورتی که مدارک به صورت محلی و داخلی باشد باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.

مدارکی که همه برای اقامت و تحصیل در سوئد نیاز خواهند داشت:

  • پاسپورت معتبر
  • کپی از پاسپورت( شامل صفحات، اطلاعات شخصی و مهر سفر اخیر به یکی از کشورهای عضو منطقه شنگن)
  • رسید پرداخت هزینه ی اقامت سوئد
  • گواهی تاریخ تولد
  • اگر به صورت آنلاین درخواست اقامت کشور سوئد را نداده اید، نیاز به فرم درخواست شهروندی سوئد با شماره ی 161010 و فرم خانواده با شماره ی 239011 دارید.

اگر بستگان شما در سوئد اقامت دارند و می توانند شما را در آن جا حمایت کنند، باید مدارک لازم برای این که اثبات کنید که آن فرد می تواند از شما و یا دیگر متقاضیان از نظر مالی و یا حتی اسکان حمایت کنند.

تحصیل در سوئد توسط افراد اروپایی:

اصولا تمامی افراد اروپایی قادر به تحصیل در سوئد بدون داشتن اجازه ی ورود و یا ویزا نیستند. آن دسته از افراد اروپایی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و منطقه ی اقتصادی ارروپا می باشند، بدون داشتن ویزا نیز می توانند به راحتی در این کشور به تحصیل در سوئد بپردازند. دارا بودن ملیت این مناطق در اروپا آن ها را قادر می سازد.

تنها با داشتن پاسپورت معتبر و شماره ملی شناسایی به راحتی در کشورهای اروپایی مانند سوئد وارد شده و به  تحصیل بپردازند. این افراد حق زندگی در کشور سوئد، دیگر کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و منطقه ی اقتصادی اروپا را نیز دارند. نکته ی مثبتی که می توان درمورد کشور سوئد به آن اشاره کرد، عضویت این کشور در معاهده ی شنگن است. یعنی افرادی که در سوئد زندگی ی کنند به راحتی می توانند در کشورهای عضو معاهده ی شنگن سفر کرده و یا به تحصیل یا کار بپردازند. تنها داشتن پاسپورت معتبر و شماره ی شناسایی معتبر الزامی است.

از سری مدارکی که شهروندان کشورهای اروپایی نیاز دارند تا بتوانند تحصیل در سوئد را تجربه کنند:

نامه ی امتحان ورودی دانشگاه مقصد یا گواهی که ثابت کند که قصد تحصیل در کشور سوئد را دارید. دارا بودن نامه ی تحصیل و گواهی که نشان دهد شما در کشور خود به تحصیل پرداخته اند. دارا بودن این مدارک به دریافت شماره شناسایی شخصی در کشور سوئد کمک بسیار زیادی می کند.

کارت اروپایی بیمه سلامت که نشان دهنده ی سلامت فیزیکی و روحی شماست یکی دیگر از مواردی است که برای تحصیل در کشور سوئد به آن نیاز است. گواهی که ثابت کند فرد مورد نظر توانایی حمایت خود از لحاظ مالی در طول مدت حضور خود در کشور سوئد را دارد.

این گواهی می بایست به امضای فرد موردنظر نیز درآید. اداره ی مالیات کشور سوئد می تواند این گواهی را در اختیار فرد اروپایی گذاشته و آن را امضا کند. این مدارک را می بایست پس از حضور در کشور سوئد و دانشگاه مقصد ارایه داد نه قبل از حرکت به سوی سوئد؛ بهتر است قبل از بستن چمدان های خود و شروع به تحصیل در سوئد این اقدامات را انجام دهید.

منابع: اقامت تحصیلی سوئد

 

Working in Sweden

 

 


اطلاعات کلی و کلیدی جهت تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد و اطلاعاتی که می بایست برای تحصیل و اقامت در این کشور بدانید، موضوع اصلی مقاله ی امروز است. بسیاری از جوانان و افرادی که قصد تحصیل و موفقیت تحصیلی را دارند، کشور سوئد را برای تحصیل و قامت انتخاب می کنند. امکانات رفاهی بسیار مناسب، سبک زندگی عالی، توجه به قشر دانشجو و محقق در این کشور را می توان دلایل قانع کننده ای برای اقامت و تحصیل در سوئد دانست.

تحصیل در سوئد

اطلاعات کلی و کلیدی جهت تحصیل در سوئد

این نکته را نباید فراموش که قبل از تحصیل در سوئد می بایست چند سری اطلاعات کلی برای پذیرش و اقامت در این کشور را بدانید. به عنوان مثال نحوه ی پذیرش یک شهروند اروپایی برای تحصیل در سوئد با شما متفاوت باشد. در این مقاله اطلاعاتی مانند تحصیل در سوئد و چگونگی نکات کلی در این زمینه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سوئد:534

این کشور با وجود 25 استان و وسعتی حدود 450,000 یکی از بهترین کشور اروپایی جهت اخذ اقامت تحصیلی می باشد. پایتخت این کشور زیبا شهر استکهلم می باشد که در این شهر دانشگاه های بسیار خوبی وجود دارند. نکته ی بسیار مهمی که در مورد مردم کشور سوئد وجود دارد این است که علاوه بر مناسب بودن تعداد جمعیت آن ها، نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد.

تحصیل در سوئد

 توجه بسیار زیاد دولت این کشور به آموزش و مسایل آموزشی باعث شده است تا جامعه سوئد به جامعه ای تحصیل کرده، موفق و با ثبات و کم ترین میزان نرخ بیکاری تبدیل شود. این نکته را فراموش نکنید در این کشور افرادی وارد بازار کار می شوند که در شاخه ی تحصیلی خود به نحو مطلوب عمل کرده و از لحاظ کار کردن نیز به صورت حرفه ای عمل می کنند. تحصیل در سوئد می تواند سکوی پرتاب مناسبی برای دانش آموزان و دانشجویان این کشور باشد.

زبان رسمی این کشور سوئدی می باشد. اما خبر خوب برای دانشجویانی که قصد ادامه ی تحصیل در سوئد را دارند؛ به راحتی با تسلط بر زبان انگلیسی و کسب نمره ی مناسب و قابل قبول آزمون آیلتس کشور مقصد می توانید درمورد بحث زبان دیگر نگرانی نداشته باشید. اکثر دانشگاه های کشور سوئد علاوه بر تدریس به زبان سوئدی، زبان انگلیسی را نیز در دستور کار خود قرار داده اند. از نظر بحث امنیتی نیز کشور سوئد کم ترین تعداد زندانی از میان کشورهای اروپایی همسایه خود دارد و میزان جنایات داخل شهری بسیار کم می باشد و از نظر امنیتی مشکل خاصی شما را تهدید نمی کند.

تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد:

تحصیل در سوئد این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید به راحتی به اهداف آموزشی خود برسید.این کشور یکی از برترین کشورهای اروپایی برای گذراندن دوره ی تحصیلی و به دست آوردن موفقیت های متعدد در زمینه ی تحصیلی و کاری می باشد. اصولا دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند به دو دسته ی اروپایی و غیر اروپایی تقسیم می گردند.

دانشجویان اروپایی که کشورهای آن ها جزو اتحادیه اروپا و یا منطقه ی اقتصادی آن است به راحتی و بدون گرفتن ویزا یا روادید خاصی می توانند به گذراندن دوره های تحصیلی خود در کشور سوئد مشغول باشند. تنها با داشتن پاسپورتی معتبر و شماره شناسایی کشور خود به راحتی می توانید وارد کشور سوئد شده و دوره های تحصیلی خود را شروع کنید.

 در آن طرف ماجرا بیش از میلیون ها دانشجوی کشورهای غیر اروپایی مایل به تحصیل در کشورهای اروپایی هستند. این افراد به راحتی دانشجویان اروپایی نمی توانند در اروپا به تحصیل بپردازند.

جدا از بحث هزینه های تحصیل و خرج و مخارج در کشورهای اروپایی، فرایند اخذ اقامت تحصیلی کشورهای اروپایی بسیار سخت و مدت زمان بسیار زیادی را می بایست صرف کنید تا بتوانید اقامت یک کشور اروپایی برای تحصیل دریافت کنید. برای این که بتوانید در یک کشور اروپایی تحصیل کنید ابتدا می بایست اجازه ی حضور در این کشور را داشته باشید. این درخواست را می توان به دو شکل آنلاین و حضوری پیگیری کرد. قبل از این که به طور جزیی تر شرایط و مواردی را که باید رعایت کرد تا اقامت تحصیلی در کشورهای اروپایی را به دست آورد، به صورت جداگانه شرایط تحصیلی و اقامتی در ابتدا برای افراد غیر اروپایی را مورد بررسی قرار می دهیم. در مقالات بعدی نیز شرایط لازم برای تحصیل در سوئد توسط افراد اروپایی را نیز مورد بررسی قرار می دهیم.

تحصیل در سوئد

شهروندان کشورهای غیراروپایی و تحصیل در سوئد:

درصورتی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا یا منطقه ی اقتصادی اروپا نیستید و قصد تحصیل در سوئد را دارید ، این نکته را فراموش نکنید که می بایست اجازه ی اقامت این کشور را داشته باشید. تحصیل در سوئد مستلزم ارایه درخواست در سفارت یا کنسول گری کشور سوئد است. در صورتی که مدت زمان تحصیل شما در کشور سوئد نیز کم تر سه ماه باشد می بایست برای اقامت در این کشور اجازه ی اقامت داشته باشید. همان طور که گفته شد برای اخذ اقامت و تحصیل در سوئد می بایست از طریق کنسول گری یا سفارت کشور سوئد اقدام کنید. به طور متوسط مدت زمانی که برای این موضوع می بایست صرف کنید 12 هفته یا بیش تر است. پس این نکته را فراموش نکنید که برای تحصیل در سوئد سریعا اقدام کنید تا به موقع بتوانید در دوره های آموزشی دانشگاه های سوئد حاضر باشید. نکته ای که بسیار مهم است این است که به محض ورود به کشور سوئد می بایست کارت اقامتی خود را به همراه داشته باشید.

تحصیل در سوئد

موارد ابتدایی که می بایست برای تحصیل در سوئد به همراه داشته باشید:

داشتن یک پاسپورت معتبر بدون شک یکی از مهم ترین اصول جهت اخذ اقامت و ویزای هر کشوری است. اقامت و تحصیل در سوئد نیز از این قاعده مستثنی نیست. این را بدانید که اگر می خواهید اقامت کشور سوئد را دریافت کنید، می بایست پاسپورت شما اعتبار کافی را داشته باشد. پذیرش در دانشگاه های سوئد به صورت تمام وقت یکی دیگر از مواردی است که افراد غیر اروپایی برای پذیرش و اخذ اقامت تحصیلی در این کشور می بایست آن را رعایت کنند. توانایی حمایت خود از لحاظ مالی در دروه ای که در کشور سوئد مشغول تحصیل هستید یکی از موارد بسیار مهم برای کنسول گری و سفارت سوئد است که به آن ها در این زمینه باید اطمینان کافی را ارایه دهید. داشتن سلامتی کامل از لحاظ روحی و جسمی یکی دیگر از مواردی است که می بایست برای مراجع زی ربط در سفارت کشور سوئد اثبات شود. داشتن کارت و یا گواهی بیمه سلامت می تواند نشان دهنده ی این موضوع باشد. تا آن جایی که توضیح داده شد، متوجع شدیم که اکثر ملزومات اداری و بین المللی افراد اروپایی و غیر اروپایی به هم نزدیک است.

منبع : اقامت سوئد