ویزا و وقت سفارت انگلیس

فهرست مطالب

اقامت انگلیس

ویزا و وقت سفارت  انگلیس

ویزای بریتانیا سندی است که به شهروندان سراسر جهان حق ورود، اقامت موقت یا زندگی برای همیشه در قلمرو بریتانیا را می دهد. ویزا معمولاً یا مهری است که در پاسپورت خود دریافت می‌کنید یا مدرکی است که کنسولگری یا سفارت بریتانیا در کشور محل اقامت شما داده است.

اگر برای شما ویزا صادر شده است، به این معنی است که شما واجد شرایط ورود به انگلستان هستید و شرایط ویزای خاصی را که به شما داده شده است را برآورده می کنید. دلایل مختلفی وجود دارد که افراد می خواهند برای ویزای انگلستان اقدام کنند، از جمله:

برای کار و تجارت
برای مطالعه
برای اقامت کوتاه مدت و گردشگری
برای پیوستن به اعضای خانواده که در حال حاضر در بریتانیا هستند
برای ترانزیت از طریق بریتانیا به کشور دیگری
برای زندگی دائم
به عنوان یک پناهنده یا به عنوان کسی که نیاز به حمایت بشردوستانه دارد
به عنوان یک فرد بدون تابعیت
به عنوان کسی که نیاز به اجازه اقامت دارد

چگونه برای ویزای انگلستان اقدام کنیم؟

چگونه برای ویزای انگلستان اقدام کنیم؟

روند درخواست ویزای انگلستان بستگی زیادی به نوع ویزای مورد نظر شما دارد. به خصوص اگر نوع ویزای شما متعلق به یکی از دسته سیستم های مبتنی بر امتیاز باشد. اگرچه بیشتر الزامات برای هر دسته یکسان است، اما نحوه ارزیابی آنها در سیستم متفاوت است. همچنین الزامات اضافی وجود دارد که از یک دسته به دسته دیگر متفاوت است.

چه زمانی باید برای ویزای انگلستان اقدام کنم؟

چه زمانی باید برای ویزای انگلستان اقدام کنم؟

اولین زمانی که می توانید برای ویزای انگلستان درخواست دهید سه ماه قبل از تاریخ سفر مورد نظر شما به انگلستان است. با این حال، به خاطر داشته باشید که رسیدگی به درخواست ویزای شما ممکن است تا سه هفته طول بکشد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای انگلیس

مدارک مورد نیاز برای ویزای انگلیس

برخی از الزامات استاندارد ویزای انگلستان برای درخواست برای هر یک از آنها وجود دارد که هر متقاضی باید آنها را برآورده کند. این شرایط بر اساس نوع ویزا و ملیت متقاضی متفاوت است.

سیستم مبتنی بر امتیاز (PBS) چیست؟

سیستم مبتنی بر امتیاز (PBS) چیست؟

سیستم مبتنی بر نقطه (PBS) ویزای بریتانیا ابزاری برای تنظیم مهاجرت به بریتانیا از خارج از کشور است، به عنوان جایگزینی برای سیستم قدیمی که بسیار پیچیده تر بود.

سیستم PBS کاندیداهای ویزا را بر اساس امتیازاتی که می توانند با رعایت شرایط ویزا جمع آوری کنند، ارزیابی می کند. هر شرایط ویزا دارای امتیازاتی است و تعداد مشخصی از امتیازات وجود دارد که داوطلب باید برای دریافت ویزا جمع آوری کند.

انواع ویزای انگلیس

انواع ویزای انگلیس

دلایل مختلفی وجود دارد که افراد می خواهند برای ویزای انگلستان اقدام کنند. به همین دلیل است که انگلستان یک سیستم ویزای سازمان یافته بر اساس هدف بازدیدکننده دارد.

انواع ویزای انگلستان به شرح زیر است:

ویزای کار
ویزاهای تجاری
ویزای تحصیلی
ویزاهای بازدید کننده
ویزاهای خانوادگی
ویزاهای تسویه حساب
ویزای ترانزیت
ویزای کاری و تجاری
علاوه بر قوانین سختگیرانه در ویزاهای انگلیس که به دارنده اجازه کار در انگلیس نمیدهد، ویزای کار نیز به ویژه برای متخصصان سطح بالا از کشورهای دیگر که مایل به کار و زندگی در بریتانیا برای مدت کوتاه یا طولانی ارائه میشود.

ویزا کار انگلیس

ویزا کار انگلیس

اتباع خارجی واجد شرایط برای ویزای کار انگلیس:

ویزای استعدادهای جهانی
کارگران خارجی ماهر با پیشنهاد شغلی در منطقه کمبود نیروی کار
ویزای Tier 2 (General).
ویزای Tier 2 (انتقال درون شرکتی).
ویزای Tier 2 (ورزشکار).
ویزای Tier 2 ( دینی).
جوانان و کارگران خارجی موقت
ویزای Tier 5 (کارگر موقت).
ویزای Tier 5 (طرح  جوانان)

انواع ویزای تجاری انگلستان

انواع ویزای تجاری انگلستان :

ویزای کارآفرینی درجه یک
ویزای سرمایه گذاری درجه 1
ویزای دانشجویی -این نوع ویزاها برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند صادر می شود.

ویزای دانشجویی انگلیس

دسته بندی ویزای دانشجویی انگلیس

ویزای دانشجویی درجه 4 (کودک).
ویزای دانشجویی Tier 4 (General)
ویزای تحصیلی کوتاه مدت

ویزاهای توریستی انگلیس

ویزاهای توریستی انگلیس

بریتانیا یک مقصد گردشگری بسیار محبوب است، ویزای توریستی انگلستان برای اقامت کوتاه مدت، بازدیدهای گردشگری و اهداف مشابه صادر می شود. مقامات بریتانیا به ندرت ویزای گردشگری را برای مدت طولانی تر از شش ماه صادر می کنند. اتباع خارجی با این نوع ویزا، مانند بسیاری از انواع دیگر اجازه کار در انگلیس را ندارند.

ویزای توریستی و بازدید از انگلیس

دسته ها ویزای توریستی و بازدید از انگلیس

ویزای بازدید کننده ازدواج
والدین دارای ویزای دانشجویی درجه 4
ویزای نامزدی مجاز با پرداخت هزینه
ویزای تحصیلی کوتاه مدت
ویزای بازدید کننده انگلستان

آیا داشتن یک پرواز رزرو شده برای درخواست ویزای انگلستان الزامی است؟

آیا داشتن یک پرواز رزرو شده برای درخواست ویزای انگلستان الزامی است؟

رزرو پرواز برای درخواست ویزای انگلستان اجباری نیست. مقامات بریتانیا به شما اجازه می دهند بدون داشتن درخواست اقدام کنید. همچنان باید یک برنامه سفر ارسال کنید که در آن تاریخ ورود و خروج مورد نظر را درج کنید.

چه مدت طول می کشد تا ویزای انگلستان بگیرید؟

چه مدت طول می کشد تا ویزای انگلستان بگیرید؟

ممکن است حدود سه هفته طول بکشد تا ویزای انگلستان برسی شود. زمان فعلی پردازش ویزای بریتانیا بر اساس چندین عامل از یک درخواست به برنامه دیگر متفاوت است. اینها هستند:

نوع ویزا که برای آن درخواست می کنید
کشوری که از آنجا درخواست می دهید
موقعیت خاص شما
تعداد درخواست هایی که کنسولگری/مرکز رسیدگی به ویزای بریتانیا در آن زمان دریافت می کند و غیره.

آیا می توانم ویزای انگلیس خود را سریعتر دریافت کنم؟

آیا می توانم ویزای انگلیس خود را سریعتر دریافت کنم؟

بسته به نوع ویزایی که برای آن درخواست می کنید، ممکن است واجد شرایط استفاده از «سرویس اولویت» یا حتی «سرویس با اولویت فوق العاده» در هنگام ثبت درخواست خود باشید.

“سرویس اولویت” شما را قادر می سازد تا در مدت پنج روز کاری با هزینه اضافی 500 پوند در مورد درخواست خود تصمیم بگیرید. در حالی که «خدمات با اولویت فوق العاده» که به غیر از هزینه ویزا 800 پوند برای شما هزینه دارد و به شما امکان می دهد تا پایان روز کاری بعدی تصمیم بگیرید.

هزینه اضافی بهداشت مهاجرت چیست؟

هزینه اضافی بهداشت مهاجرت چیست؟

هزینه اضافی بهداشت مهاجرت مبلغی است که هنگام درخواست ویزا به انگلستان باید پرداخت کنید. هنگامی که با ویزا در بریتانیا هستید، حق دارید از خدمات NHS مانند سایر شهروندان بریتانیا استفاده کنید. لطفاً توجه داشته باشید که همچنان باید برای خدماتی مانند نسخه، درمان دندانپزشکی، آزمایش چشم و کمک باروری هزینه پرداخت کنید.

هزینه اضافی بهداشتی 300 پوند در سال برای ویزای دانشجویی یا Tier 5 (طرح تحرک جوانان) و 400 پوند در سال برای سایر درخواست های ویزا و مهاجرت هزینه دارد.

دلایل رد ویزای انگلیس

دلایل رد ویزای انگلیس

برخی از رایج ترین دلایل رد ویزای انگلستان به شرح زیر است:

نقص مدارک، این شایع ترین دلیل رد درخواست ها است. شما حتی فرصت دومی برای ارسال آنچه از دست داده است نخواهید داشت.
اطلاعات نادرست و نامتناسب در اسناد شما
امکانات مالی ناکافی برای حمایت از اقامت شما در بریتانیا
عدم رعایت الزامات زبان انگلیسی
سازماندهی نادرست اسناد

در صورت رد ویزا انگلیس چه کاری می توانم انجام دهم؟

در صورت رد ویزا انگلیس چه کاری می توانم انجام دهم؟

اگر درخواست شما برای ویزای انگلستان رد شد، می توانید صرفاً از این کار صرف نظر کنید یا:

دوباره برای ویزا اقدام کنید. اگر دوباره درخواست دادید، مطمئن شوید که اشتباه قبلی را مرتکب نشده‌اید، یا وضعیت خود را بهبود می‌بخشید تا شرایط را برآورده کنید.
استیناف در زمینه حقوق بشر شما باید مبنای محکمی برای تجدید نظر در مورد تصمیم رد ویزا داشته باشید.
اعتراض به تصمیم از طریق بررسی قضایی. اگر دلیل محکمی برای این باور دارید که درخواست شما به طور غیرقانونی یا غیرمنطقی رد شده است یا در طول رسیدگی به پرونده درخواست شما ناعادلانه رویه ای رخ داده است، می توانید این کار را انجام دهید.

آیا بازپرداخت ویزا را دریافت خواهم کرد؟

آیا بازپرداخت ویزا را دریافت خواهم کرد؟

خیر، امکان بازپرداخت هزینه ای که پرداخت کرده اید وجود ندارد. هزینه ویزای انگلستان برای پوشش هزینه های ناشی از رسیدگی به درخواست شما مورد نیاز است، بنابراین در صورت رد شدن ویزای شما یا تصمیم به پس گرفتن درخواست در حین رسیدگی به درخواست شما، بازپرداخت امکان پذیر نیست.

علاوه بر این، هنگامی که پس از رد شدن درخواست اول خود، مجددا برای ویزای انگلستان درخواست می دهید، باید دوباره هزینه را پرداخت کنید.

آیا در صورت داشتن سابقه کیفری می توانم ویزای انگلیس اقدام کنم؟

آیا در صورت داشتن سابقه کیفری می توانم ویزای انگلیس اقدام کنم؟

اگر در گذشته درگیر فعالیت های مجرمانه بوده اید، مقامات بریتانیا همچنان درخواست ویزای انگلستان شما را دریافت و برسی خواهند کرد. با این حال، وزارت کشور با درخواست شما متفاوت از روشی که با درخواست های افراد بدون سابقه جنایی برخورد می کند، برخورد خواهد کرد.

مدت زمان محکومیت شما و مدتی که از آن زمان گذشته است در چنین مواردی بسیار مهم است. اگر به خاطر موارد زیر زندانی شده باشید، درخواست شما به طور خودکار رد خواهد شد.

4 سال یا بیشتر.
بین یک تا 4 سال مگر اینکه حداقل 10 سال از پایان مجازات گذشته باشد.
کمتر از 12 ماه مگر اینکه حداقل 5 سال از پایان مجازات گذشته باشد.
همچنین در صورتی که در مدت 12 ماه قبل از تصمیم گیری در مورد درخواست، به جرمی محکوم شده باشید یا به جرمی که برای آن حکم غیر حبس یا خارج از دادگاهی درج شده است، محکوم شده باشید، درخواست شما بلافاصله رد خواهد شد.

سفر به اروپا با ویزای انگلیس

سفر به اروپا با ویزای انگلیس

برای بازدید از سایر کشورهای اروپایی، ممکن است مجبور شوید برای ویزای شینگن از انگلستان درخواست دهید که به شما امکان می دهد برای مقاصد گردشگری یا تجاری برای حداکثر 90 روز سفر کنید.

حتی اگر شهروند بریتانیا نباشید، می توانید برای ویزا از انگلستان اقدام کنید. اگرچه روش های اعمال آن برای همه متقاضیان تقریباً یکسان است، اگر از انگلستان درخواست می کنید باید با مشخصات آن آشنا شوید.

اگر نیاز به دریافت ویزای شینگن از انگلستان دارید، باید یک طرح بیمه درمانی ویزای شینگن خریداری کنید که کل مدت اقامت شما در اروپا را پوشش می دهد.

ویزاهای خانوادگی انگلیس

ویزاهای خانوادگی انگلیس

ویزای خانوادگی انگلستان برای دیدار اعضای خانواده در انگلستان صادر می شود. این نوع ویزا برای افرادی است که اعضای خانواده شان در بریتانیا کار و زندگی می کنند و می خواهند بیش از شش ماه به عنوان وابستگان به آنها بپیوندند. افراد تحت تکفل می توانند زن یا شوهر (همسر)، شریک زندگی، نامزد، نامزد یا شریک مدنی پیشنهادی، فرزندان، والدین، سایر اعضای خانواده باشند.

دسته بندی ویزای خانواده انگلیس

ویزای همسر انگلستان
ویزای والدین انگلستان
ویزای کودک انگلستان

ویزای ترانزیت انگلیس

ویزای ترانزیت انگلیس

ویزای ترانزیت انگلستان برای خارجیانی است که از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا (کشورهای اتحادیه اروپا از جمله ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ) یا سوئیس نیستند و از بریتانیا به عنوان یک کشور ترانزیت برای عبور از کشور دیگر به مقصد خود استفاده می کنند. این ویزا فرصتی را برای درخواست ویزای ترانزیت طولانی مدت ارائه می دهد اگر متقاضی شواهد کافی مبنی بر اینکه باید به طور منظم از طریق انگلستان برای رسیدن به مقصد خود سفر کند، اما قصد اقامت یا زندگی دائمی در آنجا را ندارد، داشته باشد. چنین ویزاهای ترانزیت طولانی مدت را می توان از 1 تا 10 سال داد.

دسته بندی ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت مستقیم ایرساید (DATV) – برای کسانی که مجبورند بدون خروج از فرودگاه پرواز خود را در بریتانیا تغییر دهند.
Visitor in Transit Visa – برای خارجی هایی که مجبورند فرودگاه را ترک کنند و از وسیله دیگری برای سفر استفاده کنند تا بخشی از سفر خود را از طریق زمین انجام دهند. این ویزا می تواند تا 4 روز اعتبار داشته باشد.

پناهندگی انگلیس

پناهندگی انگلیس

ویزای موقت پناهندگی برای افرادی است که قصد ورود به بریتانیا را دارند و در مرزها هستند زیرا مجبور به ترک کشور خود شدند زیرا زندگی آنها به طور جدی تهدید می شد. درخواست این ویزا از داخل انگلستان انجام می شود.

این ویزا موقت است، تا زمانی که دارنده ویزا دیگر در خطر نباشد و بتواند به کشور خود بازگردد. ویزا برای افراد بدون تابعیت برای خارجیانی است که در بریتانیا زندگی می کنند و تابعیت هیچ کشور دیگری در جهان را ندارند. این ویزا 2 تا 6 ساله با امکان تمدید داده می شود.

ویزا های انگلیس

سایر ویزا های انگلیس

دسته بندی ها
ویزای اقامت بازگشت
مجوز اقامت بیومتریک (BRP)
مجوز اقامت برای شهروندان کشورهای مشترک المنافع
ویزای اقامت به عنوان پناهنده یا برای حفاظت بشردوستانه