خرید ملک در سوئد

فهرست مطالب

خرید ملک در سوئد

فرآیند خرید ملک در سوئد چقدر دشوار است؟

فرآیند خرید ملک در سوئد چقدر دشوار است؟

هیچ محدودیت قانونی برای اتباع خارجی برای خرید ملک در سوئد وجود ندارد.

فرآیند انتقال املاک و مستغلات سریع و آسان است.  در ابتدا شامل مذاکره در مورد یک قرارداد خرید است. در همان زمان، تأیید سند و بررسی اموال انجام می شود. هنگامی که توافق حاصل شد و سند معتبر شد و ملک توسط نقشه بردار “تصفیه” شد قرارداد خرید (Kapeavtal) توسط خریدار و فروشنده امضا می شود. سپس خریدار مبلغی بین 2% تا 10% قیمت خرید را پرداخت می کند.

پس از انتقال واقعی ملک، طرفین یا نمایندگان آنها با یکدیگر ملاقات می کنند و تقسیم هزینه های خدمات، اجاره، بهره و حق بیمه را انجام می دهند، هر گونه وام مربوط به ملک را از سوی خریدار رسمی می کنند (در صورت توافق) و خریدار خالص قیمت خرید را نقدا پرداخت خواهد کرد.

در این مرحله فروشنده صورتحساب فروش (کاپبرو) را صادر می کند که بیان می کند انتقال مالکیت ملک انجام شده و قیمت خرید آن پرداخت شده است.

معامله زمانی منعقد می شود که خریدار صورتحساب فروش را به سازمان ثبت اسناد و املاک ارسال کند و معامله علنی شده و انتقال توسط دولت تایید شود.

در سوئد، خرید ملک مسکونی معمولاً فقط با خدمات دلال یا نماینده انجام می شود و لزوماً شامل خدمات وکیل نمی شود و به طور متوسط ​​14 روز طول می کشد.

این مقاله بر خرید املاک و مستغلات برای اهداف مسکونی خصوصی تمرکز دارد. معاملات املاک تجاری معمولاً به صورت انتقال سهام انجام می شود، به این معنی که ملک متعلق به یک شرکت است و مالکیت شرکت از طریق سهام شرکت منتقل می شود. این روش عمدتاً برای اهداف مالیاتی ساخته شده است و موضوع این مقاله نیست.

انواع مسکن در سوئد

در سوئد سه نوع مسکن اصلی وجود دارد. علاوه بر سه شکل رایج مسکن، انواع دیگری از ترتیبات مسکن وجود دارد. مانند اجاره که به این معنی است که شما مالک خانه هستید اما زمینی که خانه در آن قرار دارد نیست و از صاحب زمین اجاره می دهید. عقد اجاره مسکن ممنوع است بنابراین فروش آن باعث شده است که بازار سیاه گسترده و پرارزشی برای این نوع آپارتمان ها در شهرهای اصلی ایجاد شود. با این حال، قراردادهای اجاره برای مقاصد تجاری مجاز به فروش است.

املاک (Fastighet)

شما صاحب یک قطعه زمین هستید، از جمله هر تجهیزات طبیعی که به زمین متصل است، مانند درختان، خاک، گیاهان، کود. این خرید شامل موارد دیگری نیز می شود که به زمین چسبیده و برای استفاده دائمی اعمال می شود، مانند خانه ها، حصار و میله پرچم. علاوه بر این، لوازم جانبی ساختمان نیز شامل پنجره ها، درها، کمد، اجاق گاز، یخچال، فریزر، بخاری، ماشین لباسشویی و خشک کن می باشد. این قاعده اصلی است و فروشنده ممکن است استثناهایی از آن قائل شود. شما اساساً تصمیم می گیرید و مسئولیت هر کاری را که مربوط به دارایی خود است به عهده می گیرید. املاک در قانون زمین سوئد (Jordabalken) تنظیم شده است.

کاندومینیوم “کاندو” (Ägarlägenhet)

شما در آپارتمانی زندگی می کنید که متعلق به خودتان است. همانند املاک، اساساً تصمیم می گیرید و مسئولیت مناطق را به عهده می گیرید. این خرید شامل لوازم جانبی ساختمان مانند پنجره ها، درها، کمدها، اجاق گاز، یخچال، فریزر، بخاری، ماشین لباسشویی و خشک کن کاندوها نیز در قانون زمین سوئد تنظیم شده است. این نوع مسکن هنوز در سوئد بسیار غیرعادی است و در زمان اخیر امکان پذیر شده است.

آپارتمان تعاونی مسکن (Bostadsrätt)

شما در یک آپارتمان زندگی می کنید و عضو یک انجمن تعاونی مسکن هستید. شما مالک ساختمان نیستید، متعلق به انجمن تعاونی مسکن است. عضویت در انجمن به شما حق آپارتمان را می دهد. آپارتمان معمولاً در یک ساختمان آپارتمانی قرار دارد، اما می تواند یک ساختمان مجزا نیز باشد. انجمن تعاونی مسکن مسئولیت نگهداری بیرونی ساختمان و قسمت های مشترک را بر عهده دارد. شما برای ملک خود ماهیانه مبلغی به انجمن پرداخت می کنید. و شامل ساختمان و فضاهای مشترک نیز میشود. این هزینه معمولاً شامل استفاده شما از آب و گرمایش هم می شود. شما فقط حق دارید در مورد مسائل داخل دیوار خود تصمیم بگیرید و مسئولیت کلیه تعمیرات و تاسیسات از جمله آشپزخانه و حمام را بر عهده دارید.

خرید آپارتمان تعاونی مسکن شامل تجهیزات اولیه آپارتمان مانند پنجره، در، کمد، اجاق گاز، یخچال و فریزر می باشد. ماشین لباسشویی و خشک کن می تواند شامل شود، اما به طور معمول یک اتاق خشکشویی مشترک در ساختمان وجود دارد.

چگونه خرید می کنید؟

معاملات مسکن در سوئد به ندرت بدون دخالت یک مشاور املاک انجام می شود. تنها به یک نماینده املاک نیاز است زیرا قانون نمایندگان املاک سوئد می گوید که نماینده املاک باید یک واسطه آزاد و بدون محدودیت باشد. همه مشاوران املاک تحصیلات دانشگاهی دارند و باید در یک مرجع نظارتی دولتی، بازرسی آژانس های املاک سوئد، ثبت نام کنند. مشاور املاک مسئول ایجاد اسناد مورد نیاز برای معامله است. بنابراین نیازی به بیش از یک نماینده املاک نیست و معمولاً نیازی به مشارکت وکلا یا وکیل نیست.

مشاور املاک مسئول بازاریابی و گرد هم آوردن خریدار و فروشنده است. مشاور املاک باید تمام اطلاعات لازم در مورد فرآیند خرید را در اختیار خریدار قرار دهد و اطمینان حاصل کند که فروشنده همه چیزهایی را که می داند در مورد ملکی که می تواند برای خریدار اهمیت داشته باشد، می گوید. مشاور املاک همچنین مسئول است اطمینان حاصل کند که خریدار از تعهد خود برای بررسی موضوع برای اشتباهات آگاه است.

فرآیند خرید معمولاً از یک طرح مشخص پیروی می کند. ابتدا مشاهده است، سپس روند مناقصه، قرارداد و در نهایت. تاریخ تصرف

مشاهده ملک رایج ترین شکل به عنوان مشاهده باز شناخته می شود. مشاور املاک زمان مشاهده در آگهی را اعلام می کند و از همه خریداران بالقوه دعوت می کند تا از شی بازدید کنند. همچنین امکان رزرو بازدید انفرادی با مشاور املاک، قبل و بعد از زمان بازدید آزاد وجود دارد. این می تواند منجر به فروخته شدن شی قبل از مشاهده باز شود.

روند مناقصه

روند مناقصه معمول است و معمولاً پس از مشاهده انجام می شود. با این حال، طرفین قادر به ارائه پیشنهاد هستند

s در هر زمان، و فروشنده می تواند یک پیشنهاد را بپذیرد و حتی قبل از مشاهده ملک را بفروشد.

یک پیشنهاد در سوئد برای شخصی که آن را ارائه می دهد الزام آور نیست. پیشنهاد تا زمانی که خریدار و فروشنده قرارداد خرید را امضا نکرده باشند، الزام آور نیست. همچنین فروشنده موظف به فروش به قیمت معین نیست، اما آنها می توانند در هر مرحله از فرآیند تا زمان امضای توافقنامه، از فروش خارج شوند. فروشنده همچنین می تواند انتخاب کند که ملک را به پیشنهاد دهنده ای که بالاترین پیشنهاد را ارائه نکرده است بفروشد. توجه داشته باشید که این فقط در مورد معاملات ملکی و مسکن است. پیشنهاد در سایر موارد معمولاً طبق قوانین سوئد الزام آور است.

مشاور املاک موظف است کلیه پیشنهادات را به فروشنده واگذار کند. نماینده املاک همچنین باید فهرستی از همه پیشنهاد دهندگان و پیشنهادهای ارائه شده را حفظ کند. این لیست پس از خرید در اختیار هر دو طرف قرار می گیرد.

قرارداد

قرارداد

هر سه نوع مسکن فقط به دلیل قرارداد کتبی قابل واگذاری است. قراردادهای شفاهی از نظر قانونی الزام آور نیستند.

قرارداد زمان پرداخت، مواردی که باید در خرید گنجانده شود، ضمانت‌ها، تمیز کردن، شرایط رهن یا بازرسی را مشخص می‌کند. در مورد آپارتمان های تعاونی مسکن همیشه شرط است که خریدار باید به تایید انجمن برسد و به عضویت آن درآید. قرارداد باید توسط خریدار و فروشنده امضا شود. در صورتی که فروشنده متاهل باشد و زوج هم مالک نباشد، باید رضایت کتبی از طرف زوج نیز وجود داشته باشد. در صورتی که فروشنده شریک داشته باشد و شیء محل سکونت شرکا باشد نیز می تواند چنین باشد.

در هنگام امضای قرارداد، مرسوم است که خریدار 10 درصد سود پرداخت کند. این موضوع نیز در قرارداد ذکر شده است. مابقی در تاریخ تملک پرداخت می شود.

فاصله بین قرارداد و تملک، زمان آماده سازی است. در درجه اول، فروشنده باید شی را ترک کند و تمیز کردن نهایی انجام می شود. تمیز کردن نهایی معمولاً توسط یک متخصص انجام می شود و توسط فروشنده پرداخت می شود. در صورتی که در فاصله زمانی بین قرارداد تا تاریخ تملک، چیزی در شیء به دلیل فرسودگی و سن عادی از کار بیفتد، مسئولیت خریدار است. از طرف دیگر، اگر چیزی در اثر سهل انگاری فروشنده یا به دلیل حادثه به طور قابل توجهی از کار بیفتد یا به طور قابل توجهی خراب شود، فروشنده مسئول است.

تاریخ تصرف

تاریخ تصرف روزی است که خریدار وجه نهایی را به فروشنده می دهد. سپس فروشنده شیء را با کلید و غیره تحویل می دهد. تصرف معمولاً در بانک یا دفتر نمایندگی املاک انجام می شود. هنگامی که پرداخت انجام می شود، مشاور املاک یک رسید می دهد. اگر شی آپارتمان تعاونی مسکن باشد، این مرحله نهایی است و کاری بیشتر از این انجام نمی شود.

اگر شی ملک یا کاندو باشد، باید قبض فروش (Köpebrev) صادر شود. این سند بیان می کند که خریدار پرداخت خود را به فروشنده انجام داده است و خریدار اکنون مالک حق ملک یا کاندو است. سپس صورتحساب فروش باید به مقامات ثبت زمین (Lantmäteriet) ارسال شود. با انجام این کار، معامله عمومی می شود و انتقال توسط دولت تایید می شود. این روش لاگفارت نام دارد و برای اینکه بتوانیم وام مسکن بدهیم لازم است. ثبت نام معمولا از دو هفته تا سه ماه طول می کشد و با هزینه 1.5٪ از قیمت ملک یا کاندو همراه است. خریدار طبق قانون موظف به ثبت نقل و انتقال است. اگر خریدار بخواهد وام مسکن بدهد، 2% از مبلغ وام مسکن را به همراه دارد.

Vices cache
کلیه خریداران موظفند قبل از امضای قرارداد بررسی دقیقی از ملک انجام دهند. قراردادهای مدرن اغلب تصریح می کنند که خریدار می تواند این کار را تا دو هفته پس از امضای قرارداد انجام دهد. اگر شی بعداً خطایی را نشان دهد که در طول بررسی خریدار قابل شناسایی نباشد، یا در غیر این صورت با توجه به وضعیت جسم فرض شود، خریدار می‌تواند فروشنده را مسئول خطا بداند. در خصوص آپارتمان های تعاونی مسکن مسئولیت فروشنده تا دو سال ادامه دارد. اگر شی ملک یا کاندو باشد، فروشنده ده سال مسئولیت خطای پنهان دارد. دعاوی در این نوع از امور به ویژه در مورد حمام در انواع اشیاء بسیار رایج است.

سوئد

سوئد

اقامت سوئد

اقامت ثبت شرکت سوئد

توریستی سوئد

ویزا و وقت سفارت سوئد

خرید ملک در سوئد

خرید ملک در سوئد