راه های مهاجرت به نروژ

راه های مهاجرت به نروژ و فرایند مهاجرت به این کشور موضوعی است که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. همان طور که در مقالات گذشته به آن اشاره کردیم، کشورهای اروپایی به یکی از مقاصد پرطرفدار مهاجرین خارجی تبدیل شده است. مهاجرت به نروژ یکی از اقداماتی است که بسیاری از مهاجران برای زندگی، اقامت، کار، سرمایه گذاری و . . . نروژ را انتخاب می کنند.

راه های مهاجرت به نروژ

راه های مهاجرت به نروژ و فرایند مهاجرت به این کشور موضوعی است که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. همان طور که در مقالات گذشته به آن اشاره کردیم، کشورهای اروپایی به یکی از مقاصد پرطرفدار مهاجرین خارجی تبدیل شده است. مهاجرت به نروژ یکی از اقداماتی است که بسیاری از مهاجران برای زندگی، اقامت، کار، سرمایه گذاری و . . . نروژ را انتخاب می کنند.

دلایل متعددی برای مهاجرت به نروژ وجود دارد. بی طرف بودن کشور نروژ، آسان بودن مهاجرت به نروژ، کیفیت زندگی بالا، زمینه ی پیشرفت بسیار و . . . از دلایلی است که مهاجران خارجی مهاجرت به نروژ را برای خود و یا خانواده ی خود انتخاب می کنند.

Fjord  flag 300x200 - راه های مهاجرت به نروژ

در چند سال گذشته بسیاری از ایرانیان روش های متعددی را برای مهاجرت و زندگی در این کشور انتخاب کرده اند، از روش های استفاده شده می توان به مهاجرت به نروژ از طریق اخذ ویزای تحصیلی، مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت به نروژ از طریق تشکیل خانواده و غیره اشاره کرد.

در این مقاله اطلاعات کلی درباره ی کشور نروژ، ویژگی های این کشور و راه های متفاوت برای مهاجرت به این کشور را مورد بررسی قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

دلیل مهاجرت به نروژ:

جالب است بدانید که کشور نروژ یکی از ده کشور برتر اروپا برای زندگی و مهاجرت است. امکانات و خدماتی که دولت کشور نروژ به شهروندان و مهاجرین کشور خود می دهد در مقایسه با اکثر کشورهای اروپایی بسیار زیاد و متنوع است. آن دسته از افرادی که مهاجرت به نروژ را برای خود انتخاب کرده اند پس از گذشت مدتی به این نتیجه رسیده اند که این کشور می تواند نیازهای آن ها را رفع کند.

رونق اقتصادی و افزایش میزان سرمایه گذاری در این کشور باعث شده است که رفته رفته میزان تقاضا جهت همکاری تجاری و یا حتی کار معمولی در این کشور افزایش پیدا کند. همین موضوع باعث افزایش میزان تقاضای نیروی کار شده که باعث کاهش میزان نرخ بیکاری در کشور نروژ می گردد.

Norway Immigration 300x225 - راه های مهاجرت به نروژ

افزایش میزان دانش فرهنگی و اجتماعی مردم کشور نروژ پس از انقلاب صنعتی، رفته رفته باعث افزایش میزان گرایش مردم این کشور به آموزش و تربیت صحیح خود و فرزندانشان شده که این موضوع باعث شد کشور نروژ توجه بسیار زیادی به شاخه ی تحصیلی و احداث دانشگاه ها و کالج های با کیفیت و با نیروی علمی بسیار خبره کند. اگر علاقه مند به مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل هستید، هرچه سریع تر اقدامات لازم برای حضور و تحصیل در این کشور را فراهم کنید.

اگر به تمام این موارد توجه کنید، متوجه می شوید که کشور نروژ تمام دلایل لازم جهت زندگی مناسب و با سطح بسیار بالا برای شهروندان خود از ابتدا فراهم کرده است. کار، تحصیل و آینده ای مناسب نیازهای اساسی زندگی یک فرد و یا خانواده است که به راحتی می توانید در این کشور پیدا کنید.

چگونه می توان به نروژ مهاجرت کرد؟

از آن جایی که این کشور جزو یکی از برترین و ثروتمند ترین کشورهای اروپایی است، مهاجرت به نروژ بسیار سخت بوده و مستلزم گذاشتن وقت بسیار زیادی است. اخذ تابعیت کشور نروژ برای تمام مهاجرین با ملیت های مختلف در سرتاسر جهان امکان پذیر است اما نکته ای که بیان کردن آن خالی از لطف نیست این است در صورتی که می خواهید کارت شهروندی کشور نروژ را دریافت کنید، می بایست از تابعیت اول خود چشم پوشی کرده و تنها تابعیت کشور نروژ را داشته باشید.

راه های مهاجرت به نروژ

قوانین مهاجرت به نروژ و دریافت کارت شهروندی این کشور بر اساس ملیت اولیه ی شما متفاوت است اما نکته ای که رایج است این می باشد که در صورتی می توانید برای اخذ شهروندی این کشور اقدام کنید که بتوانید به مدت هفت سال در کشور نروژ به صورت قانونی زندگی کرده باشید.

بعد از این موضوع می توانید درخواست مهاجرت به نروژ و سپس تابعیت این کشور را به اداره ی مهاجرت یا اداره ی پلیس دهید. پس از این موارد در صورتی که بتوانید شهروندی این کشور را دریافت کنید، به راحتی می توانید در انتخابات شرکت کرده و پاسپورت این کشور را دریافت کنید. اخذ پاسپورت کشور نروژ باعث می شود که شما به راحتی و بدون دریافت هیچ گونه ویزای خاصی به 173 کشور دنیا سفر کرده و بدون هیچ مشکل از دیگر کشور ها دیدن کنید. پاسپورت کشور نروژ جزو یکی از با ارزش ترین پاسپورت ها در سر تا سر جهان محسوب می گردد.

راه های مهاجرت به نروژ:

همان طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره شد، کشور نروژ جزو یکی از برترین کشورهای اروپایی است. بسیاری از افراد خارجی، مهاجرت به نروژ را برای ادامه ی زندگی خود انتخاب می کنند. برای مهاجرت به نروژ می بایست دلیل خاصی داشته باشید؛ بسیاری از افراد مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری را انتخاب می کنند؛ دانشجویان مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل و کار آفرینان نیز مهاجرت به نروژ از طریق ویزای کاری و یا کارآفرینی را انتخاب می کنند.

موضوعی که بسیار برای مهاجرت به نروژ و یا به طور کل دیگر کشورهای اروپایی اهمیت دارد این است که افراد متقاضی جهت مهاجرت به این کشور می بایست از لحاظ مالی، سیاسی، جنایی و . . . هیچ گونه سوسابقه ای نداشته باشند. در صورت وجود چنین مشکلی می بایست در ابتدا از مدت سوسابقه آن ها بگذرد و سپس درخواست مهاجرت به نروژ از طریق کنسول گری این کشور را ارسال کنند.

راه های مهاجرت به نروژ

پس از چه مدت می توانیم نسبت به اخذ تابعیت کشور نروژ اقدام کنیم؟

پس از توضیحات ابتدایی و در عین حال کلی درباره ی مهاجرت به نروژ خالی از لطف نیست تا کمی درباره ی مدت زمان و چگونگی اخذ تابیعت این کشور صحبت کنیم.؛ هدفی که بسیاری از مهاجران و افراد خارجی پس از مهاجرت به نروژ و یا دیگر کشورهای اروپایی دارند.

برای این که بتوانیم تابعیت کشور نروژ را دریافت کنیم، می بایست مدت زمان بسیار طولانی را در این کشور زندگی کرده باشیم. برای این که بتوانید تابعیت کشور نروژ را دریافت کنید باید از ده سال گذشته از اقامت شما در کشور نروژ حداقل به مدت هفت سال را در این کشور زندگی کرده باشید و سوسابقه ی کیفری یا قضایی خاصی نداشته باشید.

مهاجرت به نروژ نیازمند آگاهی کلی از کشور نروژ و انتخاب روش صحیح برای مهاجرت است.

منبع: نروژ


اطلاعات کلی برای مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

اطلاعات کلی برای مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل موضوعی است که در این مقاله می توانید مطالعه کنید. بسیاری از کشورهای اروپایی به مقاصد قشر عظیمی از مهاجرین ایرانی تبدیل شده است. سطح زندگی بسیار بالا، امکانات مناسب، تحصیلات آکادمیک مطلوب و . . . از سری دلایلی است که باعث شده است تا مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل بسیار میان افراد رواج پیدا کند.

اطلاعات کلی برای مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

برای مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل و یا هر کشور دیگری می بایست در ابتدا چند سری اطلاعات کلی درباره ی کشور موردنظر بدانید. این موضوع را فراموش نکنید که برای این که بتوانید به نروژ مهاجرت کنید باید قبل از ارسال درخواست به کنسول گری این کشور نسبت به  چند سری اطلاعات و فرایند قانونی این کشور مطمین شوید.

در این مقاله اطلاعات کلی درباره ی مهاجرت به نروژ و نکاتی که می بایست قبل از مهاجرت به نروژ بدانید را می توانید مطالعه کنید.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

نروژ:

کشور نروژ را می توان جزو یکی از زیباترین کشورهای اروپایی دانست. این کشور با وسعت مناسب و جمعیت متناسب آن باعث شده است تا افراد بسیار زیادی اقامت در این کشور را انتخاب کنند. این کشور با تاریخی بسیار گسترده و باستانی جزو یکی از کشورهای اصیل و ابتدایی اروپا است که قدمت بسیار دیرینه دارد.

کشور نروژ با جمعیتی کم تر از شش ملیون نفر یکی از کشورهای خلوت اروپایی که محل بسیار مناسب برای افرادی است که مایل به زندگی در کشورهای خلوت اما زیبا هستند. وسعت این کشور حدود 390,000 کیلومتر مربع است که بر اساس جمعیت حاضر در آن اندازه ی بسیار مناسبی دارد. واحد پول این کشور کرون بوده و بیش از 80 درصد وسعت کشور نروژ مسکونی و مابقی آن کوهستانی و جزو حومه های شهری می باشد.

کشور نروژ از نظر امنیت و روابط خارجی یکی از دیرباز یکی از امن ترین کشورهای موجود در جهان بوده به طور که از جمگ جهانی اول تا به امروز این کشور از این نزاع و درگیری های موجود میان کشورهای ختلف به دور بوده و همیشه سعی کرده است با دیگر کشورهای جهان ارتباط دوستانه داشته و در راستای پیشرفت و آبادانی کشور خود گام ببرد و با دیگر کشورها نیز به طور دوستانه رابطه دشته باشد. پایتخت این کشور شهر زیبای اسلو(Oslo) بوده که بیش از 50 درصد جمعیت کشور نروژ در این شهر زندگی می کنند.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

برای مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل ، چه دانشگاه هایی معتبر هستند؟

کشور نروژ یکی از معروف ترین و بهترین مکان ها از نظر جاذبه های طبیعی همانند کوه ها بلند، خطوط ساحلی بسیار طویل، زندگی ساحلی و مسابقات بسیار مهیج المپیک زمستانی می باشد. از طرفی دیگر کشور نروژ در زمینه ی آموزش نیز پیشرفت کرده و سطح علمی دانشگاه های این کشور با دانشگاه های برتر دنیا تا حدودی برابری می کند. همین موضوع باعث شده است تا افراد بسیار زیادی مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل را برای خود و یا فرزندان خود انتخاب کنند.

کشور نروژ امروزه با تلاش برای بهتر ساختن جایگاه خود در حیطه ی علم و هنر اهتمام قابل توجهی به دانشگاه ها و سیستم آموزشی خود کرده است. اصولا دانشگاه های کشور نروژ به دو شاخه ی عمومی(دولتی) و خصوصی تقسیم می شوند. بعضی از این دانشگاه ها به عنوان دانشگاه مادر، بعضی دیگر به شکل دانشگاه تخصصی و بعضی دیگر نیز به صورت دانشگاه- کالج تقسیم می شوند که این شاخه از دانشگاه ها در نروژ افرادی را که از نظر تحصیلات پایه ضعیف هستند را مورد پذیرش قرار می دهند.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

در نروژ دانشگاه های بسیار زیادی وجود دارند که دارای اعتبار بسیار زیادی هستند اما موضوعی که باید مد نظر داشت این است که کدام شاخه های علمی را این دانشگاه ها پوشش می دهند و کدام دانشگاه برای شما مناسب است. یکی از ویژگی های مثبت دانشگاه های کشور نروژ این است که اکثر رشته های دانشگاهی معتبر و پرمخاطب را پوشش می دهد.

از چهار دانشگاه معتبر کشور نروژ می توان به دانشگاه اسلو اشاره کرد که این دانشگاه شاخه ها و رشته های پرطرفدار بسیار زیادی مانند پزشکی، علوم مهندسی، هنر و . . . وجود دارد. بسیاری از افراد جهت مهاجرت به کشور نروژ از طریق تحصیل دانشگاه هایی مانند دانشگاه اسلو را برای ادامه ی تحصیل انتخاب می کنند زیرا افراد بسیار زیادی در زمینه های تحصیلی در این شهر تحصیل می کنند. اسلو از طرفی پایتخت کشور نروژ می باشد و از طرفی باعث شده تا افراد بسیار زیادی را جهت کار، تحصیل، سرمایه گذاری و . . . اقامت کنند. همه ی این موارد باعث می شود که دانشگاه اسلو یکی از مهم ترین و بهترین دانشگاه های کشور نروژ به حساب آید.

از دیگر دانشگاه های معتبر کشور نروژ می توان به دانشگاه برگن نروژ، دانشگاه علوم و فناوری و دانشگاه هنر این کشور اشاره کرد. این دانشگاه ها نیز مقاصد طیف گسترده ای از مهاجران برای مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل می باشد.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

دوره های تحصیلی موجود در دانشگاه های کشور نروژ:

نکته ی جالب درمورد سیستم آموزشی و دانشگاهی کشور نروژ در این است که طول دوره ی تحصیلی دانشجویان این کشور کم تر از سایر کشورهاست. سرعت آموزش و فراگیری دروس توسط استاد و دانشجو به دلیل وجود امکانات و سخت افزارهای مورد نیاز باعث شده است که این کشور فارغ التحصیلان باسواد بسیار زیادی را در شاخه های کاری مرتبط به بازار کار خود تحویل دهد. بسیاری از افرادی که مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل را انتخاب کرده اند، توانسته اند در رشته ی تحصیلی خود مشغول به کار شوند.

در شاخه ی کارشناسی، اگر در دانشگاه های کشور نروژ مشغول به تحصیل شوید، به راحتی می توانید این دوره ی تحصیلی را به جای چهار سال در سه سال به پایان برسانید. در مورد دوره ی کارشناسی ارشد تفاوت چندانی بین دوره  کارشناسی با دیگر کشورها وجود ندارد اما نکته ای که حایز اهمیت است این می باشد که شما به عنوان محصل در کشور نروژ می توانید این دوره ی تحصیلی را یک و نیم تا دو سال به پایان برسانید.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

یک خبر خوش که می توان به دانشجویان متقاضی اخذ اقامت کشور نروژ از طریق تحصیل داد این است که دانشجویان متقاضی رشته های مدیریت، دندان پزشکی، مهندسی و . . . می توانند با دریافت برنامه تحصیل مداوم در کشور نروژ دوره ی کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را پنج ساله تکمیل کنند و به زودی به مدرک و دانش لازم خود برسند.

منابع: تحصیل در نروژ | اقامت تحصیلی نروژ

 

 

 

 

 


اقدامات لازم جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل موضوعی است که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت. تقریبا این موضوع برای همه ثابت شده است که کشور کانادا یکی از برترین و قوی ترین کشورهای حال حاضر در قاره ی آمریکا و جهان است. بسیاری از مهاجرین کشور کانادا را برای اقداماتی مانند تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تشکیل خانواده و . . . انتخاب می کنند.

اقدامات لازم جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

 در چند سال اخیر مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. کشور کانادا امروزه توانسته در حوزه ی علم و فناوری اطلاعات بسیار قوی عمل کند. همین موضوع باعث استقبال مهاجرین خارجی از این مورد شده است. این نکته را نباید فراموش کرد که مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نیازمند اطلاعاتی است که می بایست قبل از اقدام به اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا بدانید.

در این مقاله اطلاعات کلی جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، اطلاعات کلی درباره ی کشور کانادا و . . .  را می توانید در این مقاله مطالعه کنید.

تحصیل در کشور کانادا:

کشور کانادا محصل ترین کشور جهان است که بیش از نیمی از شهروندان این کشور دارای مدارک علمی و مدارج آکادمیک می باشند. دانشگاه های کانادا مورد علاقه و پیگیری دانشجویان خارجی است به طوری که سالانه بیش از 130هزار نفر مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را انتخاب کرده و به دانشگاه های این کشور ورود پیدا می کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل جدا از کیفیت بسیار بالای تحصیلی، این کشور در فرهنگ نیز بسیار غنی است. موضوعات تحقیقاتی، مطالعات علمی و همکاری های بین المللی سه موضوع متمرکز کشور کانادا و دانشگاه های آن می باشد.

روزنامه نگاری، سیاست، علوم پزشکی، مهندسی، و ITاز مواردی است که بسیاری از مهاجرین جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نسبت به حضور در این کشور اقدام می کنند. نکته ی مثبتی که درباره ی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل وجود دارد این است که  این رشته ها و دیگر شاخه های پرطرفدار علمی در این کشور به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند.

 اگر هنوز در مورد محل و دانشگاه تحصیلی خود در کانادا مطمئن نشده اید، قبل از انجام فرآیندهای درخواست ویزای تحصیلی کانادا باید این کار را انجام دهید. بعد از قبولی شما در دانشگاه مورد نظر در کانادا، نامه ی قبولی دانشگاه که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا مورد نیاز است را دریافت خواهید کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل :

در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارید بهتر است قبل از شروع فرایند تحصیلی دانشگاه موردنظر خود نسبت به اقدامات لازم جهت مهاجرت به کانادا اقدام کنید. از طرفی هم چنین باید این موضوع را بدانید که قبل از اقدام جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می بایست حتما نسبت به فرایند نام نویسی و پذیرش در دانشگاه موردنظر خود در کشور کانادا مطمئن شوید. سعی کنید ابتدا در دانشگاه این کشور پذیرش ابتدایی را دریافت کرده و سپس نسبت به فرایند های مربوط به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل اقدامات موردنیاز را انجام دهید.

برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به چه میزان زمان احتیاج داریم؟

سوال بسیار رایجی است که بسیاری از افراد نسبت به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل از ما می پرسند. مطمئن شوید که وقت بیش تری را نسبت به حالت معمول برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل اختصاص می دهید. به محض اینکه در دانشگاه مورد نظر خود در کانادا پذیرفته شدید و فرایند نام نویسی در آن را آغاز کردید، آن گاه می توانید برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل اقدام کنید. اصولا باید چهار تا شش ماه قبل از شروع دوره های آموزشی دانشگاه مورد نظر خود درخواست خود را در جریان بیاندازید.

چگونگی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل :

برای درخواست مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می توانید یا به صورت فیزیکی( کاغذی) و یا آنلاین اقدام کنید. در ایران محلی برای دریافت ویزا در کانادا وجود ندارد؛ به همین دلیل باید به یک کشور خارجی اقدام کنید تا فرایند های اداری و ارایه ی مدارک شما صورت گیرد. ماموران رسمی کانادایی دریافت این نوع ویزاها را از کشور ترکیه پیشنهاد می کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

 بسته به شرایط شما، بعد از بررسی درخواست مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، امکان دعوت شما به یک مصاحبه نیز وجود دارد. دانشجویان ایرانی در طول بررسی فرایند درخواست خود ممکن است ملزم به فراهم کردن مدارک ضمیمه ی امنیتی مورد نیاز خود شوند. این مدارک ضمیمه امنیتی در واقع همان اثر انگشت و عکس های فرد متقاضی می باشد که کشور ها برای بررسی آن اقدام می کنند.

سپس در طول فرایند درخواست ویزای تحصیلی کانادا خود باید در یک مصاحبه شرکت کنید.

اجازه ی اقامت تحصیلی در کشور کانادا سه ماه بیش تر از زمان تحصیل شما در آن کشور می باشد. اگر خواهان اقامت در کانادا در طول دوران تحصیلی خود هستید باید ویزای خود را هرسال تمدید کنید. اگر بعد از اتمام دوران تحصیلی و دریافت مدرک علمی خود خواهان اقامت و زندگی در کانادا هستید، باید برای دریافت نوع دیگری از ویزا از طریق اداره ی مهاجرت کانادا اقدام کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مدارک لازم جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل :

هنگامی که درخواست اقامت و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل مورد تایید قرار گرفت، باید ثابت کنید که توانایی اداره کردن زندگی و وضعیت خود در کشور کانادا را دارید. برای اثبات این مسئله در کشور کانادا، اگر قصد تحصیل در هر استانی از کانادا به جز استان کبک (Quebec) را دارید بتوانید مبلغی حدود 833 دلار کانادایی را پرداخت کنید و یا اگر خواهان تحصیل در استان کبک هستید باید بتوانید ماهانه مبلغ 917 دلار کانادایی را از طریق یک منبع خارجی و یا حساب بانکی خود پرداخت کنید.

دانشجویان ایرانی برای دریافت اجازه ی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نیازمند اثبات تسلط کامل خود بر زبان انگلیسی به منظور تحصیل در دانشگاه های بین المللی کانادا نیستند. این مهارت ها به منظور موفقیت خود در تحصیل در کشور کانادا و همچنین گذراندن زندگی خود در کانادا می باشد.

دانشجویان ایرانی نیازمند دادن تست پزشکی قبل از رسیدن به کانادا نیستند. دانشجویان ایرانی ملزم به افتتاح حساب بانکی محدودالاستعمال نیستند. این نوع حساب ها اجازه ی برداشت ماهانه ی شما را محدود می کند و تنها اجازه دسترسی به حساب شما را به محض رسیدن شما در کانادا را می دهد. برای دریافت اطلاعات بیش تر درمورد ویزای کانادا به وبسایت مهاجرت کانادا مراجعه کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

هزینه ی لازم برای دریافت اجازه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چقدر می باشد؟

برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل باید 150 دلار کانادایی(Canadian dollars) پرداخت کنید. بسته به شرایط شما، مسئولین اقامتی در کشور کانادا به شما اجازه می دهند که این وجه را یا به صورت آنلاین و یا از طریق مرکز درخواست ویزا در ایران و یا در نهایت به وسیله ی مراودات بانکی انتقال دهید.

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا دانشجویان ایرانی ملزم به دریافت بیمه ی سلامتی نیستند.

دانشجویان ایرانی برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل باید مبلغ 85 دلار کانادایی را برای جمع آوری مدارک امنیتی خود(اثر انگشت و عکس ها) پرداخت کنند. همچنین دانشجویان ایرانی باید هزینه ی سفر خود برای ارسال درخواست اقامت و ویزای تحصیلی کانادا را در ترکه و یا هر کشوری که قصد ارسال درخواست خود را دارند را پرداخت کنند.

منبع: ویزا تحصیلی