ویزا و وقت سفارت نروژ

فهرست مطالب

توریستی نروژ

ویزا و وقت سفارت نروژ

انواع ویزای نروژ 

انواع اصلی ویزاهای نروژ عبارتند از: 

ویزای شینگن نروژ (ویزای توریستی). اگر می خواهید تنها برای مدت کوتاهی (کمتر از 90 روز) در نروژ بمانید، باید برای این نوع ویزا اقدام کنید. به عنوان مثال، اگر برای گردشگری، تجاری یا دیدارهای کوتاه خانوادگی سفر می کنید، این ویزا را دریافت خواهید کرد. 

ویزای کار نروژ. این یک ویزای بلند مدت است. اگر در یک شرکت نروژی استخدام شده اید، باید برای این ویزا اقدام کنید. 

ویزای دانشجویی نروژ. این یک ویزای بلند مدت است که برای دانشجویان بین المللی صادر می شود که می خواهند تحصیلات خود را در یک موسسه آموزشی نروژی دنبال کنند. 

ویزای خانوادگی نروژ. این یک ویزای بلند مدت است که برای اعضای خانواده شهروندان یا مقیم نروژ صادر می شود. ویزای عشایر دیجیتال نروژ. این یک ویزای بلند مدت است که برای فریلنسرهایی صادر می شود که می خواهند از راه دور در حالی که در سوالبارد زندگی می کنند کار کنند. 

ویزای شینگن نروژ چیست؟ 

ویزای شینگن نروژ چیست؟ 

نروژ بخشی از منطقه شینگن است. این بدان معنی است که اگر می خواهید به عنوان یک توریست یا برای اهداف کوتاه مدت دیگری (تجاری، بازدید خانوادگی) از نروژ دیدن کنید، باید برای ویزای شینگن نروژ اقدام کنید. به عبارت دیگر ویزای شینگن نروژ همان ویزای توریستی نروژ است.

اگر ویزای نروژ دریافت می کنید، می توانید از سایرکشورهایی که در توافقنامه شینگن نیز گنجانده شده اند، مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و غیره. 

شرایط ویزای نروژ

شرایط ویزای نروژ 

مدارکی که باید برای درخواست ویزای نروژ خود ارسال کنید عبارتند از: 

پاسپورت شما. باید حداقل سه ماه دیگر پس از تاریخی که قصد بازگشت از نروژ را دارید معتبر باشد و حداقل دو صفحه ویزا خالی داشته باشید. 

کپی از صفحات استفاده شده در پاسپورت و ویزای قبلی شما. 

تصاویر در اندازه پاسپورت تصاویر باید مطابق با شرایط عکس ویزای شینگن باشند. Cover Letter که پس از درخواست آنلاین به صورت PDF در ایمیل خود دریافت می کنید. 

شناسنامه شما و (در صورت وجود) گواهی ازدواج/گواهی خانواده مشترک. مدرک اقامت در نروژ 

مدرک بیمه درمانی مسافرتی که شرایط بیمه ویزای شینگن را برآوردهمی کند. باید حداقل 30000 یورو هزینه های پزشکی و بازگشت را پوشش دهد و باید در کل منطقه شنگن برای کل مدت سفر شما معتبر باشد. گواهی رزرو بلیط هواپیما. نحوه دریافت بلیط ساختگی برای درخواست ویزا را بیابید. 

اگر شاغل هستید: 

مدرک اشتغال، مانند قرارداد کار یا گواهی ثبت کسب و کار (اگر صاحب کسب و کار هستید). مرخصی از کار، صادر شده از کارفرمای شما. 

صورتحساب بانکی سه ماه گذشته 

اگر دانشجو هستید: گواهی از دانشگاه یا مدرسه. 

اگر بازنشسته هستید: گواهی بازنشستگی شما. 

برای خردسالان: 

شناسنامه خردسال 

کپی پاسپورت والدین یا سرپرست قانونی

رضایت نامه امضا شده از والدین یا قیم قانونی 

اگر برای ملاقات با یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود به نروژ سفر می کنید: 

اصل “فرم تضمینی برای بازدید” که باید مهر آن باشد. مقامات نروژی 

نامه دعوت از یکی از اعضای خانواده یا دوست شما. 

اگر برای مقاصد تجاری سفر می کنید: 

دعوت نامه از شرکت نروژی. در نامه باید مدت و هدف سفر شما و همچنین شماره سازمان شرکت ذکر شود. 

نامه ای از شرکت شما در کشورتان که در آن مدت و دلیل سفر شما و همچنین روابط تجاری بین دو شرکت ذکر شده است. 

ثبت کسب و کار 

شرکت ها صورتحساب های بانکی 

شرکت ها اظهارنامه مالیاتی شرکت ها برای سال مالیاتی قبلی 

دستورالعمل های سند: 

تمام اسناد باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند، اگر قبلاً ترجمه نشده باشند، توسط مترجم معتبر. اسناد مدنی، مانند شناسنامه، باید با مهر آپوستیل قانونی شوند. 

بسته به هدف خاص سفر یا ملیت شما ممکن است مدارک اضافی مورد نیاز باشد. چه زمانی درخواست ویزای نروژ را ارسال کنیم؟ 

شما باید حداقل دو هفته قبل از قصد سفر، درخواست خود را برای ویزای نروژ ارسال کنید. این آخرین زمانی است که سفارت درخواست شما را می پذیرد، بنابراین ترجیحاً باید بیش از دو هفته به خود فرصت دهید. 

اولین زمانی که می توانید برای ویزا درخواست دهید سه ماه قبل از قصد سفر است.

مراحل درخواست ویزای نروژ 

مراحل درخواست ویزای نروژ 

برای درخواست ویزای نروژ ، ابتدا باید یک درخواست آنلاین را تکمیل کنید و سپس با نزدیکترین سفارت یا کنسولگری نروژ تماس بگیرید. فرآیند درخواست به شرح زیر است: 

  1.  فرم درخواست ویزای نروژ را برای نوع ویزای مورد نظر خود تکمیل کنید. 
  2. هزینه ویزا را از طریق کارت اعتباری یا نقدی (ویزا یا مسترکارت) پرداخت کنید. 
  3. شما باید ملیت یا کشوری که از آن درخواست می دهید را ذکر کنید، بنابراین روند درخواست برای مکان شما مشخص می شود. 
  4. وقت ویزای نروژ را با نزدیکترین سفارت/کنسولگری نروژ یا مرکز درخواست ویزا رزرو کنید. 6. مدارک مورد نیاز را (به شرایط ویزای نروژ در زیر مراجعه کنید) در تاریخ قرار خود ارسال کنید. 7. صبر کنید تا ویزای نروژ برسی شود. 
  5. سفارت نتیجه درخواست ویزای شما را به شما اطلاع خواهد داد. 
  6. در صورت تایید درخواست، شما آزاد هستید که در تاریخ های مشخص شده در ویزا به نروژ سفر کنید. به خاطر داشته باشید: 

اگر برای ویزای طولانی مدت (مانند کار، تحصیل، الحاق خانواده) درخواست می کنید، ممکن است تغییرات جزئی در روند درخواست ایجاد شود.

چه مدت طول می کشد تا ویزای نروژ برسی شود؟ 

چه مدت طول می کشد تا ویزای نروژ برسی شود؟ 

به طور معمول، از زمانی که مدارک را در سفارت/کنسولگری یا مرکز درخواست ویزا ارسال می کنید، حدود 15 روز طول می کشد تا در مورد درخواست ویزای نروژ خود تصمیم بگیرید. بسته به شرایط، مانند مرتب بودن همه اسناد، تعداد درخواست‌ها یا تعطیلات ملی، ممکن است بیشتر طول بکشد.

هزینه ویزا نروژ 

هزینه ویزا نروژ 

نروژ هنگام تکمیل فرم آنلاین در پورتال درخواست از طریق ویزا یا مسترکارت باید هزینه ویزای نروژ را پرداخت کنید. هزینه های ویزا عبارتند از: 

ویزای شینگن نروژ (بزرگسالان و کودکان بالای 12 سال) – 80 یورو 

ویزای شینگن نروژ (کودکان 6 تا 12 سال) – 40 یورو 

ویزای شینگن نروژ (کودکان زیر 6 سال) – ویزای شینگن نروژ رایگان 

اعتبار ویزای نروژ 

اعتبار ویزای نروژ 

ویزای نروژ برای حداکثر مدت زمان 90 روز در یک دوره شش ماهه صادر می شود. بسته به شرایط خاص، سفارت ممکن است تصمیم بگیرد که این موارد را صادر کند: 

ویزای یکبار ورود که فقط برای زمانی که قصد اقامت در نروژ را دارید (یک هفته، دو هفته و غیره) معتبر است. پس از بازگشت به خانه، نمی توانید دوباره وارد نروژ یا منطقه شینگن شوید. 

ویزای چند بار ورود اگر چنین ویزایی را دریافت کردید، به این معنی است که می توانید چندین بار طی شش ماه نروژ و منطقه شینگن را ترک کرده و دوباره وارد شوید. 

اگر می خواهید بیش از 90 روز در نروژ بمانید، باید برای ویزای ملی مانند ویزای کار یا تحصیل اقدام کنید. ویزای ملی به خودی خود نیز حدود 90 روز اعتبار دارد، اما پس از رسیدن به نروژ، برای اجازه اقامت نروژ اقدام می کنید، و سپس می توانید برای مدت طولانی در نروژ بمانید، زیرا مجوز جایگزین ویزا می شود. 

تمدید ویزای نروژ

تمدید ویزای نروژ

ممکن است بتوانید ویزای نروژ (شینگن) را تمدید کنید، به شرطی که دلیل موجهی داشته باشید. این می تواند به عنوان مثال، اگر به طور ناگهانی بیمار می شوید یا یک فاجعه طبیعی خروج شما را به تاخیر می اندازد. برای درخواست تمدید، باید با پلیس محلی وقت ملاقات بگیرید و سپس مدارک زیر را تحویل دهید: 

فرم “درخواست تمدید ویزای شینگن” که آن را پر کرده و از طریق آن پرینت بگیرید

اثبات اینکه منابع مالی کافی برای حفظ اقامت خود دارید.

اثبات بیمه مسافرتی برای مدت زمانی که می خواهید تمدید کنید. 

اثبات نیاز به تمدید ویزا – بسته به شرایط شما. 

تمدید ویزای نروژ (شینگن) برای بیش از 90 روز امکان پذیر نیست – در این صورت شما نیاز به مجوز اقامت دارید. 

ویزای ترانزیت فرودگاه نروژ 

ویزای ترانزیت فرودگاه نروژ 

اینکه آیا برای ترانزیت در فرودگاه نروژ به ویزا نیاز دارید بستگی به ملیت شما و همچنین فرودگاهی دارد که در آن ترانزیت خواهید کرد. اگر برای بازدید از نروژ نیازی به ویزا ندارید، می توانید آزادانه تردد کنید. اگر برای بازدید از نروژ نیاز به ویزا دارید، شرایط ترانزیت به شرح زیر است: 

اگر در فرودگاه اسلو ترانزیت می کنید: اگر بین ساعت 6 صبح تا 11 شب به فرودگاه برسید و منطقه ترانزیت بین المللی را ترک نکنید، نیازی به ویزای ترانزیت نیست اگر بعد از ساعت 11 شب وارد شوید، باید ویزا بگیرید. اگر در فرودگاه دیگری ترانزیت خواهید کرد: به ویزای ترانزیت نیاز دارید. 

شهروندان کشورهای زیر برای ترانزیت در نروژ نیاز به ویزا دارند، صرف نظر از اینکه از چه فرودگاهی سفر می کنند و آیا منطقه ترانزیت فرودگاه را ترک می کنند یا خیر: 

افغانستان 

بنگلادش 

جمهوری دموکراتیک کنگو 

اریتره 

اتیوپی 

غنا 

ایران 

عراق 

نیجریه

پاکستان 

ترکیه 

سومالی 

سریلانکا