اقامت خرید ملک – ویزا طلایی – خرید پاسپورت

فهرست مطالب

خرید ملک اسپانیا

ویزا طلایی

کسانی که می توانند برای ویزای طلایی درخواست دهند می توانند به راحتی پاسپورت دوم یا حداقل اقامت در کشور دیگری را برای خود و اعضای خانواده خود دریافت کنند.

در سال‌های اخیر، محبوبیت این نوع ویزاها افزایش یافته است، به‌ویژه آنهایی که توسط کشورهای اتحادیه اروپا ارائه می‌شوند، جایی که پاسپورت یا اجازه اقامت دارای مزایای دیگری مانند آزادی حرکت در شینگن و دسترسی به بازار آزاد اتحادیه اروپا است.

برای دریافت آخرین تغییرات مقررات همواره با مشاورین ما در هلدینگ رابین در ارتباط باشید.

تخصصی ترین مشاوره سرمایه گذاری، خرید ملک و گلدن ویزا در دنیا با مشاورین ما دارای سابقه فعالیت تجاری در اروپا و کانادا در تهران 

نام های دیگر ویزا طلایی

اقامت خرید ملک

خرید پاسپورت

اقامت سرمایه گذاری

 

اما ویزای طلایی چیست و چه کسانی می توانند برای آن درخواست دهند؟

گلدن ویزا

Golden visa

ویزای طلایی چیست؟

ویزای طلایی به برنامه مهاجرتی اطلاق می شود که به افراد ثروتمند این امکان را می دهد که به سادگی با خرید خانه در آنجا یا سرمایه گذاری یا کمک مالی نسبتاً بزرگ، اجازه اقامت یا حتی شهروندی در کشور دیگری را دریافت کنند.

کشورهای مختلف گزینه های سرمایه گذاری متفاوتی دارند که از 250000 دلار تا میلیون دلار متغیر است.

اگر سرمایه گذاری لازم را انجام دهید و برای ویزای طلایی درخواست دهید، شما و اعضای خانواده تان ساکن قانونی آن کشور خواهید شد. شما می توانید در آنجا زندگی کنید، به مدرسه بروید و به مراقبت های بهداشتی دسترسی داشته باشید.

با توجه به میزان سرمایه گذاری درگیر، اکثر سرمایه گذاران نیاز به متخصصانی دارند تا آنها را در این فرآیند راهنمایی کنند.  هلدینگ رابین توجه به سال ها تجربه در طرح های اقامت بر اساس سرمایه گذاری و خرید بیزنس و ملک برای متقاضیان ایرانی بهترین خدمات مشاوره و اقامتی را برای شما ارائه می نماید. این خدمات شامل مترجم، وکیل بومی مستفر در کشور مقصد، همراه متخصص برای سرمایه گذاری و یا خرید ملک دارای تابعیت اروپا همراه با شما از تهران در طول سفر، برنامه ریزی و ارائه مختصات بازار ملک کشور مقصد، قیمت ها، محل پیشنهادی برای خرید ملک میباشد.

آیا ویزای طلایی منجر به شهروندی می شود؟

اگرچه ویزای طلایی به طور خودکار با اجازه اقامت ارائه می شود، اما معمولاً مسیر طولانی تری برای دریافت پاسپورت وجود دارد. بله، ویزای طلایی در نهایت می تواند به شهروندی منتهی شود، اما شما باید چند سال در آن کشور زندگی کنید.

برای مثال، اگر برای ویزای طلایی اسپانیا درخواست دهید، حتی اگر اصلاً قصد زندگی در اسپانیا را نداشته باشید، اجازه اقامت دریافت خواهید کرد. اما شما فقط پس از ده سال اقامت مداوم و پیوند با اسپانیا، مانند قبولی در امتحان زبان اسپانیایی می توانید برای شهروندی درخواست دهید.

سریعترین راه برای شهروندی با ویزای طلایی

یکی از کشورهایی که سریع ترین مسیر شهروندی را از طریق ویزای طلایی ارائه می دهد، پرتغال است. شما پس از پنج سال واجد شرایط دریافت شهروندی پرتغال می شوید، صرف نظر از اینکه در این کشور زندگی کرده اید یا خیر.

مدت اعتبار ویزای طلایی

اعتبار ویزای طلایی بستگی به کشور صادر کننده آن دارد. شما معمولاً به اعتبار 1-2 ساله با امکان تمدید نامحدود نگاه کنید.اگر در کشوری زندگی می کنید که ویزا را صادر کرده است، در نهایت پس از 5 تا 10 سال واجد شرایط اقامت دائم و شهروندی می شوید.

ویزا طلایی برای خانواده

بله، اگر برای ویزای طلایی درخواست دهید، اعضای خانواده تحت تکفل شما می توانند با شما درخواست دهند. این شامل همسر، فرزندان وابسته و والدین وابسته می شود. همه افرادی که در درخواست ویزای طلایی گنجانده شده اند از حقوقی مشابه متقاضی اصلی مانند اقامت، آزادی رفت و آمد و غیره برخوردار هستند.

آیا باید در ملکی که برای ویزای طلایی دریافت کرده اید زندگی کنید؟

خیر، معمولا برای متقاضیان ویزای طلایی شرایط اقامت وجود ندارد. تا زمانی که سرمایه گذاری را حفظ کنید (یعنی خانه را نفروشید) می توانید به تمدید ویزا به طور نامحدود ادامه دهید. علاوه بر این، برخی از کشورها مانند یونان و قبرس به شما اجازه می دهند ملک را در زمانی که دور هستید اجاره دهید.

آیا در صورت خرید خانه با رهن می توانم ویزای طلایی دریافت کنم؟

خیر، اگر خانه ای را با کمک مالی  وام خریداری کرده باشید، نمی توانید برای ویزای طلایی درخواست دهید. شما باید مالک تمام پولی باشید که سرمایه گذاری می کنید با این حال، ممکن است به شما اجازه داده شود که از منابع مالی بانکی برای پرداخت مبلغی بیش از حداقل لازم استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر ملکی به ارزش 500,000 دلار خریداری کرده اید، اما شرط لازم برای ویزای طلایی 300,000 دلار است، می توانید 300 هزار دلار را به طور کامل پرداخت کنید و سپس برای 200,000 دلار باقی مانده از وام استفاده کنید.

به همین ترتیب، اگر تصمیم به سرمایه گذاری مشترک دارید، همه شرکت کنندگان باید حداقل مبلغ مورد نیاز را سرمایه گذاری کنند. شما نمی توانید آن را بین خود تقسیم کنید.

شرایط ویزای طلایی

اقامت از طریق سرمایه گذاری روشی است که بسیاری از کشورها برای جذب سرمایه گذاری خارجی معمولاً در ملک یا با ایجاد یک تجارت که حداقل تعداد مشخصی از افراد محلی را استخدام می کند، استفاده می کنند.از طریق طرح‌های اقامت سرمایه‌گذاری، اتباع خارجی می‌توانند اقامت دائم کشوری را که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند دریافت کنند، همسر و فرزندان خود را برای زندگی با خود بیاورند و در آنجا تحصیل و کار کنند.

شرایط واجد شرایط بودن ویزای طلایی عبارتند از:

شما باید شخصاً صاحب پولی باشید که می خواهید سرمایه گذاری کنید.
سرمایه گذاری را حداقل برای مدت زمان حداقل مورد نیاز حفظ کنید.
بتوانید ثابت کنید که پول را به طور قانونی به دست آورده اید.
دارای سابقه کیفری نباشد
شما باید منابع مالی کافی برای نگهداری خود و اعضای خانواده ای که با شما می آیند داشته باشید – حتی اگر قصد زندگی در آنجا را ندارید.
طبیعتا بسته به اینکه برای کدام ویزای طلایی درخواست دهید، شرایط خاص دیگری نیز وجود خواهد داشت.

چگونه برای ویزای طلایی اقدام کنیم؟

برای درخواست ویزای طلایی، باید ملک (املاک) در یک کشور خارجی خریداری کنید. این رایج ترین مسیر است و توسط اکثر کشورهای ویزای طلایی ارائه می شود. هزینه املاک و مستغلات از 200000 دلار تا بیش از 2 میلیون دلار متغیر است.

سایر گزینه های سرمایه گذاری عبارتند از*:

سرمایه گذاری در سهام/سهام یک شرکت انجام دهید
سرمایه گذاری در بدهی عمومی کشور یا اوراق قرضه دولتی انجام دهید
ایجاد فرصت های شغلی
کمک به نوآوری علمی یا فناوری یک کشور

*توجه داشته باشید که این گزینه های سرمایه گذاری در همه کشورهایی که ویزای طلایی ارائه می دهند در دسترس نیستند.

پس از انجام سرمایه گذاری، می توانید برای ویزای طلایی یا در سفارت مربوطه در کشور خود یا یک نهاد دولتی مربوطه در خارج از کشور درخواست دهید. در هر صورت، اولین نقطه مرجع شما باید سفارت آن کشور در تهران باشد یا در صورت عدم وجود سفارت تزدیک ترین سفارت که اتباع ایرانی را شامل میشود.

سال‌ها تجربه هلدینگ بین الملی رابین در طرح‌های ویزای طلایی به ما این امکان را می‌دهد که با بانک‌ها و وکلا مختلف ارتباط داشته باشیم و همچنین از قوانین سرمایه‌گذاری بین‌المللی و مهاجرت آگاهی مافی داشته باشیم این تضمین می کند که کارآمدترین و امن ترین فرآیند ممکن را خواهید داشت.

لیست کشورهایی که ویزای طلایی ارائه می دهند

در اینجا لیستی از تمام کشورهایی که برنامه ویزای طلایی هستند را به شما ارائه میکنیم :

پرتغال
سنگاپور
اسپانیا
سنت کیتس و نویس
سنت لوسیا
سوئیس
جزایر کیمن
انگلستان
ترکیه
امارات متحده عربی
ایالات متحده آمریکا
وانواتو

آنگویلا
آنتیگوا و باربودا
اتریش
کانادا
آلمان
یونان
گرانادا
ایرلند
مالت
نیوزلند

برای تعیین اینکه برای کدام طرح ویزای طلایی واجد شرایط هستید، می توانید با مشاوران رابین هلدینگ تماس بگیرید. بهترین نوع مشاوره مشاوره حضوری در مورد سرمایه گذاری و گلدن ویزا میباشد که با تماس با شماره 28111141 میتوانید نسبت به رزرو وقت اقدام نمایید.

تخصصی ترین مشاوره و برنامه ریزی برای ویزای طلایی با هلدینگ بین المللی رابین 

ما در سرمایه گذاری بین المللی املاک و مستغلات تخصص داریم و می توانیم به شما در انتخاب مناسب ترین طرح ویزای طلایی برای خود و خانواده تان، با در نظر گرفتن امور مالی و آنچه که امیدوارید از طریق سرمایه گذاری خود به دست آورید، کمک کنیم

ویزا طلایی یونان –  ویزا خرید ملک یونان

اگر شرایط سرمایه گذاری زیر را داشته باشید می توانید برای ویزای طلایی یونان درخواست دهید:

شما یک ملک ملکی به ارزش 250000 یورو + مالیات خریداری می کنید.
شما یک قرارداد اجاره برای حداقل ده سال امضا می کنید.
شما حداقل 400000 یورو در یک شرکت ثبت شده در یونان سرمایه گذاری می کنید.
شما اوراق قرضه دولتی را با حداقل مبلغ 400000 یورو خریداری می کنید.
شما حداقل 400000 یورو در بانکی در یونان سپرده گذاری می کنید.
با ویزای طلایی یونان پس از هفت سال، می توانید برای شهروندی اقدام کنید. اگر واجد شرایط شهروندی هستید، می توانید به اتحادیه اروپا و منطقه شینگن دسترسی داشته باشید. اگر نمی خواهید برای شهروندی درخواست دهید، می توانید وضعیت اقامت دائم خود را تا زمانی که هر پنج سال یک بار مجوز خود را تمدید کنید و سرمایه گذاری خود را حفظ کنید، حفظ کنید.

 

بلیدریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
خیرامکان خرید مستقیم پاسپورت

پکیج هلدینگ رابین برای دریافت ویزای طلایی یونان 

مترجم یونانی فارسی رسمی همراه شما در یونان

وکیل یونانی 

همراه متخصص خرید ملک در یونان همراه شما در طول سفر از پرواز تهران  

 

ویزای طلایی پرتغال – ویزا خرید ملک پرتغال

پرتغال یکی از محبوب ترین برنامه های ویزای طلایی در جهان را دارد. شما می توانید پس از سرمایه گذاری حداقل 500000 یورو در املاک و مستغلات در پرتغال مقیم شوید – اگر سرمایه گذاری در مناطق کم تراکم باشد این مبلغ به 400000 یورو کاهش می یابد. پس از پنج سال، شما باید برای اقامت دائم یا شهروندی درخواست دهید- اکثر سرمایه گذاران برای دریافت پاسپورت دوم با دسترسی به اتحادیه اروپا و منطقه شنگن برای شهروندی درخواست می کنند.

پکیج هلدینگ رابین برای دریافت ویزای طلایی پرتغال 

مترجم پرتغالی فارسی رسمی همراه شما در یونان

وکیل پرتغالی 

همراه متخصص خرید ملک در یونان همراه شما در طول سفر از پرواز تهران 

بلیدریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
خیرامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزا طلایی اسپانیا

برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا به شما این امکان را می دهد که پنج سال پس از سرمایه گذاری خود اقامت دائم داشته باشید. در نهایت، اگر در این کشور زندگی می کنید، پس از ده سال می توانید شهروند شوید. برای درخواست ویزای طلایی اسپانیا، باید 500000 یورو در املاک سرمایه گذاری کنید و می توانید خانواده خود را با خود بیاورید. به یاد داشته باشید، شما باید هر دو سال یک بار مجوز خود را تمدید کنید تا زمانی که مقیم دائم شوید.

بلیدریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
خیرامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزای طلایی اتریش

اتریش یکی از سختگیرانه ترین قوانین شهروندی در اروپا را دارد. در نتیجه، ویزای طلایی آن نیز تقاضاهای زیادی برای سرمایه گذاران احتمالی دارد. این برنامه با سهمیه سالانه 300 تنظیم می شود، به این معنی که افراد زیادی نمی توانند با سرمایه گذاری در اتریش اقامت دریافت کنند.

برای واجد شرایط بودن برای ویزا، باید مستقیماً در کشور سرمایه گذاری کنید. یا 10 میلیون یورو در یک تجارت یا 3 میلیون یورو در یک صندوق دولتی سرمایه گذاری کنید. علاوه بر این، سرمایه گذاری شما باید برای اتریشی ها شغل ایجاد کند و به اقتصاد کشور کمک کند. اگر می خواهید برای شهروندی درخواست دهید، باید حداقل ده سال در اتریش زندگی کنید، مانند هر شهروند دیگر.

بلیدریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
خیرامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزای طلایی انگلستان

انگلستان ویزای سرمایه گذاری Tier-1 را برای کسانی که بودجه لازم برای سرمایه گذاری در این کشور را دارند ارائه می دهد. حداقل سرمایه گذاری حداقل 2,000,000 پوند است و باید در یک موسسه مالی تنظیم شده نگهداری شود. پس از چند سال، در صورت داشتن بقیه معیارهای واجد شرایط بودن، می توانید برای شهروندی بریتانیا اقدام کنید.
بلیدریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
خیرامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزای طلایی آلمان

برنامه ویزای طلایی آلمان در مقایسه با سایر کشورها کمی متفاوت است. برای واجد شرایط بودن برای ویزای طلایی آلمان، شما موظف به سرمایه گذاری حداقلی نیستید. با این حال، شما قویا تشویق می شوید که حداقل 360000 یورو سرمایه گذاری کنید. ابتدا باید برای ویزای خوداشتغالی اقدام کنید و یک کسب و کار در آلمان راه اندازی کنید. پس از سه سال، می توانید اجازه اقامت دائم خود را دریافت کنید و پس از هشت سال، می توانید از طریق تابعیت برای شهروندی اقدام کنید.

بلیدریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
خیرامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزای طلایی کانادا

کانادا چندین برنامه سرمایه گذاری ارائه می دهد، اما محبوب ترین آنها برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک (QIIP) است. برای این برنامه، شما باید حداقل 1.2 میلیون دلار کانادا مشارکت داشته باشید و پس از سه سال، می توانید برای شهروندی اقدام کنید. با این حال، برای اکثر برنامه های سرمایه گذاری کانادا، اگر می خواهید واجد شرایط شهروندی شوید، باید حداقل 183 روز در طول سه سال در این کشور زندگی کنید.

بلیدریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
خیرامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزای طلایی آمریکا

تحت طرح ویزای طلایی، ایالات متحده دو نوع مختلف ویزا را ارائه می دهد. تفاوت اصلی این است که تنها یکی از آنها راهی برای شهروندی ارائه می دهد.

ویزای سرمایه گذاری EB-5 مجوز EB-5 یک ویزای سرمایه گذار مهاجرتی است که به شما امکان می دهد پنج سال پس از سرمایه گذاری خود برای گرین کارت اقدام کنید. برای واجد شرایط بودن برای این ویزا، باید حداقل 900000 دلار در یک منطقه شغلی هدفمند ارسال کنید.
ویزای سرمایه گذاری EB-2 برای واجد شرایط بودن برای ویزای سرمایه گذار EB-2، باید شهروند یک کشور با قرارداد سرمایه گذار با ایالات متحده باشید و بین 100000 تا 200000 دلار در یک تجارت موجود سرمایه گذاری کنید یا یک تجارت جدید ایجاد کنید. به طور معمول، تحت این ویزا نمی توانید برای گرین کارت اقدام کنید، اما چند استثنا وجود دارد.

بلیدریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
خیرامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزای طلایی سوئیس

برنامه ویزای طلایی در سوئیس با سایر کشورهایی که در آنها ملزم به خرید املاک، وجوه یا اوراق قرضه دولتی نیستید متفاوت است. اگر مالیات سالانه بین 150000 تا 1 میلیون فرانک فرانک را بپردازید – مقدار مورد نیاز از کانتون به کانتون تغییر می کند، می توانید واجد شرایط این برنامه شوید.

اما برای دریافت اقامت دائم و شهروندی باید حداقل ده سال در این کشور زندگی کرده باشید

بلیدریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
خیرامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزای طلایی سنت کیتس و نویس

برای ویزای طلایی سنت کیتس و نویس، می توانید 150,000 دلار در یک صندوق دولتی سرمایه گذاری کنید یا با حداقل مبلغ 200,000 دلار املاک و مستغلات خریداری کنید. پس از تکمیل سرمایه گذاری شما، بلافاصله بدون نیاز به اقامت در کشور تابعیت دریافت خواهید کرد. با پاسپورت سنت کیتس، شما به بیش از 160 کشور در سراسر جهان بدون ویزا یا هنگام ورود دسترسی خواهید داشت.

خیردریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
بلیامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزای طلایی سنت لوسیا

سنت لوسیا پاسپورت دوم را با سرمایه گذاری تنها 100000 دلار به یک صندوق دولتی ملی ارائه می دهد. با این حال، شما همچنین می توانید پول خود را در صندوق های دیگر، خرید اوراق قرضه یا املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید. درخواست شما به محض 90 روز بررسی می شود و می توانید شهروند سنت لوسیا شوید – برای واجد شرایط بودن برای ویزای طلایی سنت لوسیا نیازی به اقامت وجود ندارد.

خیردریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
بلیامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزای طلایی ترکیه

ویزای طلایی ترکیه طی 3 تا 6 ماه پس از سرمایه گذاری به شما شهروندی می دهد. برای واجد شرایط بودن برای شهروندی ترکیه از طریق برنامه سرمایه گذاری، باید حداقل 400000 دلار در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید. با استفاده از این برنامه می توانید بدون ویزا یا ویزا در بدو ورود به 125 کشور جهان سفر کنید و خانواده شما می توانند همراه با شما درخواست شهروندی کنند.

خیردریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
بلیامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزای طلایی امارات متحده عربی

امارات یک برنامه اقامت 10 ساله و یک برنامه اقامت 5 ساله را در طرح ویزای طلایی دبی ارائه می دهد. برای واجد شرایط بودن برای گزینه 10 ساله، باید حداقل 10 میلیون درهم در سرمایه گذاری های عمومی سرمایه گذاری کنید یا فردی با مهارت ها و استعدادهای استثنایی باشید. برای گزینه 5 ساله، شما باید حداقل 5 میلیون درهم را در ملکی در امارات سرمایه گذاری کنید.

بلیدریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
خیرامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزای طلایی وانواتو

اگر می خواهید برای برنامه ویزای طلایی وانواتو درخواست دهید، باید حداقل 130000 دلار در یک صندوق دولتی سرمایه گذاری کنید. اما اخیراً دولت وانواتو برنامه خرید املاک و مستغلات را نیز باز کرده است. این بدان معناست که در صورت خرید ملک مورد تایید دولت با هزینه 200000 دلار می توانید واجد شرایط ویزای طلایی در وانواتو شوید. پس از تایید سرمایه گذاری شما، شهروند وانواتو خواهید بود.

خیردریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
بلیامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزای طلایی آنگویلا

برای واجد شرایط بودن برای ویزای طلایی آنگویلا، باید حداقل 150000 دلار در یک صندوق مورد تایید دولت سرمایه گذاری کنید. شما همچنین می توانید در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید یا برای برنامه اقامت مالیاتی بپردازید.

با ویزای طلایی آنگویلا فقط می توانید اقامت دائم دریافت کنید و برای واجد شرایط بودن برای شهروندی باید چندین سال در این کشور زندگی کنید. اما، پس از آن می توانید یک شهروند خارج از کشور بریتانیا (BOC) شوید، که به شما حق درخواست شهروندی بریتانیا را می دهد.

بلیدریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
خیرامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزای طلایی آنتیگوا و باربودا

ویزای طلایی آنتیگوا و باربودا یکی از جذاب ترین ویزای سرمایه گذاری است که به شما امکان می دهد بدون نیاز به اقامت، فورا پاسپورت دریافت کنید. برای واجد شرایط بودن برای طرح طلایی آنتیگوا، باید یکی از سرمایه گذاری های زیر را انجام دهید:

خرید ملک با حداقل مبلغ 400000 تومان.
سرمایه گذاری 100000 دلاری در صندوق توسعه ملی.
سرمایه گذاری تجاری حداقل 1.5 میلیون دلار.
حداقل 150000 دلار در صندوق دانشگاه هند غربی (UWI) سرمایه گذاری کنید.
با ویزای طلایی آنتیگوا و باربودا، می توانید بدون ویزا یا در بدو ورود به حدود 150 کشور جهان از جمله بریتانیا دسترسی داشته باشید.

خیردریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
بلیامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزای طلایی گرانادا

گرانادا شهروندی دوم را با هزینه سرمایه گذاری پایین 150000 دلار برای یک صندوق ملی به شما ارائه می دهد. علاوه بر این، می توانید املاک و مستغلات بخرید و واجد شرایط دریافت ویزا شوید. برای ویزای طلایی گرانادا نیازی به انجام شرایط اقامت ندارید – بلافاصله پس از تکمیل سرمایه گذاری خود شهروندی دریافت خواهید کرد. با برنامه شهروندی گرانادا از طریق سرمایه گذاری، می توانید بدون ویزا به 140 کشور جهان سفر کنید.

خیردریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
بلیامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزای طلایی ایرلند

اگر حداقل 1 میلیون یورو در یکی از گزینه های زیر سرمایه گذاری کنید، برنامه ویزای طلایی در ایرلند به شما اجازه اقامت تجدیدپذیر می دهد:

صندوق سرمایه گذاری
صندوق سرمایه گذاری
صندوق املاک و مستغلات
موقوفات
با ویزای طلایی ایرلند نمی توانید مستقیما تابعیت دریافت کنید. اما، در صورت داشتن معیارهای واجد شرایط، ممکن است مانند سایر اتباع از طریق تابعیت برای شهروندی درخواست دهید.

بلیدریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
خیرامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزای طلایی مالت

مالتا دارای یک برنامه اقامت به سرمایه و برنامه شهروندی به سرمایه گذاری تحت طرح ویزای طلایی خود است. بسته به وضعیت مالی و علاقه خود، می توانید یکی از گزینه های زیر را برای درخواست ویزای طلایی مالت انتخاب کنید:

اقامت از طریق سرمایه گذاری برای واجد شرایط بودن برای برنامه اقامت، باید حداقل 98000 یورو در یک صندوق مورد تایید دولت سرمایه گذاری کنید. برای حفظ برنامه اقامت دائم خود نیازی به زندگی در مالتا ندارید. حتی اگر این یک طرح شهروندی نیست، اگر واجد شرایط برای تابعیت هستید، می توانید پس از پنج سال برای شهروندی درخواست دهید.
تابعیت از طریق سرمایه گذاری شما می توانید برای مسیر یک ساله شهروندی با سرمایه گذاری 750000 یورو به صندوق توسعه ملی مورد تایید دولت درخواست دهید. اما، اگر حداقل 600000 یورو در یک صندوق توسعه ملی مورد تایید دولت سرمایه گذاری کنید، گزینه ای برای یک برنامه سه ساله نیز دارید.
با طرح ویزای طلایی مالت، می توانید در اتحادیه اروپا زندگی کنید و بدون ویزا به حدود 140 کشور سفر کنید. به علاوه، می توانید تابعیت قبلی خود را حفظ کرده و تابعیت دوگانه شوید.

بلیدریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
بلیامکان خرید مستقیم پاسپورت

 

ویزای طلایی نیوزلند

نیوزلند یکی دیگر از مقصدهای محبوب برای سرمایه گذاری است زیرا کیفیت زندگی عالی، امنیت اجتماعی و چندین مزیت دیگر را ارائه می دهد. این کشور دو مسیر متفاوت برای سرمایه گذاری ارائه می دهد:

ویزای سرمایه گذار 1. برای ویزای سرمایه گذار 1 در نیوزلند، باید حداقل 10 میلیون NZD در گزینه های سرمایه گذاری تایید شده، از جمله اوراق قرضه دولتی، سهام، صندوق ها، املاک مسکونی جدید، املاک تجاری یا سرمایه گذاری های بشردوستانه سرمایه گذاری کنید. تحت این برنامه، شما یک مجوز موقت دریافت می کنید که می توانید آن را تمدید کنید و پس از سه سال، برای اقامت دائم و شهروندی اقدام کنید.
ویزای سرمایه گذار 2. حداقل مبلغ مورد نیاز برای واجد شرایط بودن برای ویزای سرمایه گذار 2 در نیوزلند 3 میلیون NZD است. شما باید حداقل چهار سال سرمایه گذاری خود را نگه دارید و در صورت سرمایه گذاری در NZD، می توانید برای اقامت دائم و بعدا برای شهروندی اقدام کنید.

بلیدریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
خیرامکان خرید مستقیم پاسپورت

 

ویزای طلایی سنگاپور

اگر حداقل 2.5 میلیون SGD در یکی از موارد زیر سرمایه گذاری کنید، می توانید واجد شرایط ویزای طلایی سنگاپور شوید:

کسب و کار موجود یا ایجاد یک کسب و کار جدید.
صندوق تایید شده در سنگاپور
یک دفتر تک خانواده در سنگاپور ایجاد کنید.
علاوه بر این، شما باید تجربه تجاری قبلی داشته باشید و حساب های مالی حسابرسی شده شرکت خود را ارائه دهید. با این برنامه می توانید اقامت دائم را به دست آورید و پس از دو سال اقامت دائم در سنگاپور می توانید برای شهروندی اقدام کنید. اما، در سنگاپور نمی توانید شهروند دوگانه باشید.

بلیدریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
خیرامکان خرید مستقیم پاسپورت

ویزای طلایی جزایر کیمن

برنامه ویزای طلایی جزایر کیمن یک اقامت از طریق سرمایه گذاری است. پس از سرمایه گذاری 2.5 میلیون دلاری در املاک و مستغلات، می توانید ظرف چند ماه اقامت دائم داشته باشید. پس از پنج سال، شما می توانید برای تابعیت از طریق تابعیت درخواست کنید و یک شهروند خارج از کشور بریتانیا (BOC) شوید، و سپس در نهایت، می توانید برای تابعیت بریتانیا درخواست دهید.

بلیدریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
خیرامکان خرید مستقیم پاسپورت

 

برنامه های ویزای طلایی لغو شده

 ویزای طلایی قبرس

از سال 2020، قبرس برنامه ویزای طلایی خود را لغو کرد. قبلاً این طرح یکی از محبوب ترین ها بود و به عنوان پلی بین اروپا و آسیا برای سرمایه گذاران عمل می کرد. این به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که پس از خرید ملکی با حداقل 300000 یورو به اضافه مالیات بر ارزش افزوده، اقامت دائم را کسب کنند.

با این حال، دولت این برنامه را به دلیل اتهامات فساد که در آن ویزای طلایی به افرادی که سابقه کیفری داشتند فروخته شد، تعطیل کرد. بعید است در حال حاضر این طرح دوباره فعال شود

برنامه ویزای طلایی مولداوی

طرح شهروندی مولداوی از طریق سرمایه گذاری در سال 2018 راه اندازی شد و یکی از ارزان ترین ویزای طلایی اروپا را ارائه کرد. با این حال، در سال 2020، پس از رأی مخالف اکثریت مجلس، دولت این برنامه را به حالت تعلیق درآورد. درخواست‌های فعلی ارسال‌شده قبل از تعلیق بررسی خواهند شد، در حالی که دیگر درخواست‌های جدیدی پذیرفته نمی‌شوند.

این برنامه با سرمایه گذاری حداقل 100000 یورو در صندوق سرمایه گذاری عمومی (PIF) برای یک متقاضی اجازه شهروندی می داد. اما، اکنون به احتمال زیاد این برنامه در آینده ادامه نخواهد یافت. به همین دلیل، شما تشویق می‌شوید که به سایر کشورهای اروپایی که ویزای طلایی ارائه می‌دهند یا حتی کشورهای دیگر در سراسر جهان را بررسی کنید.

برنامه ویزای طلایی مونته نگرو

مونته نگرو تصمیم نهایی را برای بستن برنامه ویزای طلایی خود گرفته است. در حالی که این برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری با مبلغ کلی 350000 یورو را ارائه می دهد، برنامه در دسامبر 2022 بسته می شود. این تصمیم عمدتاً به دلیل آرزوهای مونته نگرو برای پیوستن به اتحادیه اروپا است در حالی که کمیسیون اروپا به شدت از برنامه های ویزای طلایی جلوگیری می کند. علاوه بر این، زمانی که برنامه فعال بود، تعداد محدودی برنامه دریافت کرد که پایان برنامه را تشویق می کرد.

 

در اینجا به مقایسه دوتا از محبوب ترین برنامه های ویزای طلایی نزد ایرانیان میپردازیم

 

مقایسه ویزا طلایی اسپانیا و پرتغال

پرتغال و اسپانیا یک برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری ارائه می دهند که به شما امکان می دهد مقدار مشخصی پول را در این کشور واریز کنید و در ازای آن، اجازه اقامت دریافت  کنید. مهمترین مزیت یک برنامه سرمایه گذاری این است که شما سریعتر از سایر ویزاها در اسپانیا یا پرتغال اقامت می کنید. 

در حالی که برنامه ویزای طلایی پرتغال و برنامه ویزای طلایی اسپانیا در اصل مشابه هستند، تفاوت های قابل توجهی بین این دو وجود دارد و شما می توانید برای هر برنامه ای که مناسب شماست درخواست دهید. 

 

چندین تفاوت بین ویزای طلایی پرتغال و اسپانیا وجود دارد که برخی از تفاوت های اصلی عبارتند از: 

ویزای طلایی پرتغال ویزای طلایی اسپانیا

حداقل سرمایه گذاری  

250,000 یورو

حداقل سرمایه گذاری 500,000 یورو

حداکثر سرمایه گذاری 1  

میلیون یورو 

حداکثر سرمایه گذاری 2 میلیون یورو
شهروندی پس از پنج سال شهروندی پس از ده سال
دوره اقامت 35 روز به مدت پنج سال دوره اقامت 183 روز در سال
هزینه درخواست: 5,147 یورو هزینه درخواست: 8000 یورو

 

ویزای طلایی پرتغال و اسپانیا با سرمایه گذاری 

اسپانیا اسپانیا و پرتغال چندین گزینه سرمایه گذاری را ارائه می دهند که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید: 

پرتغال اسپانیا
خرید املاک و مستغلات به ارزش حداقل 500،000 یورو. خرید ملک با حداقل مبلغ 500000 یورو.
سرمایه گذاری در ملکی که بخشی از منطقه تولید پرتغال است – حداقل 350000 یورو.خرید سهام یک شرکت اسپانیایی با حداقل قیمت 1,000,000 یورو.
حداقل یک میلیون یورو در بانکی در پرتغال سپرده گذاری کنید. حداقل یک میلیون یورو در بانکی در اسپانیا سپرده گذاری کنید.
حداقل مبلغ 350000 یورو را در یک صندوق سرمایه گذاری در پرتغال سپرده گذاری کنید. حداقل 2 میلیون یورو برای بدهی عمومی اسپانیا ارسال کنید.
حداقل مبلغ 350000 یورو برای تحقیقات علمی سرمایه گذاری کنید. 
حداقل 250000 یورو در هنر سرمایه گذاری کنید. 
خرید سهام یا سرمایه گذاری در یک شرکت پرتغالی به ارزش حداقل 1 میلیون یورو. 

پرتغال برنامه سرمایه گذاری شهروندی متنوع تری ارائه می دهد و شما می توانید گزینه های سرمایه گذاری بیشتری در پرتغال نسبت به اسپانیا پیدا کنید

ویزای طلایی پرتغال و اسپانیا 

برای برنامه سرمایه گذاری اسپانیا و پرتغال، باید معیارهای واجد شرایط زیر را داشته باشید: 

  • باید بالای 18 سال داشته باشید. 
  • باید ثابت کنید که می توانید مبلغ مورد نیاز برای برنامه را سرمایه گذاری کنید. 
  • باید بودجه کافی برای تامین هزینه اقامت خود داشته باشید. 
  • سابقه کیفری نداشته باشید 

تفاوت ویزای طلایی پرتغال با اسپانیا 

ویزای برنامه سرمایه گذاری پرتغال برای اولین بار برای یک سال صادر می شود و پس از آن باید هر دو سال یکبار مجوز خود را تمدید کنید. در نهایت، پنج سال بعد، می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. 

از طرف دیگر، ویزای سرمایه گذاری اسپانیا دو سال اعتبار دارد و پس از آن می توانید هر دو سال یکبار آن را تمدید کنید. مانند پرتغال، پنج سال پس از حفظ اقامت موقت خود می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. 

سرمایه گذاری پرتغال و اسپانیا 

برنامه سرمایه گذاری اسپانیا و پرتغال راهی برای شهروندی است، اما برای واجد شرایط بودن برای پاسپورت اسپانیایی یا پرتغالی باید شرایط اقامت را داشته باشید: 

پرتغال اسپانیا
مجوز موقت: برای یک سال مجوز موقت: برای دو سال
اقامت دائم:  پس از پنج سال اقامت دائم:  پس از پنج سال
شهروندی: واجد شرایط برای درخواست پس از پنج سال شهروندی: واجد شرایط برای درخواست پس از ده سال
حداقل روزهای اقامت در کشور: 35 روز در طی پنج سال خداقل روزهای اقامت در کشور: 183 روز در طی ده سال

هزینه های ویزای طلایی پرتغال در مقابل ویزای طلایی اسپانیا 

هنگامی که برای ویزای سرمایه گذاری درخواست می کنید، باید هزینه درخواست مورد نیاز را بپردازید که بسته به محل درخواست شما متفاوت است  

پرتغال اسپانیا
هزینه درخواست برای ویزای اصلی متقاضی: 5,147 یورو هزینه درخواست برای متقاضی اصلی: 8,000 یورو
هزینه درخواست برای اعضای خانواده: 5,147 یورو هزینه برنامه خانواده: 10,500 یورو
Ren هزینه ایوال: 2,573 یورو هزینه تمدید: 2,500 یورو

 

لطفاً توجه داشته باشید که شما همچنین ملزم به پرداخت هزینه های پردازش دولتی هستید که بسته به کشور می تواند تا 5000 یورو افزایش یابد.

ویزای طلایی چه سودی برای من خواهد داشت؟ 

ویزای سرمایه گذاری در پرتغال و اسپانیا به شما این امکان را می دهد که سریعتر از سایر مسیرهای شهروندی (کار یا ازدواج) واجد شرایط اقامت دائم شوید. علاوه بر این، می توانید پس از پنج سال (ده سال در اسپانیا) شهروندی اتحادیه اروپا را دریافت کنید، پس از آن از پاسپورت اروپایی بهره مند خواهید شد:

  • شما آزادی زندگی و کار در هر کشور اتحادیه اروپا را خواهید داشت. 
  • هنگام سفر به خارج از کشور، از تمام کشورهای اتحادیه اروپا محافظت کنسولی خواهید داشت. 
  • در پارلمان اتحادیه اروپا حق رای خواهید داشت. 
  • به برنامه های ملی مراقبت های بهداشتی دسترسی خواهید داشت. 

مواردی که باید در نظر داشته باشید 

هنگامی که برای ویزای سرمایه گذاری درخواست می کنید، باید جنبه های زیر را در نظر داشته باشید: 

  • مالیات. باید در نظر داشته باشید که تا زمانی که اقامت تمام وقت در اسپانیا یا پرتغال نداشته باشید، یعنی بیش از 183 روز را در این کشور سپری نکنید، ملزم به پرداخت مالیات اقامت نیستید. با این حال، اگر تصمیم به خرید ملک دارید، باید مالیات شهرداری و مالیات ملک را بپردازید. 
  • اعضای خانواده. هنگامی که برای یک برنامه سرمایه گذاری درخواست می کنید، می توانید اعضای خانواده خود را با خود بیاورید. اما، باید در نظر داشته باشید که برای هر متقاضی اضافی باید هزینه های اضافی بپردازید و ممکن است سرمایه گذاری شما افزایش یابد. وسایل مالی. شما باید ابتدا پول کافی برای سرمایه گذاری در کشور داشته باشید و سپس پول کافی برای نگهداری و حفظ سرمایه گذاری خود در طول پنج و ده سال داشته باشید.