اقامت ثبت شعبه

فهرست مطالب

اقامت ict

اقامت ICT

این اقامت مناسب کسانی است که در ایران دارای شرکت فعال هستند که می خواهند یک شعبه از شرکت خود را در اروپا یا کانادا راه اندازی نمایند  یا هم اکنون دارای یک شرکت فعال در اروپا هستند . برای مثال اگر شهروند یک کشور خارج از اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس هستید، در شرکتی خارج از اتحادیه اروپا / EEA مشغول به کار هستید و می خواهید در شرکتی در اروپا کار کنید، می توانید مجوز انتقال درون شرکتی (ICT) دریافت کنید. این برای کسانی که قرار است به عنوان یک مدیر یا متخصص کار کنند یا قرار است در شرکت آموزش عملی ببینند صدق می کند. برای برسی روش ICT کشور کانادا نیز به این مقاله مراجعه کنید.

شرایط دریافت اقامت ثبت شعبه یا ICT

باید پاسپورت معتبر داشته باشید (اگر گذرنامه شما به زودی منقضی می شود، باید آن را تمدید کنید زیرا نمی توانید بیش از مدت اعتبار پاسپورت خود مجوز دریافت کنید) به عنوان مدیر، متخصص یا کارآموز برای بیش از 90 روز در شرکت خدمت کنید دارای صلاحیت ها و تجربه حرفه ای مورد نیاز برای مأموریت به عنوان مدیر یا متخصص باشید یک قرارداد کاری از کارفرمای خود در خارج از منطقه اقتصادی اروپا داشته باشید که به استخدام شما در کشور خود مربوط می شود. اگر کارآموز هستید، باید قرارداد کارآموزی را برای کارآموزی  نیز بفرستید. در زمان جابجایی در شرکت حداقل سه ماه بدون وقفه مشغول به کار بوده باشند قادر به انتقال پس از دوره نقل مکان به شرکتی در کشوری خارج از اتحادیه اروپا که متعلق به همان شرکت یا شرکتی در همان گروه شرکتی است. کارفرمای شما باید اطلاعات مربوط به استخدام را ارائه دهید قرارداد کار و قرارداد کارآموز باید شامل باشد نام و آدرس کارفرما در خارج از EEA نام و آدرس کارمند زمانی که اشتغال در خارج از منطقه اقتصادی اروپا آغاز شد شهری که کار/آموزش در آن انجام خواهد شد شرح مختصری از وظایف کارمند حقوق و سایر مزایای حقوق و دستمزد نام حرفه ای کارمند یا عنوان شغلی (برای کارآموزان قابل اعمال نیست). قرارداد باید به انگلیسی ترجمه شود. مجوز ICT به شما به عنوان یک شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس این حق را می دهد که به کشور مقصد سفر کنید، اقامت کنید و در شرکتی کار کنید که در همان گروه شرکتی شرکت میزبان تاسیس شده است.

مدیران، متخصصان و کارآموزان

مدیر مدیر شخصی است که دارای موقعیت رهبری است و عمدتاً اداره امور شرکت را مدیریت می کند و زیر نظر هیئت مدیره، سهامداران یا مشابه آن کار می کند و از آنها راهنمایی می شود. مدیران به عنوان مثال افرادی هستند که سرپرستی شرکت میزبان یا بخشی از شرکت میزبان را بر عهده دارند، کارهای انجام شده را نظارت و کنترل می کنند و مجوز استخدام، اخراج و انجام سایر اقدامات در مورد کارکنان را دارند. متخصص متخصص فردی است که دانش خاصی دارد که برای حوزه تجاری، فناوری یا مدیریت شرکت مهم است. علاوه بر دانشی که مختص شرکت میزبان است، آژانس مهاجرت سوئد همچنین بررسی می‌کند که آیا فرد دارای سطح بالایی از صلاحیت و تجربه حرفه‌ای مناسب برای انواع کارها یا فعالیت‌هایی است که نیاز به دانش خاصی دارد، از جمله صلاحیت حرفه‌ای بالقوه تایید شده رسمی. . کارآموز کارآموز فردی است که دارای مدرک دانشگاهی است، به منظور پیشرفت شغلی یا آموزش تکنیک‌ها یا روش‌های کسب‌وکار به داخل کشور منتقل می‌شود و در حین جابجایی حقوق دریافت می‌کند.  

اقامت ICT  برای خانواده همراه

خانواده شما می توانند همزمان با شما اجازه اقامت دریافت کنند. خانواده یعنی شریک زندگی شما (شریک زندگی، همسر یا شریک ثبت شده) فرزندان مجرد زیر 18 سال شما یا همسرتان. نحوه درخواست اعضای خانواده اگر قرار است خانواده‌تان شما را همراهی کنند و همزمان برای آن‌ها درخواست دهید، باید ارسال کنید

منظور از “شرکت میزبان” چیست؟

شرکت میزبان شرکتی است که در خارج از اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس تأسیس شده است. شرکت میزبان نیز باید در کشور مقصد تأسیس شود و واحدی باشد که متعلق به همان شرکت یا شرکتی در همان گروه شرکتی است. مهم نیست که شرکت به چه شکل قانونی اداره می شود. بنابراین، شرکت میزبان می تواند به عنوان مثال، به عنوان یک شرکت با مسئولیت محدود یا یک شرکت تضامنی اداره شود.

آیا کارفرمای من نیاز به گرفتن بیمه دارد؟

کارفرمای شما باید برای شما بیمه بگیرد. بنابراین باید از طریق کارفرمای خود تحت پوشش بیمه آسیب های شغلی، بیمه بازنشستگی شغلی، بیمه درمانی و بیمه عمر قرار بگیرید. علاوه بر این بیمه ها، شما باید برای یک بیمه درمانی جامع که مراقبت های بهداشتی و پزشکی  در صورت نیاز به آن پوشش می دهد، درخواست دهید.

مدت زمان برسی درخواست ICT در اروپا چقدر است؟

تمام برنامه های کاربردی ICT باید ظرف 90 روز در اروپا برسی شوند.