ویزای طلایی اسپانیا

فهرست مطالب

ویزا طلایی اسپانیا

اسپانیا1

اقامت خرید ملک اسپانیا

ویزای طلایی اسپانیا که رسماً به عنوان ویزای سرمایه گذار اسپانیا شناخته می شود، اجازه اقامتی است که برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که سرمایه گذاری قابل توجهی در اسپانیا انجام می دهند، مانند خرید ملک، سرمایه گذاری در یک شرکت یا ایجاد فرصت های شغلی صادر می شود.

اسپانیا

چه کسانی می توانند برای ویزای طلایی اسپانیا اقدام کنند؟

شما واجد شرایط درخواست برای ویزای طلایی اسپانیا در صورت داشتن تمام شرایط زیر هستید:

شما مدرکی دارید که یکی از گزینه های سرمایه گذاری را انجام داده اید.
شما بالای 18 سال سن دارید.
بیمه درمانی معتبر در اسپانیا دریافت می کنید.
شما تمکن مالی کافی برای حفظ خود و سایر اعضای خانواده دارید.
شما سابقه کیفری ندارید

وکلا و متخصصان ویزای طلایی ما در دفتر وکالت مهاجرتی رابین  مایل به کمک و راهنمایی در کل فرآیند اخذ ویزای طلایی اسپانیا هستند.

شرکت‌ ما که در برنامه‌های ویزای طلایی تخصص دارد، کارشناسانی را در اختیار دارد که در زمینه سرمایه‌گذاری بین‌المللی املاک و مستغلات مشاوره و کمک می‌کنند. کارشناسان ما می توانند به شما اطلاع دهند که آیا برای ویزای طلایی اسپانیا (از طریق یک مشاوره مناسب) مناسب هستید یا خیر.

گزینه های سرمایه گذاری برای ویزای طلایی در اسپانیا چیست؟

اگر یکی از سرمایه گذاری های زیر را انجام دهید می توانید برای ویزای طلایی اسپانیا درخواست دهید:

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ویزای اقامت حداقل 500000 یورو برای کسب املاک (RIV)
سرمایه گذاری در سهام یک شرکت یا سپرده گذاری در یک بانک اسپانیایی حداقل 1,000,000 یورو ویزای اقامت برای سرمایه گذاران سرمایه (RIC)
سرمایه گذاری در بدهی عمومی اسپانیا ویزای اقامت حداقل 2,000,000 یورو برای سرمایه گذاران سرمایه (RIC)
همچنین می‌توانید در یک کسب‌وکار جدید سرمایه‌گذاری کنید که فرصت‌های شغلی برای شهروندان اسپانیایی ایجاد می‌کند، به نوآوری در زمینه‌های علم یا فناوری کمک می‌کند و تأثیر اجتماعی و اقتصادی قابل‌توجهی بر جای می‌گذارد.

مقدار سرمایه گذاری برای برنامه اقامت اسپانیا تا حدودی با الزامات برنامه در پرتغال متفاوت است. برای مقاسیه تفاوت سرمایه گذاری اسپانیا و پرتغال به ابن مقاله مراجعه نمایید.

 

خرید ملک اسپانیا
ویزای طلایی 

با این حال، اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ، لیختن اشتاین و سوئیس نیازی به درخواست این ویزا ندارند. اگر تابعیت یکی از آنها را دارید، می توانید بدون نیاز به این ویزا به اسپانیا مهاجرت کنید.یکی از اهداف ما در کسب سایر اقامت های اروپایی برای کسانی که شرایط اب و هوایی برای آن ها بسیار مهم میباشد استفاده از کسب اقامت راحت تر میباشد.

چه زمانی و کجا برای ویزای طلایی اسپانیا اقدام کنیم؟

شما باید پس از سرمایه گذاری مقدار مورد نیاز در اسپانیا، مراحل درخواست را آغاز کنید. شما باید متعهد به سرمایه گذاری باشید، اگرچه لزوماً نیازی به نهایی شدن ندارد. اولین زمانی که شما مجاز به درخواست هستید، سه ماه قبل از سفر مورد نظر شما به اسپانیا است.

شما می توانید برای ویزای طلایی اسپانیا از کشور محل اقامت خود، با ثبت درخواست خود در سفارت یا کنسولگری اسپانیا اقدام کنید.

اسپانیا3

مدارک  ویزای طلایی اسپانیا

این مدارکی که باید برای  درخواست خود ارسال کنید عبارتند از:

فرم درخواست ویزای اقامت طولانی اسپانیا
دو قطعه عکس پاسپورت
پاسپورت معتبر
مدرک کشور محل اقامت
اثبات سرمایه گذاری کلیه اسنادی که نوع و میزان سرمایه گذاری شما و همچنین مبدأ پول شما را اثبات می کند

ویزای اقامت برای خرید املاک و مستغلات:

گواهی حاوی اطلاعات مربوط به قلمرو و مالیات اداره ثبت اسناد و املاک که با ملک خریداری شده مطابقت دارد.
ویزای اقامت برای سرمایه گذاران سرمایه:
رونوشت صورت سرمایه گذاری در اداره ثبت سرمایه گذاری های خارجی وزارت اقتصاد و رقابت در صورت سرمایه گذاری در سهام غیر بورسی یا شرکتی.
گواهی یک واسطه مالی که در کمیسیون ملی بورس یا بانک اسپانیا در صورت سرمایه گذاری در سهام فهرست شده ثبت شده است.
گواهی موسسه مالی یا بانک اسپانیا، در صورتی که سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی انجام شده باشد.
در مورد سرمایه گذاری سپرده بانکی گواهی موسسه مالی
سو پیشینه
ثابت کنید که بودجه اقتصادی کافی برای حمایت از خود و افراد تحت تکفل خود در هنگام اقامت در اسپانیا دارید.
بیمه پزشکی از یک ارائه دهنده مجاز اسپانیایی خریداری شده است.
یک گواهی پزشکی که تأیید می کند شما هر گونه بیماری دارید که سلامت عمومی را به خطر می اندازد.

ویزا طلایی اسپانیا

چگونه برای ویزای طلایی اسپانیا اقدام کنیم؟

برای درخواست ویزای طلایی اسپانیا باید مراحل زیر را طی کنید:

یکی از گزینه های سرمایه گذاری واجد شرایط را انتخاب کنید. ممکن است لازم باشد در این مدت با ویزای معمولی اسپانیا به اسپانیا سفر کنید تا سرمایه گذاری خود را نهایی کنید.
برای ویزای طلایی اقدام کنید. شما باید ظرف سه ماه پس از سرمایه گذاری درخواست خود را در نزدیکترین سفارت اسپانیا تسلیم کنید.
اجازه اقامت خود را دریافت کنید. پس از دریافت ویزای طلایی اسپانیا، باید به اسپانیا سفر کنید و آن را به اقامت تبدیل کنید و اطلاعات بیومتریک خود را ارسال کنید.

مزایای ویزای طلایی اسپانیا

برخی از مزایایی که از ویزای طلایی اسپانیا حاصل می شود عبارتند از:

شما و اعضای خانواده تان اجازه اقامت دریافت خواهید کرد که به شما امکان می دهد در اسپانیا زندگی کنید
شما و اعضای خانواده تان می توانید تا 90 روز در یک دوره 180 روزه بدون ویزا به تمام کشورهای منطقه شینگن سفر کنید
برای تمدید ویزای طلایی نیازی به اقامت در اسپانیا نیست.
اگر در اسپانیا زندگی می کنید، پس از پنج سال واجد شرایط اقامت دائم می شوید
پس از ده سال اقامت می توانید برای شهروندی اسپانیا اقدام کنید
شما و اعضای خانواده تان می توانید از سیستم بهداشت و آموزش اسپانیا استفاده کنید.

اقامت با خانواده در اسپانیا

آیا می توانم اعضای خانواده را با خود بیاورم؟

می توانید اعضای خانواده زیر را نیز در برنامه خود بگنجانید:

همسر شما
فرزندان شما (زیر 18 سال) و همچنین هر فرزند بالغی که وابسته هستند.
والدین سالمند وابسته

اسپانیا4

چه مدت می توانم با ویزای طلایی در اسپانیا بمانم؟

ویزای طلایی اسپانیا در ابتدا یک سال اعتبار دارد. سپس، می توانید برای تبدیل ویزای خود به اجازه اقامت برای سرمایه گذاران و دریافت مجوز اقامت معتبر دو ساله اقدام کنید.

برای چه مدت اجازه اقامت اعطا می شود؟

مجوز اقامتی که از طریق سرمایه گذاری دریافت می کنید دو سال اعتبار دارد. سپس تا زمانی که سرمایه گذاری را حفظ کرده اید، می توانید آن را به طور نامحدود هر دو سال یکبار تمدید کنید (به عبارت دیگر، تا زمانی که هنوز مالک ملکی هستید که خریداری کرده اید).

اگر واقعا تصمیم به زندگی در اسپانیا دارید، پس از پنج سال زندگی در اسپانیا با مجوز اقامت دو ساله، می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

اسپانیا5 1

مجوز اقامت ویزای طلایی اسپانیا برای چه مدت اعطا می شود؟

مجوز اقامتی که از طریق ویزای طلایی دریافت می کنید دو سال اعتبار دارد. سپس تا زمانی که سرمایه گذاری را حفظ کرده اید، می توانید آن را به طور نامحدود هر دو سال یکبار تمدید کنید (به عبارت دیگر، تا زمانی که هنوز مالک ملکی هستید که خریداری کرده اید).

اسپانیا6

 

 

برای تمدید مجوز اقامت چه مدت باید در اسپانیا بمانم؟

برای تمدید مجوز اقامت ویزای طلایی نیازی به اقامت نیست. تنها زمانی باید به اسپانیا سفر کنید که نیاز به درخواست تمدید داشته باشید.

با این حال، اگر قصد دارید برای اقامت دائم درخواست دهید، باید حداقل پنج سال بدون وقفه (حداقل شش ماه از سال) در اسپانیا زندگی کنید. اگر قصد دارید برای شهروندی اسپانیا درخواست دهید، باید حداقل ده سال در اسپانیا زندگی کنید.

آیا می توانم مجوز اقامت را از دست بدهم؟

بله، اگر نتوانید ثابت کنید که سرمایه گذاری خود را در اسپانیا حفظ کرده اید، اجازه اقامت ویزای طلایی خود را از دست خواهید داد. به عنوان مثال، اگر ملک خود را بفروشید یا سرمایه خود را نقد کنید.

اسپانیا7

اقامت اسپانیا از طریق املاک (خرید خانه)

رایج ترین راه سرمایه گذاری برای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک به ارزش حداقل 500000 یورو است. این می تواند یک واحد یا چند واحد باشد که به نیم میلیون یورو می رسد.

شما باید ثابت کنید که مالکیت ملک/املاک را از طریق گواهی صادر شده توسط اداره ثبت زمین اسپانیا که مبلغ خرید را بیان می کند، به دست آورده اید.

اخذ اقامت دائم اسپانیا

زمانی که مجوز اقامت اولیه شما به پایان می رسد، می توانید برای تمدید آن اقدام کنید. شما می توانید 5 سال دیگر در اسپانیا بگذرانید و تا زمانی که شرایط اولیه را داشته باشید، می توانید بی پایان برای تمدید اجازه اقامت خود اقدام کنید.

شهروندی اسپانیا

اخذ شهروندی اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

ویزای طلایی اسپانیا بیش از هر ویزا دیگری منجر به شهروندی اسپانیا می شود، به همین دلیل است که این برنامه به عنوان شهروندی اسپانیا از طریق سرمایه گذاری نیز شناخته می شود. شما می توانید پس از 10 سال اقامت در اسپانیا با ویزای طلایی پاسپورت اسپانیایی دریافت کنید.

با توجه به اینکه موارد زیر را دارید:

در طی 10 سال حداقل 183 روز در سال در اسپانیا اقامت داشته اید.
شما حداقل در سطوح پایه اسپانیایی صحبت می کنید.
شما درک اولیه ای از تاریخ و فرهنگ اسپانیا دارید.
در اسپانیا هیچ محکومیت کیفری یا بدهی ندارید.

آیا اتباع مستعمرات سابق اسپانیا سریعتر تابعیت می گیرند؟

بله، اگر از یک مستعمره اسپانیایی سابق (یکی از کشورهای زیر) هستید، می توانید شهروندی اسپانیا را در کمتر از دو سال اقامت در مقابل ده سال دریافت کنید:

آرژانتین
بولیوی
شیلی
کلمبیا
کاستاریکا
کوبا
جمهوری دومینیکن
اکوادور
السالوادور
گواتمالا
هندوراس
مکزیک
پاناما
پاراگوئه
پرو
فیلیپین
ونزوئلا
اگر از یکی از کشورهای فوق الذکر هستید و ویزای طلایی دریافت می کنید، می توانید ظرف دو سال شهروند اسپانیا شوید، مشروط بر اینکه در این مدت حداقل هشت بار به اسپانیا سفر کرده باشید.

آیا می توانم از وام مسکن برای دریافت ویزای طلایی اسپانیا استفاده کنم؟

خیر، اگر از وام مسکن برای پرداخت ملک در اسپانیا استفاده کنید، حداقل برای حداقل نیاز، واجد شرایط دریافت ویزای طلایی نخواهید بود. شما باید حداقل 500000 یورو را به طور کامل از بودجه خود پرداخت کنید، اما برای هر چیزی که بیش از این مبلغ باشد، ممکن است بتوانید از وام مسکن یا تامین مالی استفاده کنید.

اسپانیا9

 

آیا می توانم با ویزای طلایی اسپانیا به اروپا سفر کنم؟

بله، ویزای طلایی اسپانیا به شما و اعضای خانواده‌تان اجازه می‌دهد تا حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه بدون ویزا از طریق منطقه شینگن سفر کنید. با این حال، کشورهای غیر شنگن در اروپا شرایط ویزای خاص خود را دارند، بنابراین سفر رایگان همیشه تضمین نمی شود.

آیا برای اسپانیا به بیمه درمانی نیاز دارم؟

بله، برای اخذ بیمه درمانی از الزامات فرآیند درخواست ویزای طلایی است. شما و اعضای خانواده تان باید بیمه درمانی معتبر داشته باشید حتی اگر اصلاً قصد زندگی در اسپانیا را ندارید.

چه نوع بیمه درمانی باید در اسپانیا داشته باشم؟

ساکنان اسپانیا واجد شرایط بیمه سلامت عمومی هستند. با این حال، برای استفاده از سیستم بهداشت عمومی اسپانیا، مهاجران باید در اسپانیا استخدام شده و مالیات بپردازند، زیرا از پول مالیات دهندگان تامین می شود.

اگر ویزای طلایی دارید و قصد زندگی در اسپانیا را ندارید، باید از طریق شرکتی که اجازه فعالیت در اسپانیا را دارد، بیمه درمانی خصوصی بگیرید. اگر در کشور زندگی می کنید و مالیات می پردازید، پس شما و اعضای خانواده تان می توانید از سیستم بهداشتی آن استفاده کنید.

اسپانیا8

مالیات خرید ملک اسپانیا

اگر اقامت تمام وقت اسپانیا را ندارید، نیازی به پرداخت مالیات بر درآمد ندارید. شما تنها در صورتی مقیم محسوب می شوید که بیش از نیمی از سال (بیش از 183 روز) در آنجا زندگی کنید.

با این حال، صرف نظر از وضعیت اقامت خود، اگر ملکی در اسپانیا خریداری کرده اید، همچنان باید مالیات های مربوطه مانند مالیات بر درآمد شهرداری و اجاره را بپردازید.

اگر مقیم تمام وقت نیستید، باید 24.75 درصد از درآمد اجاره یا هر درآمد دیگری را که در اسپانیا به دست می آورید مالیات بپردازید.