اقامت سرمایه گذاری

فهرست مطالب

اقامت سرمایه گذاری

 سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا

افراد ثروتمند می توانند در چندین کشور اتحادیه اروپا موقعیت کسب کنند. در بیشتر موارد، ما در مورد اجازه اقامت و کمتر در مورد شهروندی صحبت می کنیم. خرید گذرنامه امکان پذیر نخواهد بود زیرا ایالت ها شرایط سختگیرانه ای برای متقاضیان دارند و روند دریافت وضعیت ماه ها طول می کشد.

اجازه اقامت در اروپا با سرمایه گذاری: نحوه دریافت و هزینه آن چقدر است

اجازه اقامت در اروپا با سرمایه گذاری: نحوه دریافت و هزینه آن چقدر است

نحوه اخذ اقامت اروپا
بسته به برنامه، متقاضی دارای تعدادی از شرایط سرمایه گذاری است. از جمله آنها ممکن است:

کمک غیر قابل استرداد به یک صندوق دولتی؛
خرید یا اجاره طولانی مدت املاک و مستغلات؛
خرید سهام یا اوراق قرضه دولتی
در تعدادی از کشورها، دولت برای چندین سال ضامن بازگشت وجوه می شود. با توجه به اینکه اقتصاد کشورهای اتحادیه اروپا باثبات است، سرمایه گذار تضمین قابل توجهی برای بازگشت پول سرمایه گذاری شده دریافت می کند.

آیا می توان فوراً تابعیت اتحادیه اروپا را از طریق سرمایه گذاری دریافت کرد؟

آیا می توان فوراً تابعیت اتحادیه اروپا را از طریق سرمایه گذاری دریافت کرد؟

اخذ تابعیت فوراً غیرممکن است. ما توضیح خواهیم داد که مراحل قبل از شهروندی چیست.

اجازه اقامت اولین قدم برای اخذ شهروندی است. بسیاری از کشورها فقط برای سرمایه گذاری اجازه اقامت ارائه می دهند. اینها شامل پرتغال، یونان، اسپانیا است.

7 کشور برای اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

7 کشور برای اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

پس از اجازه اقامت، سرمایه گذار می تواند تابعیت خود را از طریق تابعیت دریافت کند. برای این کار باید پنج تا ده سال در این کشور زندگی کنید.

شهروندی برای خدمات استثنایی با سرمایه گذاری مستقیم در مالتا در دسترس است. این نیز تابعیت از طریق تابعیت است. سرمایه گذار اجازه اقامت و پس از یک یا سه سال تابعیت دریافت می کند.

سرمایه گذاران همچنین می توانند تابعیت بلغارستان را دریافت کنند. در ابتدای سال 2021، این برنامه به روز شد: متقاضیان تقریباً یک میلیون یورو کمک می کنند، اقامت دائم و سپس شهروندی پس از پنج سال اقامت دریافت می کنند.

محاسبه هزینه فردی مجوز اقامت در مالتا
محاسبه هزینه را دریافت کنید

شهروندی اتحادیه اروپا از طریق سرمایه گذاری: مقدار پول برای به دست آوردن آن
پاسپورت هر کشور اتحادیه اروپا نسبتاً گران است و چندین سال طول می کشد تا یک وضعیت به دست آید. در برخی از کشورها، برای شهروند شدن باید به طور دائم در آنجا زندگی کنید. بنابراین، آسان ترین کشوری برای اخذ تابعیت در اروپا وجود ندارد.

هزینه و زمان اخذ شهروندی اتحادیه اروپا

هزینه و زمان اخذ شهروندی اتحادیه اروپا
وضعیت
مبلغ سرمایه گذاری
زمان گرفتن پاسپورت
شرایط زندگی در یک کشور
تابعیت مالتا
690000 یورو +
14 تا 36 ماه، شامل 1 یا 3 سال اقامت
14-36 ماه
تابعیت بلغارستان
BGN 2,000,000+
حدود 1000000 یورو
6 ماه برای ثبت اقامت دائم، سپس 5 سال در وضعیت اقامت
هیچ یک
اقامت دائم مالت
112000 یورو +
5 تا 6 ماه برای ثبت اقامت دائم و 5 سال در وضعیت اقامت دائم
اگر اقامت دائم کافی باشد، وجود ندارد.
1 سال اقامت بدون وقفه قبل از اخذ تابعیت، قبل از آن – اقامت 4 سال از 5 سال
اجازه اقامت در پرتغال
+250000 یورو
4 تا 6 ماه برای دریافت مجوز اقامت، سپس 5 سال در وضعیت اقامت قبل از درخواست شهروندی
7 روز در سال
اجازه اقامت در یونان
+250000 یورو
3-6 ماه برای دریافت اجازه اقامت، سپس 7 سال در وضعیت اقامت
هیچ، اگر اجازه اقامت کافی باشد.
حداقل 183 روز در سال برای اخذ تابعیت
اجازه اقامت در اسپانیا
500000 یورو +
2 تا 3 ماه برای دریافت مجوز اقامت، سپس 5 سال در وضعیت اقامت و 5 سال با اقامت دائم
7 روز در سال برای حفظ مجوز اقامت؛
حداقل 183 روز در سال برای اخذ اقامت دائم و شهروندی
اگر به جای خرید شهروندی اتحادیه اروپا نیاز به دریافت شهروندی ارزان‌تر از طریق سرمایه‌گذاری دارید، پیشنهاد می‌کنیم گزینه‌های دیگری را در خارج از اتحادیه اروپا در نظر بگیرید. به عنوان مثال، برنامه های دریای کارائیب عبارتند از: سنت کیتس و نویس، آنتیگوا و باربودا، گرانادا، سنت لوسیا، دومینیکا.

تابعیت کارائیب به شما امکان می دهد بدون ویزا از منطقه شینگن و بریتانیا بازدید کنید. این یک جایگزین برای شهروندی اروپایی از طریق سرمایه گذاری است.

تابعیت مونته نگرو نیز می تواند به عنوان یک جایگزین در نظر گرفته شود. این کشور اولین متقاضی پیوستن به اتحادیه اروپا در سال 2025 است. امروزه سرمایه گذاران با پاسپورت این کشور می توانند از قبل بدون ویزا از طریق منطقه شنگن سفر کنند.

سرمایه گذاری تحت برنامه شهروندی مونته نگرو از 450000 یورو شروع می شود. حدود شش ماه طول می کشد تا این وضعیت را دریافت کنید.

برنامه شهروندی مونته‌نگرو تا 31 دسامبر 2022 ادامه دارد. تا آن زمان، سرمایه‌گذاران هنوز فرصت دارند پاسپورت دریافت کنند، به عنوان مثال. از طریق خرید آپارتمان در هتل پنج ستاره کروزر.

اتحادیه اروپا ج

شهروندی با سرمایه گذاری: برنامه شهروندی مونته نگرو

پتروواک، مونته نگرو این کشور در لیست پیوستن به اتحادیه اروپا قرار دارد. وقتی این اتفاق بیفتد، شهروندان مونته نگرو حق زندگی در هر کشور منطقه را خواهند داشت
شهروندی در اروپا از طریق سرمایه گذاری: دام
هزینه مشارکت برای اعضای خانواده همراه با سرمایه گذار، بستگان وی می توانند تابعیت اروپایی از جمله همسر، فرزندان و والدین را دریافت کنند. هر کشور شرایط خاص خود را دارد مانند محدودیت سنی برای فرزندان و والدین با وابستگی کامل مالی به سرمایه گذار.

در برخی از کشورها، شما باید برای وضعیت اعضای خانواده هزینه اضافی بپردازید. به عنوان مثال، سرمایه گذاری اضافی برای اخذ شهروندی مالتا 50000 یورو برای هر یک از بستگان است.

هزینه های اضافی. متقاضی علاوه بر سرمایه گذاری، عوارض، هزینه ها، مالیات و خدمات حقوقی را نیز پرداخت می کند. این مبلغ به کشور، وضعیت انتخابی، گزینه ها و ترکیب خانواده بستگی دارد.

زندگی در کشور. مالتا و بلغارستان برای اخذ تابعیت نیازی به اقامت دائم در این کشورها ندارند. برای حفظ اجازه اقامت در پرتغال و سپس اخذ تابعیت، باید هفت روز در سال را در این کشور بگذرانید. اما شرایط سخت تری نیز وجود دارد.

برای دریافت پاسپورت باید به طور دائم در یونان و اسپانیا زندگی کنید اما بیش از شش ماه نمی توانید کشور را ترک کنید. همین قانون برای کسانی که اقامت دائم مالتا را دریافت کرده اند و می خواهند شهروند شوند نیز صدق می کند. برای حفظ وضعیت اقامت، نیازی به زندگی دائمی در هیچ یک از این کشورها ندارید.

در برخی از کشورهای اروپایی، به عنوان مثال. یونان، یک شرط دارد: برای اخذ تابعیت، یک مقیم نمی تواند در پنج سال گذشته بیش از ده ماه کشور را ترک کند.

اخذ شهروندی پرتغال از طریق سرمایه گذاری

پورتو، پرتغال در این کشور سرمایه گذار برای دریافت پاسپورت نیازی به زندگی دائمی ندارد. کافی است مقیم شوید و هفت روز سال را در پرتغال بگذرانید و بعد از پنج سال درخواست شهروندی بدهید
ممنوعیت تابعیت دوم برخی کشورها تابعیت دوم را مجاز نمی دانند. به عنوان مثال، برای دریافت پاسپورت اسپانیایی، باید تابعیت کشور دیگری را ترک کنید.

در مالتا، پرتغال و یونان می توانید شهروندی دوم را دریافت کنید زیرا مجبور نیستید شهروندی اول را رها کنید.

Immigrant Invest یک نماینده مجاز مجوز اقامت و برنامه های اقامت دائم در اتحادیه اروپا است. ما همچنین به دریافت شهروندی مالتا برای شایستگی استثنایی کمک می کنیم.

وکلای ما در هر مرحله در مسیر اقامت و شهروندی در اتحادیه اروپا یک فرد را همراهی می کنند و پس از اخذ این وضعیت کمک می کنند. اولین قدم انتخاب برنامه مناسب است. برای انتخاب وضعیت برای وظایف و بودجه خود، برای مشاوره ثبت نام کنید.