ویزای جست و جو کار

فهرست مطالب

جست و جو کار

ویزای جست و جوی کار

ویزای جست و جو کار یا ویزای جاب سیکر ویزایی که برای یک متخصص صادر میشود تا با آن بتواند به کشور مقصد سفر کرده و برای خود کاری در آنجا پیدا کند. در اینجا یکی از مهمترین ویزاهای جاب سیکر برای کشور المان را بررسی می کنیم. برای مشاوره در مورد انواع دیگر ویزاهای جاب سیکر و اطلاع از اخرین شرایط توصیه مینماییم یک مشاوره تخصصی در رابین برای خود رزرو نمایید.

ویزای جستجوی کار آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان

راهنمای ویزا » اروپا » ویزای آلمان » ویزای اقامت طولانی » ویزای جستجوی کار از طریق این ویزا، اتباع خارجی می توانند به آلمان بیایند، در مصاحبه شرکت کنند و کار پیدا کنند.
کمبود کارگران ماهر در بسیاری از بخش‌ها و حرفه‌ها در آلمان، به‌ویژه در بخش‌های مهندسی، تولید و فناوری اطلاعات، و همچنین متخصصان بهداشت، دولت فدرال را به تلاش برای یافتن راه‌حل‌های دیگر برای پر کردن شکاف‌های نیروی کار واداشته است.

ویزای جستجوی کار آلمان یک ویزای اقامت طولانی مدت ملی آلمان است که در آگوست 2012 ایجاد شد. ایده اصلی این است که کارشناسان واجد شرایط بیشتری را از خارج جذب کنید تا برای شرکت در مصاحبه ها و یافتن شغل به آلمان بیایند. با این حال، جویندگان کار مجاز به کار در آلمان تحت این نوع ویزا نیستند.

آیا باید برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کنم؟

آیا باید برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کنم؟

اگر تبعه یکی از کشورهای زیر هستید، نیازی به درخواست ویزای جستجوی کار ندارید:

کشورهای اتحادیه اروپا / EEA
استرالیا.*
کانادا.*
اسرائيل.*
ژاپن.*
جمهوری کره*
نیوزلند.*
ایالات متحده آمریکا.*
*باید پس از ورود خود به برلین، مستقیماً در اداره مهاجرت، برای اجازه اقامت موقت اقدام کنید.

اتباع سایر کشورها ابتدا باید ویزای جستجوی کار را دریافت کنند تا بتوانند وارد آلمان شوند و به دنبال کار باشند.

شرایط دریافت ویزا جاب سیکر المان

شرایط دریافت ویزا جاب سیکر المان

متقاضی همچنین برای واجد شرایط بودن برای درخواست ویزای جستجوی کار آلمان باید چندین معیار را داشته باشد که عبارتند از:

داشتن مدرک لیسانس یا فوق لیسانس از دانشگاه های آلمان یا مدرک خارجی معادل آن.
دارای تجربه مرتبط (حداقل 5 سال) در زمینه مورد علاقه/تحصیل مرتبط خود باشید.
برای کل اقامت خود در آلمان یا تا زمانی که مجوز کار خود را دریافت کنید، مدرکی مبنی بر بیمه مسافرتی یا پزشکی ارائه دهید.
ثابت کنید که بودجه کافی برای پوشش کل اقامت خود در آلمان دارید.
علاوه بر این، به شدت توصیه می شود که توانایی زبان آلمانی را داشته باشید. اگرچه تسلط به زبان انگلیسی برای واجد شرایط بودن برای ویزا کافی است، اما اگر حداقل آلمانی پایه را بلد باشید برای شما بهتر است.

شرایط ویزای جستجوی کار آلمان

شرایط ویزای جستجوی کار آلمان

اول از همه، لیستی از تمام مدارک مورد نیاز را دریافت کنید. مدارک ویزای جستجوی کار آلمان به شرح زیر است:

فرم درخواست ویزای طولانی مدت آلمان که به درستی تکمیل شده است.
پاسپورت معتبر شما
سه عکس به سبک پاسپورت. عکس ها باید یکسان و با کیفیت باشند.
مدرک اقامت در آلمان در طول دوره جستجوی کار شما.
گواهی بیمه درمانی خریداری شده برای کارگران خارجی در آلمان.
پاکت نامه. هدف از بازدید خود، نحوه برنامه ریزی برای یافتن شغل و برنامه های شغلی جایگزین خود را در صورتی که نمی توانید شغلی پیدا کنید، توضیح دهید.
اثبات صلاحیت علمی. مدرک تحصیلی شما یا هر مدرک دیگری که نشان دهنده صلاحیت علمی از یک دانشگاه آلمانی یا غیر آلمانی باشد. هر گونه گواهی از تجربیات کار قبلی را نیز ضمیمه کنید.
رزومه (CV).
اثبات منابع مالی این می تواند یکی از موارد زیر باشد:
صورت حساب بانک،
نامه حمایت از شخص دیگر، ترکیبی از هر دو،
یا یک حساب بانکی مسدود شده
توجه داشته باشید که کلیه مدارک باید به زبان آلمانی یا انگلیسی یا همراه با ترجمه به آلمانی توسط مترجمی که توسط سفارت به رسمیت شناخته شده باشد ارائه شود. کلیه اسناد رسمی باید به صورت ترجمه شده، تایید شده و قانونی ارائه شود. بسته به سفارت یا کنسولگری در کشور شما ممکن است مدارک اضافی بخواهند. اگر از الزامات تعیین شده توسط مقامات آلمانی پیروی نکنید، ممکن است درخواست ویزای شما رد شود!

به خاطر داشته باشید که بسته به کشور محل اقامت شما ممکن است از شما مدارک اضافی یا کمتری بخواهند. مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید و هر اصل را دو بار کپی کنید. همچنین، شما ملزم به تحویل مدارک در طول مصاحبه خود در مرکز تعیین وقت در کشور محل اقامت خود (سفارت یا کنسولگری) هستید.

مراحل درخواست ویزای جستجوی کار آلمان

مراحل درخواست ویزای جستجوی کار آلمان

روند درخواست ویزای جستجوی کار آلمان بسیار شبیه به مراحل درخواست سایر انواع ویزای آلمان است. برای درخواست ویزای جستجوی کار آلمان، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

فرم درخواست ویزای جستجوی کار آلمان را تکمیل کنید.
قرار گذاشتن.
مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.
در مصاحبه شرکت کنید
هزینه ها را پرداخت کنید.
فرم درخواست ویزای جستجوی کار آلمان را تکمیل کنید
فرم درخواست را به صورت آنلاین با دقت و به درستی تکمیل کنید، دو بار پرینت بگیرید و در پایان آن را امضا کنید.

مصاحبه جاب سیکر آلمان

مصاحبه جاب سیکر آلمان

مصاحبه ای را از طریق وب سایت نمایندگی آلمان در کشور خود تعیین کنید و مطمئن شوید که تمام مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده اید، در غیر این صورت ممکن است درخواست رد شود.

برای دریافت وقت سفارت می توانید از خدمات رابین استفاده نمایید.

پس از ورود به آلمان با ویزای جستجوی کار

پس از ورود به آلمان با ویزای جستجوی کار

دارندگان ویزای جستجوی کار آلمان می توانند تا شش ماه در آلمان بمانند تا شغلی در رشته خود پیدا کنند. پس از یافتن شغل، باید آن را به مجوز اقامت کاری تبدیل کنند. وقتی شغلی پیدا کردید دو احتمال دارید:

شما می توانید برای کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهید، یا
شما می توانید برای مجوز اقامت کاری اقدام کنید
درخواست برای کارت آبی اتحادیه اروپا
برای اینکه بتوانید کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت کنید، باید حداقل 44800 یورو دستمزد ناخالص سالانه داشته باشید. اگر شما یک متخصص در زمینه ریاضیات، فناوری اطلاعات، علوم زیستی یا مهندسی هستید، دستمزد ناخالص سالانه باید حداقل 34944 یورو باشد.

پس از تنها 33 ماه با کارت آبی اتحادیه اروپا، می توانید اجازه اقامت دائم آلمان را دریافت کنید. در صورتی که ثابت کنید توانایی زبان آلمانی خود در سطح B1 است، پس از 21 ماه می توانید اجازه اقامت دائم را دریافت کنید.

اخذ ویزای کار آلمان

اخذ ویزای کار آلمان

طبق ویزای کار آلمان، در بیشتر موارد، کارفرما از آن حمایت می کند، اما در غیر این صورت، باید خودتان این کار را انجام دهید. با ویزای کار می توانید پس از 5 سال اقامت دائم آلمان را دریافت کنید.

با استفاده از این ویزا می توانید خانواده خود را از طریق ویزای اتحاد خانواده همراه خود بیاورید. برای انجام این کار، شما و اعضای خانواده باید شرایط لازم برای این نوع ویزا را داشته باشید.

پس از ورود به آلمان با ویزای جستجوی کار

پس از ورود به آلمان با ویزای جستجوی کار

با در دست داشتن ویزای جستجوی کار آلمان، می توانید بلافاصله به این کشور سفر کنید. با این حال، یک بار اینجا، باید دو کار دیگر را تکمیل کنید، که عبارتند از:

آدرس خود را در دفتر ثبت نام ثبت کنید. فرقی نمی کند که در یک هتل، یک مکان اجاره ای، یا در برخی از اقوام یا دوستان اقامت کنید. همیشه باید آدرس خود را در آلمان ثبت کنید. بنابراین، در عرض دو هفته پس از ورود به آلمان، باید آدرس خود را ثبت کنید. نزدیکترین دفتر ثبت نام را پیدا کنید و با پاسپورت، ویزا و مدارک مربوط به آدرس محل اقامت خود به آنجا بروید.
اجازه اقامت موقت آلمان خود را دریافت کنید. پس از ثبت آدرس، می توانید برای یک فرد جویای کار درخواست اجازه اقامت بدهید. برای درخواست باید یک قرار ملاقات با مقامات مهاجرتی نزدیک محل خود بگیرید. در روز قرار ملاقات، در مصاحبه ای شرکت خواهید کرد که در طی آن مدارک مربوط به درخواست خود را ارسال خواهید کرد.