ویزای کار EB1 آمریکا

فهرست مطالب

اقامت آمریکا

ویزای کار EB1 آمریکا

ویزای کار EB1 برای اساتید برجسته، محققان، افرادی با توانایی های فوق العاده در هنر، علم، تجارت، ورزش، یا آموزش، مدیران اجرایی است.
علاوه بر ویزای مهاجرت خانوادگی و نسبی، ایالات متحده به افرادی که واجد شرایط کار در این کشور هستند ویزا می دهد. این ویزاهای حمایت‌شده استخدام به کارگران خارجی که کارفرمایی را پیدا کرده‌اند که مایل به استخدام آن‌ها است، اجازه می‌دهد به طور دائم به ایالات متحده بیایند و بدون سند مجوز استخدام کار کنند.

ویزای EB1 چیست؟

ویزای EB1 چیست؟

ویزای EB1 اولین دسته در ویزای مهاجرت مبتنی بر اشتغال است. EB1 این فرصت را به افرادی می دهد که دستاوردهای علمی یا کاری عالی دارند تا به طور دائم به ایالات متحده مهاجرت کنند.

فردی که بتواند ثابت کند که این دستاوردها را دارد، می تواند پس از آن در ایالات متحده زندگی و کار کند. آنها می توانند اسناد ایالات متحده مانند گواهینامه رانندگی، مالکیت ملک، ادامه تحصیل، و همچنین ازدواج و بچه دار شدن را دریافت کنند. پس از مدتی که ویزای EB1 را بدون هیچ مشکلی در اختیار داشتند، می توانند برای شهروندی آمریکا نیز اقدام کنند.

چه کسانی می توانند برای ویزای EB1 اقدام کنند؟

چه کسانی می توانند برای ویزای EB1 اقدام کنند؟

بر اساس دستاوردهای مختلفی که مردم می توانند داشته باشند، دولت ایالات متحده ویزای EB1 را به سه زیر دسته تقسیم کرده است:

افرادی با توانایی های خارق العاده در هنر، علم، آموزش، ورزش و تجارت. دستاوردهای این افراد باید گسترده و/یا به رسمیت شناخته شده بین المللی باشد و برای درخواست ویزای EB1 نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند.
اساتید و پژوهشگران برجسته ای که به دلیل مشارکت در زمینه های خود، به رسمیت شناخته شده اند. اساتید و محققین باید حداقل 3 سال تجربه در زمینه تحقیق یا تدریس داشته باشند و باید ثابت کنند که برای ادامه پیشرفت رشته خود در یک موقعیت پژوهشی یا تدریس در دانشگاه به ایالات متحده می آیند.
مدیران یا مدیران چند ملیتی که در ۳ سال گذشته حداقل ۱ سال در شعبه بین‌المللی یک شرکت آمریکایی کار کرده‌اند. آنها باید برای ویزای EB1 برای ادامه کار برای آن شرکت درخواست دهند و موقعیت آنها در ایالات متحده باید با ویزای آنها در یک کشور خارجی مطابقت داشته باشد یا بالاتر باشد.

معیارهای واجد شرایط بودن EB1 چیست؟

معیارهای واجد شرایط بودن EB1 چیست؟

بر اساس سه زیر مجموعه ویزای EB1، شرایط مختلفی وجود دارد که متقاضیان باید آنها را رعایت کنند.

معیارهای واجد شرایط بودن استاندارد EB1
برای واجد شرایط بودن برای دسته کارت سبز EB1، باید ثابت کنید که حداقل 3 مورد از معیارهای زیر را دارید:

جایزه ملی یا بین المللی را برای دستاوردها و برتری خود دریافت کرده اند.
عضو انجمنی برای رشته خود باشید که به طور مداوم از اعضای خود درخواست پیشرفت می کند.
مقالات یا تحقیقاتی در زمینه خود منتشر کرده اید که در مجلات یا رسانه ها شناخته شده است.
از شما خواسته می شود که کار افراد دیگر را به صورت فردی یا در یک پانل ارزیابی کنید.
مشارکت در زمینه خود به صورت علمی، علمی، هنری، ورزشی یا تجاری به شکل قابل توجهی.
مقالاتی نوشته اند که در نشریات تجاری یا رسانه های بزرگ منتشر شده اند.
آثار خود را در نمایشگاه ها یا ویترین های دیگر به نمایش بگذارید.
شواهدی مبنی بر اینکه شما نقش مهمی در یک سازمان برجسته ایفا کرده اید.
حقوق بالایی دریافت کنید و انتظار می رود در مقایسه با سایرین در رشته خود حقوق قابل توجهی دریافت کنید.
دریافت کننده موفقیت تجاری در هنرهای نمایشی باشید.

EB1 برای اساتید و محققان

معیارهای واجد شرایط بودن EB1 برای اساتید و محققان

برای دسته پروفسور یا محقق، باید 2 مورد از معیارهای زیر را داشته باشید و از یک کارفرمای آمریکایی پیشنهاد داشته باشید.

برای دستاوردهای خود دریافت کننده جوایز / جوایز باشید.
عضو انجمنی برای رشته خود باشید که به طور مداوم از اعضای خود درخواست پیشرفت می کند.
اثبات اینکه دیگران مطالبی در مورد کار و دستاوردهای شما در زمینه شما نوشته و منتشر کرده اند.
شواهدی مبنی بر اینکه از شما خواسته شده است که کار افراد دیگر را به عنوان یک فرد یا در یک پانل ارزیابی کنید
نویسنده مشارکت های علمی یا علمی در زمینه خود باشید.
مقالات یا کتابهایی در مجلات تجاری بین المللی در زمینه خود نوشته و منتشر کرده باشید.
معیارهای واجد شرایط بودن EB1 برای مدیران چند ملیتی
در نهایت، برای واجد شرایط بودن برای ویزای مدیریت چندملیتی یا اجرایی EB1، باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از شرکتی داشته باشید که شعبه یا شرکت تابعه ای در کشور خارجی داشته است و شما با آنها استخدام شده یا با آنها کار کرده اید.

چگونه برای ویزای EB1 اقدام کنیم؟

چگونه برای ویزای EB1 اقدام کنیم؟

درخواست برای ویزای EB1 مراحل متعددی دارد که هم کارفرما و هم کارمند خارجی را شامل می شود. فرآیند درخواست دارای این دو بخش است:

کارفرمای ایالات متحده گواهی کار را دریافت می کند و درخواست های لازم را ارائه می دهد
در صورت تایید، کارمند خارجی برای ویزای EB1 در سفارت ایالات متحده در کشور خود درخواست می دهد
اگر بر اساس توانایی‌های فوق‌العاده درخواست می‌دهید، نیازی نیست که کارفرما درخواستی ارائه کند، اما می‌توانید برای خود درخواست دهید. برای ویزای پروفسور/محقق و مدیر چند ملیتی EB1، باید یک کارفرما برای شما درخواست ثبت کند.

مراحل درخواست ویزا از کارفرمای آمریکا

مراحل درخواست ویزا از کارفرمای آمریکا

گرفتن گواهی کار

اولین شرط لازم برای یک کارفرمای آمریکایی برای استخدام کارمند خارجی، دریافت گواهینامه کار توسط وزارت کار ایالات متحده است. این کار با ارسال فرم ETA 750 به DOL انجام می شود. با ارسال این فرم، کارفرمای ایالات متحده بیان می کند که سعی کرده است یک کارمند آمریکایی برای آن موقعیت شغلی پیدا کند اما نتوانسته است و به کارگر خارجی دستمزد رایج پرداخت می شود.

فرم توسط DOL پردازش می شود و کارفرما و کارمند از تصمیم مطلع می شوند. در صورت تایید، کارفرمای ایالات متحده می تواند به مرحله بعدی برود، اما اگر گواهینامه رد شود، کارگر خارجی اجازه دریافت ویزای EB1 را ندارد.

تقدیم دادخواست

تقدیم دادخواست

علاوه بر گواهی کار، کارفرما باید دادخواستی را نیز به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) ارسال کند. این کار با پر کردن فرم I-140، دادخواست مهاجر برای کارگر بیگانه انجام می شود. کارفرما همچنین باید صورتهای مالی، حسابرسی و اظهارنامه مالیاتی را پیوست کند تا ثابت کند که شرکت از نظر مالی با ثبات است. برای ویزای توانایی فوق العاده EB1، شما به عنوان متقاضی می توانید دادخواست را به USCIS ارسال کنید و هزینه را بپردازید.

USCIS به دادخواست رسیدگی کرده و کارفرما را مطلع خواهد کرد. در صورت تایید، پرونده به مرکز ملی ویزا (NVC) خواهد رفت. در صورت رد، کارفرمای ایالات متحده مجاز به استخدام کارگر خارجی نیست.

وقتی پرونده به NVC می رود، آنها یک شماره پرونده و شماره شناسه فاکتور را تعیین می کنند. این اسناد بخشی از بسته با دستورالعمل نحوه درخواست است که برای کارمند خارجی در کشور خود ارسال می شود. با این حال، از آنجایی که در ویزای EB1 محدودیتی وجود دارد، NVC تنها زمانی این بسته را ارسال می‌کند که تاریخ اولویت متقاضی فعلی باشد.

معاینه کامل پزشکی و واکسیناسیون

معاینه کامل پزشکی و واکسیناسیون

در بسته NVC نیز الزاماتی در مورد معاینات پزشکی و واکسیناسیون وجود دارد که متقاضی باید انجام دهد. متقاضی باید برای تکمیل مدارک و امضای آنها به پزشک دارای مجوز مراجعه کند.

فایل مدارک پشتیبان ویزای EB1 را جمع آوری کنید

برای درخواست ویزای EB1 باید مدارک زیر را در پرونده درخواست خود ارائه دهید:

پاسپورت شما که باید بیش از 6 ماه پس از عزیمت شما به ایالات متحده معتبر باشد
پیشنهاد استخدام شما از طرف کارفرمای ایالات متحده
گواهی کار تایید شده
دادخواست تایید شده
اسناد پزشکی و واکسن امضا شده شما
دو عکس مطابق با شرایط لازم برای عکس ویزای ایالات متحده
اثبات اینکه شما معیارهای دسته ای را که درخواست می کنید را برآورده می کنید
نامه های کارفرمایان قبلی
دادگاه و سوابق کیفری
بسته به مورد، NVC ممکن است به اسناد پشتیبان دیگری نیاز داشته باشد، بنابراین باید دستورالعمل های آنها را به دقت دنبال کنید.
در مصاحبه ویزای EB1 شرکت کنید
NVC درخواست و مدارک پشتیبان شما را بررسی می کند و اگر شرایط دیگری وجود نداشته باشد، مصاحبه ای را برای شما در سفارت ایالات متحده که از آن درخواست می کنید، تعیین می کند. در مصاحبه شرکت کنید و تا حد امکان در پاسخ به سوالات مربوط به سابقه و سایر جزئیات خود دقیق باشید. مصاحبه کننده در مورد اینکه آیا باید ویزای EB1 را برای شما صادر کند یا خیر، تصمیم نهایی را خواهد گرفت.

سفر به ایالات متحده

بسته NVC را دریافت کنید و به ایالات متحده سفر کنید

اگر ویزای EB1 شما تایید شود، یک بسته از NVC دریافت خواهید کرد. تحت هیچ شرایطی نباید این بسته را باز کنید. هنگام سفر به ایالات متحده آن را با خود ببرید و به یک افسر مهاجرت در بندر ورودی ایالات متحده بدهید. فقط آنها اجازه دارند آن را باز کنند و تصمیم بگیرند که آیا شما باید اجازه ورود به کشور را داشته باشید یا خیر.

مدت زمان برسی ویزای EB1 چقدر است؟

زمان پردازش ویزای EB1 می تواند از چند ماه تا چند سال باشد. از آنجایی که ویزاهای مبتنی بر اشتغال دارای سقف هستند، زمان پردازش EB1 می تواند بسیار طولانی باشد. همه اینها بر اساس زمان درخواست شما و اینکه آیا شما در ردیف بعدی USCIS و NVC هستید تعیین می شود.

آیا با ویزای EB1 به مراقبت های بهداشتی آمریکا دسترسی پیدا می کنم؟

آیا با ویزای EB1 به مراقبت های بهداشتی آمریکا دسترسی پیدا می کنم؟

بله، شما به عنوان دارنده ویزای EB1 به مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده دسترسی خواهید داشت، با این حال، هزینه های درمان پزشکی در ایالات متحده یکی از بالاترین ها در جهان است.

درمان شکستگی پا یا دست شکسته برای شما 2500 دلار هزینه خواهد داشت، در حالی که در یک مادر بیمارستان ایالات متحده هستید.

چگونه می توان یک وضعیت اقامت دائم قانونی (LPR) دریافت کرد؟

چگونه می توان یک وضعیت اقامت دائم قانونی (LPR) دریافت کرد؟

گام بعدی پس از دریافت ویزای EB1 دریافت گرین کارت است. برای تغییر وضعیت خود از ویزای مهاجرتی به اقامت دائم قانونی، ابتدا باید یک دادخواست تایید شده از USCIS و ویزا داشته باشید و همچنین در ایالات متحده زندگی کنید.

پس از آن، باید فرم I-485، درخواست ثبت اقامت دائم یا تنظیم وضعیت به USCIS را ارسال کنید. این فرم پردازش می شود و در صورت تایید، پس از چند هفته گرین کارت خود را از طریق پست دریافت خواهید کرد.

انواع ویزای کار آمریکا

انواع ویزای کار آمریکا

ویزای کار دارای انواع زیر است:

ویزای EB1 یا ویزای کارگری اولویت اول برای اساتید برجسته، محققان، افرادی با توانایی‌های فوق‌العاده در هنر، علم، تجارت، ورزش، یا آموزش و همچنین مدیران اجرایی است که در 3 سال گذشته در شعبه خارجی یک شرکت آمریکایی کار کرده‌اند. سال ها
ویزای EB-2 یا ویزای کارگری اولویت دوم برای افراد حرفه ای با مدارک تحصیلی پیشرفته و افرادی با توانایی های فوق العاده در هنر، علوم یا تجارت است.
ویزای EB-3 یا ویزای کارگری اولویت سوم برای کارگران ماهر با بیش از 2 سال تجربه، متخصصان با مدرک تحصیلی عالی یا کارگران غیر ماهر با کمتر از 2 سال تجربه (ویزای EW-3) است.
ویزای EB-4 یا ویزای کارگری اولویت چهارم برای کارگران مختلف مذهبی، دولتی یا سازمان های بین المللی است.
ویزای EB-5 یا ویزای کارگری اولویت پنجم برای سرمایه گذارانی در ایالات متحده است که بین 500 هزار تا 1 میلیون دلار در اقتصاد ایالات متحده سرمایه گذاری خواهند کرد.

سرمایه گذاری آمریکا

اقامت سرمایه گذاری آمریکا -ویزای EB-5 آمریکا

ویزا آمریکا

ویزا و وقت سفارت آمریکا

لاتاری

لاتاری آمریکا