ویزای کارافرینی اسپانیا

فهرست مطالب

ویزای کارافرینی اسپانیا

اسپانیا12

ویزای کارآفرینی اسپانیا چیست؟

ویزای کارآفرینی اسپانیا یک ویزای طولانی مدت است که به دارنده آن امکان می‌دهد بیش از سه ماه در اسپانیا بماند و به فعالیت‌های مالی و تجاری بپردازند. هدف این ویزا کارآفرینان متخصصان بسیار ماهر محققین و کسانی است که عملیات تجاری بین شرکتی را انجام می دهند.

ویزای کارآفرینی اسپانیا به دارنده آن اجازه می دهد در زمینه تخصص خود در اسپانیا زندگی و کار کنند. این کشور از متقاضیان در حرفه ها یا ایده های استارتاپی در راستای منافع عمومی اقتصاد اسپانیا حمایت می کند.

اسپانیا11 1

انواع ویزای کارآفرینی اسپانیا

با توجه به شغل خود و دلیل درخواست ویزای کارآفرینی اسپانیا، می توانید برای یکی از موارد زیر اقدام کنید:

ویزا برای کارآفرینان و فعالیت های تجاری (REM). این ویزا برای سرمایه گذارانی است که دارای یک طرح تجاری مشخص هستند که به نفع اقتصادی عمومی اسپانیا است. سرمایه گذاری قابل توجهی مورد نیاز است.
ویزا برای افراد حرفه ای با مهارت بالا (TAC). این ویزا برای خارجی های بسیار ماهر است که پیشنهاد شغلی در اسپانیا دارند
مدیریت،کارکنان بسیار ماهر در مشاغل / شرکت های بزرگ

این ویزا برای فارغ التحصیلان و فارغ التحصیلان از دانشگاه ها و مدارس معتبر تجاری صادر می شود.

ویزا برای انتقال درون شرکتی (TTI). این ویزا برای مدیران و سایر اشخاصی است که در سمت های بالا در یک شرکت خارج از اسپانیا قرار دارند و شرکت آنها می خواهد آنها را به شعبه/دفتر اصلی خود در اسپانیا منتقل کند.
ویزای اقامت برای آموزش یا تحقیق (RIN). این ویزا برای خارجیانی است که می خواهند در آموزش، تحقیق، توسعه یا نوآوری در یک موسسه دولتی یا خصوصی در اسپانیا شرکت کنند.
ویزا برای اعضای خانواده (RFI). این ویزا برای اعضای خانواده افرادی است که دارای هر یک از انواع ویزای کارآفرینی ذکر شده در بالا هستند.

اسپانیا10

چگونه برای ویزای کارآفرینی اسپانیا اقدام کنیم؟

مراحل درخواست ویزای کارآفرینی اسپانیا  بسیار تخصصی میباشد. با این حال، برای این نوع ویزاها، یک اشتباه کوچک می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. از آنجایی که فرآیندها، اگرچه ساده، نیاز به انرژی زیادی دارند و تجربه و مهارت در انجام این کار دارند.

اسپانیا14

ویزای کارآفرینی اسپانیا

لطفاً ویزای کارآفرینی را با ویزای تجاری  اشتباه نگیرید، برای ویزایی که به شما امکان می دهد برای مقاصد تجاری به اسپانیا سفر کنید. اگر می خواهید در فعالیت های مرتبط با تجارت شرکت کنید، در عوض باید برای ویزای شینگن اسپانیا برای تجارت اقدام کنید.

مدارک استاندارد مورد نیاز برای درخواست ویزای اسپانیا:

پاسپورت، فرم درخواست تکمیل شده، عکس، کپی پاسپورت های فعلی و قدیمی و ویزا.
گواهی پلیس. این سند باید تأیید کند که شما در 5 سال گذشته هیچ جرمی در کشور یا کشورهایی که در آن اقامت داشته اید مرتکب نشده اید.
اثبات بودجه کافی برای حمایت از خود. این می تواند صورت حساب های بانکی شما، قرارداد کاری با کارفرمای شما در اسپانیا و غیره باشد.
بیمه درمانی از یک ارائه دهنده مجاز در اسپانیا. باید بازگرداندن پزشکی، تخلیه، حوادث، اورژانس، کمک های بهداشتی و غیره را با کسر صفر و بدون پرداخت مشارکت پوشش دهد.

الزامات با توجه به نوع ویزای کارآفرینی:

کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تجاری: گزارشی مطلوب که تأیید می‌کند پروژه تجاری یا فعالیت‌های نوآورانه کارآفرینی مورد علاقه عمومی اسپانیا هستند. این سند می تواند توسط دفتر اقتصادی و بازرگانی مربوطه در منطقه جغرافیایی یا توسط اداره کل تجارت و سرمایه گذاری بین المللی صادر شود.
متخصصان واجد شرایط، انتقال درون شرکتی، آموزش یا تحقیق: مجوز اقامت صادر شده توسط اداره کل مهاجرت مورد نیاز است. مجوز باید توسط واحد شرکت های بزرگ و بخش های استراتژیک اقتصادی توسط بخشی از طرف قرارداد پردازش شده باشد.
فامیلی اعضا: مدرکی دال بر رابطه خانوادگی با دارنده ویزای کارآفرین، به عنوان گواهی ازدواج یا تولد. توجه داشته باشید که تنها همسر و فرزندان زیر 18 سال دارنده ویزا واجد شرایط درخواست هستند.
وقت ویزا بگیرید
در مصاحبه سفارت شرکت کنید
در روز مصاحبه به موقع حاضر شوید. مصاحبه ملاقاتی بین شما و افسر ویزا است. شما مدارکی را که جمع آوری کرده اید ارسال می کنید، هزینه را پرداخت می کنید و به سوالات کنسولگری پاسخ می دهید.

اسپانیا13

بعد از ورود به اسپانیا

پس از ورود به اسپانیا، یک ماه فرصت دارید تا یک کارت شناسایی خارجی (TIE) دریافت کنید.

شما باید ظرف یک ماه پس از ورود به اسپانیا، در اداره اتباع خارجی در منطقه ای که در آن ساکن شده اید، برای کارت شناسایی خارجی درخواست دهید. به پاسپورت خود با ویزای اسپانیا، سه عکس و مدرک پرداخت هزینه مربوطه نیاز دارید.

اعتبار ویزای کارآفرینی اسپانیا

ویزای کارآفرینی اسپانیا یک سال اعتبار دارد. در حالی که معتبر است، می توانید برای اجازه اقامتی که دو سال اعتبار دارد و قابل تمدید است، درخواست دهید. قبل از انقضا باید برای تمدید آن اقدام کنید.