ویزای فری لنسری

فهرست مطالب

اقامت فری لنسر

ویزا فری لنسری

ویزا فری لنرسی یا خود اشتغالی اقامتی است با آن میتوانید در کشور مقصد با توجه به تخصص خود مشغول به کار شوید و اقامت دائم ان کشور را کسب نمایید. در اینجا برای نمونه به برسی ویزای فری لنسری آلمان میپردازیم. برای دریافت اطلاعات در مورد کشورهای دیگه و اطلاع از جدیدترین قوانین می توانید از مشاوره های تخصصی ما استفاده نمایید.

ویزای فریلنسر آلمان چیست؟

ویزای فریلنسر آلمان چیست؟

برای خوداشتغالی در آلمان به ویزای به اصطلاح فریلنسر آلمان نیاز دارید.

محبوبیت این نوع ویزا در سال‌های اخیر افزایش یافته است، اگرچه راه برای دریافت ویزا یک فرآیند طولانی و اغلب ناامیدکننده بوروکراسی آلمان است.

همانطور که از نام آن پیداست، ویزای فریلنسر آلمان به شما اجازه می دهد در آلمان زندگی کنید و به عنوان فریلنسر کار کنید. “ویزا” کلی به دو بخش تقسیم می شود:

ویزای فریلنسر (ورودی). این ویزای ملی (D) است که باید در سفارت آلمان محل زندگی خود درخواست دهید. این فقط برای چند ماه اعتبار دارد، اما شما به آن نیاز دارید تا بتوانید وارد آلمان شوید و به مقامات مهاجرت اطلاع دهید که با هدف کار وارد می شوید. هنگامی که در آلمان هستید، ویزا را با مجوز اقامت فریلنسر مبادله می کنید.
مجوز اقامت فریلنسر. این همان چیزی است که به شما امکان می دهد واقعاً در آلمان زندگی طولانی مدت و کار کنید. پس از ورود به آلمان با ویزای ورود، باید در Ausländerbehörde (اداره مهاجرت آلمان) برای اجازه اقامت فریلنسر درخواست دهید. پس از دریافت مجوز اقامت فریلنسر، دیگر نیازی به ویزا ندارید.

المان

انواع ویزای فریلنسری آلمان

دو نوع ویزای فریلنس برای آلمان وجود دارد که می توانید بر اساس شغل خود درخواست دهید:

ویزا برای استخدام آزاد (Freiberufler). اگر شغلی دارید که تأثیر مثبتی بر فرهنگ و اقتصاد آلمان دارد، مانند هنرمند، نویسنده، پزشک خوداشتغال، مهندس، معلم زبان، مترجم، ممیز یا معمار، می توانید این نوع ویزا را دریافت کنید.
ویزا برای خوداشتغالی (Selbständiger). اگر موسس شرکت، مالک انحصاری، یا مدیر عامل/نماینده قانونی یک شراکت یا شرکت باشید، می توانید این نوع ویزا را دریافت کنید و:
در آلمان علاقه اقتصادی به حرفه/کسب و کار شما وجود دارد.
حرفه/کسب و کار شما تاثیر مثبتی بر اقتصاد آلمان خواهد داشت.
شما حرفه/کسب و کار خود را از طریق سهام یا تعهد وام تامین کرده اید.

چه کسانی می توانند برای ویزای فریلنسر آلمان اقدام کنند؟

چه کسانی می توانند برای ویزای فریلنسر آلمان اقدام کنند؟

از نظر فنی، هرکسی که شرایط لازم را داشته باشد و دارای یک حرفه واجد شرایط باشد می تواند برای ویزای فریلنس آلمان درخواست دهد. اگر فعالیت‌های علمی، هنری، ادبی، آموزشی یا آموزشی مستقلی انجام دهید، به‌عنوان شغل آزاد در نظر گرفته می‌شوید. این شامل، اما نه محدود به، مشاغل زیر است:

پزشکان
دندانپزشکان
دامپزشکان.
وکلا
دفاتر اسناد رسمی
وکلای ثبت اختراع
نقشه برداران
مهندسان
معماران
شیمیدان های تجاری
حسابرسان
مشاوران مالیاتی
افراد مشاور
اقتصاددانان کسب و کار
حسابداران قسم خورده.
ماموران مالیاتی
طبیعت گردان
دندانپزشکان
فیزیوتراپیست ها
روزنامه نگاران
خبرنگاران عکس.
مترجمان
مترجمان
خلبانان
سایر مشاغل مشابه تعریف افراد خوداشتغال را طبق بخش 18 قانون مالیات بر درآمد آلمان در اینجا ببینید.

پیش نیازهای مجوز اقامت فریلنسری آلمان

پیش نیازهای مجوز اقامت فریلنسری آلمان

قبل از دریافت مجوز فریلنسری آلمان، باید پیش نیازهای زیر را رعایت کنید:

باید یک منافع اقتصادی یا یک نیاز منطقه ای برای حرفه شما وجود داشته باشد.
شما باید ثابت کنید که مشتریانی وجود دارند که علاقه مند به همکاری با شما هستند. مشتریان بالقوه شما باید نامه هایی از قصد بنویسند تا ثابت کنند که قصد دارند شما را استخدام کنند. این یک قرارداد کاری نیست، فقط نامه ای است که نشان دهنده علاقه به خدمات یا کار شما است.
شما باید ثابت کنید که پول کافی برای زندگی راحت در برلین را دارید. حداقل 9000 یورو در سال.
شما باید اقامت قانونی در آلمان داشته باشید. شما باید محل اقامت خود را پیدا کنید و آدرس خود را در یک اداره ثبت محلی، معروف به Bürgeramt، ثبت کنید.
اگر بالای 45 سال سن دارید، باید برنامه بازنشستگی کافی داشته باشید. این بدان معناست که تا سن 67 سالگی، باید یکی از موارد زیر را داشته باشید:
مستمری ماهیانه 1332.36 یورو برای حداقل 12 سال. یا
دارایی هایی به مبلغ حداقل 194631 یورو.

پیش نیازهای مجوز اقامت فریلنسری آلمان

چگونه ویزای فریلنسری آلمان را دریافت کنیم؟

برای دریافت ویزای فریلنسر آلمان باید:

برای ویزای فریلنسر در سفارت آلمان اقدام کنید.
به آلمان سفر کنید.
محل اقامت در آلمان را پیدا کنید و آدرس زندگی خود را ثبت کنید.
در اداره ثبت مالیات (Finanzamt) ثبت نام کنید.
بیمه سلامت بگیرید.
درخواست اجازه اقامت برای مشاغل آزاد.
درخواست برای ویزای ورودی فریلنسر.

ثبت آدرس محل سکونت

ثبت آدرس محل سکونت

یکی از مهم ترین شرایط ویزای فریلنسر داشتن یک آدرس زندگی ثبت شده در آلمان است. روش ثبت اقامت شما Anmeldung نامیده می شود.

بروکراسی و فرایند دریافت این اقامت کمی پیچیده بوده و برای همین کارهای تخصصی مورد نیاز برای دریافت این نوع اقامت در ادامه این مقاله گنجانده نشده است. برای دریافت این نوع اقامت حتما نیاز به خدمات حمایتی تخصصی در آلمان  دارید. خدمات ما شامل دریافت اقامت، تهیه آدرس در المان برای شما و انجام تمام اموری اداری لازم برای شما در المان میباشد.

به منظور انعطاف‌پذیری، مؤثرتر و سودمندتر کردن فرآیند کار، چندین کشور اروپایی شروع به ارائه ویزای آزاد و ویزای عشایری دیجیتال به خارجی‌ها کرده‌اند. دومی به اتباع غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد در یک کشور اتحادیه اروپا زندگی کنند در حالی که برای شرکت ها و مشتریان در سایر کشورهای اتحادیه اروپا و بیشتر در جهان کار می کنند.